Статьи

Спільний перегляд через браузер: Flash або WebRTC

 1. Спільний перегляд в Adobe Flash: нічого крім Windows
 2. WebRTC: відеодзвінки і групові відеоконференції без плагінів!
 3. Якість відео. Де краще?
 4. Чому TrueConf використовує WebRTC?

Пропонуємо обговорити плюси і мінуси двох відомих технологій для відеозв'язку через браузер - Adobe Flash і WebRTC.

Спільний перегляд в Adobe Flash: нічого крім Windows

Спільний перегляд в Adobe Flash: нічого крім Windows

Популярна свого часу технологія Adobe Flash не мала аналогів і конкурентів, оскільки дозволяла не тільки програвати різні мультимедійні дані, але і здійснювати відеодзвінки з браузерів.

Сьогодні багато онлайн-сервіси, які надають послугу відеозв'язку через браузер, використовують цю технологію. Для того, щоб здійснювати дзвінки з браузера, користувачам необхідно спочатку завантажити та встановити на своєму ПК під управлінням Windows флеш-плеєр Adobe Flash Player.

Передача аудіо та відеопотоків здійснюється через сервер від одного плеєра до іншої за допомогою використання транспортного протоколу RTMP, що працює поверх TCP. Як відомо, завдання останнього полягає в збереженні цілісності переданих даних.

Що стосується підтримуваних ОС, змушені резюмувати - на жаль, далі Windows справа не просувається. Для Linux і мобільних ОС компанія Adobe не хоче розвивати і підтримувати технологію Flash.

плюси:

 • використання шифрування AES забезпечує захист медіатрафіка від злому і прослуховування;
 • AEC (ехоподавлення) і джиттер буфер забезпечують хорошу якість відтворення звуку;
 • підтримка великої кількості браузерів.

мінуси:

 • відсутність AGC (автоматичного регулювання посилення);
 • затримка трафіку через використання протоколу RTMP;
 • обов'язкова наявність проміжного сервера;
 • Не підтримується в мобільних операційних системах - iOS і Android, а також Linux;
 • закриті засоби розробки і програвання.

WebRTC: відеодзвінки і групові відеоконференції без плагінів!

WebRTC: відеодзвінки і групові відеоконференції без плагінів

На зміну Flash приходить технологія WebRTС , Що передбачає управління і ініціалізацію медіа-потоків, а також здійснює їх передачу по мережі і програвання в веб-браузері.

На відміну від Flash, яка спочатку позиціонувалася як технологія для створення мультимедійних презентацій та веб-додатків, WebRTC була задумана як повноцінний клієнт для обміну відео-потоками між браузерами. Саме тому творці вирішили передбачити всі нюанси, щоб відповідати потребам будь-якого користувача: були підтримані всі популярні операційні системи, використані сучасні кодеки і здійснена можливість передачі трафіку без затримок. Все це дозволило не тільки приймати трафік, але і віддавати його навіть під час групової відеоконференції з іншими учасниками.

плюси:

 • передача трафіку без затримок;
 • підтримка AEC, AGC, джиттер буфер;
 • використання сучасних відкритих кодеків Opus і VP8;
 • крос-платформенность: доступна для всіх ОС;
 • повноцінне VoIP в браузері Chrome.

мінуси:

 • несумісність з традиційним VoIP обладнанням.

На сьогоднішній день WebRTC знаходиться в стадії розвитку, але навіть те, що є зараз, цілком виправдовує попит користувача і не має аналогів.

Якість відео. Де краще?

Якість відеосигналу залежить від декількох факторів:

 • дозволу відео;
 • бітрейта;
 • кодека і його параметрів.

При одних і тих же умовах (якщо в WebRTC і Flash використовується однакове дозвіл відео, бітрейт і пресети кодеків), якість відеосигналу не зміниться.

Ми порівняли якість картинки в Flash і WebRTC відеоконференції. Зліва - конференція в додатку Flash, праворуч - в WebRTC. Що краще - очевидно:

Що краще - очевидно:

Чому TrueConf використовує WebRTC?

 • Це відкрита технологія, що претендує на новий стандарт VoIP.
 • В WebRTC використовується вихідний код, який не містить «закладок» і не вимагає ліцензування.
 • Над розробкою трудиться велика спільнота фахівців, оперативно виправляють знайдені помилки.

Крім того, завдяки WebRTC наші користувачі можуть через будь-який браузер підключатися до групових конференцій, створеним на сервері TrueConf. Найпопулярніші браузери вже підтримують WebRTC: Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer (тільки через плагін webrtc4all) і Opera.

Як створити WebRTC конференцію?
Які системні вимоги для WebRTC конференцій?

Де краще?
Чому TrueConf використовує WebRTC?
Де краще?
Як створити WebRTC конференцію?
Які системні вимоги для WebRTC конференцій?

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).