Статьи

sitemap.xml - що це, і навіщо воно треба з боку новачка

  1. Навіщо потрібен файл sitemap.xml
  2. Створення файлу sitemap.xml

Е той файл також необхідний, як і robots.txt про який я як то розповідав на своєму прикладі. І його розміщення теж не викликає питань, так як він повинен знаходиться в кореневому каталозі вашого сайту './'. Єдині питання які з ним пов'язані це те навіщо він потрібен для роботи мого сайту і як створити цей файл. Про що далі і піде мова.

Навіщо потрібен файл sitemap.xml

В цілому як це бачу я:

Скріншот фрагмента мого файлу sitemap.xml:

xml:

Цей файл створює карту блогу чи сайту з усіма його сторінками на подобі тієї, що деякі роблять для списку своїх статей. Тільки єдиний момент цей файл він потрібен не для користувачів, які зайшли на ваш сайт, а для пошукових систем. Більш того, популярні пошукові системи самі рекомендують створювати і реалізовувати цей sitemap.xml надсилаючи його їм. А все це потрібно лише за тим, щоб дати зрозуміти пошуковим системам про Web-сторінки, які доступні для сканування на вашому сайті. Знову ж таки на відміну від robots.txt який забороняє деякі розділи або сторінки - sitemap.xml створює список сторінок (посилань URL), які обов'язково повинні потрапити в індексацію.

Сам файл являє собою XML-документ, де перераховані посилання, адреси вашого Web-сайту і плюс ще деякі потрібні дані для пошукових систем. Такі, наприклад, як: дата останнього зміни сторінки, частота змін, пріоритетність. Знову ж все це потрібно тільки для ПС для більш грамотного сканування вашого сайту. Сам файл можна в принципі подивитися і на інших блогах, якщо ввести їх адресу, а потім /sitemap.xml або як у мене https://www.white-windows.ru/sitemap.xml .

У загальному і цілому цей файл повинен допомагати пошуковикам, визначати місце розташування сторінок на вашому сайті або блозі для більш розумною індексації. Але пам'ятайте що це всього лише додаткова підказка для пошукових систем. І якщо цього файлу не буде на вашому сервері, то це не означає, що пошукачі не будуть індексувати ваші сторінки, і вони не будуть потрапляти в пошук. Все буде, але з цим файлом типу краще.

Створення файлу sitemap.xml

Як я розумію, в питання е створення цього файлу можна піти різними шляхами. Перше - створити цей файл самому вручну використовуючи рекомендації та приклади з офіційного сайту sitemaps.org використовуючи, XML-теги. Зберігши файл з розширенням XML в кодуванні UTF-8 . Після чого скопіювати його собі на сервер в кореневій каталог свого Web-сайту. До речі цей файл має деякі обмеження у вигляді розміру - не більше 10 МБ і 50000 URL-адрес. Хоча є рішення, якщо потрібно зробити файл з великим списком URL.

Є ще другий варіант, це скористатися автоматичним створенням sitemap карти. Для цього є в інтернеті безліч Web-сайтів, які надають таку послугу. Наприклад сайт htmlweb.ru - у якого є генератор sitemap де вам залишиться тільки ввести повну адресу свого сайту і натиснути на кнопку Завантажити XML-карту. Після чого готовий файл зберегти у себе на комп'ютері і переслати собі на Web-сайт в кореневій каталог.

Так до речі після того як ви закачаєте цей файл собі на сервер також необхідно в файлі robots.txt прописати зазвичай в кінці - посилання з повним шляхом до файлу sitemap.xml наприклад як у мене 'Sitemap: https: //www.white-windows. ru / sitemap.xml '. Це потрібно для того щоб повідомити пошуковим системам місце розташування цього файлу.

Відповідь очевидна - цей файл повинен бути.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.