Статьи

Що робити, якщо не завантажується Windows 10: всі способи виправити

 1. Причини, чому Windows 10 довго завантажується при включенні:
 2. Способи відновлення завантаження Віндовс 10
 3. Прибираємо синій екран при перезавантаженні
 4. примусове перезавантаження
 5. Від'єднання патч-корду мережевої карти
 6. Запуск в безпечному режимі
 7. Перевірка комп'ютера на віруси
 8. Наступні дії:
 9. Відновлення з резервної копії системи
 10. Скидання Windows 10

Якщо ви зіткнулися з тим, що не завантажується Windows 10, не поспішайте встановлювати заново систему. У більшості випадків проблему можна вирішити самостійно. Розглянемо всі можливі випадки проблем з включенням Віндовс 10 і способи вирішення цієї проблеми.

Перед початком усунення проблеми згадайте, що ви робили до її появи (грали в гру, встановили нову програму, запустили сканування антивірусом, встановлювали драйвера, очищали жорсткий диск і так далі). Це допоможе швидко виявити, як саме потрібно діяти для виправлення системи.

Причини, чому Windows 10 довго завантажується при включенні:
 • Некоректне виключення комп'ютера. Часто користувачі замість виключення через меню «Пуск» вважають за краще висмикнути комп'ютер з розетки. Також, некоректне вимикання може статися, коли батарея комп'ютера розряджена. Через це можуть бути пошкоджені системні файли;
 • В іншому розділі накопичувача була встановлена ще одна операційна система. Якщо ви не створили для додаткової ОС свій жорсткий диск, виникнуть проблеми при включенні комп'ютера, адже один завантажувач замінюється іншим і комп'ютер «не розуміє», яку ОС включити;
 • Раніше ви робили операції з пам'яттю жорсткого диска - форматувати або архівували дані. Завантажувач операційної системи міг бути заархівований. В цьому випадку, замість стартового екрана з'являється вікно з текстом «BOOTMGR is compressed»;
 • Редагування системного реєстру;
 • Використання програм для прискорення роботи системи. Як правило, вони завдають серйозної шкоди комп'ютеру, аж до необхідності в перевстановлення ОС;
 • Збій в роботі драйверів обладнання;
 • Поразка комп'ютера вірусним ПО;
 • Занадто велика кількість програм в автозапуску. В цьому випадку робочий стіл завантажується, але далі з'являється вікно з помилкою, і система зависає.

Якщо ж ви зіткнулися з ситуацією, коли не завантажується Windows 10 і крутиться завантаження, швидше за все, в системі просто встановлюються оновлення. Подібний стан може тривати навіть кілька годин, а іконка прогрес бару може не з'являтися.

Радимо не відключати комп'ютер, а залишити його в стані завантаження на 1-2 години. Якщо робочий стіл не завантажився, проблему потрібно вирішувати почерговим виконанням описаних нижче методів.

Способи відновлення завантаження Віндовс 10

Всі програмні збої, через які Віндовс 10 не включається, можна вирішити за допомогою комплексного підходу. Рекомендуємо виконати наступні способи. Якщо один з них повторити не вдається - переходите до іншого, і так поки не вирішите проблему.

Прибираємо синій екран при перезавантаженні

Часто можна зустріти випадок, коли Windows 10 дуже довго завантажується, а в результаті з'являється синій екран смерті . На екрані відображається повідомлення про необхідність перезавантаження, але кожен раз після повторного включення проблема повторюється.

На екрані відображається повідомлення про необхідність перезавантаження, але кожен раз після повторного включення проблема повторюється

Подивитися всі 16 фото

Для виправлення помилки виконайте наступні дії:

 • Перевірте порядок завантаження в Біосе. Можливо, спочатку система запускає утиліту завантаження другої встановленої на комп'ютері ОС;
 • Вимкніть від пристрою максимально можливу кількість периферійних гаджетів - клавіатуру, мишку, колонки, геймпад і так далі. Перезавантажте ПК;
 • Вимкніть ноутбук і дістаньте його батарею. Якщо ви використовуєте десктопний комп'ютер, рекомендуємо почистити кулер. Часто причиною появи синього екрану смерті при запуску є сильний перегрів процесора.
примусове перезавантаження

У разі, коли комп'ютер не завантажується з Windows 10 і ви не пам'ятаєте, які дії виконувалися до появи проблеми, спробуйте запустити примусову перезавантаження. У 90% випадків цей метод допомагає вирішити одноразовий баг системи.

Натисніть на кнопку «Харчування», щоб почати запуск ОС. У перші кілька секунд після включення (до появи заставки Віндовс) натисніть на клавішу ESC. На екрані з'явиться вікно «Параметри завантаження». У ньому відкрийте поле «Додаткові параметри» - «Параметри завантаження» і внизу клікніть на «Перезавантажити».

В результаті виконання дії, система запустить автоматичний аналіз і рішення неполадок у фоновому режимі. Комп'ютер буде включений.

Зауважте! Цей спосіб спрацює тільки в тому випадку, якщо збій виник в результаті одноразової фатальної помилки в роботі гри або програми. Якщо ж причина неполадки полягає в збої оновлень або вірусному ПО, примусове перезавантаження не допоможе.

Від'єднання патч-корду мережевої карти

Від'єднання патч-корду мережевої карти

Якщо ви зіткнулися з тим, що з'явився чорний екран і не завантажується Windows 10, причиною такого бага може стати невдала спроба підключення до інтернету. Можливо, система намагається встановити автоматичні оновлення або одна з встановлених програм вимагає з'єднання з мережею.

Вирішити проблему можна за допомогою від'єднання патч-корду (кабелю інтернету). Якщо ви використовуєте бездротове підключення, вийміть з розетки маршрутизатор Wi - Fi і перезавантажте комп'ютер.

Запуск в безпечному режимі

Безпечний режим - це особливий варіант завантаження ОС, за допомогою якого можна включити Віндовс навіть після серйозного збою. Система включається з мінімальним набором запущених програм і пристроїв.

Windows 10 не завантажується після оновлення, необхідно включити безпечний режим. Наступні дії:

 • За допомогою іншого комп'ютер скачайте з сайту Майкрософт образ Windows 10, який відповідає вашій збірці (наприклад, Home Edition, Professional, Enterprise і так далі);
 • Створіть завантажувальний диск Віндовс за допомогою диска або USB-накопичувача і програми Live CD, Alcohol або Daemon Tools;

Увага! Якщо у вас вже є установчий дик з Windows 10 пропустіть перші два кроки.

 • Змініть в БІОС чергу завантаження, виставивши на перше місце ваш завантажувальний носій. Порядок завантаження інших модулів неважливий;
 • Збережіть зміни, вимкніть комп'ютер і підключіть флешку (диск). Натисніть на кнопку «Харчування»;
 • В результаті завантаження ПК з'явиться вікно установки Віндовс 10. У ньому натисніть на поле «Відновлення системи», як показано нижче на малюнку;

Подивитися всі 16 фото

 • У вікні, виберіть пункт «Командний рядок»;

У вікні, виберіть пункт «Командний рядок»;

 • У рядку введіть команду bcdedit / set {default} safeboot network - це дозволить виконати наступну завантаження ОС вже в безпечному режимі. При цьому, буде підтримуватися з'єднання з мережею.

Залишилося тільки перезавантажити комп'ютер. Він автоматично включить безпечний режим. З'явиться робочий стіл з чорною заставкою.

Тепер необхідно виконати дії, які вирішать проблему довгого включення системи. В першу чергу, зайдіть в диспетчер пристроїв і обновіть конфігурацію всього підключеного обладнання:

Тепер зайдіть в Диспетчер завдань. Відкрийте вкладку «Автозавантаження» і відключіть в ній всі програми, крім стандартних (Захисник Віндовс,. NET служ би та інші).

Зайдіть у вікно «Всі параметри» і запустіть утиліти для автоматичної діагностики і виправлення проблем.

Після виконання вищевказаних дій вимкніть ПК. Вийміть завантажувальний накопичувач, в Біосе змініть чергу завантаження (на першому місці - встановлена ​​ОС). Перезавантажте комп'ютер. Система повинна запускатися без гальмувань.

Зауважте, що безпечний режим не завжди допомагає вирішити проблему включення. Після спроби запуску в стандартному режимі проблема може повторитися заново. В такому випадку, рекомендуємо просканувати систему антивірусом, який встановлений на завантажувальному диску.

Перевірка комп'ютера на віруси

Незважаючи на успішні спроби в боротьбі з вірусами, розробникам з Майкрософт ще далеко до успіху Mac OS. Шкідливе ПО для Віндовс все ще є одним з найпоширеніших у світі.

При виявленні вірусів на комп'ютер протягом 1-2 днів приходить пакет з оновленнями, які здатні виправити проблему. Якщо ж ви відключили функцію автоматичного апдейта або ваш комп'ютер був заражений ще до релізу служб, які знищують вірус, необхідно видалити шкідливу програму самостійно.

Навіть якщо не завантажується система Windows 10, ви все ще можете створити завантажувальний диск з портативною версією антивіруса. Зробіть це за допомогою флешки, іншого комп'ютера, програми Live CD і портативного установника антивірусної програми.

Рекомендуємо використовувати Dr. Web, Norton Avast або каперські. Їх портативні збірки відмінно працюють з шкідливими файлами, які впливають на системний завантажувач Віндовс.

Наступні дії:
 • Після створення завантажувального диска перейдіть в меню БІОС на вашому комп'ютері і змініть чергу завантаження таким чином, щоб на першому місці стояли не операційна система, а накопичувач USB;
 • Тепер підключіть флешку до пристрою і перезавантажте комп'ютер;
 • В результаті включення, на екрані з'явиться вікно антивіруса;

Після створення завантажувального диска перейдіть в меню БІОС на вашому комп'ютері і змініть чергу завантаження таким чином, щоб на першому місці стояли не операційна система, а  накопичувач  USB;  Тепер підключіть флешку до пристрою і перезавантажте комп'ютер;  В результаті включення, на екрані з'явиться вікно антивіруса;

 • Відкрийте вбудований сканер і запустіть детальну перевірку всіх файлів системи. Не рекомендується використовувати швидке сканування, так як воно практично ніколи не звертається до даних завантажувача і не виявляє проблеми. Процедура може тривати до години. Все залежить від кількості файлів в системі і від продуктивності вашого комп'ютера.

Після виявлення заражених файлів видаліть їх (якщо вони вам не потрібні) або натисніть на клавішу «Лікувати», якщо ці файли є частиною системної директорії або стандартних програм.

Рекомендуємо також перевірити за допомогою антивірусу і вільне місце на жорсткому диску. Часто не завантажується Windows 10 після виявлення нестачі пам'яті. Видаліть додатки, які не використовуєте. У Dr. Web відкрити режим очищення пам'яті можна за допомогою вкладки «Інструменти».

Відновлення з резервної копії системи

Якщо раніше ви створювали резервну копію операційної системи, для усунення неполадки з включенням можна зробити бекап Віндовс 10. Всі ваші налаштування, встановлені програми і файли, які були створені після охорони резервної копії, будуть видалені. У той же час, ви отримаєте повністю робочу систему.

Необхідно запустити завантажувальний диск Windows 10 і відкрити вкладку «Відновлення». У вікні виберіть пункт «Відновлення образу системи».

не завантажується WIndows 10

Далі утиліта автоматично знайде всі доступні на жорсткому диску резервні копії. Користувачеві буде запропоновано вибрати потрібну копію зі списку. Також, можна вказати розташування бекапа вручну.

Також, можна вказати розташування бекапа вручну

Важливо, щоб дата створення бекапа збігалася з датою нормальної роботи системи. В іншому випадку, помилка буде повторюватися. Натисніть на клавішу «Далі», щоб почати процес відновлення. Комп'ютер може кілька разів перезавантажитися, а в середньому через 15-20 хвилин включиться робочий стіл.

Скидання Windows 10

Останній і найбільш дієвий варіант вирішення помилки - повне скидання системи, тобто її відкат до початкового стану. Мінус цього методу полягає в тому, що ніякі дані збережені не будуть. Ви отримаєте абсолютно «чисту» копію операційної системи.

Наступні дії:

 • Запустіть завантажувальний диск Віндовс 10 ;
 • Натисніть на «Встановити»;
 • У вікні, клікніть на «Видалити все»;

Запустіть завантажувальний диск  Віндовс 10  ;  Натисніть на «Встановити»;  У вікні, клікніть на «Видалити все»;

 • Тепер натисніть на кнопку «Скидання» і дочекайтеся виконання дії. Комп'ютер перезавантажиться автоматично.

Комп'ютер перезавантажиться автоматично

Якщо після відновлення або скидання ви знову зіткнулися з повільною завантаженням комп'ютера, причина поломки полягає в апаратній несправності. Рекомендуємо звернутися за допомогою в сервісний центр.

Тепер ви знаєте, як вирішити проблему завантаження Windows 10. Зауважте, що розглянуті вище способи стосуються тільки програмних причин несправності. Якщо ноутбук впав і ОС перестала включатися або ви підозрюєте, що є інша апаратна поломка, зверніться в сервісний центр для отримання професійної консультації.

Пишіть, з якими видами проблеми включення Віндовс 10 стикалися ви і як вдалося вирішити помилку.


Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача