Статьи

Що робити з окільцьовані голубом, орнітологи в Білорусі, куди повідомляти про окільцьованих птахів

  1. Куди повідомляти про окільцьованих диких птахів?

Прибився окольцьований голуб "Прибився окольцьований голуб. Підкажіть, куди звернувся до тебе, що означають цифри на закільцьовування?", - таке питання надіслав читач interfax.by . За порадою редакція звернулася до громадського об'єднання "Любителі голубів та декоративних птахів".

Член правління об'єднання Олег Каток пояснив, що голуби можуть бути поштовими, декоративними і льотними. Залежно від породи можна вибрати один з трьох сценаріїв дій.

За загальним правилом, якого дотримуються всі голубівники світу, поштового голуба потрібно нагодувати, напоїти і відпустити. Якщо птах прилетів не за адресою, то, скоріше за все, вона збилася зі шляху, уникаючи дощів та інших несприятливих погодних умов. Можливо, на неї напав яструб. Якщо візуально голуб здоровий, то йому потрібно дати трохи відпочити. Якщо голубу потрібна допомога - віднесіть птицю фахівця-голубівників.

Декоративні голуби літають недалеко від будинку, тому зверніть увагу на кільце, можливо, там стоїть прізвище або дані власника. Швидше за все, птах належить тому голубівників, який географічно ближче всього від вашого будинку.

Голуби льотних порід також вважають за краще триматися ближче до дому. Вони піднімаються високо в повітря і кружляють на одному місці. Але з ними можуть траплятися форс-мажорні ситуації. Наприклад, погодні умови можуть загнати голуба в інший район або навіть інше місто.

Звичайній людині дуже важко розібратися, до якої породи відноситься птах. Тому необхідно порадитися з голубівників. Якщо серед знайомих такого немає, то зверніться за допомогою до громадського об'єднання "Любителі голубів та декоративних птахів", Каток Олег Михайлович, моб. (+375 29) 640-88-80.

У світі немає єдиної системи кільцювання голубів. У деяких країнах крім кільця (або двох-трьох кілець), птахів позначають чіпами. Розшифрувати цифри на закільцьовування голуба, якого знайшов читач interfax.by , Зможе тільки фахівець.

Куди повідомляти про окільцьованих диких птахів?

Якщо вам попалася окільцьована дика птиця (навіть загибла), необхідно повідомити про знахідку в Білоруський центр кільцювання птахів НАН РБ. Якщо птах здорова, ви можете відпустити її на волю, головне передати фахівцям центру інформацію про неї. Перепишіть всі дані з кільця, якщо є можливість, сфотографуйте птицю, опишіть умови і місце, де вона була знайдена. Інформацію ви можете направити на e-mail: [email protected] або повідомити по телефону центру (+375 17) 284-25-04.

Якщо у вас є цікава інформація про пернатих, або ви хочете розповісти про птаха, яка потрапила в біду, можете звернутися до орнітологам ГО "Ахова птушак Бацькаўшчини" (+375 17) 263-01-30, (+375 17) 263-06 -13.

Ольга Артішевський

Куди повідомляти про окільцьованих диких птахів?
Підкажіть, куди звернувся до тебе, що означають цифри на закільцьовування?
Куди повідомляти про окільцьованих диких птахів?

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).