Статьи

Що робити, якщо програма Тіріка Магазин пише не по-російськи

 1. Маленьке наукове відступ. Юнікод.
 2. Так як же налаштувати програму для коректного показу російських букв?
 3. важливі примітки

+7 (962) 919-86-60 +7 (962) 919-86-60  Тіріка-Магазин  Іноді трапляється, що програма, встановлена ​​в перший раз на комп'ютер, показує замість російських букв ієрогліфи

Тіріка-Магазин

Іноді трапляється, що програма, встановлена ​​в перший раз на комп'ютер, показує замість російських букв "ієрогліфи". Найчастіше таке буває в країнах, де російська мова не є рідною для комп'ютера, наприклад, у Вірменії, Азербайджані, Литві. Як це виправити?

Маленьке наукове відступ. Юнікод.

Як ви напевно знаєте, комп'ютери (в сучасному розумінні цього слова - електронні машини для бізнесу) придумали американці. Для того, щоб вони заробили (комп'ютери, а не американці;), потрібно було вирішити величезну кількість технічних завдань. Однією з таких задач був вибір способу кодування текстової інформації в комп'ютері. Проблема полягає в тому, що комп'ютер не зберігає текст, картинки, відео і т.п. - комп'ютер зберігає тільки числа, і потрібно було домовитися про стандарт кодування тексту числами таким чином, щоб закодований на одному комп'ютері текст міг легко прочитати на іншому комп'ютері.

В результаті було прийнято рішення відвести для зберігання кожної букви текстової інформації один байт комп'ютерної пам'яті. В один байт може поміститися одне число від 0 до 255, ось цими-то числами і закодували літери алфавіту. В результаті букві "A" дістався код 65, а цифрі "7", наприклад, код 55. Таблиця відповідності різних символів алфавіту числам отримала найменування ASCII-таблиці, а самі коди символів стали називати ASCII-кодами. ASCII розшифровується як American Standard Code for Information Interchange, або Американські Стандартні Коди Для Обміну Інформацією.

Як ми вже говорили, в один байт можна записати число від 0 до 255, так що одним байтом можна закодувати 256 різних значків. Цього діапазону вистачило для:

 • Букв англійської мови - 52 штуки (окремо рядкові і окремо великі літери)
 • Цифри - 10 штук
 • Розділові знаки і знаки арифметичних операцій
 • Спецсимволи, наприклад, "\" і знак табуляції
 • Керуючі символи, наприклад, "повернення каретки"
 • і т.п.

Після перерахованого вище в ASCII-таблиці залишилося місце для букв одного додаткового національного алфавіту, наприклад, кирилиці, і вийшло, що програми, які кодують текстову інформацію за стандартом ASCII, можуть показувати символи тільки двох алфавітів, причому одним з двох алфавітів в будь-якому випадку є англійська . Зрозуміло це приносило певні незручності. Так, наприклад, французький історик, який пише статтю про Давню Грецію, не міг вставити в текст цитати на грецькому, тому що через обмеження таблиці ASCII його текст міг складатися тільки з англійської та французької або з англійскойго і грецького, але ніяк не з трьох мов одночасно.

Через деякий час було прийнято стандард Юнікод (Unicode), який відводив під кожну букву більша кількість байт, і закодований по Юникоде текст міг одночасно містити символи кількох алфавітів одночасно, включаючи і ієрогліфічні. Однак залишилося досить багато програм, створених з використанням кодування ASCII і не підтримують Юнікод, і ці програми, навіть працюючи в сучасних операційних системах, вміють показувати символи тільки двох алфавітів одночасно.

На жаль, програма Тіріка-Магазин не підтримує Юнікод і працює в кодуванні ASCII. Це означає, що вона може працювати тільки з двома алфавітами: англійською (оскільки він вшитий в таблицю ASCII намертво) і російським (оскільки все меню, вікна і т.п. програми "розмовляють російською"). Це означає, що символи національних алфавітів, наприклад, вірменського, будуть завжди відображатися в програмі некоректно. Ми плануємо змінити цю ситуацію і перевести програму в Юнікод, але це велика робота, яку не зробиш раптом - і вона поки не зроблена.

Так як же налаштувати програму для коректного показу російських букв?

Якщо ви встановили програму на свій комп'ютер і програма показує російські літери ієрогліфами, то вам необхідно донастроіть ваш комп'ютер таким чином, щоб він для програм, які не підтримують Юнікод, в якості національного алфавіту використовував російську мову. Для цього:

1. Відкрийте Панель Управління Windows
Windows XP і Windows 7: натисніть кнопку Пуск і виберіть Панель Управління
1
Windows 8: Двічі клацніть в іконку Мій Комп'ютер, зліва перейдіть в секцію Комп'ютер і потім у верхній частині вікна натисніть кнопку "Запустити Панель Управління":

2. Відкрийте вікно мовних налаштувань Windows
Windows XP: Для цього в Панелі Управління потрібно запустити іконку "Мови І Стандарти":
2
Windows7 і Windows8: В Панелі Управління вибрати "Додавання мови" в секції "Годинник, мова та регіон" і потім клацнути "Зміна розміру дати, часу і чисел":

3. Вкажіть мову для програм, які не підтримують Юнікод:
Windows XP: У вікні перейдіть на останню до закладки та виберіть російську мову в секції "Мова програм, які не підтримують Юнікод":
3
Windows 7 і Windows 8: У вікні перейдіть на останню закладку, знайдіть секцію "Мова програм, які не підтримують Юнікод", натисніть кнопку "Змінити мову системи" і виберіть там російську мову:

Після цього програма Тіріка-Магазин буде писати російські літери всюди, де це необхідно.

важливі примітки

Примітка 1
Як ви тепер розумієте, по цій інструкції ви можете налаштувати Windows таким чином, щоб вона використовувала російську як другу алфавіт у всіх програмах, які не підтримують Юнікод. Так, наприклад, якщо у вас таких програм встановлено кілька (а Тіріка - це далеко не єдина програма, що не підтримує Юнікод) і при цьому ви живете не в Росії, а, наприклад, у Вірменії, то всі такі програми на вашому комп'ютері розучаться говорити по-вірменськи. Втім, Вам ніхто не заважає виконати всі описані вище дії, подивитися, що з цього вийде і якщо результат вам не сподобається - поміняти все настройки назад.

Примітка 2
З вищесказаного також випливає, що програма Тіріка-Магазин не зможе працювати з мовами, відмінними від російського. Так, наприклад, якщо ви живете в Вірменії і хотіли б використовувати програму Тіріка-Магазин, що має російський зовнішній вигляд, але вписувати найменування товарів по-вірменськи, у вас нічого не вийде: працюючи в стандарті ASCII, програма підтримує тільки дві мови, і мови ці - російська та англійська.

Наступна стаття: Завантаження накладних з файлів

Так як же налаштувати програму для коректного показу російських букв?
Як це виправити?
Так як же налаштувати програму для коректного показу російських букв?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача