Статьи

Тед Вонг: перші роки з книгою Брюса Лі 'Шлях випереджального кулака'

Сторінка 1 з 2

З самого початку освоєння бойових мистецтв і до кінця свого життя мій чоловік, Тед Вонг, вивчав дао Джіткундо. Він багато працював, експериментуючи і відточуючи з Брюсом багато техніки, які згодом знайшли своє відображення в книзі «Шлях випереджального кулака».

У 1973 році, коли помер Брюс, Тед був буквально спустошений втратою свого Шіфу і кращого друга. З тих пір він не виходив за межі Джіткундо, щоб освоїти нові бойові стилі або бойові мистецтва. Він залишився з Джіткундо тому, що, як часто говорив Брюс: «Якщо ви істинний прихильник Джіткундо, вам не потрібно шукати щось інше. Всі тут".

Всі тут

Після смерті Брюса Тед скрупульозно вивчав «Шлях випереджального кулака». Перед смертю Брюса Тед зрозумів, про що говорив його друг. Він зрозумів, що Брюс хотів зробити з бойовими мистецтвами і суспільством в цілому. Тед говорив, що Брюс Лі дав людям зрозуміти, що Джіткундо - це непросте завдання. І тому «Шлях випереджального кулака» читати непросто. За словами Теда: «Брюс дуже глибокий мислитель. Читач не зрозуміє його книгу, якщо не припинить думати і намагатися зрозуміти. Читач повинен вивчати і звертати увагу на деталі ». Оскільки твори Брюса глибокі і складні, люди легко можуть недооцінити важливість кожного окремого слова або фрази ».

Тед часто читав «Дао» після вечері в 1970-1990-х роках. Часто він знаходив в ній щось нове і кричав мені: «Взувайся і виходь на задній двір». Я знала, що це час «проби». Зазвичай він говорив: «Стій спокійно і не ворушись». Іноді він доторкався до мене ногою або зачіпав рукою - я ж була його партнером по навчанню, - але це траплялося рідко. Однією з особливостей Джіткундо є абсолютний самоконтроль, який потрібен практикуючому в реальних умовах. Зазвичай Тед зупиняв удар буквально в міліметрах від мети. Багато разів Тед пробував на практиці техніки, які виявив у «Дао».

Тед Вонг вважав, що читання «Шляхи випереджаючого кулака» було практично тим же, як якщо б його вчитель, Брюс Лі, розмовляв з ним наодинці. Мало хто розумів, що намагався донести Брюс, і Тед був переконаний, що донести ці знання світу - його обов'язок. Він продовжував вивчати текст, а на полях сторінок книги робив свої замітки. Іноді він писав на чому завгодно, що потрапляло під руку, - на клаптиках паперу, в старих блокнотах, іноді навіть на конвертах. Одного разу, наводячи порядок на журнальному столику, я зібрала всі ці листочки і склала в коробку з-під взуття, щоб пізніше викинути. Потім я побачила, як Тед шукав їх. Він негайно запитав мене, де вони. Нотатки з «Дао» та інших книг давали Теду глибоке розуміння того, що його вчитель намагався сказати про світ бойових мистецтв. Як часто говорив Тед: «Іноді я можу забратися до Брюсу в голову і зрозуміти, що він мав на увазі». Він продовжував записувати і зводити воєдино свої замітки і почав використовувати їх на своїх уроках.

Іноді ми обговорювали якісь слова або фрази, які використовував або говорив Брюс, чому він сказав це саме так і щодо саме тієї ситуації. Після наших обговорень Тед зазвичай не приходив до якого-небудь остаточного висновку, але потім, коли він переходив до практики, багато йому ставало ясно. Тед розвивався як майстер бойових мистецтв з допомогою своїх наукових досліджень, він хотів зробити Джіткундо більш доступним, легким в розумінні для всіх, хто б хотів його освоїти. Тед вірив, що його обов'язок - навчати людей, зберегти незмінність вчення, як якщо б вчив його Шіфу. Він хотів допомогти всім і кожному, хто був зацікавлений. Використовуючи філософський погляд Брюса Лі в поєднанні зі своїм науковим складом розуму, Тед зробив розуміння і практику Джіткундо більш доступними для всіх.

Кріна Вонг

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача