Статьи

Що таке VDS? Навіщо потрібен віртуальний виділений сервер, дізнайтеся більше!

  1. Навіщо виділений сервер
  2. Трішки історії
  3. Трохи про віртуальність
  4. Трохи про безпеку і надійності
  5. Універсальна послуга
  6. висновок
480 auto

VDS (Virtual Dedicated Server, віртуальний виділений сервер) - це послуга хостингу, при якій клієнту виділяється віртуальний сервер цілком з повними адміністративними правами, які дають можливість встановити на сервер будь-яке програмне забезпечення. Функціонально віртуальний сервер нічим не відрізняється від фізичного (апаратного, «залізного»).

Навіщо виділений сервер

Окремий сервер потрібен тоді: коли потрібен повний контроль над операційною системою; коли потрібна можливість встановлювати довільне програмне забезпечення; коли потрібно мати гарантований рівень продуктивності.

Для розміщення невеликого веб-сайту зовсім не обов'язково використовувати окремий сервер. Можна скористатися загальним хостингом (shared hosting), який дешевше. Але при цьому ви зможете користуватися лише програмним забезпеченням, яке встановив провайдер. І продуктивність вашого сайту буде залежати від навантаження на «сусідів» по ​​загальному хостингу.

Трішки історії

З появою інтернету виникла досить масова потреба в підключення серверів до глобальної мережі. Це можна було зробити двома способами: підвівши інтернет-канал до свого облікового запису, або перемістивши його туди, де інтернет вже був, тобто до інтернет-провайдера.

Лінії зв'язку з інтернетом довгий час залишалися відносно дорогими, тому варіант розміщення свого обладнання у провайдера був набагато вигідніше варіанту, пов'язаного з прокладанням кабелю до свого офісу.

Взагалі, купувати обладнання у власність було не обов'язково - його можна було орендувати у провайдера.

У будь-якому випадку, клієнт отримував окремий «залізний» комп'ютер, що знаходиться в швидкої провайдерської мережі. Цей сервер називався: виділеним (dedicated), а відповідна послуга - розміщенням (collocation).

На певному і досить тривалому етапі розвитку інтернету послуга розміщення «залізних» серверів у провайдера була вельми затребуваною.

Трохи про віртуальність

З'явилися в подальшому технології гіпервізора дозволили програмно відокремити операційні системи від обладнання, на якому вони працювали. Операційні системи стали функціонувати всередині віртуальних машин, які за інерцією продовжили називати виділеними серверами. Звичайно, з додаванням прикметника «віртуальні».

Так і виникло позначення: VDS - «віртуальний виділений сервер».

Найважливіше для споживача відміну віртуального сервера від фізичного полягає в тому, що він в будь-який момент і практично миттєво може змінити обчислювальні характеристики: збільшити або зменшити число процесорів, збільшити або зменшити розмір оперативної пам'яті, збільшити або зменшити число і розмір дисків.

В принципі, фізичній сервера теж можна додати пам'яті або дисків. Але спочатку їх потрібно купити і встановити. При цьому слід враховувати, що можливостей продати пам'ять і диски, що стали вам непотрібними, вкрай мало. Тобто збільшити потужність «залізного» сервера можна, а ось зменшити - практично, немає.

Число процесорів фізичного сервера визначено конструкцією системної плати комп'ютера, і змінити це число ви не зможете.

Трохи про безпеку і надійності

Окремий сервер дає вам повний контроль над системою: ви керуєте обліковими записами користувачів, встановлюєте потрібний програмне забезпечення, налаштовуєте мережеві інтерфейси і правила роботи міжмережевих екранів.

Всі ці дії вимагають від вас певного рівня кваліфікації в області системного адміністрування, і ця обставина відноситься як до віртуального, так і до апаратного серверів.

Однак коштів для швидкого відновлення працездатності віртуального сервера набагато більше, ніж для відновлення «залізного». Новий віртуальний сервер можна швидко створити з шаблону або клонувати з уже працюючого і налагодженого старого.

Універсальна послуга

Зараз в хмарах можна придбати послуги самих різних типів і моделей споживання (SaaS, PaaS, IaaS, ...). Виділений віртуальний сервер є частиною моделі IaaS - Infrastructure-as-a-Service - найбільш універсальної моделі споживання хмарних послуг.

На основі віртуальної машини ви можете побудувати будь-яку, потрібну вам, інформаційну систему: встановити будь-яку операційну систему, застосувати будь-яке програмне забезпечення, конфігурувати будь-яку мережу.

З концепцією розглядати і використовувати віртуальний сервер як звичайний «залізний» ви можете ознайомитися в нашій статті « Вважайте хмара необлаком ».

завдяки панелі управління 1cloud і її веб-консолі , Можна управляти віртуальною машиною, взагалі, не має жодного мережевого інтерфейсу.

висновок

Як апаратний, так і віртуальний сервери дають вам можливість будувати універсальні інформаційні системи. Але віртуальний, на відміну від «залізного» - дозволяє швидко змінювати обчислювальну потужність в обидві сторони.

Так само швидко ви можете створювати в хмарі нові віртуальні сервери і видаляти що стали непотрібними. Все це робить вашу інформаційну систему, розміщену в хмарі, надзвичайно гнучкою.

PS Ще трохи матеріалів про віртуальних серверах:

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то