Статьи

Робота з текстом

 1. Ця функція є частиною надбудови MulTEx
MulTEx

»1. Май 2011 Дмитро 17551 переглядів

Ця функція є частиною надбудови MulTEx

Виклик команди:
MulTEx -группа Осередки / Діапазони - Осередки - Робота з текстом

Дана команда включає в себе набір інструментів для роботи зі значеннями в осередках:
-Заміна
-Видалення
-регістри
-Спеціальні
Всі набори можуть застосовуватися одночасно
Дана команда включає в себе набір інструментів для роботи зі значеннями в осередках:  -Заміна  -Видалення  -регістри  -Спеціальні  Всі набори можуть застосовуватися одночасно

Діапазон значень для заміни - вказується осередок / діапазон комірок, текст у яких необхідно змінити.
Осередок для виведення даних - вказується один осередок, починаючи з якої буде поміщений результат. Якщо в якості діапазону значень вказаний саме діапазон, а не одна осередок, то перетворені дані будуть виведені, починаючи саме з цього осередку.

Залишити без змін - однакова настройка для всіх вкладок і присутній на кожній з них. Якщо встановити, то зазначені на даній вкладці дії не будуть зроблені.

вкладка Заміна символу

 • Замінний символ - один символ (цифра, буква, пробіл, точка, кома - будь-який символ) який Ви хочете замінити.
 • Новий символ - символ або група символів (або слово - залежить від необхідності) на які буде замінений Замінюваний символ. Якщо Замінюваний символ зустрічається в рядку більше одного разу, то будуть замінені всі символи.
 • Застосувати регулярні вирази (RegExp) - якщо вказано, то як заміняє символу вказується шаблон для регулярного виразу, на підставі якого буде проведений пошук відповідників шаблоном в тексті осередки. Вираз повинен відповідати правилам складання регулярних виразів в середовищі .NET. Якщо вираз некоректне - програма повідомить про це. Регулярні вирази дозволяють значно розширити можливості з пошуку і заміні тексту, тому що працюють на підставі шаблонів підстановок. Наприклад, можна видалити з рядка всі, крім адрес e-mail або телефонних номерів певного формату або навпаки залишити тільки e-mail або телефонні номери. Деякі корисні приклади шаблонів можна знайти в локальній довідці до MulTEx на сторінці Приклади шаблонів RegExp.
  • Замінити - дані, відібрані за допомогою складеного шаблону регулярного виразу будуть замінені на вказаний символ / символи.
  • Відібрати - в початковому тексті будуть залишені тільки ті дані, які підходять під складений шаблон регулярного виразу. Якщо в тексті їх буде кілька - вони будуть об'єднані з зазначеним Символом об'єднання.
  • Якщо необхідно видалити всі дані, розташовані в тексті всередині дужок - необхідно вибрати Замінити. Якщо ж необхідно навпаки залишити тільки дані всередині дужок - необхідно вибрати Відібрати.

вкладка Видалення містить інструменти для видалення символів з тексту. Можливо вказати один варіант з 4 (не рахуючи пункту Залишити без змін):

 • Видалити [] символів від початку рядка - в полі вказується кількість символів від початку рядка, яке необхідно видалити. Якщо вказати 2, то слово "привіт" буде обрізано до "Івет". Тобто буде видалено 2 символи зліва. Якщо кількість символів перевищує або дорівнює кількості символів в оброблюваному тексті, то рядок просто видаляється.
 • Видалити [] символів з кінця терміни - в полі вказується кількість символів з кінця рядка, яке необхідно видалити. Якщо вказати 2, то слово "привіт" буде обрізано до "прив". Тобто буде видалено 2 символи праворуч. Якщо кількість символів перевищує або дорівнює кількості символів в оброблюваному тексті, то рядок просто видаляється.
 • Видалити [] символів, починаючи з [] - видаляємо вказану кількість символів зсередини рядки, починаючи з зазначеного символу. Якщо вказати видалити [2] символів, починаючи з [2] то слово "привіт" буде перетворено в "Пвето". Тобто видалені 2 символи (ри), починаючи з другого (р);
 • Видалити всі прогалини, крім поодиноких між словами - в тексті осередків будуть видалені всі здвоєні, строєні і т.д. прогалини. Залишаться тільки поодинокі пробіли. Так само будуть видалені всі прогалини перед текстом і після. В результаті застосування опції пропозицію "поганий мир кращий за хорошу війну" буде перетворений в "поганий мир кращий за поганий війни".

вкладка Регістр містить інструменти для зміни регістру букв в реченні:

 • усі малі - Перетворює всі літери тексту осередку в нижній регістр
 • Всі прописні - Перетворює всі літери тексту осередку у верхній регістр
 • Як в пропозиціях - Робить першої літери пропозицій, а інші літери малими. Пропозицією вважається будь-який текст закінчується крапкою з пропуском, або точкою і кінцем рядка. Якщо в кінці тексту в осередку немає точки і пробілу - вони будуть додані.
 • Починати з великої - Робить капіталізації першої літери кожного слова, а інші літери слова малими.
 • Інвертувати регістр - змінює регістр букв на зворотний. Якщо буква була заголовною - робить рядкової. Якщо була малої - робить великої: Регістр = регістр.

вкладка Спеціальні містить інші інструменти для роботи з текстом:

 • Перекласти з трансліта - Перетворює текст, записані в осередку транслитом в нормальний вигляд російською мовою. Малі та великі літери при цьому розрізняються. Privet = Привіт
 • Перевести в трансліт - Перетворює текст в осередку в його подання на трансліті. Малі та великі літери при цьому розрізняються. Привіт = Privet
 • Замінити англійські букви російськими - шукає в тексті букви англійського алфавіту, які на вигляд виглядають як російські: A, B, E, K, M, H, O, P, C і виправляє їх на дійсно росіяни.
 • Замінити російські літери англійськими - шукає в тексті літери російського алфавіту, які на вигляд виглядають як англійські: А, В, Е, К, М, Н, О, Р, С і виправляє їх на дійсно англійські.
 • Заміна російських букв на англійські і навпаки може стане в нагоді для коректної роботи функцій пошуку та порівняння, таких як ВПР (VLOOKUP), ВПР_МН, ПОИСКПОЗ (MATCH) і їм подібних, а так само для приведення в порядок списків і інших даних. На вигляд такі літери не мають відмінностей, але для програм і функцій російська "С" і англійська "C" - різні літери.

Так само див .:
Витяг числа з тексту
Як залишити в осередку тільки цифри або тільки текст?

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то