Статьи

Роскомнадзор «поламав» Google: користувачі позбулися ключових сервісів

У відомстві списують все на «недоліки дрібних операторів»

Починаю я писати цю статтю і звично лізу в пошуковик Google, подивитися, що нового сталося по темі за останні пару годин. А Google не працює. Кілька разів перезавантажила сторінку, спробувала зайти з різних пристроїв - ні в яку. Перевіряю Telegram - все з ним як і раніше чудово. Що проблеми виникнуть у Телеграма, вже якось і не віриться, але без коштів обходу блокування скоро, стараннями Роскомнадзора, не працюватиме російський інтернет.

Що проблеми виникнуть у Телеграма, вже якось і не віриться, але без коштів обходу блокування скоро, стараннями Роскомнадзора, не працюватиме російський інтернет

фото: pixabay.com

Поговоривши з колегами, я з'ясувала, що в свою проблему я виявилася не самотня.

У співробітників редакції "МК" на різних пристроях з використанням послуг як мінімум 6 провайдерів, в тому числі найбільших - і в мобільній, і в десктопной версіях спостерігалися постійні збої в ряді сервісів Гугла. Не кажучи про сам пошуковику, це пошта Gmail, система моніторингу трафіку сайтів Google Analitycs, аналіз новинного пошуку в Google - Google Trends, Youtube. Також неможливо було встановити оновлення в браузері Google Chrome.

Наглядове відомство почало приводити у виконання рішення суду про блокування Telegram з 16 квітня. Після цього відбулися серйозні збої в роботі деяких сайтів компаній і інтернет-ресурсів, в тому числі і Google.

Роскомнадзор доручив російським інтернет-провайдерам заблокувати доступ до понад 60 IP-адресами Google - це на додачу до майже 18 мільйонам IP-адрес, в тому числі, компанії Amazon, які, за даними відомства, використовувалися для обходу блокування Телеграма.

Користувачі повідомляли і про проблеми з Captcha від Google - системи, яка дозволяє відрізнити живого користувача від програми-робота, для чого людині пропонується, наприклад, вибрати із запропонованих картинки, на яких є автомобілі. Роскомнадзор протягом усього дня випускав спростування блокування IP того чи іншого сервісу, заявляючи, що проблеми доступу можуть бути пов'язані з "недоліками фільтрації трафіку у дрібних операторів».

Проблеми виникли навіть у страхових компаній: за словами президента Російського союзу страховиків Ігоря Юргенса через дії Роскомнадзора багато автомобілістів не змогли оформити поліс ОСАГО.

«Аналітики ведуть моніторинг заблокованих сайтів і з упевненістю можна говорити про те, що це не« збої в роботі операторів », а прямий наслідок атак на Telegram, - зазначає інтернет-аналітик Ігор Кацман. - Що нас чекає надалі, прогнозувати з точністю ми не беремося, але намір Роскомнадзора в найближчі дні покінчити з Телеграма не несе нічого хорошого, проблеми у Рунета і так виникли капітальні, а перспектив їх вирішення, крім як в тому випадку, якщо РКН дасть задній хід, я не бачу.

У них є можливість викрутитися, про це зараз говорять багато фахівців, сказати, що вони хотіли просто послабити месенджер і задоволені тим, що є, але чи готові вони прислухатися і понести мінімальні, на сьогоднішній день, імеджевих втрати - подивимося ».

За словами інтернет-омбудсмена Дмитра Мареничів, якщо сервіси працюють за допомогою VPN, але не працюють безпосередньо, можна з упевненістю стверджувати, що справа саме в блокуванні IP адрес, а не в чомусь іншому. Він запропонував кожному оцінити збиток від блокування і в разі його значущості - звернутися до суду.

Цілком можливо, що скоро користувачі ще об'єднаються і забомблять Роскомнадзор судовими позовами. Ось тоді ситуація прийме зовсім неприємний оборот для наглядового відомства ...

Анастасія Родіонова

Тема в газеті: Роскомнадзор «спалює Москву»?
Опублікований в газеті "Московський комсомолець" №27670 від 24 квітня 2018

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).