Статьи

Що таке рівні домену - перший, другий, третій рівень і чим вони відрізняються.

  1. Рівні доменних імен - що це таке? Рівень домену - положення домену в ієрархічній структурі доменних...
  2. Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:
  3. Домени третього рівня.
  4. Приклад доменів 1, 2, 3 рівня.

Рівні доменних імен - що це таке?

Рівень домену - положення домену в ієрархічній структурі доменних імен в мережі Інтернет.

Домен - це адреса сайту або назва зони. Всі комп'ютери визначаються в мережі за допомогою IP-адреси у вигляді послідовності чисел. Для доступу до сервера важливо знати цю адресу. Але на одному сервері хостинг-провайдера (на одному IP-адресу) може розміщуватися і 1000 сайтів.

Щоб знайти потрібний сайт створили систему доменних імен. Англійська назва - DNS або Domain Name System. Доменне ім'я користувачам запам'ятати легше, ніж послідовність цифр.

Як по домену визначити IP - читайте за посиланням .
Як перевірити доменне ім'я перед реєстрацією - ця стаття .

Доменне ім'я може складатися з послідовності латинських букв або містити цифри, кирилицю і знак дефіса. Дефіс повинен знаходитися тільки в середині послідовності. Букви прописні або рядкові, регістр значення не має.

Розрізняють 3 основних види доменів. Розглянемо, хто може ними володіти, і чим вони відрізняються.

Домени першого (верхнього) рівня, які вони бувають.

Такі домени ще називають «першого рівня» або доменними зонами. Такі домени можна купити. Вони реєструються і надаються для використання організацією ICANN. Постійно виникають нові доменні зони, наприклад .travel

Доменні зони надаються країнам:

  • .ru - Росії;
  • .de - Німеччини;
  • .kz - Казахстан.

Або позначають тип організації, що використовує домен:

  • .com - для комерційних організацій.
  • .info - інформаційні сайти.
  • .edu - для навчальних закладів.

За ним можна визначити, де сайт територіально розташований або які завдання виконує. При цьому сайт в зоні .com не зобов'язаний бути комерційним.

Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:

Домени другого рівня.

Домени реєструють в одній із зон першого рівня (країнові або міжнародні домени). Від доменної зони відокремлюються крапкою. Ім'я повинно бути унікальним в межах однієї зони. Право володіння видається на рік, потім потрібно продовжувати його за окрему плату.

Домени третього рівня.

Поширені домени третього рівня - відносяться до географічних регіональних доменів. Наприклад .msk.ru, .perm.ru. Такий домен корисний для місцевих сайтів, наприклад новинних або міського порталу.

Домени третього рівня не прив'язані до гео-зон на кшталт .msk.ru, spb.ru називаються ще субдоменами або піддоменів. Реєструються у організацій, які володіють доменами другого рівня. В одному такому домені може бути необмежена кількість доменів третього. Користувач може налаштувати піддомен в панелі управління хостингом.

Детальніше про використання піддоменів читайте за посиланням .

Приклад доменів 1, 2, 3 рівня.

У назвах домену регістр не має значення. Наприклад ipipe.ru і Ipipe.Ru - ведуть на один і той же сайт. З цієї ж причини не можна зареєструвати вже існуючий домен, написавши його з великої літери.

primerdomena.ru і primerdomena.info - знаходяться в різних зонах, обидва можуть бути зареєстровані.

У прикладах вище .ru - доменна зона, ipipe і primerdomena - доменне ім'я другого рівня.

Megatool.ipipe.ru - піддомен ipipe.ru, (доменна зона ru) - є прикладом домену третього рівня.

m.habrahabr.ru - власник сайту розташував на піддомені мобільну версію сайту.

Доменні імена не обов'язково повинні бути короткими, але їх повинно бути просто запам'ятати. Субдомени підійдуть приватним особам, які не женуться за багатотисячної відвідуваністю, або для розміщення на форумі або додаткового сервісу на сайті.

Для організацій, комерційних чи некомерційних, краще використовувати домени другого рівня. Вони викликають у користувачів більшу довіру і простіше запам'ятовуються.

Рівні доменних імен - що це таке?
Рівні доменних імен - що це таке?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача