Статьи

Щоденник міста: Олімпіада в Лондоні, запис 3-тя

  1. Прапор на голові
  2. Авторські права і бренд-поліція
  3. Продавати картоплю з рибою можна, а ось без риби - вже не можна
  4. «Лоднонская Оімпліада»
  5. Керівництво Oddbins оголосило знижку 30% для всіх покупців, які прийдуть в магазин в кросівках Nike

Через кілька годин в Лондоні стартує літня Олімпіада - подія, яка змінить життя британської столиці не тільки на найближчі два з половиною тижні, але на роки вперед. Спеціально для The Village Микола Самсонов, вже багато років живе в Лондоні, веде щоденник міського життя і розповідає про найцікавіше, що відбувається за межами спортивних арен. У третьому випуску - про те, як скривджена бабуля пофарбувала голову в кольори британського прапора, скривджені бармени запрошують на якісь «спортивні змагання», а бренд-поліція влаштовує облави по всій країні.

Через кілька годин в Лондоні стартує літня Олімпіада - подія, яка змінить життя британської столиці не тільки на найближчі два з половиною тижні, але на роки вперед Прапор на голові

Центральний Лондон зараз прикрашений прапорами країн-учасниць Олімпіади. Їх вивісили уздовж Ріджент-стріт, куди щодня з'їжджаються на шопінг десятки тисяч туристів. Тепер у гостей міста з'явилася нова забава: вгадай країну по прапору. Висять полотнища в алфавітному порядку, що дещо спрощує завдання. Втім, не дуже: в першому ряду якийсь ерудит може впізнати Алжир і Андорру, але що висить між ними?

Наш триколор можна побачити в самому кінці Ріджент-стріт, прямо біля площі Пікаділлі-серкус, - як і належить, між Румунією і Руандою. А ось британський «Юніон Джек» висить останнім, вже за площею: так положено для приймаючої сторони. Побачивши таку кричущу несправедливість, звичайна пенсіонерка Нора Хендс з села Херші вирішила проявити патріотизм і пофарбувала в кольори британського прапора власну голову.

Як пишуть газети, для фарбування 80-річної Норі довелося їхати в сусіднє село, де перукар прийшов від прохання пенсіонерки в жах і довго відмовляв її від цієї божевільної ідеї. Однак бабуся була непохитна. На все про все пішло чотири з гаком години.

На все про все пішло чотири з гаком години

«До мене постійно підходять люди, щоб висловити захоплення моєї зачіскою! - розповідає вона. - Один чоловік навіть захотів сфотографуватися зі мною на свій мобільник, а коли я стою на автобусній зупинці, мені постійно сигналять проїжджаючі машини! »До речі, коли в Британії в минулий раз проходили Ігри, в 1948 році, Норі було шістнадцять - тоді вона голову, правда, не фарбувала, зате тепер знову відчуває себе молодою. А ще Нора сподівається, що її зачіска протримається до самого кінця Олімпіади, хоча в останні дні не виходить з дому, не захопивши з собою парасольки. На всякий випадок.

Авторські права і бренд-поліція

У британських газетах набирає обертів скандал навколо захисту авторських прав. Використовувати символіку Ігор - олімпійські кільця, логотип і навіть слова «Лондон-2012» - мають право тільки офіційні спонсори змагань. У місті навіть з'явилися спеціальні загони бренд-поліції, покликані стежити за дотриманням цих обмежень. Найбільше обурення викликає те, що компанії, які не є офіційними спонсорами, не мають права не тільки безпосередньо згадувати про Олімпіаду, але навіть побічно асоціювати себе з змаганнями. Зокрема, в рекламі заборонено вживати слоган «Швидше, вище, сильніше», а також два десятка слів, в тому числі: «Лондон», «2012», «золото», «срібло», «бронза» і навіть «літо» . При цьому про слово «медаль» укладачі переліку, схоже, забули.

Продавати картоплю з рибою можна,
а ось без риби - вже не можна

Доходить до смішного: наприклад, продавати смажену картоплю в районі проведення Ігор має право тільки McDonald's, іншим це заборонено. «А як же традиційний британський обід fish and chips - смажена картопля з рибою?» - обурилися місцеві кафе і подали в суд. Fish and chips вдалося відстояти, але саме в такому поєднанні: тобто продавати картоплю з рибою можна, а ось без риби - вже не можна. Барах заборонено писати на вході «дивіться тут олімпійські трансляції», тому багато хто йде на хитрість і пишуть, наприклад, «дивіться спортивні змагання року».

Порушникам авторських прав загрожує великий штраф. За нелегальне використання олімпійських символів або асоціацій можна заплатити до 30 тисяч фунтів. Бренд-поліцейські працюють не тільки в столиці, але і в інших містах і щосили борються також з «партизанським маркетингом». Скажімо, вони змусили «Олімпійське» кафе, багато років працювала в Лондоні, зафарбувати першу букву «о» - тепер воно «лимпийского». М'ясну лавку змусили зняти щит, де круглі сосиски нагадували форму кілець, а квітковий магазин - розібрати прилавок, де квітами була викладена емблема Олімпіади.

Глава оргкомітету Себастьян Коу недавно навіть заявив, що глядачі не зможуть потрапити на змагання, якщо прийдуть в футболці або кросівках з «неправильним лого». Втім, після цієї заяви в ЗМІ вибухнув такий скандал, що Міжнародний олімпійський комітет поспішив поступитися і пояснив, що, безумовно, окремі глядачі будуть допущені на Олімпіаду, навіть якщо прийдуть в футболці з написом Pepsi або кросівках Reebok. А ось якщо в такому вигляді прийде група людей, будуть проблеми.

«Лоднонская Оімпліада»

Стівен Холт з Сурбітона, ідилічного району на південному заході Лондона, сам того не підозрюючи, став символом руху «Олімпійського Опори». Вітрину свого салону прокату весільних костюмів він прикрасив п'ятьма різнокольоровими квадратами і слоганом «Lodnon 2102 Oimplycs». Саме так: «Лоднонская Оімпліада». «Я хотів оформити вітрину до Ігор, - пояснює Стівен, - але всі переговори з оргкомітетом ні до чого не привели. Вони продовжували наполягати на тому, що, намалювавши кільця, я тим самим як би роблю вигляд, що я - спонсор Олімпійських ігор. Це я-то! »

Тоді, продовжує Стівен, на нього «зійшло прозріння». Він згадав, як кілька років тому хтось надіслав йому по електронній пошті забавний абзац, де букви в словах були переставлені, але текст при цьому читався відмінно. І Стівен теж вирішив спробувати. В результаті вже через пару днів постер «Лоднонской Оімпліади» висів не лише в його магазині, але і в вікнах хімчистки по сусідству. Фото обох вітрин ретвітів навіть члени парламенту. «Мені подобається винахідливість Стівена, - написала відомий блогер Елен Свіфт. - Нам постійно говорять, що в Великобританії проходить "найбільше шоу світу", так чому Стівену і іншим бізнесменам не можна приєднатися до загального свята, якщо вони не шкодять спонсорам? »

Керівництво Oddbins оголосило знижку 30%
для всіх покупців, які прийдуть в магазин
в кросівках Nike

рух «Лоднонской Оімпліади» стало поширюватися як вірус. У «Твіттері» миттєво з'явився аккаунт @ lodnon2102 , А до антиолімпійську кампанії потроху стали приєднуватися не тільки приватники, а й відносно великі британські фірми, які не потрапили в число офіційних партнерів. «Оргкомітет Ігор звертається з компаніями, що не входять в список спонсорів, як з жебраками, які намагаються урвати крихти зі святкового столу», - заявило керівництво фірми Oddbins, що займається продажем вина, і оголосило про запуск своєї власної антикампанію. Протягом усієї Олімпіади вікна магазинів Oddbins будуть прикрашені рекламними плакатами приблизно такого змісту: «Celebrate [CENSORED] with us».

Протягом усієї Олімпіади вікна магазинів Oddbins будуть прикрашені рекламними плакатами приблизно такого змісту: «Celebrate [CENSORED] with us»

Керівництво Oddbins пішло ще далі і оголосило знижку 30% для всіх покупців, які прийдуть в магазин в кросівках Nike (офіційний спонсор Олімпіади - Adidas), з ключем від автомобіля Vauxhall (замість BMW), пластиковою карткою Mastercard (на Олімпіаді можна розраховуватися тільки карткою Visa ), iPhone, а не Samsung і чеком за банку «Пепсі», куплену в KFC (спонсори - Coca-Cola і McDonald's відповідно).

фото: Flickr , Forums.penny-arcade.com

Втім, не дуже: в першому ряду якийсь ерудит може впізнати Алжир і Андорру, але що висить між ними?
«А як же традиційний британський обід fish and chips - смажена картопля з рибою?
Нам постійно говорять, що в Великобританії проходить "найбільше шоу світу", так чому Стівену і іншим бізнесменам не можна приєднатися до загального свята, якщо вони не шкодять спонсорам?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача