Статьи

Роскомнадзор «поламав» Google: користувачі позбулися ключових сервісів

У відомстві списують все на «недоліки дрібних операторів»

Починаю я писати цю статтю і звично лізу в пошуковик Google, подивитися, що нового сталося по темі за останні пару годин. А Google не працює. Кілька разів перезавантажила сторінку, спробувала зайти з різних пристроїв - ні в яку. Перевіряю Telegram - все з ним як і раніше чудово. Що проблеми виникнуть у Телеграма, вже якось і не віриться, але без коштів обходу блокування скоро, стараннями Роскомнадзора, не працюватиме російський інтернет.

Що проблеми виникнуть у Телеграма, вже якось і не віриться, але без коштів обходу блокування скоро, стараннями Роскомнадзора, не працюватиме російський інтернет

фото: pixabay.com

Поговоривши з колегами, я з'ясувала, що в свою проблему я виявилася не самотня.

У співробітників редакції "МК" на різних пристроях з використанням послуг як мінімум 6 провайдерів, в тому числі найбільших - і в мобільній, і в десктопной версіях спостерігалися постійні збої в ряді сервісів Гугла. Не кажучи про сам пошуковику, це пошта Gmail, система моніторингу трафіку сайтів Google Analitycs, аналіз новинного пошуку в Google - Google Trends, Youtube. Також неможливо було встановити оновлення в браузері Google Chrome.

Наглядове відомство почало приводити у виконання рішення суду про блокування Telegram з 16 квітня. Після цього відбулися серйозні збої в роботі деяких сайтів компаній і інтернет-ресурсів, в тому числі і Google.

Роскомнадзор доручив російським інтернет-провайдерам заблокувати доступ до понад 60 IP-адресами Google - це на додачу до майже 18 мільйонам IP-адрес, в тому числі, компанії Amazon, які, за даними відомства, використовувалися для обходу блокування Телеграма.

Користувачі повідомляли і про проблеми з Captcha від Google - системи, яка дозволяє відрізнити живого користувача від програми-робота, для чого людині пропонується, наприклад, вибрати із запропонованих картинки, на яких є автомобілі. Роскомнадзор протягом усього дня випускав спростування блокування IP того чи іншого сервісу, заявляючи, що проблеми доступу можуть бути пов'язані з "недоліками фільтрації трафіку у дрібних операторів».

Проблеми виникли навіть у страхових компаній: за словами президента Російського союзу страховиків Ігоря Юргенса через дії Роскомнадзора багато автомобілістів не змогли оформити поліс ОСАГО.

«Аналітики ведуть моніторинг заблокованих сайтів і з упевненістю можна говорити про те, що це не« збої в роботі операторів », а прямий наслідок атак на Telegram, - зазначає інтернет-аналітик Ігор Кацман. - Що нас чекає надалі, прогнозувати з точністю ми не беремося, але намір Роскомнадзора в найближчі дні покінчити з Телеграма не несе нічого хорошого, проблеми у Рунета і так виникли капітальні, а перспектив їх вирішення, крім як в тому випадку, якщо РКН дасть задній хід, я не бачу.

У них є можливість викрутитися, про це зараз говорять багато фахівців, сказати, що вони хотіли просто послабити месенджер і задоволені тим, що є, але чи готові вони прислухатися і понести мінімальні, на сьогоднішній день, імеджевих втрати - подивимося ».

За словами інтернет-омбудсмена Дмитра Мареничів, якщо сервіси працюють за допомогою VPN, але не працюють безпосередньо, можна з упевненістю стверджувати, що справа саме в блокуванні IP адрес, а не в чомусь іншому. Він запропонував кожному оцінити збиток від блокування і в разі його значущості - звернутися до суду.

Цілком можливо, що скоро користувачі ще об'єднаються і забомблять Роскомнадзор судовими позовами. Ось тоді ситуація прийме зовсім неприємний оборот для наглядового відомства ...

Анастасія Родіонова

Тема в газеті: Роскомнадзор «спалює Москву»?
Опублікований в газеті "Московський комсомолець" №27670 від 24 квітня 2018

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача