Статьи

Що робити зі старими статтями в блозі?

 1. Навіщо оновлювати старі статті?
 2. Як отримати трафік, змінюючи дати - кейси Moz
 3. результати
 4. результати
 5. Оновлення старих постів як частина контент-плану - кейс HubSpot
 6. результати
 7. Міняємо дати, впроваджуємо SEO-експеримент і отримуємо постійний трафік - кейс Netpeak
 8. Три способи актуалізувати старі статті - поради Ренда Фишкина
 9. Чому все блоги перетворяться в контент-хаби
 10. Проблеми з оновленням текстів
 11. висновки

Якщо ви досить давно ведете блог і (що менш ймовірно) наповнюєте його регулярно, то у вас є десяток статей, які постійно приносять трафік вашого сайту. Але з часом його все менше і менше. Що робити?

У будь-якій незрозумілій ситуації - актуалізує старий контент.

Навіщо оновлювати старі статті?

Редакції великих маркетингових блогів провели кілька цікавих експериментів, які доводять:

 1. Якщо прибрати дату публікації поста, органічний трафік зросте в середньому на 10%.
 2. Якщо оновити дату публікації старого поста, нічого крім цього не змінюючи і не розміщуючи посилання в соцмережах, органічний трафік протягом найближчого місяця виросте в середньому на 66%.
 3. Якщо актуалізувати пост і промоутувати його заново, щомісячний органічний трафік публікації виросте в середньому на 106%, а кількість генеруються лидов подвоїться.

Все це відбудеться при дотриманні двох умов:

 1. До актуалізації пост повинен приносити хоча б мінімальний органічний трафік з пошукових систем.
 2. Від публікації до поновлення поста повинно пройти не менше двох місяців.

Давайте подивимося на досвід західних колег пильніше.

Як отримати трафік, змінюючи дати - кейси Moz

Перший експеримент в блозі Moz опублікував Anthony D. Nelson. Він ставив експеримент на 16 постах, опублікованих з 2010 по 2014 рік. Інші вступні:

 1. Тексти посад не редагувалися.
 2. URL публікацій не змінювався.
 3. Пости наново не промоутілі в соцмережах.
 4. Всі пости, крім 16-го, добре ранжувались протягом 2014 року.
 5. За час тесту в панелі вебмайстрів, Ahrefs і Open Site Explorer (OSE) не було зафіксовано нових посилань на пости, які могли б принести додатковий трафік.
 6. Дата публікації постів відображається під заголовками.
 7. Дата публікацій була оновлена ​​17 квітня 2015 року. Аналітику творець блогу збирав з 26 квітня, давши пошуковим роботам Google тиждень на зміну видачі.

На зміну дат було витрачено 15 хвилин.

результати

На графіку показано порівняння даних з органічного трафіку за чотири тижні до старту експерименту і за чотири тижні після зміни дат (з 26 квітня по 23 травня). На графіку показано порівняння даних з органічного трафіку за чотири тижні до старту експерименту і за чотири тижні після зміни дат (з 26 квітня по 23 травня)

Хоча пост №14 виріс на 663%, в середньому всі публікації отримали на 66% більше трафіку з пошукових систем. Одноразове зміна дат принесло всім 16 постам додатковий органічний трафік протягом двох місяців.

SEO-спеціаліст Brian Wood порахував, що вирішальне значення в даному випадку належить психології. Користувач охочіше клікає на посилання з актуальною датою. Спеціаліст вирішив прибрати дату з постів з вічнозеленим контентом в своєму блозі і відзначив 10-відсоткове зростання органічного трафіку навіть для тих публікацій, які до апдейта були на першому рядку видачі.

Фахівці з Moz поставили ще один експеримент на блозі одного з клієнтів. вступні:

 1. У тесті брали участь 13 постів з блогу.
 2. Всі пости були опубліковані в період з серпня 2014 по серпень 2015 року. Багато з них погано ранжувались і не отримували органічного трафіку з пошуку.
 3. Тексти посад не редагувалися.
 4. URL публікацій не змінювався.
 5. Після зміни дат пости не промоутілі в соцмережах.
 6. Експеримент проводився 22 вересня. Всі дати в публікаціях були змінені на 21 і 22 вересня.
 7. Перший пост був опублікований 21 серпня. Після тесту Anthony D. Nelson з'явилася гіпотеза, що зміна дат не впливає на підвищення видимості і ранжування посад, які опублікували менше двох місяців тому. Це і вирішили перевірити.

результати

Порівнювався органічний трафік, отриманий кожним з постів за місяць до початку експерименту (21 серпня - 21 вересня) і за місяць після початку експерименту (22 вересня - 22 жовтня).

В середньому органічний трафік постів підвищився на 167,27%, а кількість переглядів сторінок збільшилася на 226,92%. Трохи підвищився click-through rate - з 0,57% до 1,40%.

Про що це говорить?

 1. Користувачі і пошукові роботи Google заохочують оновлення старих текстів.
 2. Гіпотеза про те, що зміна дат в щодо свіжих постах ніяк їм не допомагає - доведена.

Наступний етап - з'ясувати, які пости варто оновлювати, щоб отримати максимум користі.

Оновлення старих постів як частина контент-плану - кейс HubSpot

Команда блогу HubSpot публікує 200 постів на місяць. Двісті повноцінних публікацій про інтернет-маркетинг. У 2016 році в їх блозі було трохи більше 8000 публікацій. Одного разу редактор блогу Pamela Vaughan зробила дивовижне відкриття:

 1. 76% щомісячних переглядів постів в блозі доводиться на старі пости (опубліковані в попередньому місяці і раніше);
 2. 92% лидов приносять старі публікації. Схема збору лидов у HubSpot - через поширення білих книг. Посилання на Лендінзі з книгами розміщуються в тілі постів.
 3. 46% з усіх лидов в блозі генерують 30 найпопулярніших старих постів. Памела виявила це за допомогою інструменту HubSpot - Attribution Reports.

Памела виявила це за допомогою інструменту HubSpot - Attribution Reports

3 0 публікацій - 0,5% від загальної кількості. Саме вони виявилися найбільш корисними. Як бачите, принцип Парето в контент-маркетингу потрібно трохи підкоригувати :) Після того, як редактор блогу HubSpot прийшла до тями, вона вирішила провести експеримент по актуалізації старих постів . Навіщо?

 1. Щоб підвищити трафік на самі конвертовані пости.
 2. Щоб підвищити кількість одержуваних лідів від статей, які конвертуються найгірше.

Експеримент редакції HubSpot:

 1. З числа найпопулярніших виділили шість старих постів, які будуть оновлені і опубліковані як нові.
 2. За допомогою Keywords Tool зібрали ключові, за якими користувачі знаходять ті чи інші посади в блозі і постаралися запропонувати читачам в цих публікаціях саме ті білі книги, які можуть бути їм цікаві.
 3. Використовуючи зібрані ключові слова, змінили структуру і тексти старих постів.
 4. Поміняли дату публікації і опублікували старі пости як нові.
 5. Промоутувати оновлені пости в своїх соціалках і розсилці.

результати

Порівнюються дані з органічного трафіку за 30 днів до апдейта і за період між 30 і 60 днями після оновлення. Так, редакція HubSpot дала пошуковим роботам Google цілий місяць на зміну позицій у видачі.

 1. Органічний трафік на ці пости виріс на 106%.
 2. Кількість лидов, що генерується постами, в середньому зросла вдвічі.
 3. У деяких публікаціях відсоток конверсії в Ліди виріс на 240%.

У деяких публікаціях відсоток конверсії в Ліди виріс на 240%

Про що це говорить? Оновлення старих постів-хітів виправдовує себе в якості одного з джерел публікацій для контент-плану . Після описаного експерименту HubSpot почали щотижня оновлювати і публікувати заново 2-3 старих поста.

Чи можна впроваджувати цю стратегію, якщо у вас не 6000 постів в архіві, а 100? На мій погляд, в інтернеті ще занадто мало кейсів на цю тему, щоб робити однозначні висновки. Потрібно експериментувати.

Міняємо дати, впроваджуємо SEO-експеримент і отримуємо постійний трафік - кейс Netpeak

Перший пацієнт - стаття про вимірювання ROI . Матеріал був опублікований 4 жовтня 2013 року і приносив непоганий трафік. Потім 5 травня 2016 року, я замінив кілька формулювань в тексті і поміняв дату публікації на актуальну. Після цього стаття заново була анонсована в соціальних мережах і email-розсилці. Старі коментарі до тексту не віддалились.

Трафік статті з органіки ріс і після переїзду блогу на https і новий дизайн. За 13 місяців після поновлення дати публікації пошуковий трафік виріс на 620,96%

У червні 2017 роки я впровадив в текст зміни в рамках спеціального SEO-експерименту. Без зміни дати публікації. Тобто матеріал до сих пір датується травнем 2016 року.

Тобто матеріал до сих пір датується травнем 2016 року

Якщо порівняти пошуковий трафік за три місяці після зміни статті в рамках експерименту і за перші три місяці після зміни дати публікації, різниця - 200% на користь SEO-експерименту (2367 і 7104 відвідувача відповідно).

Другий пацієнт - стаття про додавання компанії на карти Google і Яндекс . Одна з найдавніших статей: початковий варіант був опублікований в 2011 році. Це навіть раніше, ніж з'явилося наше найстаріше уявлення блогу в Google Analytics. Звичайно, до 2017 року стаття майже не приносила трафіку з органічного пошуку.

Матеріал ми актуалізували 19 січня 2017 - замінили скріншоти, актуалізували інформацію і поміняли дату публікації. Старі коментарі до тексту не видаляла.

результат:

Зростання трафіку з пошукових систем за чотири місяці після актуалізації та оновлення дати публікації - 527,35%. А за чотири місяці після впровадження SEO-експерименту без зміни дат трафік з пошуку виріс ще на 74,48%.

Зараз актуалізація старих статей - частина контент-плану блогу. Щомісяця як мінімум в одній статті міняю дату на актуальну.

Звичайно, вас, дорогі читачі, цікавить SEO-експеримент, про який я нічого не розповів. Поки що збережу інтригу. Подробиці будуть в цю п'ятницю (22 вересня) в рамках безкоштовної онлайн-конференції «WebPromoExperts Content Marketing Day» . Підключайтеся з 17:30 до 18:00.

Три способи актуалізувати старі статті - поради Ренда Фишкина

1. Написати кілька нових постів і створити серію публікацій на тему. Наприклад, у вас є пост «Як редагувати сирий текст» 2010 року. Ви вносите в нього конкретику: «Як редагувати сирий текст - створюємо структуру підзаголовків» і пишіть новий: «Як редагувати сирий текст - прибираємо стоп-слова». Ідея в тому, що якщо користувач буде шукати в Google інформацію про те, як редагувати текст, він побачить обидві ваші статті поруч - наприклад, на другій і третій позиціях.

2. Видаляти застарілий контент і замінювати його новим. Тут все просто: залишаємо старий URL, промоутім пост заново в соцмережах і по базі розсилки.

3. Ставити 301 редирект зі старого поста на новий. Мабуть, найшвидший спосіб роботи зі старими постами. Весь контрольний вагу і трафік відповідно прийдуть на нову публікацію Якщо у вашого блогу багата історія, то для актуалізації статей будуть потрібні всі три методи.

Чому все блоги перетворяться в контент-хаби

У березні 2016 року в світі було опубліковано 58,6 мільйонів постів в блогах на WordPress. У березні 2016 року в світі було опубліковано  58,6 мільйонів постів  в блогах на WordPress

Можна уявити астрономічне число публікацій, які щомісяця з'являються на WordPress + всіх інших платформах. Paul Hewerdine з агентства Earnest зазначив в коментарі для звіту Forrester головний тренд контент-маркетингу: «Пропозиція нової інформації зростає лавиноподібно, а попит залишається тим самим».

Іншими словами, інформаційні потреби користувачів не ростуть. За результатами аналітики Forrester, в 2014 році 50% від всього створюваного контенту ніхто не прочитав / не подивився / не почув.

Ці цифри підтверджуються в дослідженні Steve Rayson з BuzzSumo: 50% публікацій отримують вісім і менше лайків / твітів / Шейру. Подивимося на п'ятірку великих маркетингових блогів:

 1. CMI .
 2. Moz .
 3. NewsCreed .
 4. Marketo .
 5. SkyWord .

Загальна риса - детальна рубрикація і класифікація посад під потреби читача. Охоплення максимальної кількості тем у всіляких рубрикатор стає конкурентною перевагою.

Тобто блоги еволюціонують від новинної стрічки до збірок порад, наданих на першу вимогу читача. Природно, всі опубліковані матеріали повинні бути актуальними. Тому оновлення старого контенту стане (якщо ще не стало) частиною щоденної роботи редакцій. Забіжимо трохи вперед. Як розвивати блог з 20 тисячами публікацій? Наприклад, зараз в блозі Netpeak - 841.

Логічні кроки:

 1. Ставити завдання редакції (а в дуже недалекому майбутньому - боту) на створення нових постів в руслі найпопулярніших матеріалів в блозі.
 2. Орієнтувати співробітників (НЕ ботів) на оновлення старих текстів, каталогізацію їх за спектрами читацьких інтересів, трансформацію для інших каналів . Приклад - створення відео, на якому професійний актор зачитує текст публікації.

Проблеми з оновленням текстів

Західні фахівці говорять про оновлення старих публікацій в контексті вигод для блогу і його читачів. Ніхто не торкається питань авторства:

1. Чи коректно змінювати текст поста в разі смерті автора? Можливе вирішення питання - створення контенту в рамках блокчейн-систем .

2. Чи залишати ім'я автора, якщо від початкового тексту залишилося менше 10%?

3. Складати список всіх, хто працював з постом (в WordPress це можна зробити за допомогою плагіна Co-Authors ), Або взагалі відмовитися від згадки авторів?

Сьогодні кожен сайт вирішує ці труднощі по-своєму, в рамках індивідуальної редакційної стратегії. Ще одне питання пов'язане з коментарями. Як вплине на поширення оновленого поста то, що користувач зможе перегорнути вниз і побачити дати старих коментарів? Судячи з кейсам Moz, HubSpot і Netpeak - ніяк. Головне, щоб публікація вирішувала актуальну проблему читача. Інше вторинне.

висновки

 1. Просте зміна дати публікації поста зі старою на поточну може принести в середньому 66-відсоткове зростання органічного трафіку з Google протягом двох місяців.
 2. SEO-оптимізація та актуалізація статті, яка вже приносила хороший органічний трафік, може принести в середньому 109-відсоткове зростання органічного трафіку з Google і подвоїти кількість генеруються лидов.
 3. Крім звичайного поновлення тексту, Ренд Фишкин радить створювати серії текстів навколо старої публікації і використовувати 301 редирект.
 4. Оновлення старих публікацій - вже сьогодні джерело заповнення слотів контент-плану HubSpot і багатьох інших блогів.
 5. Пропишіть в редакційній стратегії вирішення всіх можливих питань з авторами і сміливо приступайте до оновлення старих постів.

Діліться результатами експериментів в коментарях.

Навіщо оновлювати старі статті?
Що робити?
Навіщо оновлювати старі статті?
Про що це говорить?
Навіщо?
Про що це говорить?
Чи можна впроваджувати цю стратегію, якщо у вас не 6000 постів в архіві, а 100?
Як розвивати блог з 20 тисячами публікацій?
1. Чи коректно змінювати текст поста в разі смерті автора?
2. Чи залишати ім'я автора, якщо від початкового тексту залишилося менше 10%?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача