Статьи

Разом вивчаємо Linux. Створення резервних копій та відновлення системи

  1. Створення резервної копії
  2. Відновлення розділів з резервної копії

Виконуємо резервне копіювання системи Linux за допомогою програми QT4-FSArchiver і відновлюємо розділи з резервних копій

Ілюстрація linuxformat
Ілюстрація linuxformat.com

Створення резервної копії

На минулому занятті ми ознайомилися з функціями Терміналу . Перед тим як перейти до більш складним заняттям, ми зупинимося на одному дуже важливому моменті, створення резервної копії системи.

Є різні утиліти (як графічні, так і консольні) для створення резервних копій. Ми зупинимося і докладно розглянемо програму QT4-FSArchiver (в графічному інтерфейсі консольної утиліти FSArchive) в складі відмінною збірки LiveCD Backup / Restore на базі * Ubuntu.

Збірка доступна в різних графічних інтерфейсах з однаковими наборами встановлених інструментів (установкою деяких з них займемося в найближчі дні).

І так, викачуємо збірку з Tux Comss LiveCD (На базі Lubuntu 16.04 (64-bit)), створюємо завантажувальну флешку (наприклад за допомогою UNetBootin або за допомогою будь-якої іншої звичної програми). Далі завантажується з флешки, перед нами з'являється стандартне вікно запуску / установки Ubuntu, вибираємо Запуск.

Завантажилися з завантажувальної флешки. Запускаємо з робочого столу програму QT4-FSArchiver (відкрився термінал можна закрити). Програма має різні настройки (до речі FSArchiver не записує вільні блоки, а тільки безпосередньо дані, таким чином зменшуючи обсяг резервної копії), рекомендую їх залишити за замовчуванням. Додам, що опція "Архів за розкол" відповідає за розбивку архіву на файли обраного обсягу. Повторюся, настройки залишив за замовчуванням. Для резервного копіювання я вибрав копіювання двох розділів, кореневого і розділу налаштувань / home. Дані розділи легко визначити за типом файлової системи (швидше за все при установці вибрали тип файлової системи - Ext4) і за їх обсягом.

У вікні "Знайдені розділи" вказуємо розділ, який хочемо скопіювати. У вікні "Дерево каталогів" вказуємо місце збереження резервної копії (інший локальний диск), я вибрав диск ntfs (згадуємо, що розділи монтовані в каталозі media). У вікні "Ім'я образу" вказуємо назву способу, рекомендую в ньому ж вказати і ім'я розділу (в моєму випадку ім'я розділу - sdb2). Далі натискаємо на опцію "Зберегти розділ".

Далі натискаємо на опцію Зберегти розділ

Після закінчення створення резервної копії, точно так же створюємо резервну копію наступного розділу з типом файлової системи Ext4.

Крім цього можна створити і резервну копію головного завантажувального області - MBR. Для створення копії MBR, відкриваємо опцію "Дії" в головному вікні програми QT4-FSArchiver і вибираємо опцію "Save MBR-GPT, вказуємо місце збереження копії (можна вказати ту ж папку з раніше зробленими резервними копіями).

Відновлення розділів з резервної копії

Для відновлення розділів з резервних копій, в головному вікні програми вибираємо опцію "Відновлення розділу", в вікні "Знайдені розділи" вказуємо розділ в який буде виконано відновлення. У вікні "Файл образу" вказуємо раніше створену резервну копію і натискаємо "Відновити розділ".

Для того що б відновити копію MBR, відкриваємо вікно "Дія" та вибираємо опцію "Restore MBR / GPT" і вказуємо місце раніше збереженої копії.

Ну ось і все, тепер ми вміє робити резервні копії розділів і з них відновлювати розділи.

Дуже порадувала швидкість роботи програми і наявність дружнього, інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Знайшли друкарську помилку?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача