Статьи

Сенс просування сайтів за допомогою SEO

 1. Обмеження можливостей пошукових систем
 2. Індексація нетекстового контенту
 3. Ключові слова, які відповідають вмісту
 4. Сенс високих позицій в органічній видачі
 5. висновок
 • Karina
 • https://plus.google.com/+KarinaIndigo

Деякі користувачі зовсім не бачать сенсу в пошуковому просуванні сайту, вважаючи це чимось на зразок шарлатанства через досить довгого очікування результатів. Але чи так це і який сенс від SEO для користувачів і пошукових систем?

Якісна пошукова оптимізація робить сайт зручним та зрозумілим як для користувачів, так і для пошукових систем. І, незважаючи на те, що пошукові машини вже досить добре просунулися в своїх алгоритмах ранжирування, вони до сих пір не можуть бачити і розуміти сторінки так, як звичайна людина. SEO (Search Engine Optimization) для сайтів необхідна для того, щоб пошукова система змогла «побачити» сторінку так само, як її сприймає користувач.

Зустрічаються такі власники веб-ресурсів, які вважають, що пошукові системи - це аналог штучного інтелекту і вони просто зобов'язані розуміти і аналізувати всі існуючі сайти з будь-якою архітектурою, особливостями коду і проблемами. В їх сприйнятті оптимізація - це маркетинговий хід, який ніяк не впливає на положення у видачі, адже пошуковик сам завжди знайде і відобразить в топових позиціях сайт з релевантною інформацією.

Але наведемо найбільш простий приклад - ваші родичі виклали фотографії родини на сайті. Ви, щоб знайти її, вводите в пошук: «сім'я Іванових з собакою в 1960 році». Навіть дуже розумний пошуковик не зможе проаналізувати цю фотографію і вивести її в результатах пошуку за таким запитом. Але є варіант, який зрозумілий всім пошуковим системам - атрибут alt для тега img. Заповнивши його інформацією про знімок, ви отримуєте фотографію у видачі, ті є, даєте можливість іншим користувачам відшукати її за запитом.

Під час оптимізації сайту підписуються всі зображення і додаткові візуальні, аудіо- та відеофайли, які пошукові системи просто не можуть проаналізувати. Потрібно розуміти, що пошукові системи, в основному, бачать тільки текст на сторінках, а все інше залишається за межею їх сприйняття.


Оптимізуючи сайт під пошукові системи (SEO), ми допомагаємо пошуковикам правильно побачити ресурс і сприйняти його саме так, як це було задумано.

Обмеження можливостей пошукових систем

Основні пошукові системи працюють за принципом, який ми розглядали в попередній статті про те, як працюють пошукові системи . Т. е., Вони йдуть від посилання до посилання, переміщаючись по облінкований між собою сторінок і додаючи їх в індекс. Але при скануванні може виникати безліч проблем, які будуть перешкоджати індексації сторінки. Ось деякі з них:

 • Пошукові системи не вміють заповнювати форми онлайн-реєстрації, тому все те, що за ними приховано, можливо, ви не для пошукових роботів.
 • Деякі системи управління контентом створюють дублі сторінок, тому потрібно використовувати налаштування, які не допускають повторів, інакше контент може сприйнятися як неунікальний, дубльований і бути виключений з видачі.
 • Рівень вкладеності сторінок вище 3 може перешкоджати індексації деяких з них.
 • Помилки, неточності в robots.txt можуть повністю закрити сайт від індексації.
 • Мінімальна кількість внутрішніх посилань, відсутність прямих посилань на матеріали з посадочних сторінок може привести до того, що пошукач не зможе знайти їх і додати в індекс.

Індексація нетекстового контенту

При зчитуванні тексту, який знаходиться не в HTML, можуть виникати проблеми при інтерпретації, яка до сих пір важко дається пошуковим системам. Це може стосуватися зображень, відео, аудіо, Flash-файлів. Незважаючи на досить якісну роботу з зображеннями, навіть найсучасніші системи не здатні індексувати текст, який використовується на зображеннях або в відео.

Щоб зрозуміти, як саме сприймає ту чи іншу сторінку пошукової робот, виберіть відповідну кнопку в панелі веб-майстра цікавить вас пошукача.

Ключові слова, які відповідають вмісту

У кожному тексті і мета-тегах використовується ключова інформація, на яку і спираються пошукові системи. Тому при заповненні сторінок слід дотримуватися наступних правил:

 • використовувати загальні терміни, а не їх аналоги (наприклад, замість того, щоб назвати сторінку «Аеровокзал столиці Італії», краще написати просто «Аеропорт Риму»;
 • орієнтуватися на існуючі запити, які найчастіше використовують люди з цікавить вас регіону;
 • писати текст і заголовки сторінок на мові цільової аудиторії (геотаргетинг), т. е., якщо до вас найчастіше заходять відвідувачі з Чехії, у яких в налаштуваннях браузера національну мову, не варто писати матеріали на естонському;
 • не використовувати, по можливості, змішані контекстні сигнали (наприклад, до пошукової системи будуть надходити суперечливі сигнали про зміст вашого сайту, якщо в блозі про домашніх улюбленців ви напишете огляд нового трактора).

Сенс високих позицій в органічній видачі

Ви можете не вірити, що наявність сайту в ТОП-10 за запитами будь-якої частоти щось може означати для підвищення конверсії сайту. У такій ситуації проведіть маленьке дослідження. Наприклад, вам захотілося купити нову настільну лампу. Процес пошуку буде являти собою наступну черговість дій:

 1. Формулювання запиту (наприклад, «купити лампу в Києві»).
 2. Вибір сайтів з ТОП-5 або ТОП-10, спираючись на брендові переваги і зовнішній вигляд заголовків і фрагментів.
 3. Аналіз обраних сторінок.
 4. І, нарешті, якщо ви згодні з ціною і довіряєте магазину, - замовлення.

Тобто, для покупки недорогий настільної лампи ви, напевно, чи не підете далі першої сторінки видачі.

А що ж з більш дорогими товарами? Тут схожа ситуація, але, можливо, процес пошуку буде займати трохи більше часу і буде переглянуто близько 2-3 сторінок видачі. Мало який ентузіаст дійде про десяту.

Таким чином, навіть якщо у вас прекрасний магазин, який продає кращий товар за низькою ціною, але по ключових запитах він знаходиться далеко за ТОП-30 в результатах пошуку, то покупців, так і відвідувачів з органічної видачі ви навряд чи дочекаєтеся.

Деякі власники сайтів, які проводили оптимізацію під пошукові системи кілька років тому, також сумніваються в необхідності переоптімізаціі, тому що вважають, що наявні позиції закріпляться за ними надовго. Тут також варто відзначити, що стара оптимізація зараз найчастіше відноситься до методів чорного SEO, що з легкістю може викликати бан сайту на досить тривалий час.

висновок

Оптимізація сайтів під пошукові системи - це корисне для будь-якого ресурсу поліпшення, яке допомагає пошуковим системам краще розуміти, а в результаті і ставити на високі позиції у видачі, будь-який сайт. Відсутність внутрішньої і зовнішньої оптимізації призводить до того, що сторінки не з'являються в органічній видачі взагалі або ж займають досить низькі позиції, на яких просто стають непомітні для людей.

Але чи так це і який сенс від SEO для користувачів і пошукових систем?
А що ж з більш дорогими товарами?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача