Статьи

SSL-сертифікати від Symantec випали з довіри браузерів

Через кілька місяців SSL-сертифікати, випущені компанією Symantec, перестануть прийматися браузерами Chrome


Через кілька місяців SSL-сертифікати, випущені компанією Symantec, перестануть прийматися браузерами Chrome. Але до березня 2018 р власники сайтів ще встигають обзавестися легітимним сертифікатом!


Навіть у компаній, що розміняли чверть століття в бізнесі ІТ-безпеки, бувають прикрі промахи. Відмова в довірі SSL-сертифікату, виданому Symantec до 1 червня 2016 року, корпорація Google запланувала на березень 2018 року, коли буде випущена бета-версія браузера Chrome 66 (стабільний реліз намічений на квітень 2018 р.) Треба готуватися до того, що сайти, які використовують сертифікати від Symantec, в самому найближчому майбутньому взагалі будуть блокуватися не тільки Google Chrome, але і браузерами Firefox.


Докладний план поступової відмови в довірі SSL-сертифікату, виданому ще до самих недавніх пір одним з найбільших світових операторів сертифікації, корпорація Google опублікувала в середині вересня 2017 р


Варто врахувати, що в число брендів, що мають безпосереднє відношення до Symantec, входять ще й сертифікати Thawte, VeriSign, Equifax, GeoTrust і RapidSSL, і їх чекає та ж сумна доля.


За що ж їх так? Думки експертів, як часто буває, різняться в деталях, але єдині в одному: Symantec веде нечесну гру. В контексті SSL-сертифікації та мережевої безпеки в цілому це досить серйозно. Ще в 2015 році і без того гучне ім'я Symantec прогриміло по всьому світу в світлі розслідування інцидентів з сертифікатами, виданими з порушеннями: 187 сертифікатів на існуючі домени були видані без відома власників, плюс - були випущені 2458 сертифікатів на неіснуючі домени. Природно, що Google ввела відповідні заходи проти порушника і зажадала вжити ряд заходів щодо посилення безпеки (зокрема, аудиту випущених сертифікатів, підтримки новими сертифікатами фреймворка Certificate Transparency і ін.). Через деякий час Google знову звернула увагу на Symantec, виявила не тільки відсутність «роботи над помилками», а й нові порушення, і винесла відповідний вердикт: в довірі відмовити, статус Extended Validation відкликати. Сертифікати EV виявилися особливо болючою темою в процесі розгляду: формат сертифіката цього рівня вимагає ретельної верифікації власника домену, включаючи фізичну присутність. Проте, результати перевірки Google показали, що Symantec не завжди дотримувалася прописану процедуру, поряд з іншими, досить серйозними, порушеннями політики безпеки і встановлених стандартів сервісу.


У світлі цих подій зрозуміло, що довіра до сертифікатів Symantec і пов'язаним з нею УЦ, Google втратив. Але Chrome - не єдиний браузер в мережі, природно. І за традицією, Mozilla також заявила про втрату довіри до сертифікатів Symantec, починаючи з грудня 2017 року і завершуючи повною відмовою в Firefox 63 або Firefox 64 (відповідно, середина жовтня 2018 року або кінець листопада 2018 г.). Однак, за зауваженнями багатьох експертів, фактичний старт відмови Mozilla відбудеться все-таки навесні 2018 року: тобто, майже синхронно з Google.


Варто нагадати в цьому зв'язку, що аналогічна ситуація сталася з сертифікатами WoSign і StartCom: Google відмовила їм повністю в довірі з версії Chrome 61, а Mozilla - з версії Firefox 51.


Що очікує Symantec? Найімовірніше - реструктуризація процесу випуску сертифікатів, передача прав іншій організації, або відмова від випуску кореневих сертифікатів. Найближче майбутнє покаже. У будь-якому випадку, «його приклад - іншим наука». І не забувайте про безпеку своїх ресурсів, замовляйте SSL-сертифікати у перевірених компаній. Фахівці компанії SIM-Networks допоможуть підібрати найкращий варіант для вас - звертайтеся!


За матеріалами:

security.googleblog.com

www.linux.org.ru

www.searchengines.ru


Автор: Аліса Кандеева

За що ж їх так?

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).