Статьи

Що робити, якщо комп'ютер не включається і не завантажується. Як визначити несправність?

 1. визначаємо несправність
 2. Проблеми до завантаження BIOS
 3. підводимо підсумки

Доброго времени суток читачі блогу  MoyiZametki Доброго времени суток читачі блогу MoyiZametki.ru. Прийшов я одного разу на роботу, а мій шев мені каже, що не завантажується у нього комп'ютер. Вентилятори на кшталт дзижчать, але справа навіть до завантаження BIOSa не доходить тобто при включенні просто чорний екран і все. Тут я відразу подумав швидше за все блок живлення пошкоджений, на передодні вночі якраз була сильна гроза. Після виявлення того, що несправний дійсно він, вирішено було провести заміну блоку живлення. Але не завжди буває таке, що комп'ютер не завантажується через згорілого блоку живлення.

визначаємо несправність

Перш ніж бігти в магазин, варто все ж напевно переконатися в тому, яка частина ПК вийшла з ладу. Тому що може вийде так, що будуть марно витрачені гроші на те, що в даний момент не потрібно.

Проблеми до завантаження BIOS

 1. Треба для початку переконається в тому, а чи підключений взагалі ПК до мережі 220 Вт.
 2. Далі дивимося на задню панель в те місце куди у нас підключається силовий кабель і зазвичай під ним є тумблер включення, вимкнення живлення.
 3. Якщо все ОК, а комп'ютер так і не ожив, то по можливості потрібно перевірити сам кабель живлення. Просто взяти інший і підключити до ПК.
 4. Є спосіб, який мені одного разу допоміг - це заміна батарейки в якій зберігаються настройки BIOSa. Знаходиться вона на материнській платі і схожа на батарейку від наручних годинників, струму раз в п'ять по діаметру більше. Вже не знаю як, це вплинуло в моєму випадку на харчування, але після її заміни комп успішно завантажився. Хто знає пишіть в коменти. Буду радий дізнатися.
 5. Так харчування включили, кабель поміняли, батарейку теж, а він все одно не включається. Ось після цього на 99% можна стверджувати, що несправний блок живлення. Щоб переконається на 100% потрібно або зняти блок живлення з працездатного ПК і вставити в той, який не хоче працювати, або віддати комп'ютер фахівця або доброго знайомого, який з вас грошей не візьме Ну або з системним блоком йти в магазин і там вже буде точно ясно що й до чого.
 6. Буває і таке, що блок живлення виходить з ладу частково. Це як раз, той випадок який я описував на самому початку статті. При натисканні на кнопку харчування включаються вентилятори і все начебто ОК, але завантаження BIOSa не відбувається тому не вистачає напруги для подальшого завантаження комп'ютера.
 7. Був у мене і випадок аналогічний пункту 6, але вході перевірки з'ясувалося, що блок живлення справний, а ось материнська плата віджила своє. Що там з нею сталося я не знаю, але довелося купити нову.

Помилки після завантаження BIOS

 1. Якщо все ж BIOS завантажується тобто Ви бачите, що біжать по екрану букви і цифри, але в якийсь момент завантаження операційної системи обривається і з'являється повідомлення про помилку, то однією з причин цього може бути пошкоджений фал boot.ini в Win XP , Можна також скористатися програмою для відновлення завантажувача в Win 7 .
 2. Завантажувач операційних систем можуть пошкодити і віруси. Як з ними боротися можна прочитати в рубриці захист .
 3. Погано вставлені в слоти модулі ОЗУ і відеокарта також можуть бути причиною того, що після завантаження BIOSa відбувається помилка. Не факт, що ОЗУ і відеокарта могли взагалі вийти з ладу. Ці компоненти варто теж перевірити по можливості на іншому робочому комп'ютері.
 4. Якщо з ОЗУ і відкритий все в порядку, слід перевірити центральний процесор на працездатність.
 5. Помилки на жорсткому диску теж можуть викликати проблеми при завантаженні.
 6. Залишена дискета в дисководі для FDD теж може викликати помилку під час завантаження.

підводимо підсумки

Отже, якщо ви зіткнулися з тим, що у Вас не завантажується комп'ютер, то причиною цього може бути:

 • відсутність харчування в мережі
 • вийшов з ладу блок живлення
 • вийшла з ладу материнська плата
 • проблеми з завантажувачем Windows
 • погано вставлені в слоти або зламані модулі ОЗУ, те ж саме стосується відеокарти
 • вийшов з ладу процесор
 • Пошкоджено жорсткий диск

Не пропусти найцікавіше!
Підписуйтесь на нас в Facebook і Вконтакте!

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.