Статьи

Що таке біткоіни |

 1. Важливо!
 2. Курс біткоіни підданий коливанням
 3. Біткоіни-платежі неможливо скасувати
 4. Анонімність системи Bitcoin
 5. Безпека біткоіни
 6. Податки і держрегулювання
 7. Майнінг біткоіни
 8. Блокчейн
 9. Гаманці для ПК
 10. Мобільні біткоіни гаманці
 11. Онлайн біткоіни гаманці
 12. Апаратний біткоіни гаманець
 13. Як убезпечити Bitcoin гаманець

В першу чергу біткоіни це унікальна технологія, що дозволяє проводити обмін засобами швидко, надійно і анонімно. Основною ідеєю Bitcoin було створення електронного аналога золота- як ідеальних грошей, з усіма притаманними властивостями. Біткоіни, як і золото, важко добути, це умовно обмежений ресурс і біткоіни властива матеріальності золота. Один і той-же біткоіни не можна двічі поміняти на що-небудь. Біткоіни в один момент часу може знаходитися або у продавця або у покупця. А також не можна скасувати транзакцію (угоду). Тільки якщо партнер угоди погодиться на повернення.

Звідси виходить що матеріальність, обмежений ресурс і складність видобутку спочатку закладені в системі біткоіни і складають несучу основу. Звичайно, навряд чи Bitcoin претендуватиме на глобальне застосування в побуті. Як і не стане панацеєю при відході від сформованої банківської системи, але як альтернатива може виступати цілком.

Важливо!

Якщо ви зібралися вивчити Bitcoin, є пара речей, які вам слід знати. Біткоіни дозволяє вам використовувати гроші іншим способом, ніж зі звичайними банками. Вам потрібно виділити час, щоб розібратися, перш ніж використовувати біткоіни для будь-яких серйозних транзакцій. До гаманцю Bitcoin слід ставитися з такою ж увагою, як і до звичайного, або навіть ще більш уважно в деяких випадках!

Щоб почати користуватися платіжною системою Bitcoin не обов'язково вникати в усі деталі процесу. Як тільки ви встановили біткоіни-гаманець на свій комп'ютер або мобільний телефон, він згенерує ваш перший біткоіни-адреса, яких ви надалі можете створити стільки, скільки знадобиться. Ви можете повідомляти свої адреси партнерам і друзям для обміну засобами. Насправді, це дуже схоже на те як працює Email. В деталях розберемося на цій сторінці нижче.

Курс біткоіни підданий коливанням

Цінність в біткоіни ніхто і ніколи не закладав, як і в золото, яке є цінним до тих пір, поки воно комусь потрібно. Перші добувачі золота прирівнювали ціну золота до затрачених зусиль на його видобуток. Таким чином вони міняли золото на еквівалент витрачених зусиль. Після на ціну золота став впливати ринок. Як будь-який товар, у якого попит перевищує за кількістю пропозицію, а так само має високу довіру, біткоіни зростає в ціні. Довіра забезпечується в першу чергу високою безпекою технології.

Навіть не глибокий пошук покаже графіки коливань курсу біткоіни. У зв'язку з молодістю системи біткоіни, новизною її природи і неликвидностью ринків, курс біткоіни може непередбачувано збільшуватися або зменшуватися протягом короткого періоду часу. Тому говорити про зберігання або вкладенні серйозних сум звичайно не бажано. Біткоіни це експериментальна валюта, хоча і заслужила високу довіру.

Внаслідок цього ми не рекомендуємо зберігати ваші заощадження в біткоіни. Навпаки, біткоіни слід розглядати як активи з високим ступенем ризику. Ніколи не зберігайте в біткоіни гроші, які ви не можете дозволити собі втратити. Якщо отримуєте платежі в біткоіни, Ви можете користуватися сервісами, що дозволяють конвертувати їх в місцеву валюту.

Біткоіни-платежі неможливо скасувати

Як вже говорилося, біткоіни-транзакція не може бути відмінена. Тільки в тому випадку, якщо сам одержувач погодиться повернути вам кошти, ви зможете отримати їх назад. Це означає, що вам слід вести бізнес лише з тими людьми і організаціями, яких ви знаєте і яким можете довіряти, або у яких вже хороша репутація. При цьому уважно оперувати реквізитами одержувача!

При помилці є два варіанти розвитку подій. Якщо такої адреси не існує, то система Bitcoin не дасть зробити транзакцію, в іншому випадку гроші підуть на інший гаманець. Який, до всього іншого, може бути і не робочим, якщо господар забув або загубив до нього ключ. Навіть якщо гаманець і активний, то знайти господаря, щоб домовитися про повернення буде складно, чомусь про це далі.

Анонімність системи Bitcoin

При всій своїй прозорості, система Bitcoin має на увазі анонімне користування, адже при використанні гаманця не потрібна ідентифікація користувача як в інших системах. Але ось забезпечення конфіденційності користувача лягає на плечі цього самого користувача. Так як всі транзакції і баланс будь-якого гаманця bitcoin публічні, особистість користувача залишається анонімною до тих пір, поки інформація не відчиняться завдяки платежу, або в інших обставинах. Завдяки анонімності і можливості відкривати кілька біткоіни-гаманців на одного користувача можна використовувати їх для однієї транзакції.

Безпека біткоіни

В першу чергу, безпека в мережі досягається передовими технологіями криптування та самим пристроєм мережі біткоіни але найслабшою частиною, як і всюди, залишається людина. Відповідальність за безпеку в більшій мірі лежить на користувача. Починаючи з вибору гаманця. Якщо це локальний гаманець на комп'ютері, то потрібно подбати про надійне збереження ключа. Якщо онлайн гаманець, то особливу увагу приділяти сервісу, що надає гаманці і його реквізитами. Не довіряти маленьким і молодим сервісів, адже у випадку з онлайн гаманцями, вашими засобами володіє компанія, що надає сервіс. В такому випадку, при злий намір, ніщо не завадить представникам компанії скористатися вашими коштами. Чи варто згадувати про те що передавати будь-кому ключі від свого гаманця, зберігати в доступному місці і вигляді взагалі нерозумно ...

Ще варто звернути увагу на підтвердження транзакцій. Стандартний гаманець дає користуватися отриманими коштами після шести підтверджень, після яких транзакція вважається підтвердженою. Дана кількість обрано не випадково, так як емуляція шести підтверджень вимагає інвестицій в кілька мільйонів доларів, що недоцільно при невеликих операціях. Кожне підтвердження експонеціально підвищує безпеку транзакції.

Податки і держрегулювання

Біткоіни не є офіційною валютою. Тим не менше, більшість юрисдикцій вимагають, щоб ви платили прибутковий податок, що може відноситися і до біткоіни. Це ваша відповідальність, переконайтеся, що ви будете дотримуватися податкових та інших юридичних або нормативних вимог вашого уряду і / або місцевої влади.

Біткоіни гаманець містить унікальну конфіденційну цифровий підпис, яку називають ключем, за допомогою якого підписуються транзакції і забезпечують доказ того, що транзакція дійсно схвалена власником гаманця. Крім секретного ключа є ще і публічний, який є адресою гаманця.

Формуючи плату, користувач біткоіни гаманця створює транзакцію, в структуру якої входить інформація про те, звідки взялися гроші на цьому гаманці, тобто вказується інформація про попередню транзакції; публічний адресу одержувача; кількість переданих грошей (береться з попередніх транзакцій і не може бути більше їх суми); цифровий підпис власника, щоб довести, що користувач використовує для перекладу саме свої гроші, а не чужі. Цей підпис так само запобігає зміні транзакції після того, як вона була передана в сеть.Прі цьому, якщо потрібно відправити менше ніж є на гаманці, то залишок пересилається самому собі. Тобто одержувачів вже буде двоє. В результаті на вході і виході транзакції завжди одна і та ж сума.

Майнінг біткоіни

Після створення транзакція розсилається по мережі і потрапляє до клієнтів, що генерують блок.Етіх клієнтів і називають Майнер. При формуванні блоку збираються транзакції, які відбувалися за останні 10 хвилин, блок закривається і всі переходять до генерації наступного блоку, але той хто першим його згенерував отримує винагороду. В якійсь мірі, для самих Майнер, це лотерея.

Блокчейн

Блокчейн

Після генерації блок розсилається по мережі. Далі клієнти перевіряють блок і транзакції усередині нього на валідність. Якщо ніяких проблем немає, то транзакції вважаються схваленими. До цього моменту свіжий блок вже доїхав до кожного клієнта і доданий в ланцюжок. Тепер весь ланцюжок блоків зберігається у всіх клієнтів мережі біткоіни. Кожен блок закріптован і має запис про попереднє блоці. Тому неможливо підмінити блок, так як ланцюжок зруйнується і все наступні блоки стануть невалидность. Завдяки тому, що ланцюжки блоків зберігаються у всіх клієнтів, досягається децентралізація зберігання загального регістра транзакцій і висока безпека всієї мережі біткоіни.

Отримати більше інформації, заглибитися в тонкощі системи біткоіни ви можете на офіційному сайті , вікіпедії , А так само прочитавши статтю .

Переходимо до наступного етапу, який же гаманець вибрати? Для початку потрібно визначитися з тим як ви будете користуватися системою біткоіни. Адже головне завдання гаманця - зберігати секретний ключ (цифровий підпис), який необхідний для підписування транзакцій з ваших біткоіни-адрес. Виходить що самі біткоіни зберігаються не в гаманці, а в записах транзакцій, які зберігаються в системі блокчейн, описаної вище. Користувач ж за допомогою гаманця управляє рухом своїх коштів.

Вибрати відповідний гаманець ви можете на сайті bitcoin.org Щоб допомогти з вибором розберемося в принципах і особливості роботи різних Bitcoin гаманців. З усіх форм можна виділити чотири основні групи: для ПК, мобільні, онлайн і апаратні біткоіни гаманці. У кожній з груп є свої переваги і недоліки, про які і хотілося б розповісти.

Гаманці для ПК

По-перше, гаманці для пк можна розділити на дві підгрупи: "товсті" і "тонкі". Товсті гаманці найбільш надійні. Скачують весь ланцюжок блоків, самі перевіряють їх валідність і зберігають ваші ключі локально. Тому не забувайте робити бекапи файлів з ключами і подбайте про безпеку вашого комп'ютера. Мінусом є обсяг займаного простору через закачуваних блоків.

Тонкі гаманці займають набагато менше місця, так як не вимагають скачування всього ланцюжка блоків, в цьому вони покладаються на сервіси третіх сторін, що гірше позначається на безпеці, але ключі залишаються під вашим контролем.

Мобільні біткоіни гаманці

Вже з назви можна зрозуміти про зручність користування таким кошельком- він завжди під рукою! Гаманець, будучи по суті своїй додатком, може зберігати закриті ключі для ваших біткоіни-адрес і давати вам можливість розплачуватися безпосередньо з телефону. Деякі додатки використовують технологію безконтактної зв'язку (NFC), щоб оплачувати товари, просто приклавши смартфон до пристрою зчитування.

Мобільні гаманці не є повноцінними біткоіни клієнтами, вони не скачують весь ланцюжок блоків, це призвело б до величезного мобільному трафіку. Та й більшість телефонів не мають достатнього обсягу пам'яті, щоб зберігати у себе весь ланцюжок. Вони викачують дуже маленьке підмножина блоків і покладаються на інші, довірені вузли в біткоіни-мережі, щоб підтвердити правильність наявних даних.

Онлайн біткоіни гаманці

Ця група гаманців зберігає ваші закриті ключі на серверах які контролюють організації, що надають сервіс. Головна перевага в тому, що доступ до вашого ключу ви можете отримати з будь-якої точки світу, з будь-якого пристрою підключеного до мережі. З іншого боку величезний недолік у тому, що при злий намір вашими засобами можуть скористатися організатори сервісу. Тому обережно вибирайте і не накопичуйте великі кошти на онлайн гаманцях.

Апаратний біткоіни гаманець

Як правило, гаманці даної групи являють собою пристрої, що нагадують флешку. Підключаються до комп'ютера і оснащені мікросхемою для зберігання секретного ключа в цифровому вигляді.

Як убезпечити Bitcoin гаманець

В принципі, кожну розглянуту групу гаманців можна убезпечити по своєму. Загальна рада - обмежте доступ сторонніх осіб до пристроїв з вашими гаманцями. Не зберігайте все на одному гаманці, використовуйте різні гаманці для різних цілей, аж до того, що один гаманець для надходжень, а з нього переводите кошти на гаманець для виплат. Можна гаманець з основними засобами вивести в офлайн і перекладати з неї кошти за потребою. В такому випадку ви ризикуєте тільки частиною своїх коштів. Якщо це гаманець на ПК-встановіть його на закріптованний під надійним паролем розділ, наприклад за допомогою таких програм як DiskCryptor або TrueCrypt. Не забувайте робити бекапи гаманців.

Не забувайте робити бекапи гаманців

Переходимо до наступного етапу, який же гаманець вибрати?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача