Статьи

Smartresponder кинув своїх партнерів

  1. Як зрубати бабла, кинувши своїх клієнтів
  2. Як зрубати бабла, кинувши своїх партнерів

Вітаю вас, дорогі передплатники. Цікавий урок підніс нам один з гуру російського інформаційного бізнесу. Хоча, назвати товариша Хігер (власника сервісу Smartresponder) жителем РФ можна з великою натяжкою. Бабки він заробляє в основному на росіянах, а витрачає їх, в основному, за бугром в теплих країнах (ну це його особиста справа, тут я претензій не маю). Мова про інше.

Мова про інше

За ті 6 років, що я користувався послугами сервісу поштових розсилок Smartresponder, він зазнав ряд істотних змін.

Кілька років тому Макс Хигер істотно обмежив можливості безкоштовних акаунтів (порізали максимальне число можливих передплатників). У той період я вже користувався платним, тому мене такі нововведення мало торкнулися. В цілому, обмеження були критичними, так як при досягненні максимальних можливостей безкоштовного аккаунта більшість розсилок вже могли приносити дохід.

Наступні кроки були спрямовані на підвищення вартості послуг. Smartresponder скасував можливість оплати на 2 роки, відповідно, позбавив своїх лояльних клієнтів можливості отримати хорошу знижку.

Далі пішло зростання тарифів, в результаті чого не всі новачки вже могли окупати свої розсилки. Щоб відбити обслуговування аккаунта був єдиний варіант - постійна публікація реклами (цим грішив і я свого часу). До кінця минулого 2014 року ціни були ще терпимі, але вже відштовхнули багатьох авторів. Сплачений мною тарифний план закінчувався десь навесні 2014 і продовжувати його я не став, перейшов на інший сервіс.

Напевно, мої старі передплатники звернули увагу, що листи стали приходити не через smartresponder.

За ідеєю, вартість утримання сервісу (адміни, програмісти, сервера) за цей період збільшилася в рази. А кількість авторів розсилок за цей же період зросла в сотні разів. Собівартість послуги знизилася і було б логічно побачити якщо не зниження цін, то їх стабілізацію на одному рівні. Ті ж хостинги не тільки не піднімають ціни, а, навпаки, опускають їх.

Але, що сталося далі ...

Як зрубати бабла, кинувши своїх клієнтів

Під гнітом санкцій рубль істотно впав по відношенню до євро. В результаті чого вартість послуг розсилки стала для нас ще вище, адже оплачується вона в євро. Більшість клієнтів Смартреспондера живе в країнах СНД, тому зростання ціни відчули і росіяни і українці і казахи і білоруси і жителі інших республік.

Цього виявилося замало. В такий момент Хигер вирішив додати спеку - він знову підняв вартість послуг. Тобто, додав до впав рублю ще надбавку в євро.

Я розумію, коли зростають рублеві ціни на товари, які залежать від іноземної валюти, але як залежать ціни номіновані в євро від падіння курсу рубля?

За моєю реферального посиланням в смартреспондере зареєстровано чимало користувачів. Активною рекламою я не займався, але стаття з відео уроком по налаштування e-mail розсилки листів в цьому сервісі на блозі висить давно і люди реєструвалися. В сумі, близько 450 акаунтів. З них, 30 платних пакетів. Тобто 30 осіб за моєю рекомендацією почали заробляти на розсилці непогані гроші, які дозволяли без проблем окупати платні акаунти. 30 осіб платили Хігер гроші за моєю рекомендацією.

Так ось, через партнерський аккаунт легко можна простежити тенденцію розвитку сервісу. Приблизно половина платників платили за розсилку в період передноворічних знижок (в грудні). Щороку в цей час було більше десятка оплат. В кінці минулого року таких оплат за новою ціною було всього дві. Тобто, 80% авторів розсилок просто забили на сервіс з такими грабіжницькими цінами.

Можливо, саме це послужило тому що Макс Хигер вирішив зробити наступних активний крок - кинути всіх своїх партнерів.

Як зрубати бабла, кинувши своїх партнерів

Протягом 6 років люди приходили за моєю рекомендацією, реєструвалися в сервісі і платили в Smartresponder гроші. Хигер збільшував свої доходи завдяки таким як я - партнерам, які допомагали йому шукати клієнтів. Заробляли на цьому і ми. За умовами партнерської програми партнери довічно отримували 25% від вартості оплачених замовлень - все було чесно. Сервіс був хороший і рекламувати його було не соромно.

Всього за 6 років на партнерській програмі smartresponder я заробив 1164,49 €. Не сильно багато, але нічого зайвим не буває, особливо, якщо це зароблено чесною працею.

А тепер про головне: Як Макс Хигер кинув своїх партнерів?

Все дуже просто. Змінили чогось в дизайні партнерського аккаунта і дали новина, що все стало крутіше самого крутого.

А разом зі зміною дизайну перестали платити за всіх партнерів, які були залучені більше двох років тому (потім, правда, поправили на 3 роки). Не знаю у кого як, а в моєму випадку з 30 авторів розсилок, що використовують платні пакети залишилося тільки 2. Всі інші 28 пішли в історію, так як з моменту їх реєстрації пройшло більше 3-х років.

Ось так ось, в один момент, я перестав отримувати партнерську винагороду за 93% залучених мною клієнтів. По суті, Хигер просто сказав - Чувак, я не хочу більше платити тобі гроші і не буду.

І навіть цього виявилося мало. Раніше перехід по реферального посиланням закріплював за вами потенційного клієнта на 3 роки (практично назавжди). Зараз цей термін обмежений всього-лише 3-тя місяцями. Так що, є ризик не тільки не отримувати винагороду з старих авторів, а й пролетіти повз нових.

Ви витрачаєте гроші і час на рекламу сервісу, залучаєте клієнтів, але можете отримати на виході 0, навіть якщо цей клієнт сплатить платний пакет послуг - офігенна перспектива чесного бізнесу.

Макс Хигер якось говорив про те, що не потрібно ні з ким співпрацювати, вас можуть кинути несумлінні партнери і всі ваші труди пропадуть. В основному, він мав на увазі МЛМ компанії. Рекомендував, при цьому, розвивати щось своє, займатися ИнфоБизнес.

Я в цьому побачив одну просту істину: Люди намагаються розгледіти в інших те, що є у них самих.

Макс Хигер всюди бачив кидав, бо сам опинився кидалою.

Стало йому мало грошей, взяв і перестав платити своїм бізнес партнерам те, про що домовлялися. Нехай у нас не було паперового договору з печатками, але кожен поважаючий себе людина, завжди буде вірний своєму слову, не важливо в якій формі воно вимовлене.

Сподіваюся, жадібність піднесе йому урок. Від себе бажаю втрати частини клієнтів. Благо, альтернатива є. Часи, коли smartresponder був реально найкрутішим сервісом для розсилок пройшли. Той же SendPuls, практично ні в чому не поступається, а в деяких моментах перевершує.

Можна, звичайно, сказати: Чи не подобається не користуйся, ніхто не змушує. Згоден. Не подобається, більше не користуюся і іншим не раджу.

Прошу допомогти в поширенні цієї статті, нехай побільше народу дізнається справжнє обличчя зарвався гуру Інфобізнес.

Я розумію, коли зростають рублеві ціни на товари, які залежать від іноземної валюти, але як залежать ціни номіновані в євро від падіння курсу рубля?
А тепер про головне: Як Макс Хигер кинув своїх партнерів?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача