Статьи

Що таке CVC2 / CVV2 код на карті і де він знаходиться

 1. У чому відмінність CVV2 / CVC2 коду від Pin-коду карти
 2. Чи можна зробити онлайн-платіж без коду безпеки?
 3. Про безпеку при оплаті в Інтернеті

Компанії - продукт високотехнологічний Компанії - продукт високотехнологічний. З її допомогою вже давно дозволяється не тільки знімати готівку або оплачувати покупки в супермаркетах, але і проводити розрахунки в онлайні, в тому числі бронювати авіаквитки, готелі, оплачувати покупки в інтернет-магазинах.

Для проведення видаткових операцій в Мережі потрібно мінімум інформації:

 • Номер картки,
 • ім'я її власника,
 • термін дії карти,
 • а також код безпеки CVV2 або CVC2, який виступає в ролі ідентифікатора карти.

Якраз про останній, а вірніше, про роль CVV2 / CVC2 коду при здійсненні онлайн-покупок і піде мова нижче.

Ідентифікатор Card Verification Value 2 (CVV2) використовується для позначення паролів карт платіжної системи Visa.

Інші платіжні системи називають його інакше: у MasterCard - це СVС2 (Card Validation Code 2), у American Express - CID (Card Identification). Однак загальний зміст від цього не змінюється. Отже:

 • CVV2 (Card Verification Value 2) - код на картці Visa,
 • СVС2 (Card Validation Code 2) - код у карти MasterCard,
 • CID (Card Identification) - код для American Express.

Де знаходиться CVC2 / CVV2 код?

Секретний код CVC2 (CVV2) складається з трьох цифр, який розташовується на зворотному боці банківської карти, а, якщо бути точніше - в правій частині паперової смуги поряд з підписом власника Секретний код CVC2 (CVV2) складається з трьох цифр, який розташовується на зворотному боці банківської карти, а, якщо бути точніше - в правій частині паперової смуги поряд з підписом власника.

Сам код потрібен лише для того, щоб продавець послуг або товарів в онлайні зміг ідентифікувати банківську карту покупця для проведення оплати. А ось, щоб підтвердити видаткову операцію, знадобиться вже інший набір цифр - той самий одноразовий пароль, що надійде на телефон власника пластикової банківської картки у вигляді SMS-повідомлення.

У чому відмінність CVV2 / CVC2 коду від Pin-коду карти

Що важливо:

тризначний код CVV2 / CVC2 / CID ні в якому разі не варто плутати з PIN-кодом банківської карти.

Пін-код потрібно вводити, наприклад, для проведення операцій в банкоматі, при оплаті покупок в супермаркеті або в іншому звичайному магазині (НЕ онлайн).

Про пін-код карти в Інтернеті взагалі згадувати немає сенсу, бо для здійснення покупок в інтернеті він просто не потрібен. А якщо якийсь сайт або нібито співробітник банку все ж потребують його вказати, знайте, це шахраї, зв'язуватися з якими настійно не рекомендується.

Взагалі, в інтернеті слід мати справу лише з перевіреними магазинами. Бажано з тими, що для проведення онлайн-платежів використовують спеціальні захисні протоколи, які передбачають знищення всієї інформації, що вводиться відразу після здійснення оплати. Так, при частому зверненні до послуг ресурсу вводити карткові дані (не виключаючи і коду CVV2 / CVC2 / CID) доведеться щоразу заново. Зате сама банківська карта в цьому випадку буде перебувати в безпеці. І чи не це головне?

Чи можна зробити онлайн-платіж без коду безпеки?

Без PIN-коду не можна здійснити видаткову операцію через банкомат або термінал, а в Інтернеті є постачальники послуг, де можна провести оплату без згадки коду CVV2 / CVC2 / CID.

Якщо на карті немає CVV2 / CVC2 / CID коду, то це може означати, що карта НЕ призначена для оплати покупок в Інтернеті. У такому випадку потрібно звернутися в банк і там або поміняти карту, або замовити віртуальну банківську карту , Спеціально призначену для оплати покупок в Інтернеті.

У будь-якому випадку код безпеки для оплати послуг в Інтернеті необхідний практично скрізь. Винятком є, наприклад, «рідний» для карти інтернет-банк . Тут для здійснення видаткових операцій додаткових відомостей вводити не потрібно. Досить вказати пароль з SMS - і банк в один момент підтвердить транзакцію.

Що погано: будь-яка з банківських систем віддаленого доступу немає охоплює і чверті онлайн-ринку. А значить, укладати угоди з компаніями і магазинами, які не є партнерами банку-емітента, що випустив карту, кожен раз доведеться, покладаючись виключно на свій страх і ризик.

Хоча і такі ризики можна знизити до мінімуму. Яким чином? Ну, наприклад, оформивши і прикріпивши до основного рахунку віртуальну карту з обмеженим лімітом. Для проведення інтернет-платежів цей продукт підходить ідеально. Адже навіть якщо шахраї зможуть скомпрометувати інформацію про віртуальній карті, при цьому основна банківська карта буде перебувати в безпеці.

Який з усього цього робимо висновок? Так найпростіший.

Про безпеку при оплаті в Інтернеті

Нехай спеціальний ідентифікатор банківської карти і не є обов'язковим атрибутом для використання карти, але для здійснення швидкої і безпечної оплати послуг в інтернеті він все ж таки необхідний.

Головне - не забувати дотримуватися елементарних заходів безпеки, які допоможуть уберегти гроші на карті від посягань третіх осіб:

 • Карту, де попало, не кидати.
 • PIN-код нікому не називати і нікуди не вводити.
 • Саму карту в разі втрати блокувати моментально.
 • І так, радою з оформлення віртуальної карти для платежів в Інтернеті теж було б непогано скористатися.

Також по темі:

1) Як безпечно користуватися банківськими картами в Інтернеті?

2) Телефонне шахрайство: дзвінок з банку може залишити без грошей на карті


Де знаходиться CVC2 / CVV2 код?
І чи не це головне?
Чи можна зробити онлайн-платіж без коду безпеки?
Яким чином?
Який з усього цього робимо висновок?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача