Статьи

РАДА ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ: Страх повторення травмуючої події

 1. РАДА ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ: Страх повторення травмуючої події

РАДА ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ: Страх повторення травмуючої події

Фото з сайту pixabay.com

Дітям, які пережили одне або кілька травмуючих подій, властивий так званий генералізований (множинний) страх. Діти-переселенці, на долю яких випало безліч випробувань, часто відчувають різні страхи.

Сьогодні Марина Сорокіна, координатор Психологічної служби Штабу Ріната Ахметова, розповість про один з найбільш поширених з них - страх повторення травмуючої події. Такий страх є нормальною реакцій дитини на ненормальне подія. Для того щоб впоратися з таким страхом дитині може знадобитися досить багато часу. Як батьки можуть допомогти?

 1. Перш за все, прийміть той факт, що страх для малюка дуже реальний. Це не фантазія, не примхи, дитина переживає по-справжньому. Тому виключіть зі своєї мови обороти «Ну чого тут боятися, все ж добре». Таким чином ви даєте послання дитині «Не відчувай» і знецінюєте його актуальне переживання. Як наслідок, дитина втрачає віру у дорослого, віру, що його зрозуміють, приймуть і допоможуть; залишається зі складними переживаннями один на один; замикається; робить висновок, що деякі почуття не потрібно проявляти. Підсумок - рівень страху і тривоги зростає.
 2. Ще одна помилка батьків полягає в бажанні всіма способами уникати хвилюючою дитини теми, ігнорувати, або тут же переводити розмову в іншу площину в надії, що завдяки цьому дитина швидше все забуде. Це не так! Обов'язково вислухайте. Скажіть: «Я бачу тебе страшно». Обійміть. Розпитайте, чого саме боїться дитина. Дайте дитині зрозуміти, що він може говорити з вами на всі хвилюючі його теми, що ви поруч, розумієте його почуття і готові прийти на допомогу.
 3. Вислухавши дитину, скажіть, що ви поруч і забезпечуєте його безпеку, при цьому поясніть як саме.
 4. Захистіть дитину від інформаційного потоку. Слідкуйте за тим, що дитина дивиться по телевізору або в інтернеті. Намагайтеся регламентувати передачі, в яких так чи інакше присутні сцени насильства. Так як існує ризик ре травматизації.
 5. Можна використовувати техніки, які допомагають знизити рівень страху. Страх можна ліпити або малювати. Потім знищити його способом, який вибере сам дитина. Малюнок або фігурку страху можна трансформувати таким чином, щоб вона стала смішною. Надійти повітряну кульку, і нехай дитина напише на ньому свій страх. Шарик можна проколоти або відпустити.
 6. Уникайте гіперопіки, але в разі необхідності надайте підтримку і допомогу дитині.
 7. Намагайтеся підтримувати стабільний емоційний фон в сім'ї.
 8. Подбайте про власний психологічний стан. Сім'я для дитини є основною опорою і, якщо батьки дестабілізуються, дитина не зможе відчути себе в безпеці.
 9. Плануйте ваше майбутнє разом з дитиною. Говоріть про перспективи, мрійте.
 10. Відновлення почуття безпеки займе достатньо часу. Якщо ви відчуваєте, що дитина продовжує страждати, і ви не в силах йому допомогти самостійно, зверніться за допомогою до психолога.
Як батьки можуть допомогти?

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).