Статьи

Що краще: Joomla або WordPress? Розбираємо ключові відмінності

 1. Що таке система управління сайтом або CMS?
 2. Joomla або WordPress: непростий вибір
 3. Що таке Joomla і в чому її унікальність
 4. SEO для Joomla
 5. Що можна сказати поганого про Joomla
 6. Відвідуваність
 7. Проміжний підсумок: висновки про Joomla
 8. Що таке WordPress і чим він привертає
 9. І відразу про деякі негативні моменти
 10. Головні переваги WordPress
 11. Проміжний підсумок: висновки про WordPress
 12. Joomla або WordPress: що краще для блогера, а що - для підприємця?
 13. Корреспондент: Точка зору Joomla або WordPress?
 14. Онлайн-бізнес: Joomla або WordPress?
 15. Про що ще хотілося б сказати: багатомовність і підтримка локалізації
 16. Що краще: Joomla або WordPress - приймаємо остаточне рішення

Стати власником власного сайту - займатися цікавою і навіть улюбленою справою, отримуючи непоганий дохід. Тим більше, сьогодні для цього зовсім не потрібно знати хоча б основи програмування, коду або HTML-розмітки, тому що існують готові системи управління (CMS), які і дозволяють створювати сайти різної тематики. Є кілька популярних CMS, які відрізняються простотою адміністрування і функціональністю. Серед таких Joomla та WordPress. Тому, в цій статті я хочу поговорити з вами на тему: Що краще: Joomla або WordPress?

І перша, і друга система стала популярною завдяки таким характеристикам:

 • простота;
 • інтуїтивна зрозумілість адміністративної панелі;
 • досить висока функціональність;
 • можливість створювати сайти різної тематики.

Але яку саме з цих систем вибрати? І чому? Про це докладніше читайте нижче!

Про це докладніше читайте нижче

Зміст цієї статті:

Що таке система управління сайтом або CMS?

Що таке система управління сайтом або CMS

Перш, ніж розглядати, що вибрати Joomla або WordPress, для початку ознайомтеся із загальною, вступної інформацією.

CMS англійською мовою означає Content Manager System, а в російській мові найчастіше використовується термін «движок сайту». Його основне призначення - управління сайтом та його наповненням.

Зверніть увагу! По суті, це своєрідна програма, яка встановлюється на хостинг.

Основа такого движка - база даних. Тобто, спеціальна таблиця, в якій передбачені поля і осередки для:

 • назви статті;
 • безпосередньо самої статті;
 • публікації картинок;
 • коментарів і т.д.

Движок сайту дозволяє без проблем міняти структуру бази даних так, як зручно користувачеві.

Основною позитивною характеристикою подібних систем є те, що власник сайту легко, в будь-який момент зможе поміняти оформлення свого ресурсу. При цьому ніяких проблем з уже існуючим контентом не буде - його зміни не стосуються.

Joomla або WordPress: непростий вибір

Joomla або WordPress: непростий вибір

Ті, хто тільки замислюється про створення власного сайту, задаються питанням: «Що краще: Joomla або WordPress і чому, як зробити правильний вибір і уникнути помилок при виборі».

У кожної системи є свої позитивні особливості, переваги. Тому визначитися дійсно не так вже й просто. Але давайте по порядку.

Що таке Joomla і в чому її унікальність

Що таке Joomla і в чому її унікальність

Даний движок являє собою оптимальний варіант при створенні:

 • невеликої соціальної мережі;
 • не дуже великого з середньою функціональністю корпоративного сайту;
 • розважального проекту.

Зверніть увагу! Якщо ваша мета створити сайт, на якому буде публікуватися величезна кількість фотографій і відео-роликів, Joomla підійде для вирішення завдання майже ідеально.

У Joomla є велика кількість віджетів - кілька тисяч - які без проблем зможе встановити навіть новачок. З WordPress, на жаль, не все так просто. Так, там також є розширення, але в деяких ситуаціях без навичок роботи з PHP не обійтися.

Наступна позитивна характеристика Joomla - можливість легкого управління окремими елементами сторінки.

Та й саме меню адміністративної панелі зручно і зрозуміло. У ньому передбачена велика кількість різних категорій і розділів, доступна опція додавання нових категорій, редагування наявних. У WordPress же в даній області - певні обмеження.

SEO для Joomla

SEO для Joomla

SEO - важливий етап розвитку сайту. Оскільки кожен власник хоче отримувати від проекту прибуток, тому просуванню ресурсу необхідно приділяти достатню кількість часу.

Однак Joomla не настільки хороша в просуванні, як WordPress - останній ідеально підходить для створення сайтів, які в кінцевому підсумку будуть займати провідні позиції у видачі пошукових систем.

Зверніть увагу! Те, наскільки сайт буде успішним, залежить ще й від цілеспрямованості і працездатності його власника - доведеться вельми солідно попрацювати над контентом, правильно підібрати ключові слова, щоб добитися необхідного результату.

Що можна сказати поганого про Joomla

Що можна сказати поганого про Joomla

Не подумайте, що я спеціально вишукував якісь негативні особливості або чіплявся. Ні, зараз мова піде про цілком об'єктивних недоліках движка Joomla.

 1. Сумнівна конструкція шаблону, яка подобається далеко не всім. Зокрема, творці встановили безліч елементів, по суті, абсолютно не потрібних. Тому, щоб зробити роботу більш комфортною, потрібно буде їх прибирати.
 2. Вся робота ведеться тільки вручну, але щоб ефективно це робити, необхідно володіти знаннями HTML. І не поверхневими, а досить глибокими. Оскільки, якщо таких знань немає, розібратися в нагромадженні елементів і розділів, вельми і вельми складно. Але навіть знання HTML в даному випадку приведуть до того, що вам доведеться витратити багато часу.

Зверніть увагу! В цілому, шаблони цього движка не дуже прості. Їх складно назвати інтуїтивно зрозумілими. Начебто і нічого особливо складного, але все-таки!

 1. Низька швидкість роботи. Сайти, створені на системі Джумла, вантажаться відносно довго. Наприклад, навіть не дуже наповнені контентом сайти, встановлені на потужні сервери, можуть завантажуватися до 4-х секунд. В сучасних умовах - це ДУЖЕ довго! Щоб домогтися завантаження за пару секунд, потрібно переробити не менше 50% всього шаблону. Низька швидкість роботи пояснюється тим, що для Джумли на FTP-сервері створюється велика кількість різноманітних папок, що і призводить до низької індексації. Якщо ж у користувача слабкий GPRS або EDGE-канал, то завантажити сайт, швидше за все, буде нереально.

Зверніть увагу! WordPress не страждає від повільного завантаження. Тим більше що для нього не потрібно дорогої хостинг. Просто його движок зроблений так, що сторінки сайту будуть завантажуватися в браузері досить швидко.

Відвідуваність

При високій відвідуваності Joomla може не витримати напливу користувачів, що спричинить за собою масу проблем.

Хоча, якщо ви створюєте звичайну домашню сторінку, навряд чи зіткнетеся з цим недоліком. Адже її відвідуваність буде не такою вже й високою. Хоча на майбутнє потрібно все-таки враховувати це можливу проблему.

Проміжний підсумок: висновки про Joomla

За огляду движка Джумла не варто думати, що я вже налаштовую вас на вибір виключно на користь Вордпресс. Ні, постарався об'єктивно пояснити всі позитивні сторони системи, але також вказати і на її слабкості, щоб ви могли орієнтуватися у всіх особливостях цієї CMS.

Що таке WordPress і чим він привертає

Що таке WordPress і чим він привертає

Про платформі WordPress чули всі, хто:

 • займається створенням сайтів;
 • знайомий з веб-дизайном;
 • займається просуванням сайтів;
 • або хоча б просто цікавився, як створюються веб-ресурси.

Ця CMS постійно розвивається, вдосконалюється і в останні роки знаходиться на піку популярності. Вона - оптимальний варіант для:

 • блогів;
 • особистих сторінок;
 • сайтів на кілька сторінок.

Однак це далеко не повний перелік сайтів, які можна створювати на Вордпресс. Наприклад, в мережі можна зустріти навіть онлайн-кінотеатри на WordPress, хоча в даному випадку краще вибирати Джумла.

Зверніть увагу! Сьогодні зустрічаються і комерційні сайти на CMS WordPress. Серед них багато тих, хто займає лідируючі позиції у видачі пошукових систем.

Але оптимальний варіант - використання Ворпресса для некомерційних ресурсів, а блогів, щоденників, особистих сторінок.

І відразу про деякі негативні моменти

І відразу про деякі негативні моменти

Знаєте, чому я практично на самому початку огляду цієї платформи вирішив акцентувати увагу на негативних характеристиках? Та тому що їх мало!

 1. Відразу ж хотілося б зупинитися на низькому рівні захисту. Зустрічається багато відгуків власників сайтів, які розповідають, що Вордпресс просто зламували. Тому рекомендую уважно вивчити всі особливості захисту порталу, прочитати про те, як домогтися її ефективного підвищення.
 2. Щоб внести серйозні зміни в загальну структуру, доведеться потрудитися. Або навіть залучати стороннього фахівця, що володіє певними знаннями, якщо у вас таких немає!

Головні переваги WordPress

Головні переваги WordPress

 1. Велика кількість шаблонів - вони легко редагуються. По суті, зробити цю роботу під силу навіть школярам. Особливо заглиблюватися не доведеться - все на поверхні.
 2. На офіційному сайті представлена ​​величезна кількість тем оформлень, шаблонів. Сам движок - «річ у собі»! Він лаконічний, функціональний і зовні привабливий. Система готова до роботи!
 3. Швидко працює. Швидкість завантаження не більше 1,5 секунди. Та й то, якщо сайт вже зовсім важкий. В середньому ж, при хорошому інтернеті швидкість завантаження становить 0,7 секунди.

Зверніть увагу! Якщо почитати профільні форуми, присвячені цій платформі, можна отримати слушні поради, як підвищити швидкість роботи сайту.

 1. Ідеально підходить для SEO-просування. Є спеціальні розширення, що встановлюються одним кліком, що дозволяють оптимізувати «розкрутку» сайту.
 2. Вище я говорив, що сайти, створені саме на платформі Вордпресс, часто зламують. Однак сама система автоматично оновлюється - розробники постійно вносять зміни в систему безпеки. Якщо ви будете вчасно оновлювати движок, то зможете захистити себе від хакерських атак.

Проміжний підсумок: висновки про WordPress

Представлена ​​інформація дозволяє зрозуміти, що в цілому платформа WordPress перевершує свого конкурента за кількома параметрами.

Зокрема, дана CMS проста і зрозуміла, у неї легка панель управління, що має багато функцій. У ній без проблем розберуться навіть новачки, які не мають навичок в програмуванні, розмітці і адмініструванні сайтів.

Тому, тим, хто шукає для себе підходящу систему, варто вибрати WordPress . Хоча, за деякими параметрами він і поступається Joomla.

Joomla або WordPress: що краще для блогера, а що - для підприємця?

В продовження ще кілька порівнянь. Звичайно, наведеної вище інформації вже достатньо, щоб зробити конкретний висновок. Але, якщо ви раптом заплуталися або все ще не можете прийняти остаточне рішення, давайте розглянемо, яка платформа ідеально підійде:

 • для блогів;
 • для онлайн-бізнесу.

Адже саме ці напрямки найбільш затребувані в даний момент. Якщо комусь потрібен сайт, то, найчастіше, він його створює через бажання вести свій блог або займатися бізнесом в мережі.

Корреспондент: Точка зору Joomla або WordPress?

Корреспондент: Точка зору Joomla або WordPress

Отже, спочатку Вордпресс розроблявся конкретно для блогів. Що вже є його перевагою перед Джумла, якщо порівнювати обидві системи в цьому розрізі. Лише пізніше розробники вирішили, що можна створити повноцінну CMS і додали цілий ряд функцій і блоків.

Тому Джумла програє. До неї функції блогу були додані окремо. Так що якщо ви хочете стати блогером, рекомендую сконцентрувати свою увагу саме на Вордпресс.

Тим більше що створити собі сайт ви зможете самостійно, навіть якщо у вас немає навичок в програмуванні - не доведеться витрачати гроші на оплату роботи запрошених з боку фахівців.

Онлайн-бізнес: Joomla або WordPress?

Онлайн-бізнес: Joomla або WordPress

Якщо ви вирішили вести бізнес в мережі, наприклад, через лендінговие сторінки, вам доведеться витратити чимало часу і зусиль на те, щоб підібрати ідеально підходить CMS.

Якщо ви новачок в таких справах, то вибравши Джумла, витратите на створення сторінок і побудова бізнесу трохи більше сил, часу і навіть нервів, ніж при виборі на користь Вордпресс.

Хоча потрібно визнати і той факт, що в цілому саме Джумла являє собою ідеальний ресурс для створення Лендінзі, але робота з нею - це багато знань, навичок, умінь. Без них домогтися успіху буде дуже складно.

Тому і для онлайн-підприємців WordPress також буде кращим вибором!

Про що ще хотілося б сказати: багатомовність і підтримка локалізації

Про що ще хотілося б сказати: багатомовність і підтримка локалізації

Ще один важливий момент, про який потрібно розповісти. Отже, переважна більшість сайтів створюються не тільки англійською, а й на інших мовах. Тому важливо використовувати CMS, яка буде підтримувати багато мов. А також, у якій передбачена підтримка багатьох мов.

Платформа WordPress - ідеальний вибір, якщо необхідно створювати сайт на декількох мовах. Досить просто встановити спеціальний плагін, який дозволить отримати бажане.

Зверніть всього! На даний момент платформа підтримує 53 мови і, впевнений, це не межа!

При цьому плагіни і шаблони також створюються відразу на декількох мовах, що спрощує роботу власникам сайтів. Розробники намагаються, щоб їх CMS використовували люди в різних регіонах планети.

У свою чергу, Joomla дозволяє також створювати багатомовні ресурси, але для цього не потрібно встановлювати спеціальні розширення. Досить в панелі управління вибрати цікавий мову. Однак кількість доступних мов не таке вже й велике.

Що краще: Joomla або WordPress - приймаємо остаточне рішення

Що краще: Joomla або WordPress - приймаємо остаточне рішення

Я детально розповів про всі особливості двох платформ для створення сайтів. Тепер ви можете вже самі зрозуміти, вибираючи Joomla або WordPress що краще з них. Звичайно, я відразу ж рекомендую враховувати, який саме проект ви збираєтеся робити. Якщо це блог, то відповідь очевидна - він дано у статті. Це буде WordPress!

Тепер давайте далі. В цілому, сьогодні чітко простежується тенденція, що все більше вебмайстрів і просто тих, хто бажає зробити собі сайт, вибирають саме Водпресс. І роблять це з усією відповідальністю з кількох причин:

 • проста установка;
 • відсутність складних налаштувань;
 • безкоштовні теми оформлення і шаблони;
 • багато безкоштовних розширень, що підвищують функціональність сайтів.

Окремої згадки заслуговує так зване «братство» WordPress. На форумі розробників платформи завжди можна знайти відповідь на будь-яке питання. Його дадуть якщо не самі розробники, то більш досвідчені користувачі, досконально вивчили цю систему. Хоча, природно, необхідно знати англійську мову, щоб правильно поставити запитання і зрозуміти, що вам відповіли.

Заслуговує уваги і постійне оновлення для WordPress - розробники роблять все, щоб платформа ставала все більш зручною, функціональною і безпечною. Приділяють розробники достатньо уваги вирішенню проблем.

Справедливості заради варто визнати, що Joomla також досить функціональна і зручна, але особисто мені, як і моїм знайомим вебмастерам, подобається саме WordPress.

Але остаточне рішення приймати тільки вам! Дякую за увагу!

Якщо ви до цих пір не визначилися з вибором CMS і не знаєте з чого почати створення сайту, тоді раджу вам зареєструватися на мій безкоштовний 4-х денний тренінг по створенню сайту з нуля!

Що таке система управління сайтом або CMS?
Корреспондент: Точка зору Joomla або WordPress?
Онлайн-бізнес: Joomla або WordPress?
Тому, в цій статті я хочу поговорити з вами на тему: Що краще: Joomla або WordPress?
Але яку саме з цих систем вибрати?
І чому?
Joomla або WordPress: що краще для блогера, а що - для підприємця?
Корреспондент: Точка зору Joomla або WordPress?
Онлайн-бізнес: Joomla або WordPress?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача