Статьи

Сплячий режим

  1. Як перевести комп'ютер в режим сну
  2. Як «розбудити» комп'ютер
  3. режим глибокого сну
  4. Що краще: вимкнути або приспати?

В системі Windows є кілька режимів виключення. Крім звичайного завершення роботи, через який ми повністю відключаємо комп'ютер, є ще сплячий режим і режим глибокого сну.

Має сенс їх використовувати в тому випадку, якщо Ви плануєте перервати роботу на якийсь час - від декількох хвилин до декількох годин. У цьому випадку «усипляння» набагато краще звичайного вимикання. Але про все по порядку.

При включенні цього режиму комп'ютер не вимикається, а як ніби засинає. При виході з нього буде відкрито все те, що працювало до усипляння.

Це дуже зручно! Наприклад, я вирішив зробити перерву в роботі і попити чайку. Але на моєму комп'ютері відкриті документи, сторінки сайтів в Інтернеті, різні інші файли. Щоб після перерви мені це все заново не відкривати, можна комп'ютер приспати.

Фактично він вимкнеться. Очиститься екран, вентилятори, швидше за все, зупиняться (тобто комп'ютер перестане шуміти), енергія витрачатися практично не буде. Але все-таки комп'ютер буде працювати і «запам'ятає» все те, що я за ним робив.

Коли я «розбуджу» його, він відразу ж буде готовий до роботи. Тобто не треба чекати завантаження - весь процес займає кілька секунд. І комп'ютер буде в тому самому стані (з усіма відкритими файлами, папками, сторінками Інтернету), в якому я його залишив.

Як перевести комп'ютер в режим сну

Для початку слід про всяк випадок зберегти файли, які Ви редагували.

Розробники запевняють, що якщо раптом в режимі сну комп'ютер вимкнутися (наприклад, розрядиться батарея на ноутбуці), то система автоматично збереже всі відкриті файли. Але ризик втратити інформацію є завжди, адже щось може піти не так.

Але ризик втратити інформацію є завжди, адже щось може піти не так

Тому перше, що потрібно зробити перед приспанням, - зберегти свою роботу. Після цього можна включати сплячий режим. Робиться це практично так само, як звичайне вимикання комп'ютера.

Windows 7 і Vista: натискаєте на кнопку «Пуск», клацаєте по маленькій кнопці зі стрілкою поруч із «Завершення роботи», зі списку вибираєте пункт «Сон».

Windows XP: «Пуск» - Виключення (Вимкнути комп'ютер) - Режим очікування.

Windows 8: Кнопка живлення ( Windows 8: Кнопка живлення (   ) - Сплячий режим ) - Сплячий режим. Або натиснути на «Пуск», клацнути по маленькій кнопці зі стрілкою поруч із «Завершення роботи», зі списку вибирати «Сон».

Або натиснути на «Пуск», клацнути по маленькій кнопці зі стрілкою поруч із «Завершення роботи», зі списку вибирати «Сон»

Ще можна приспати комп'ютер так: навести курсор на правий нижній кут екрану, натиснути на кнопку з зображенням шестерні, клацнути по пункту «Вимкнення» і вибрати «Сплячий режим».

Якщо у Вас не персональний комп'ютер, а ноутбук або нетбук, то найчастіше «приспати» його можна просто опустивши кришку.

До речі, часто в настройках системи Windows 7 і Windows 8 прописано, щоб комп'ютер мимовільно засипав після певного періоду бездіяльності. Тобто він сам і без Вашої допомоги засне, якщо його якийсь час не чіпати.

Як «розбудити» комп'ютер

Є кілька способів виведення із сплячого режиму. Всі вони прості, але не кожен спрацює - це вже залежить від самого комп'ютера, як саме він у Вас «прокидається».

У будь-якому випадку спрацює один з варіантів:

  • Поворухнете мишкою
  • Клацніть лівою кнопкою миші
  • Натисніть будь-яку клавішу клавіатури
  • Натисніть кнопку включення комп'ютера
  • Якщо «присипляли», опустивши кришку ноутбука / нетбука, просто підніміть її

Рекомендую Вам перевести комп'ютер в сплячий режим, і по черзі спробувати «розбудити» його кожним із способів. Запам'ятайте той, яким це вийде зробити - значить, Ваш комп'ютер саме так «прокидається».

режим глибокого сну

Це спеціальний режим, розроблений для ноутбуків. Він ще більш економний, ніж сплячий. Можна сказати, що при його виборі комп'ютер занурюється в глибокий сон і споживає зовсім мало електроенергії.

Рекомендується використовувати його в тому випадку, якщо Ви збираєтеся зробити тривалу перерву в роботі (більше години). При такому режимі батарея ноутбука практично не розряджається.

З недоліків слід зазначити, що комп'ютер набагато довше «засинає» і «прокидається». А так особливої ​​різниці між сплячим режимом і глибокого сну Ви не відчуєте.

А так особливої ​​різниці між сплячим режимом і глибокого сну Ви не відчуєте

Як увімкнути . Windows XP: ніяк - такого режиму в цій системі немає.

Windows 7: «Пуск» - клацнути по маленькій кнопці зі стрілкою поруч із «Завершення роботи» - пункт «глибокого сну».

Windows 8: «Харчування» (Вимкнення) - Гибернация.

Якщо такого пункту немає, значить, потрібно дещо налаштувати в системі. Спочатку відкрити «Пуск» і вибрати «Панель управління». Потім знайти і відкрити пункт «Система і безпека», після чого відкрити «Електроживлення». У колонці з лівого боку клацнути по напису «Дії кнопки харчування», потім по «Змінити недоступні в даний момент настройки». Після цього встановити пташку поруч з пунктом «Режим глибокого сну».

Що краще: вимкнути або приспати?

Здавалося б, відповідь очевидна - звичайно ж, вимкнути. Адже що може бути простіше і ефективніше ?!

Але не все так однозначно. Знаючі люди кажуть, що чим рідше вмикати / вимикати техніку, тим довше вона прослужить. Тобто, на їхню думку, краще, щоб комп'ютер взагалі працював без зупинки.

Пояснення цьому таке: коли комп'ютер включається, деякі його внутрішні деталі нагріваються і через це розширюються, а при виключенні вони остигають і звужуються. Якщо робити це часто, то деталі швидше зношуються. Та й комп'ютер банально може вийти з ладу через стрибки електричного струму.

Та й комп'ютер банально може вийти з ладу через стрибки електричного струму

Так що ж виходить, краще взагалі його не вимикати ?! Теж спірно. Як відомо, скачки електричного струму ніякої техніці не йдуть на користь. І якщо з електрикою бувають перебої, то краще повністю відключати комп'ютер (в тому числі і від мережі), коли він не діє тривалий час.

А ось якщо з електромережею все в порядку, а ще краще є спеціальний пристрій (ІБП, стабілізатор напруги), то можна взагалі не вимикати комп'ютер. Просто на ніч або під час простою переводити його в сплячий режим.

Але якось це незвично і здається неправильним. Хоча ось холодильник, наприклад, адже працює без перерви - і нічого. Та й мобільні телефони теж.

Що стосується економії, то тут в порівнянні з холодильником комп'ютер в сплячому режимі «їсть» набагато менше. А в режимі глибокого сну взагалі її практично не витрачає. Але незважаючи на це багато користувачів не ризикують залишати комп'ютер включеним надовго, нехай і в сплячому режимі.

Тому тут вже кожен вирішує для себе сам. Особисто я протягом робочого дня практично ніколи не вимикаю комп'ютер. Якщо потрібно кудись відлучитися, перекладаю його в сплячий режим. Хоча на ніч і на час тривалого від'їзду відключаю його (справа звички).

Що краще: вимкнути або приспати?
Адже що може бути простіше і ефективніше ?
Так що ж виходить, краще взагалі його не вимикати ?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то