Статьи

sitemap.xml - що це, і навіщо воно треба з боку новачка

  1. Навіщо потрібен файл sitemap.xml
  2. Створення файлу sitemap.xml

Е той файл також необхідний, як і robots.txt про який я як то розповідав на своєму прикладі. І його розміщення теж не викликає питань, так як він повинен знаходиться в кореневому каталозі вашого сайту './'. Єдині питання які з ним пов'язані це те навіщо він потрібен для роботи мого сайту і як створити цей файл. Про що далі і піде мова.

Навіщо потрібен файл sitemap.xml

В цілому як це бачу я:

Скріншот фрагмента мого файлу sitemap.xml:

xml:

Цей файл створює карту блогу чи сайту з усіма його сторінками на подобі тієї, що деякі роблять для списку своїх статей. Тільки єдиний момент цей файл він потрібен не для користувачів, які зайшли на ваш сайт, а для пошукових систем. Більш того, популярні пошукові системи самі рекомендують створювати і реалізовувати цей sitemap.xml надсилаючи його їм. А все це потрібно лише за тим, щоб дати зрозуміти пошуковим системам про Web-сторінки, які доступні для сканування на вашому сайті. Знову ж таки на відміну від robots.txt який забороняє деякі розділи або сторінки - sitemap.xml створює список сторінок (посилань URL), які обов'язково повинні потрапити в індексацію.

Сам файл являє собою XML-документ, де перераховані посилання, адреси вашого Web-сайту і плюс ще деякі потрібні дані для пошукових систем. Такі, наприклад, як: дата останнього зміни сторінки, частота змін, пріоритетність. Знову ж все це потрібно тільки для ПС для більш грамотного сканування вашого сайту. Сам файл можна в принципі подивитися і на інших блогах, якщо ввести їх адресу, а потім /sitemap.xml або як у мене https://www.white-windows.ru/sitemap.xml .

У загальному і цілому цей файл повинен допомагати пошуковикам, визначати місце розташування сторінок на вашому сайті або блозі для більш розумною індексації. Але пам'ятайте що це всього лише додаткова підказка для пошукових систем. І якщо цього файлу не буде на вашому сервері, то це не означає, що пошукачі не будуть індексувати ваші сторінки, і вони не будуть потрапляти в пошук. Все буде, але з цим файлом типу краще.

Створення файлу sitemap.xml

Як я розумію, в питання е створення цього файлу можна піти різними шляхами. Перше - створити цей файл самому вручну використовуючи рекомендації та приклади з офіційного сайту sitemaps.org використовуючи, XML-теги. Зберігши файл з розширенням XML в кодуванні UTF-8 . Після чого скопіювати його собі на сервер в кореневій каталог свого Web-сайту. До речі цей файл має деякі обмеження у вигляді розміру - не більше 10 МБ і 50000 URL-адрес. Хоча є рішення, якщо потрібно зробити файл з великим списком URL.

Є ще другий варіант, це скористатися автоматичним створенням sitemap карти. Для цього є в інтернеті безліч Web-сайтів, які надають таку послугу. Наприклад сайт htmlweb.ru - у якого є генератор sitemap де вам залишиться тільки ввести повну адресу свого сайту і натиснути на кнопку Завантажити XML-карту. Після чого готовий файл зберегти у себе на комп'ютері і переслати собі на Web-сайт в кореневій каталог.

Так до речі після того як ви закачаєте цей файл собі на сервер також необхідно в файлі robots.txt прописати зазвичай в кінці - посилання з повним шляхом до файлу sitemap.xml наприклад як у мене 'Sitemap: https: //www.white-windows. ru / sitemap.xml '. Це потрібно для того щоб повідомити пошуковим системам місце розташування цього файлу.

Відповідь очевидна - цей файл повинен бути.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача