Статьи

sitemap.xml - що це, і навіщо воно треба з боку новачка

  1. Навіщо потрібен файл sitemap.xml
  2. Створення файлу sitemap.xml

Е той файл також необхідний, як і robots.txt про який я як то розповідав на своєму прикладі. І його розміщення теж не викликає питань, так як він повинен знаходиться в кореневому каталозі вашого сайту './'. Єдині питання які з ним пов'язані це те навіщо він потрібен для роботи мого сайту і як створити цей файл. Про що далі і піде мова.

Навіщо потрібен файл sitemap.xml

В цілому як це бачу я:

Скріншот фрагмента мого файлу sitemap.xml:

xml:

Цей файл створює карту блогу чи сайту з усіма його сторінками на подобі тієї, що деякі роблять для списку своїх статей. Тільки єдиний момент цей файл він потрібен не для користувачів, які зайшли на ваш сайт, а для пошукових систем. Більш того, популярні пошукові системи самі рекомендують створювати і реалізовувати цей sitemap.xml надсилаючи його їм. А все це потрібно лише за тим, щоб дати зрозуміти пошуковим системам про Web-сторінки, які доступні для сканування на вашому сайті. Знову ж таки на відміну від robots.txt який забороняє деякі розділи або сторінки - sitemap.xml створює список сторінок (посилань URL), які обов'язково повинні потрапити в індексацію.

Сам файл являє собою XML-документ, де перераховані посилання, адреси вашого Web-сайту і плюс ще деякі потрібні дані для пошукових систем. Такі, наприклад, як: дата останнього зміни сторінки, частота змін, пріоритетність. Знову ж все це потрібно тільки для ПС для більш грамотного сканування вашого сайту. Сам файл можна в принципі подивитися і на інших блогах, якщо ввести їх адресу, а потім /sitemap.xml або як у мене https://www.white-windows.ru/sitemap.xml .

У загальному і цілому цей файл повинен допомагати пошуковикам, визначати місце розташування сторінок на вашому сайті або блозі для більш розумною індексації. Але пам'ятайте що це всього лише додаткова підказка для пошукових систем. І якщо цього файлу не буде на вашому сервері, то це не означає, що пошукачі не будуть індексувати ваші сторінки, і вони не будуть потрапляти в пошук. Все буде, але з цим файлом типу краще.

Створення файлу sitemap.xml

Як я розумію, в питання е створення цього файлу можна піти різними шляхами. Перше - створити цей файл самому вручну використовуючи рекомендації та приклади з офіційного сайту sitemaps.org використовуючи, XML-теги. Зберігши файл з розширенням XML в кодуванні UTF-8 . Після чого скопіювати його собі на сервер в кореневій каталог свого Web-сайту. До речі цей файл має деякі обмеження у вигляді розміру - не більше 10 МБ і 50000 URL-адрес. Хоча є рішення, якщо потрібно зробити файл з великим списком URL.

Є ще другий варіант, це скористатися автоматичним створенням sitemap карти. Для цього є в інтернеті безліч Web-сайтів, які надають таку послугу. Наприклад сайт htmlweb.ru - у якого є генератор sitemap де вам залишиться тільки ввести повну адресу свого сайту і натиснути на кнопку Завантажити XML-карту. Після чого готовий файл зберегти у себе на комп'ютері і переслати собі на Web-сайт в кореневій каталог.

Так до речі після того як ви закачаєте цей файл собі на сервер також необхідно в файлі robots.txt прописати зазвичай в кінці - посилання з повним шляхом до файлу sitemap.xml наприклад як у мене 'Sitemap: https: //www.white-windows. ru / sitemap.xml '. Це потрібно для того щоб повідомити пошуковим системам місце розташування цього файлу.

Відповідь очевидна - цей файл повинен бути.

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).