Статьи

Що робити, якщо ноутбук вимикається сам по собі

 1. Причини автоматичного виключення ноутбука
 2. програмні помилки
 3. несумісні комплектуючі
 4. несправності BIOS
 5. Стара акумуляторна батарея
 6. Як зробити ремонт ноутбука самому
 7. Як запобігти довільне включення-виключення ноутбука

Мимовільне відключення і включення переносного комп'ютера негативно відбивається на всьому стані комплектуючих, а також на нервовій системі власника. Періодичне вимикання не є примхою ОС, воно сигналізує про неполадки, що існують у вашому ноутбуці, для виправлення яких потрібно терміново щось робити, щоб не накликати нові наслідки цього. Чому виникає ця проблема?

Причини автоматичного виключення ноутбука

Перегрів під час роботи

Мало хто наважується на самостійну розбирання девайса, а витрачати гроші на дорогий сервіс і зовсім не хочеться. Тому комп'ютер може роками стояти без обслуговування і накопичувати в собі пил, пісок, крихти, нитки, часом в надрах материнської плати зустрічаються навіть комахи. Клеми, забезпечені таким доважком, починають перегріватися, внаслідок чого виникає гальмування системи під час роботи, а після і мимовільне вимикання.

На кожному гаджет сучасного покоління встановлюється автоматична система захисту від перегріву, що і призводить до завершення роботи. Найчастіше при подібній неполадку ноутбук вимикається під час сильних навантажень (відеоігри), а кулер працює в рази голосніше, ніж зазвичай.

програмні помилки

До цієї категорії відносяться віруси, шкідливе ПЗ і просто велика кількість непотрібних утиліт на ноутбуці. Якщо останній включається за 4-5 хвилин, періодично підвисає при спробі одночасного запуску 2 або 3 завдань, то його варто почистити не тільки апаратно, але і програмно.

несумісні комплектуючі

З плином часу деякі деталі, такі як плати оперативної пам'яті, вбудовані відео і звукові карти, можуть окислюватися або просто вийти з ладу. Це призведе до виникнення постійних помилок і періодичному вимиканню апаратури. Також можуть спостерігатися перебої в запуску мультимедійних файлів.

несправності BIOS

Екран смерті або BSOD, що з'являється на вашому моніторі може вказувати на критичні неполадки в системі. Чому вони відбуваються: стара версія прошивки ядра, неправильні настройки, виставлені користувачем, наявність на ПК утиліт, які самостійно вносять зміни в важливі файли. Зазвичай вікно з помилкою з'являється відразу після включення ноутбука, але якщо воно може ігнорується, то виникають збої.

Стара акумуляторна батарея

При функціонуванні від АКБ, а також Неправильний режим енергоживлення, агрегат може виключатися і включатися сам по собі через брак напруги. Натисніть на значок підключення до току на панелі завдань і виберіть збалансований режим споживання енергії. При необхідності замініть елемент живлення на новий. При функціонуванні від АКБ, а також Неправильний режим енергоживлення, агрегат може виключатися і включатися сам по собі через брак напруги

Як зробити ремонт ноутбука самому

Якщо до вашого ПК відноситься перша проблема, то щоб її виправити потрібно акуратно розібрати девайс і прочистити всі комплектуючі сухою щіткою з м'яким ворсом. Підійде акварельний пензель або стара щітка для зубів. На процесор потрібно нанести новий шар термопасти. Якщо ви сумніваєтеся, що зможете успішно зробити чистку ноутбука, віднесіть його фахівцям і не витрачайте час.

Виправити програмні недоліки можна за допомогою використання інтегрованої панелі управління або за допомогою стороннього ПО. У першому випадку необхідно:

 1. Зайти в меню «Пуск» і активувати вкладку «Панель управління».
 2. У новому вікні знайдіть розділ «Програми та засоби».
 3. Після кліка на рядок ви побачите повний список софта, інтегрованого в ваш ноутбук.
 4. Одна з цього ПО і може бути причиною того, що комп'ютер включається і вимикається за власною ініціативою.

Відмінною сторонньої утилітою для виявлення програмного сміття можна назвати CCleaner. Ця розробка мало важить, але володіє великим функціоналом і корисна не тільки в момент «генерального прибирання» ПК. Не слід чіпати ті позиції в списку, як виготовлювач яких вказано Microsoft. У більшості випадків це системні оновлення і важливі драйвера. Робіть деінсталяцію софта, призначення якого вам зрозуміло. В іншому випадку ви ризикуєте тільки додати собі проблем. Відмінною сторонньої утилітою для виявлення програмного сміття можна назвати CCleaner

Заміна комплектуючих повинна проводитися майстром з відповідними знаннями, якщо ви знаєте де і які плати розташовані в ноутбуці, це не гарантує, що ви здатні правильно підібрати нову деталь. Безпрограшним варіантом буде запам'ятати технічні даних згорілого компонента і шукати запчастина по ним. Багато елементів вимагають синхронізації з материнською платою за допомогою паяльника, а невірно виставлена ​​температура може привести до спалювання ще однієї панелі. Звичайним користувачам рекомендується самостійно змінювати тільки найбільш легоустанавліваемие деталі, такі як жорсткий диск і плати оперативної пам'яті.

Якщо виникають проблеми з БІОС, перезавантажте комп'ютер і до початку завантаження системи натисніть клавішу F2 або Del. Ви опинитеся в вікні загальних параметрів Windows. Не потрібно виставляти значення навмання або допомагати собі англійським словником в перекладі назв функцій - натисніть клавішу F11. Вона служить для повернення опцій до заводських, це найоптимальніший варіант в даному випадку. На стартовій сторінці БІОС зверніть увагу на температуру процесора, вона не повинна перевищувати 60-65 градусів за Цельсієм. Якщо виникають проблеми з БІОС, перезавантажте комп'ютер і до початку завантаження системи натисніть клавішу F2 або Del

Як запобігти довільне включення-виключення ноутбука

 1. Обережно поводьтеся з девайсом, не потрібно складати на нього гуртки і тарілки, експлуатація мобільного комп'ютера на м'якій поверхні (диван, власні ноги) призводить до перегріву, так як закриті всі отвори для вентиляції.
 2. При виникненні незрозумілих помилок, не ігноруйте повідомлення системи. Потрібно обов'язково записати код неполадки і з'ясувати причину її виникнення.
 3. Для моніторингу стану комплектуючих ноутбука зайдіть в Диспетчер пристроїв ( «Пуск», «Комп'ютер», правою кнопкою миші на порожньому місці викличте контекстне меню і клацніть на вкладку «Властивості», в правому фреймі ви знайдете «Диспетчер»). У вікні відображені всі елементи, підключені до материнської плати. Звертати увагу варто лише на ті, поруч з назвою яких висвічується жовтий трикутник зі знаком оклику. Він свідчить про те, що пристрій невірно підключено або неправильно функціонує.
 4. Постійно оновлюйте ПО і очищайте ноутбук від непотрібної інформації. Багатьом програмам властиво працювати і оновлюватися у фоновому режимі, найчастіше вони запускаються в автозавантаженні, що значно збільшує час включення ПК, а після активно поїдають ресурси ОЗУ і впливають на перегрів гаджета.
 5. Уважно стежте за загальним станом свого мобільного комп'ютера і у вас не буде виникати питання «чому він вимикається і включається сам по собі.

Чому виникає ця проблема?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача