Статьи

Що таке кодеки і де скачати безкоштовно - K-Lite Mega Codec Pack

  1. Що таке кодеки - термінологія і теорія
  2. Як встановити, запустити і підібрати кодеки?
  3. Післямова

Всім доброго часу доби. Сьогодні поговоримо про те, що таке кодеки.

Напевно всі стикалися з такою ситуацією, коли звук програється, а відео немає. Або ж улюблений фільм зовсім відмовляється запускатися, висипаючи купу якихось помилок в програвачі та пропонуючи скачати якісь кодеки.

Дивно, але не всі ще знають, що таке кодеки, навіщо вони потрібні і з чим їх треба їсти, а тому в цій статті я розповім Вам про те, що ж це таке, де взяти, навіщо треба і куди застосовувати цю дивну штуку.

Що таке кодеки - термінологія і теорія

Якщо задуматися, то слово взагалі дивне ко-дек. Жах просто. Насправді воно прийшло до нас з англійської мови (скільки слів ми там понатирілі не злічити, як ніби своїх придумати не можемо) - c oder / decoder (кодировщик / декодировщик).

Говорячи хитрим, закрученим і технічною мовою кодеки - це набір програм (я б навіть сказав деяких інструкцій), здатний виконувати перетворення даних або сигналу в потрібний нам вигляд для перегляду \ збереження або зміни у форматі.

Говорячи хитрим, закрученим і технічною мовою кодеки - це набір програм (я б навіть сказав деяких інструкцій), здатний виконувати перетворення даних або сигналу в потрібний нам вигляд для перегляду \ збереження або зміни у форматі

Говорячи ж звичайним, загальнодоступною мовою - це набір таких штук, які розпізнають інші незрозумілі штуки і роблять так, щоб ми могли побачити, скажімо, фільм. Простий приклад: є у нас якийсь файлик формату .mpeg і ми знаємо, що там знаходиться фільм, але наш програвач (скажімо, Windows Media) геть відмовляється програвати цей самий фільм і в кращому випадку програє тільки звук, а в гіршому і зовсім лається незрозумілими словами, крутячи перед нами чорним екраном.

Думаю, що ситуація для всіх не дуже приємна і багато з нею свого часу зіткнулися. Ось тут і приходять на допомогу ці самі кодеки бо вони то знають що зберігається в цьому самому файлі і як це Вам показати на екрані.

Говорячи зовсім просто, кодеки - це якийсь словничок за допомогою якого комп'ютер розпізнає незрозумілі йому формати аудіо \ відео файлів і вчитися ними користуватися ( програвати \ змінювати формат \ Розширення і тд і тп), тобто програвати фільми , Музику і інші радощі життя. Гаразд, вистачить повторюватися і давайте до справи.

Як встановити, запустити і підібрати кодеки?

Насправді все гранично просто. Щоб встановити кодеки потрібно всього лише скачати інсталятор, який самостійно запхати в систему вищеописані штуки (кодеки), за допомогою яких програвач зрозуміє, що за формат файлу перед ним і явить нам таке жадане кіно зі звуком, спецефектами і (!) Зображенням.

Пакетів кодеків існує досить багато, але я розповім про, мабуть, найпопулярнішому, а саме K-Lite Mega Codec Pack. Не лякайтеся щодо довгої назви (щодо тому, що бувають і довші) і майбутніх труднощів установки і настройки, тому що труднощів то і немає - все гранично просто і зрозуміло.

Викачуємо останній на даний момент (версія 11.9.6, на момент поновлення статті) пакет кодеків наприклад ось звідси і запускаємо його установку шляхом натискання мишкою на скачаний файлик.

Установка гранично проста і ніяких труднощів не викликає, можна всюди просто тиснути кнопочку "Далі" (Next).

Після установки перезавантажуємо комп'ютер і йдемо запускати раніше вередує фільм \ музику.

Післямова

Ось такі пироги. Взагалі установка кодеків просто життєво необхідна всім хто хоч іноді дивиться щось на комп'ютері - тому користуйтеся самі і радьте друзям.

Якщо щось все ще не зрозуміло чи не виходить - пишіть в коментарях, підкажу;)

Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram

Як встановити, запустити і підібрати кодеки?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача