Статьи

Сайт вчителя: як зробити і чим наповнити

 1. Призначення і структура
 2. Що розміщувати?
 3. Де зробити сайт?
 4. Назва і концепція
 5. Трохи про дизайн

Інтернет-представництва є у більшості компаній і значущих фахівців. Чим ви гірші? Здається, що навіть краще, адже персональний сайт вчителя надає велику свободу творчості. Що, в свою чергу, породжує відповідальність.

Яких помилок краще уникати, щоб вас не підняли на сміх учні, якими сервісами користуватися, який контент викладати і як отримати від усього цього щире задоволення? Ми показали кілька вибраних навмання вчительських сайтів професіоналам в області розробки веб-інтерфейсів і попросили оцінок і порад.

Призначення і структура

Перше, що питають веб-розробники у клієнтів - навіщо взагалі потрібен сайт. Залежно від цього вибирається підходяща структура. Сайт вчителя може служити шкільної літописом, методичної скарбничкою, робочим фотоальбомом, папкою з документами і нагородами, збіркою інтерактивних завдань, а також допомагати в пошуку учнів для приватних занять і однодумців для спільних проектів.

Найпопулярніший і зручний формат для сайтів вчителів - це візитка (Якщо ваша мета - розмістити базову інформацію про себе, розклад і обрані матеріали) або блог (Якщо ви збираєтеся часто і багато писати про шкільне життя, цікавих методиках, книгах за фахом і багато іншого). Можливі більш спеціалізовані варіанти - наприклад, сайт-галерея (наприклад, ви вчитель МХК або просто хочете сконцентруватися на зображеннях), або онлайн-портфоліо з таймлайн, де ви будете відзначати важливі події.

Якщо ви маєте намір використовувати сайт як повноцінний навчальний проект (наприклад, для організації змішаного навчання або вибудовування індивідуальних траєкторій), підхід буде ще більш серйозним. Такий ресурс повинен бути інтерактивним онлайн-підручником з можливістю зворотного зв'язку, що містить все необхідне для самостійної роботи учнів.

Розкидати весь контент, який у вас є, по десяткам невпорядкованих сторінок і увінчати все це власною фотографією в обрамленні кліп-арту - не найкраща стратегія.

Користувачеві має бути зручно шукати інформацію. Продумайте і накресліть розгалужену структуру сайту: спершу основні розділи, потім сторінки в них. Для цього можна скористатися майндмеп-сервісом . До речі, не поспішайте видаляти чернетки, навіть коли розділи на сайті будуть створені: можливо, результат вийде таким вдалим, що ви захочете розмістити матеріал про те, як йшов творчий процес.

Що розміщувати?

Наповнення сайту теж залежить від цілей призначення ресурсу, предмета і специфіки роботи. Добре, якщо на сайті, крім формальних речей (відомості про підвищення кваліфікації, про участь в конкурсах, нагороди), буде щось практично цінне для учнів. Ресурс, де є книги для завантаження, тренувальні завдання і оперативно оновлювана інформація, виявиться в їх закладках між соціальною мережею і онлайн-кінотеатром (це почесне місце).

Ось тільки деякі ідеї можливого контенту:

 • посилання на російськомовні і зарубіжні ресурси на вашу предмету;
 • список обраної літератури, посилання для скачування книг;
 • звіти про шкільне життя учнів, фотографії з позакласних заходів;
 • розклад занять, організаційна інформація;
 • інтерактивні завдання, завдяки яким сайт може стати онлайн-підручником;
 • завдання ЄДІ;
 • опис дослідів і експериментів , Які можна повторити будинку;
 • список ваших публікацій;
 • науково-методичні матеріали;
 • відеозапису відкритих уроків;
 • авторські есе, замітки і статті про педагогіку і предмет;
 • ваші вебінари - онлайн-заняття з якоїсь теми (їх можна доповнити текстами і завданнями);
 • анкети та опитувальники для учнів і батьків, якщо ви хочете отримувати зворотний зв'язок;
 • ваші контакти і віджети соцмереж.

Де зробити сайт?

Сайти вчителів, створені на uCoz (Колишній Narod.ru) часто виглядають не кращим чином. Їх відрізняють одноманітна, впізнавана структура, застарілий стиль і ядерні поєднання кольорів, якими власники прикрашають свої сторінки. На безкоштовному сайті буде з'являтися нав'язлива реклама. У адміністративних і освітніх установ є можливість позбутися від банерів, але не всі нею користуються. Однак uCoz'ом простір можливостей не обмежується.

Існують різні безкоштовні CMS, наприклад, Wordpress , Drupal або Joomla .

Можна скористатися конструктором сайтів Wix - в базовому варіанті платити не потрібно. Однак за красою і сучасності він програє сервісу Tilda , За допомогою якого можна вибирати шаблони на будь-який смак і елементи, що поєднуються з ними по стилістиці. Базовий аккаунт Tilda безкоштовний, але його функції будуть урізаними. Пробного режиму досить, щоб зрозуміти, чи захочете ви оплачувати аккаунт. Можливо, Tilda більше підійде для окремих проектів, сторінки яких можна буде експортувати на ваш сайт.

Ще один варіант - сервіс Blogger . У записах можна розміщувати тексти, відео і фотографії, впорядковуючи їх за темами за допомогою тегів. Для Blogger теж роблять безліч тем. наприклад, такі життєрадісні шаблони для вчителів початкових класів та викладачів творчих студій для самих маленьких (тут теж краще вибрати щось спокійніше). Ніхто не заважає використовувати таким чином будь-який сучасний сервіс для ведення блогів. Це менш професійний, ніж створення сайту, але простий і не витратний варіант.

Інтернет-представництва є у більшості компаній і значущих фахівців

Tilda особливо добре підходить для широкоформатних зображень.

джерело: Tilda Publishing

Михайло Художілов

директор студії дизайну

- Нормальний сайт вчителю потрібен, щоб власні учні над ним не знущалися. Тому що на тлі решти інтернету сайти вчителів виглядають привітом з 2004 року, коли таке було прийнятно. Зараз це оформлення здається безглуздим.

Щоб сайт виглядав добре і сучасно, найкраще його, звичайно, купити. Суми зазвичай невеликі, до 3000 рублів. Хостинг Timeweb може надати безкоштовно, якщо їм про це написати: пояснити, що ви працівник освіти і хочете сайт на Wordpress. Для вчительських сайтів існує величезна кількість і платних, і безкоштовних рішень. Тут багато що залежить від смаку і типу контенту - у кого-то більше картинок, у кого-то більше текстів. Вартість хостингу буде приблизно 100 рублів на місяць, шаблон з установкою і допомогою розробника 3500 - 5000 рублів одноразово.

Ще можна звернутися в студії і попросити надати допомогу. Багато хто погодиться зробити сайт безкоштовно, щоб поповнити портфоліо добрих справ. І шаблон налаштують, і покажуть, як все працює.

Назва і концепція

Неймінг та брендинг - важливі речі не тільки в позиціонуванні товарів, а й для створення іміджу фахівця. Освітні послуги - теж товар, який заслуговує на те, щоб його оцінювали у відповідності з вашими компетенціями.

Швидше за все, за допомогою сайту ви хочете розповісти про свої досягнення і підході до вчителювання. У чому ваш унікальний метод? Може бути, ви будуєте заняття таким чином, щоб діти вчили один одного, або впевнені, що вивчати іноземну мову тільки по книгах не має сенсу? Що, по-вашому, головне у вивченні предмета? Посидючість, уяву, розвиток логічного мислення, вміння бачити красу, практика? .. Ми впевнені, що ви сформулюєте щось більш оригінальне і важливе саме для вас. Короткий і змістовний текст має сенс розмістити на головній сторінці.

Пояснення того, чим ви відрізняєтеся від десятків інших вчителів англійської мови (математики, історії ...) стане в нагоді, зокрема, тим, хто займається репетиторством. Просуваючи приватні уроки в мережі, ви расшіряетете аудиторію і допомагаєте заздалегідь зрозуміти, чи підходить потенційним учням ваша методика. Тому текст повинен бути надихаючим, але правдивим. Якщо ви любите класичні підходи, не потрібно створювати образ учителя, який співає з учнями під гітару.

Не називайте плід своєї праці «Персональний сайт вчителя Іванова Е.А.» або «Сайт вчителя математики шк. 257 »- це звучить дуже сухо, а іноді віддає манією величі.

Краще придумати оригінальне, але не занадто вигадливе назва, а інформацію про себе винести в соотвествующий розділ. Щоб на думку прийшло щось свіже і точне, будьте щирим - що подобається вам в своєму предметі? Краса математики, парадокси фізики, або те, що біологія - наука про самого життя? Саме це можна винести в заголовок. Ще одне джерело назв - призначення і формат ресурсу. Журнал заміток, інтерактивний підручник, картинна галерея? Нехай це буде зрозуміло з назви.

У шапці сайту краще не розміщувати приїлися цитати великих, які і так кочують по шкільній стінгазеті з року в рік. Якщо все ж цитуєте когось, нехай цитата буде рідкісною і дійсно дотепною.

Марія Терешкова

дизайнер інтерфейсів

- Я була здивована, виявивши на сайтах російських вчителів відомості про курси валют, погоду, рекламні банери і лічильники відвідуваності. Для відстеження активності на своєму сайті достатньо просто підключити Яндекс.Директ або Google Analytics, статистика яких буде куди більш інформативним, ніж у Livejournal і uCoz.

Сучасні діти і підлітки - досить просунуті інтернет-користувачі, їм теж важливо швидко і просто отримати необхідну інформацію. Тому я рекомендую вчителям позбавитися від старої трёхколоночной верстки. Як мінімум, з тієї причини, що сучасний веб прагне до легкості і простоті сприйняття. Три колонки створюють багато «візуального шуму» і розсіюють увагу.

Зараз з'являється багато зручних онлайн-конструкторів для сайтів. У більшості таких сервісів вже передбачені хороша типографіка і зовнішній вигляд блоків. Вам буде достатньо просто налаштувати під себе кольори, відступи і вид відображення блоку. Так, діти у нас завжди асоціюються з яскравими і позитивними квітами, але не варто зловживати ними на сайті, додавати великі і яскраві картинки на тлі, анімовані гіф-зображення квітів і рослин. Намагайтеся в зображеннях сайту відображати специфіку вашої викладацької діяльності.

Намагайтеся в зображеннях сайту відображати специфіку вашої викладацької діяльності

Фон сайту на «народ». Котик бігає.

Трохи про дизайн

Давайте прислухаємося до поради експерта - навряд чи зображення радісною скріпки або анімація з танцюючою собачкою дійсно необхідні. При цьому не потрібно відмовлятися від зображень зовсім. Нехай вони будуть вдало розміщені на сторінці і виглядають швидше так , ніж ось так . Метелики, квіти, іскорки - про це краще забути відразу. Подібні кліп-арти і роздільники , Як і кольорові нечитабельним написи , Були настільки дискредитовані, що навіть увійшли в моду знову - в рамках інтересу підлітків до кітчу і ретро-інтернету. Якщо ви свідомо робите іронічний сайт в стилістиці «вебпанк» , Краще відразу створювати блог на Tumblr, як ваші учні.

Тексти повинні легко сприйматися. Ви ж не хочете, щоб читачі зіпсували собі зір? Радимо обійтися без темного фону сторінок і простежити, щоб в оформленні було не більше 4-х кольорів. Принципом благородної стриманості радимо слідувати і при виборі накреслень. Відмовтеся від усього занадто хитромудро. Прості варіанти - Times New Roman, Verdana і Arial -не підведуть. Словом, в оформленні сайту застосовні ті ж принципи, що і для презентацій в Power Point .

Щоб обзавестися готовим стилем і не потрапити під чарівність іскристого слов'янського шрифту , Скористайтеся шаблонами.

Там вже буде професійна типографіка, а про багато речей подумають за вас. Наприклад, для Wordpress є дуже гідні стилі, в тому числі, зроблені спеціально для освітніх потреб - як платні , так і безкоштовні . Експериментувати з шаблонами, змінюючи всі кольори і елементи - заняття захоплююче, але не для новачків, легко перестаратися і все зіпсувати. Тому ми радимо для початку піти по шляху найменшого опору і довіритися вибору дизайнерів.

Ми впевнені, що в будь-якій роботі є те, про що хочеться розповісти, і те, що дійсно надихає. Нехай натхнення і щирість будуть врівноважені чіткої структурою правильно обраної візуальної формою, а підбір матеріалів зробить ресурс по-справжньому корисним.

Сподіваємося, що якісь з цих ідей знадобляться вам в освоєнні інтернету. Головне, не робити об'ємний текст з ефектами. Ніколи.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть фрагмент і натисніть Ctrl + Enter.

Де зробити сайт?
Чим ви гірші?
Яких помилок краще уникати, щоб вас не підняли на сміх учні, якими сервісами користуватися, який контент викладати і як отримати від усього цього щире задоволення?
Що розміщувати?
Де зробити сайт?
У чому ваш унікальний метод?
Може бути, ви будуєте заняття таким чином, щоб діти вчили один одного, або впевнені, що вивчати іноземну мову тільки по книгах не має сенсу?
Що, по-вашому, головне у вивченні предмета?
Посидючість, уяву, розвиток логічного мислення, вміння бачити красу, практика?
Щоб на думку прийшло щось свіже і точне, будьте щирим - що подобається вам в своєму предметі?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача