Статьи

США потрібно надати Україні протикорабельні ракети, щоб виключити атаку Росії з моря

Вашингтону слід дати Києву все необхідне озброєння для відбиття можливої ​​російської атаки з моря. Вашингтону слід дати Києву все необхідне озброєння для відбиття можливої ​​російської атаки з моря

Україні потрібно посилити флот, щоб захистити південь від висадки армії Росії / фото mil.gov.ua

Посол США Курт Волкер недавно сказав The Guardian, що США готові запропонувати Україні нове озброєння, щоб вона могла захистити себе. Без сумніву, української армії потрібно це зброя.

Про це в статті для Atlantic Council пише старший науковий співробітник Американської ради зовнішньої політики (American Foreign Policy Council) Стівен Бланк, нагадуючи, що Москва веде одночасно військову і економічну війну проти Києва в Чорному і Азовському морях. вона заблокувала українські судна в обох акваторіях, наполягаючи на своєму праві перевіряти «іноземні» кораблі, а також розширила морську зону відчуження аж до Одеси.

Читайте також Україна посилить військову присутність в Азові: прикордонників озброять новітнім ракетною зброєю

Автор зазначає, що у Москви є можливості провести десантні операції на українському узбережжі, щоб ізолювати Маріуполь і південь країни. Це все тому, що вона постійно нарощує присутність наземних, повітряних і військово-морських сил в Криму і навколо нього.

На що була б схожа така атака? Росія могла б обстріляти українські наземні бази з кораблів. Інша можливість - застосувати військово-десантні війська або ж змішати їх наступ з операцією в море. Той факт, що всі російські ВДВ беруть участь в навчаннях «Схід-2018», може означати готовність російського уряду застосувати їх у майбутній «десантної» висадці під час першої фази атаки змішаних сил на українському чорноморському узбережжі.

Московська блокада Азовського моря, ймовірно, може розширитися на все узбережжя України, включно з Одесою. Метою цієї атаки може бути взяття під контроль покладів енергоносіїв в Чорноморському басейні, які до сих пір в під контролем Києва. На думку Бланка, вся анексія Криму в 2014 році була продиктована бажанням російського уряду захопити енергетичні активи України.

Читайте також Росія готується на Азові до блокування українських портів уже в Чорному морі - експерт

Російські операції потрібно розглядати як військове примус і економічну війну одночасно. Тому існує гостра потреба в тому, щоб США надали нове озброєння Україні прямо зараз. Немає ніяких ознак того, що переговори Волкера з емісаром Москви Владиславом Сурковим відновляться найближчим часом або що Москва тепер прагне закінчити війну. Насправді Волкер думає, що Москва не робитиме ніяких поворотів до того, як Україна проведе вибори президента і парламенту в 2019 році. І він, мабуть, має рацію.

Що потрібно було б дати Україні, щоб вона дуже швидко стала здатною відбити наступ Росії з моря? Перш за все, Вашингтон міг би відправити їй протикорабельні ракети US-AGM-84 Harpoon Block II ( «Гарпун»), протикорабельні ракети великої дальності AGM-158C LRASM A, а також норвезькі ракети NSM. Але Україні також потрібні надійні пускові платформи і системи прицілювання, зокрема радари.

Оскільки Москва не хоче виконувати Мінські угоди або вести переговори про новий мирне вирішення, США і ключові європейські союзники повинні об'єднати підвищення здатності України до самозахисту з ще більшим загальним тиском на Москву. Причини для цього очевидні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

На що була б схожа така атака?
Що потрібно було б дати Україні, щоб вона дуже швидко стала здатною відбити наступ Росії з моря?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача