Статьи

Робота в Європі без знання мови або як я стала статуєю

  1. Як в перший раз прийшла думка, що можна заробляти в подорож?
  2. Як все почалося?
  3. Як ти готувалася до роботи в Європі?
  4. Працювати в Європі - це легально?
  5. Розкажи про саму роботу
  6. Що порадувало?
  7. Які правила цієї роботи в Європі?
  8. Як ще можна заробити в Європі?
  9. Що ти порадиш тим, хто роздумує про подорожі і роботі в Європі?

Інтерв'ю з «живою статуєю» Оленою Горєлової про те як дівчина з Харкова без євро в кишені вирушила підкорювати Європу і що у неї вийшло.

надихнуло:

«Але в якийсь момент сила мого бажання перемогла здоровий глузд і я вирішила почати свою подорож з тією сумою, яку встигла зібрати».

Як в перший раз прийшла думка, що можна заробляти в подорож?

Одного разу, в одній з перших поїздок до Європи, я побачила живих статуй. Мене це зацікавило, так як по моїй професії ця тема дуже близька, я аніматор, актриса, організатор свят.

Як все почалося?

Влітку 2014 роки я вирішила будь-що-будь відвідати щорічний літній курс медитації Тибетського Буддизму. Оскільки я вже 7 років практикую цю благородну вчення, поїздка в Баварію була для мене дуже важлива. Але дістатися до Німеччини досить дорого, особливо якщо врахувати розмір звичайного заробітку середнього жителя України - яким я і є. Вирушити в дорогу я хотіла вже кілька років, але весь час не виходило - матеріальне становище не дозволяло. Але в якийсь момент сила мого бажання перемогла здоровий глузд і я вирішила почати свою подорож з тією сумою, яку встигла зібрати. Грошей вистачило приблизно на те, щоб купити квиток на поїзд до Львова, а звідти на автобус до Праги. Зізнаюся, у мого здорового глузду був все ж план з порятунку мене улюбленої - в Празі я сподівалася заробити грошей на подальший шлях.

За освітою я актриса і режисер, працюю в основному дитячим аніматором або провідною для дорослих. Я знала, що в Празі та інших великих туристичних містах світу на вулицях і площах стоять «живі статуї» - актори, що імітують кам'яні або металеві статуї. За свою важку працю вони отримують винагороду від туристів - ті кидають дрібниця в коробочку перед статуєю. Так як мій шлях до Мюнхена проходив через Прагу, я вирішила спробувати свою удачу саме там.

Так як мій шлях до Мюнхена проходив через Прагу, я вирішила спробувати свою удачу саме там

Як ти готувалася до роботи в Європі?

Ще в рідному Харкові я продумала образ (це виявилася золота балерина). Я сама створила костюм. Збираючись в дорогу, я не знала чи вийде щось з цієї затії. Я не знала чи потрібно мені отримувати спеціальний дозвіл, щоб вийти на вулицю, а якщо потрібно - чи дадуть мені його швидко і чи дадуть взагалі (з огляду на мою гостьову, а не робочу візу). А, може бути мені доведеться платити за місце або раптом ніхто не буде кидати мені гроші ... Єдине, що давало певну опору це великодушні знайомі, разрешівщіе пожити у них на час мого перебування в Празі.

Працювати в Європі - це легально?

Мені пощастило! Не знаю, як справи йдуть зараз, але влітку 2014 року стояти на майданах Праги було дозволено. Чи не було потрібно ні особливого дозволу, ні плати за місце. Рекету - благо! - теж не спостерігалося. Конкуренція була, звичайно, велика. На вулицях і площах історичної частини Праги були і люди зі зміями, і музиканти і міми і віртуозні футболісти. Були там навіть танцюристи-бальники та величезні мильні бульбашки ... Мої побоювання, на щастя, не виправдалися - професійні навички актриси і аніматора зіграли мені на руку. Я заробила достатньо грошей, щоб оплатити всю свою подорож.

Розкажи про саму роботу

Працювала я на протязі місяця по 6-7 годин на день. Можу сказати одне - робота дуже важка. Цілий день доводиться стояти на сонці, а, якщо погода погана - на холоді і вітрі. Шкіра на обличчі сохне від гриму, а м'язи затікають від необхідності довго стояти нерухомо, не завжди зустрічаються приємні люди. Сам заробіток часто сильно варіюється виходячи з професійних якостей вуличного артиста.

Що порадувало?

З приємних моментів це безсумнівно можливість відчути себе мешканкою Праги. В процесі роботи бачиш безліч різних людей, заводиш масу цікавих знайомств - і такі зустрічі воістину надихають! До слова, за недовгий термін мого перебування в Празі, моє фото прикрасило першу сторінку однієї з головних газет міста. У статті йшлося про нові закони щодо роботи вуличних музикантів і згадувалося, що живі статуї, мовляв, не шумлять і нікому не заважають.

Які правила цієї роботи в Європі?

Тим, хто цікавиться професією живої статуї хочу повідомити, що в кожному місті свої правила і закони щодо роботи вуличних артистів. Мої колеги говорили, що заробіток в Німеччині, наприклад, куди вище ніж в Празі, так як в обороті там євро, а в Чехії - крони. Але в більшості міст Німеччини щоб вийти на вулицю, на скільки мені відомо, потрібен дозвіл від міста. І артист повинен платити фіксовану (начебто невелику) суму в день.

Як ще можна заробити в Європі?

Дивлячись що ти вмієш ... Якщо співати - ставай в переході. А може ти шаржист - пробитися на відвідуваних місцях того міста, де ти знаходишся. Головне, здивувати і порадувати людей і вони будуть вдячні.

Що ти порадиш тим, хто роздумує про подорожі і роботі в Європі?

Шукайте! Шукайте побратимів по бажанням, шукайте дешеві маршрути в інтернеті. Якщо ви хлопець чи пара - автостоп ще ніхто не відміняв))) Але головне, бачити мету і не бачити перешкод)) І у вас все вийде.

Можу тільки побажати Вам успіху! А спробуєте самі - напишіть, що з цього вийшло!

Нехай у всіх буде можливість багато і радісно подорожувати і надихати усіх навколо!

Ваша Лена Горєлова,

аніматор, актриса, організатор свят emotion.kh.ua

Як в перший раз прийшла думка, що можна заробляти в подорож?
Як все почалося?
Як ти готувалася до роботи в Європі?
Працювати в Європі - це легально?
Які правила цієї роботи в Європі?
Як ще можна заробити в Європі?
Що ти порадиш тим, хто роздумує про подорожі і роботі в Європі?
Як в перший раз прийшла думка, що можна заробляти в подорож?
Як все почалося?
Як ти готувалася до роботи в Європі?

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то