Статьи

Робота в Європі без знання мови або як я стала статуєю

  1. Як в перший раз прийшла думка, що можна заробляти в подорож?
  2. Як все почалося?
  3. Як ти готувалася до роботи в Європі?
  4. Працювати в Європі - це легально?
  5. Розкажи про саму роботу
  6. Що порадувало?
  7. Які правила цієї роботи в Європі?
  8. Як ще можна заробити в Європі?
  9. Що ти порадиш тим, хто роздумує про подорожі і роботі в Європі?

Інтерв'ю з «живою статуєю» Оленою Горєлової про те як дівчина з Харкова без євро в кишені вирушила підкорювати Європу і що у неї вийшло.

надихнуло:

«Але в якийсь момент сила мого бажання перемогла здоровий глузд і я вирішила почати свою подорож з тією сумою, яку встигла зібрати».

Як в перший раз прийшла думка, що можна заробляти в подорож?

Одного разу, в одній з перших поїздок до Європи, я побачила живих статуй. Мене це зацікавило, так як по моїй професії ця тема дуже близька, я аніматор, актриса, організатор свят.

Як все почалося?

Влітку 2014 роки я вирішила будь-що-будь відвідати щорічний літній курс медитації Тибетського Буддизму. Оскільки я вже 7 років практикую цю благородну вчення, поїздка в Баварію була для мене дуже важлива. Але дістатися до Німеччини досить дорого, особливо якщо врахувати розмір звичайного заробітку середнього жителя України - яким я і є. Вирушити в дорогу я хотіла вже кілька років, але весь час не виходило - матеріальне становище не дозволяло. Але в якийсь момент сила мого бажання перемогла здоровий глузд і я вирішила почати свою подорож з тією сумою, яку встигла зібрати. Грошей вистачило приблизно на те, щоб купити квиток на поїзд до Львова, а звідти на автобус до Праги. Зізнаюся, у мого здорового глузду був все ж план з порятунку мене улюбленої - в Празі я сподівалася заробити грошей на подальший шлях.

За освітою я актриса і режисер, працюю в основному дитячим аніматором або провідною для дорослих. Я знала, що в Празі та інших великих туристичних містах світу на вулицях і площах стоять «живі статуї» - актори, що імітують кам'яні або металеві статуї. За свою важку працю вони отримують винагороду від туристів - ті кидають дрібниця в коробочку перед статуєю. Так як мій шлях до Мюнхена проходив через Прагу, я вирішила спробувати свою удачу саме там.

Так як мій шлях до Мюнхена проходив через Прагу, я вирішила спробувати свою удачу саме там

Як ти готувалася до роботи в Європі?

Ще в рідному Харкові я продумала образ (це виявилася золота балерина). Я сама створила костюм. Збираючись в дорогу, я не знала чи вийде щось з цієї затії. Я не знала чи потрібно мені отримувати спеціальний дозвіл, щоб вийти на вулицю, а якщо потрібно - чи дадуть мені його швидко і чи дадуть взагалі (з огляду на мою гостьову, а не робочу візу). А, може бути мені доведеться платити за місце або раптом ніхто не буде кидати мені гроші ... Єдине, що давало певну опору це великодушні знайомі, разрешівщіе пожити у них на час мого перебування в Празі.

Працювати в Європі - це легально?

Мені пощастило! Не знаю, як справи йдуть зараз, але влітку 2014 року стояти на майданах Праги було дозволено. Чи не було потрібно ні особливого дозволу, ні плати за місце. Рекету - благо! - теж не спостерігалося. Конкуренція була, звичайно, велика. На вулицях і площах історичної частини Праги були і люди зі зміями, і музиканти і міми і віртуозні футболісти. Були там навіть танцюристи-бальники та величезні мильні бульбашки ... Мої побоювання, на щастя, не виправдалися - професійні навички актриси і аніматора зіграли мені на руку. Я заробила достатньо грошей, щоб оплатити всю свою подорож.

Розкажи про саму роботу

Працювала я на протязі місяця по 6-7 годин на день. Можу сказати одне - робота дуже важка. Цілий день доводиться стояти на сонці, а, якщо погода погана - на холоді і вітрі. Шкіра на обличчі сохне від гриму, а м'язи затікають від необхідності довго стояти нерухомо, не завжди зустрічаються приємні люди. Сам заробіток часто сильно варіюється виходячи з професійних якостей вуличного артиста.

Що порадувало?

З приємних моментів це безсумнівно можливість відчути себе мешканкою Праги. В процесі роботи бачиш безліч різних людей, заводиш масу цікавих знайомств - і такі зустрічі воістину надихають! До слова, за недовгий термін мого перебування в Празі, моє фото прикрасило першу сторінку однієї з головних газет міста. У статті йшлося про нові закони щодо роботи вуличних музикантів і згадувалося, що живі статуї, мовляв, не шумлять і нікому не заважають.

Які правила цієї роботи в Європі?

Тим, хто цікавиться професією живої статуї хочу повідомити, що в кожному місті свої правила і закони щодо роботи вуличних артистів. Мої колеги говорили, що заробіток в Німеччині, наприклад, куди вище ніж в Празі, так як в обороті там євро, а в Чехії - крони. Але в більшості міст Німеччини щоб вийти на вулицю, на скільки мені відомо, потрібен дозвіл від міста. І артист повинен платити фіксовану (начебто невелику) суму в день.

Як ще можна заробити в Європі?

Дивлячись що ти вмієш ... Якщо співати - ставай в переході. А може ти шаржист - пробитися на відвідуваних місцях того міста, де ти знаходишся. Головне, здивувати і порадувати людей і вони будуть вдячні.

Що ти порадиш тим, хто роздумує про подорожі і роботі в Європі?

Шукайте! Шукайте побратимів по бажанням, шукайте дешеві маршрути в інтернеті. Якщо ви хлопець чи пара - автостоп ще ніхто не відміняв))) Але головне, бачити мету і не бачити перешкод)) І у вас все вийде.

Можу тільки побажати Вам успіху! А спробуєте самі - напишіть, що з цього вийшло!

Нехай у всіх буде можливість багато і радісно подорожувати і надихати усіх навколо!

Ваша Лена Горєлова,

аніматор, актриса, організатор свят emotion.kh.ua

Як в перший раз прийшла думка, що можна заробляти в подорож?
Як все почалося?
Як ти готувалася до роботи в Європі?
Працювати в Європі - це легально?
Які правила цієї роботи в Європі?
Як ще можна заробити в Європі?
Що ти порадиш тим, хто роздумує про подорожі і роботі в Європі?
Як в перший раз прийшла думка, що можна заробляти в подорож?
Як все почалося?
Як ти готувалася до роботи в Європі?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача