Статьи

The Guild 2

  1. Ледве
  2. Євросоюз
  3. * * *

Рівно чотири роки тому, рівно в цьому самому журналі автор рівно цих рядків написав рецензію на гру Europa 1400: The Guild. У тій рецензії були фрази на кшталт «масштабність, з якої під силу змагатися тільки самим просунутим RPG» або навіть ще крутіше: «справжній конструктор власної паралельної життя». У підсумку гра отримувала рейтинг в аж дев'ять балів з коментарем, що «мало не шедевр» ...

Ледве

«Шедевр», втім, сьогодні більш-менш добре відомий тільки на своїй історичній батьківщині - в Німеччині. Ні вкрай цікава економічна модель геймплея, ні досить пристойна графіка не зробили з The Guild хіта.

Що, втім, дуже дарма. Адже це була не просто гра, а справжній «симулятор життя» громадянина середньовічної Європи, з усією її брудом, мороком і дикість. Ви починали своє життя напівзлиденним власником загинається кузні, а закінчували в баронському званні і з дванадцятьма заміськими резиденціями. У проміжку між цими станами ви спекулювали на ринкової монополії, влаштовували диверсії на чужих підприємствах, вступали в шлюб за розрахунком, шантажували конкурентів по бізнесу, вправлялися в риториці, а також вели щоденник тонких політичних інтриг і картотеку «потрібних для кар'єри» любовних зв'язків.

Europa 1400 була настільки незвичайної, глибокої, розумною і всебічно прекрасною грою, що більшість представників преси, а разом з ними і стандартна аудиторія середньо-хардкорних гравців її просто «не зрозуміли».

Надія на відновлення справедливості з'явилася тільки коли з JooWooD прийшов перший прес-реліз щодо сиквела - The Guild 2. Для другої спроби обіцялося нарешті забезпечити розробників грошима, насадити в гру всяких актуальних The Sims -елементів і прикрутити під все це справа якийсь дуже гарний движок. Коротше - зробити добре і дорого.

Євросоюз

Рівно чотири роки тому, рівно в цьому самому журналі автор рівно цих рядків написав рецензію на гру Europa 1400: The Guild

Всі свіжі новини жителі середньовіччя дізнавалися на ринках. Головна подія останнього дня - візок з конем застрягла в колодязі.

На перший погляд - все начебто так і вийшло. Красиве меню а-ля Age of Empires 3, загальна картинка, в якій кожен піксель припудрити світиться «Блур», живе струнне бароко з колонок ... Але ж тут ще й безпрецедентний рівень масштабування, як в Black & White, і генерящіеся на льоту «кат-сцени» на движку, і красиві погодні ефекти ...

Проблеми починаються вже після десяти хвилин ворочанья мишкою. The Guild 2 страждає тією ж хворобою, від якої свого часу померла відома Republic: The Revolution. Тобто всі ці «Блур» і «безпрецедентні рівні масштабування» не потрібні в грі жодного разу, а 90% всього часу гравець проводить не серед красивих пейзажів, а пялясь на плоскі двоколірні таблиці і лінійні графіки. Як і в «Республіці», нас постійно намагаються повернути в 3D всякими «випадковими подіями» і скриптами, але всіх, хто прийшов сюди за економічною стратегією, це, скажімо так, трохи дратує.

Як вже говорилося, The Guild 2 - це симулятор життя приватного середньовічного підприємця, яка відрізняється від життя приватного підприємця дня сьогоднішнього лише деталями. Тобто платити потрібно не ПДВ, а «церковну подати», а хабарі давати не міліціонеру, а «старшому дозорцю», ну і так далі. За п'ятсот років до Маркса люди вже знали, яким чином наживається капітал, і головний упор в The Guild 2 зроблений на мікроменеджментом виробництва. Товари на підприємствах виробляються з двох-трьох ресурсів, ресурси видобуваються або купуються, ціни на місцевому ринку змінюються відповідно до поточного рівня попиту / пропозиції. Плюс сюди - мотивація персоналу, плюс - податки, плюс - конкурентна боротьба, плюс - постійні витрати на апгрейд і ремонт бізнесу. Загалом - ух!

За останні шістсот років в політиці мало що змінилося. Всі великі дебати зазвичай закінчуються дрібним мордобоєм.

Звучить все, звичайно, жахливо захоплююче, але навіть у порівнянні з першою частиною економіка в The Guild 2 залишає бажати багато кращого. Багато схеми виготовлення товарів банально не продумані, логістика організована з рук геть погано, робота з персоналом - так взагалі суцільне знущання ... Коли ж справа доходить до силових методів вирішення проблем (бійці з конкуруючої гільдії «забили стрілку» опівночі біля ратуші), то гра і зовсім намагається прикинутися якийсь страшної одноклітинної RTS. Так-так, RTS - з усіма цими гумовою рамкою, юнитами, стратегіями «стінка на стінку» і іншим богомерзіем, яке економічним стратегіям йде приблизно так само, як корові сідло.

А ось зате що дійсно цікаво, так це те, що паралельно всій цій економіці на задньому фоні щосили кипить наша інша - суспільне життя. Формально всім бізнесом керує не якесь ефемерне божество на ім'я Гравець, а самий що ні на є конкретний ігровий персонаж - один з лідерів нашої династії. Щоб хоч якось успішно існувати, ви повинні знайти йому дружину (для початку можна спробувати когось і з нижчих станів), яка, в свою чергу, просто зобов'язана народити спадкоємців. Ні спадкоємців - немає гри. Час в The Guild 2 тече досить швидко, і за одну годину тут легко пробігає двадцять років. І за цей період вам вже потрібно визначитися з прямим приймачем, про всяк випадок оплатити його освіту і вже починати прикидати для нього який-небудь вдалий союз.

І за цей період вам вже потрібно визначитися з прямим приймачем, про всяк випадок оплатити його освіту і вже починати прикидати для нього який-небудь вдалий союз

«Охмуренію діви» абсолютно безглуздий, але, на жаль, необхідний етап для продовження роду (і, відповідно, ігри).

Вся «соціальна» частина зроблена під явним впливом The Sims. Великий середньовічний місто заселений унікальними персонажами - навіть у базарного носія тут є своє власне ім'я і таблиця характеристик. Ці самі персонажі взаємодіють один з одним за допомогою простих іконок-дій, як-то: «поговорити», «зачарувати», «загрожувати» і т.п. Примітивно, але працює.

Стрижневим моментом нашого соціального життя стане політична кар'єра. Вирішивши зайняти якийсь державний пост (крім непоганий зарплати, можна заодно заробити хабарами), будьте готові з головою піти в інтриги. Службові романи, підкупи, шантаж, стеження, анонімні листи, хлопці з киями в підворітті - до ваших послуг буквально весь асортимент успішного політика ...

Тільки навіть гіпотетична можливість коли-небудь стати соверенів всій провінції чомусь зовсім не радує. Більшість RPG-елементів, пов'язаних з персонажами, зроблені настільки криво, а місцями, вибачте, убого, що стає дибки волосся.

Крім того - у The Guild 2, напевно, самий незручний за всю історію економічних стратегій інтерфейс. Будь-яке, навіть найпростіше дію на зразок продажу на базарі в'язанки дров буде викликати довгі муки. Що ж стосується системи автоматизації виробництва і системи гарячих клавіш (які не можна перепризначити), то їх, схоже, придумував один і той же чоловік - незрозуміло, чи то, мазохіст, то чи диверсант.

Вже навіть не смішно

З якоїсь недоброю традицією останнього часу The Guild 2 з'явилася в офіційному продажі в практично неіграбельном вигляді. У однієї половини купили гру відразу після релізу рівні завантажувалися по десять-п'ятнадцять хвилин, в іншої - все намертво повисло в найнесподіваніших місцях. І, звичайно ж, поголовно у всіх The Guild 2 дико гальмувала (навіть на топових системах).

На момент здачі цього номера в друк для англійської версії гри не існує жодного офіційного патча. Але мережеві умільці, як зазвичай, вже написали хитру інструкцію, за допомогою якої можна частково поставити німецький патч на англійську версію (щоб це зробити, нам довелося кілька разів переписувати параметри системних файлів гри і редагувати реєстр Windows). Від фатальних вильотів і смертельного падіння FPS ці танці з бубном начебто рятують, але несильно.

Що ж стосується офіційної російської версії, то, за нашою інформацією, вона вже буде включати все, що вийшло на той час патчі.

* * *

І всеж. Авторів The Guild 2, цих веселих і усміхнених німців з 4 HEAD, які ще два місяці тому переморгувались з нами в бізнес-центрі GC'2006, потрібно, звичайно ж, висікти. На тлі загальної геніальної концепції все дурні і безглузді недоробки розробників по геймплею і інтерфейсу (на вбивчі «гальма» вже добре, можна закрити очі) виглядають як формене знущання. Бюргери, звичайно, вже рвуть волосся на всіляких місцях і протягом двох місяців обіцяють виправити всі патчами (які в тому числі кардинально перероблять весь економічний баланс) ... Але перше враження - вже зіпсовано.

А якщо об'єктивно - то спроба №2 по створенню «симулятора середньовічного життя» зараховується як «в цілому успішна». Головне - не зрозумійте нас неправильно. The Guild 2 - самий прямий спадкоємець Europa 1400, яка, якщо пам'ятаєте, «мало не шедевр». Незважаючи на все, це дійсно дуже хороша гра, в яку дуже хочеться але, на жаль, абсолютно неможливо грати.

Реіграбельность - так

Класний сюжет - немає

Оригінальність - так

Легко освоїти - немає

Виправданість очікувань: 70%

Геймплей: 8.0

Графіка: 7.0

Звук і музика: 8.0

Інтерфейс і управління: 5.0

Дочекалися? Симулятор громадської, політичної та сімейного життя приватного середньовічного підприємця, з елементами економічного симулятора і ідеями The Sims. Незважаючи на весь жах формулювання - місцями неймовірно цікаво.

Рейтинг «Манії»: 7.0

Дочекалися?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача