Статьи

Штраф за перегляд заборонених сайтів в Росії в 2019 році

  1. «Штраф» за перегляд порносайтів
  2. Хто має право блокувати користувачеві доступ в Інтернет
  3. Чи є заборони на перегляд сайтів в Росії
  4. Реєстр заборонених сайтів
  5. Чи передбачені штрафи за перегляд заборонених сайтів
  6. Як не попастися на виверти вимагачів

Інтернет - не тільки чудовий засіб комунікацій і миттєвого доступу до будь-якої інформації Інтернет - не тільки чудовий засіб комунікацій і миттєвого доступу до будь-якої інформації. Недарма ж таки цю мережу називають Всесвітньою павутиною, але ж в павутині водяться аж ніяк не метелики. Давайте розберемося з небезпеками, які таїть в собі Інтернет.

«Штраф» за перегляд порносайтів

З розвитком обчислювальної техніки в усьому світі почали поширюватися всілякі шкідливі комп'ютерні програми, що отримали назву «комп'ютерні віруси». Одночасно на просторах Інтернету став бурхливо розвиватися ринок порнографічної продукції. Незалежно від прямих заборон на поширення порнографії в Інтернеті, цей сегмент завжди знаходився в тіньовий, сірої сфері. Користуючись цим, комп'ютерні аферисти обрали порнографічні сайти як досить безпечний джерело незаконного збагачення.

Використовуючи психологічні бар'єри, що не дозволяють відвідувачеві порносайтів публічно (в тому числі і в правоохоронних органах) заявити про своє захоплення «полуничкою», віртуальні злочинці обрали таких людей улюбленим об'єктом для вимагання.

Навіть якщо ваш комп'ютер захищений антивірусом, це ще не гарантує 100% захисту від шкідливих програм - «вірусів-вимагачів». Такі комп'ютерні віруси зазвичай блокують доступ до сторінок Інтернету з усіх браузерів, які тільки встановлені на вашому комп'ютері. На екрані спливає строгий банер, витриманий в колірних тонах і стилістиці Міністерства внутрішніх справ. Вміст подібного повідомлення зазвичай також вельми офіційно і недвозначно: «Співробітниками МВС виявлено протизаконні спроби перегляду і поширення порнографічних матеріалів, що містять елементи педофілії, гомосексуалізму (і т. Д., З перерахуванням різноманітних видів сексуальних девіацій)». Як підсумок - заява про те, що рішенням МВС ваш комп'ютер заблокований до тих пір, поки ви не сплатите штраф в зазначеному розмірі - 500, 1000, 2000, в залежності від апетитів вимагачів. І, як правило, нижче вказується телефонний номер, на який потрібно покласти дану суму. Для більшої переконливості далі йде попередження, що в разі несплати штрафу в зазначений термін «за вами приїде наряд поліції».

Подібний банер викликає розгубленість у користувача, а таке специфічне його зміст викликає у любителя комп'ютерного порно паніку. Будь-які спроби виходу в мережу блокуються банером, а на спливаючому вікні видається інформація про заборону на вихід в Інтернет з вашого комп'ютера «за рішенням МВС». У зв'язку з використовуваної посиланням на Міністерство внутрішніх справ, даний вірус і отримав в народі і у комп'ютерних фахівців найменування «вірус МВС».

Читайте також: Як оскаржити штраф за перевищення швидкості з камери ГИБДД

Хто має право блокувати користувачеві доступ в Інтернет

У зв'язку з цим слід відразу ж сказати: МВС Росії не має повноважень блокувати доступ до Інтернету в принципі! Більш того, до 2014 року блокувати доступ до такої інформації могло тільки постанова суду. З 01. 09. 2014 року набрав чинності Федеральний закон, згідно з яким право блокувати шкідливі сайти (але не комп'ютери користувачів!) Має право прокуратура в превентивному порядку, до винесення рішення суду.

Чи є заборони на перегляд сайтів в Росії

Незважаючи на те що подібне «постанову» МВС з пропозицією оплатити штраф на приватний телефонний номер, у будь-якої розсудливої ​​людини може викликати лише посмішку, жертві здирників, яка втратила контроль над своїм комп'ютером, буває часом не до сміху. І дуже часто гроші відправляються на вказаний телефонний номер. Звичайно ж, ніхто у відповідь на перекладену суму не вишле «код розблокування», а зазначений номер найчастіше буває відключеним.

А чи є насправді в російському законодавстві штрафи, передбачені за перегляд порнографічних сайтів в мережі Інтернет? Слід сказати прямо: так, сайти, заборонені до перегляду російськими законами, є. Такі сайти перераховані в Єдиному реєстрі, куди вносяться всі заборонені на території Росії сайти.

Реєстр заборонених сайтів

Створено даний реєстр був у 2012 році для протидії поширенню в Інтернеті шкідливої ​​для держави і її громадян інформації. Він являє собою автоматизовану систему, яка може самостійно дану інформацію відшукувати і розпізнавати. Після цього господарям сайту або провайдерам надсилається повідомлення про необхідність видалити з сайту шкідливу інформацію. У разі ігнорування цієї вимоги сайт блокується і вноситься в Реєстр.

При цьому такий сайт необов'язково є порнографічним - в першу чергу даний реєстр був створений для блокування сайтів, що носять явну екстремістську спрямованість (що займаються пропагандою расової та міжконфесійної нетерпимості, тероризму, політичного екстремізму і т. П.). При цьому порнографічні сайти також потрапляють під заборону згідно зі статтею 242 Кримінального кодексу РФ. На даний момент в процентному співвідношенні заборонені сайти містять 40% інформацію про наркотики, 30% - що закликають до суїцидів і іншим діям, небезпечним для життя користувачів, 20% - заклики до екстремізму, 10% - порнографічні сайти.

Чи передбачені штрафи за перегляд заборонених сайтів

На даний час 2019 рік ніяких офіційних штрафів російськими законами для користувачів за перегляд заборонених сайтів не передбачено. Пов'язано це з тим, що офіційно заборонені сайти (тобто внесені до Єдиного реєстру) вже апріорі не можуть перебувати в публічному доступі. Якщо ж подібний сайт стає доступний, то санкцій піддається не користувач, що зайшов на такий сайт, а інтернет-провайдер, який допустив таке.

Вже з початку 2000 років періодично робляться спроби введення штрафів за перегляд сайтів, що носять шкідливу інформацію - екстремістського характеру, що містить елементи дитячого порно. Але незважаючи на всі спроби, подібні законопроекти так і не були прийняті, і всю відповідальність за контроль над сайтами несуть державні органи та інтернет-провайдери.

Читайте також: Умови і строки по оплаті штрафів ГИБДД

При цьому, що стосується порнографічних сайтів, то в Росії на цей рахунок, на думку експертів, одні з найліберальніших законів в світі. Так, у нас в країні карається в кримінальному порядку тільки виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії. У тій же Європі або США кримінально карається не тільки виготовлення, але навіть перегляд і скачування з сайтів, що містять елементи педофілії.

Як не попастися на виверти вимагачів

Найперша порада, як не заробити «штраф за відвідування заборонених сайтів» - це, звичайно ж, не відвідувати підозрілі сайти, не викачувати нічого з них, не переходити по всіляких підозрілими посиланнями. Не завантажуйте стислі зашифровані файли - ваш антивірус не має доступу для перевірки таких сайтів, упакованих в стислі папки. Видаляйте електронні листи від невідомих адресатів. Загалом, «охороняйтеся» і зможете уникнути «листів щастя» від помилкових охоронців порядку.

А чи є насправді в російському законодавстві штрафи, передбачені за перегляд порнографічних сайтів в мережі Інтернет?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача