Статьи

Що робити, якщо при вході на сайт з'являється повідомлення «Сертифікат безпеки сайта ненадійний»

П утешествуя по інтернету, користувачі іноді стикаються з лякаючим попередженням «Сертифікат безпеки сайта ненадійний», раптово що видаються браузером при переході на сайт. Що це означає і що в таких випадках робити? Коли ви підключаєтеся до якого-небудь сайту, який використовує протокол SSL, віддалений сервер, на якому лежить цей сайт, надає браузеру спеціальний цифровий документ, який підтверджує справжність сайту. Це і є сертифікат безпеки.

Інформація, що міститься в ньому інформація представлена ​​відомостями про сайт, підтверджені незалежною довіреною організацією. Однак випускати сертифікати сайтів можуть не тільки довірені організації, в принципі, це може зробити будь-хто. Якщо випустила сертифікат організація не занесена в список довірених, при переході на сайт з'являється попередження, про який говорилося вище. За здорового роздуму від відвідування такого сайту бажано відмовитися, але є два винятки.

Або ви абсолютно впевнені в його достовірності та безпеки, або це сайт однієї з великих інтернет-компаній, наприклад, Google, Яндекс і т.п. В останньому випадку причина появи попередження криється вже не в сайті, а в вашому комп'ютері. Іноді причиною помилки стає невірно налаштовані дата і час в операційній системі. Перевірте налаштування дати / часу і виправте їх, якщо вони були невірні. Якщо таким способом усунути помилку не вдалося, сертифікат безпеки доведеться встановити вручну.

Поширюються сертифікати як на платній, так і на безкоштовній основі. Завантажити їх можна на спеціалізованих ресурсах, таких як Symantec, Geotrust, Rapidssl і їм подібним. Для позбавлення від попередження на популярних інтернет-сервісах, в тому числі Google і Яндекс, повинен підійти сертифікат Equifax Secure Certificate Authority, скачати який можна безкоштовно з сайту Geotrust.

Зайдіть на сторінку www.geotrust.com/resources/root-certificates/index.html і завантажте згаданий сертифікат до себе на комп'ютер, для чого клікніть по посиланню «Download - Equifax Secure Certificate Authority» правою кнопкою миші і в меню оберіть "Зберегти як». Скачаний файл буде мати розширення PEM. Тепер його потрібно встановити в систему.

Для цього натисніть Win + R і виконайте команду certmgr.msc. Запуститься утиліта управління сертифікатами. У правій панелі вікна знайдіть пункт «Довірені кореневі центри сертифікації».

Клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть «Всі завдання» -> «Імпорт» та імпортуйте сертифікат за допомогою майстра. Ту ж саму процедуру виконуємо для пункту «Сторонні кореневі центрі сертифікації».

Ніяких додаткових налаштувань в майстра імпорту проводити не потрібно, просто тиснемо «Далі». У Windows 8.1 в віконці огляду відображаються тільки сертифікати формату CER і CPT, щоб побачити PEM-сертифікат, в випадаючому меню огляду виберете «Все файли». Ця проста маніпуляція повинна вирішити всі проблеми з помилкою «Сертифікат безпеки сайта ненадійний» на відомих сервісах інтернету.

Що це означає і що в таких випадках робити?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача