Статьи

Програми для обробки відео

 1. Avidemux
 2. установка
 3. посилання
 4. Handbrake
 5. установка
 6. посилання
 7. установка
 8. посилання
 9. установка
 10. посилання
 11. LiVES
 12. OpenShot Video Editor
 13. PiTiVi
 14. VideoLAN Movie Creator
 15. установка

Дана стаття являє собою короткий огляд засобів редагування відео для Ubuntu .

А також, список статей про ці редакторах.

Avidemux

Avidemux - це досить простий, безкоштовний редактор відео, призначений для простої нарізки, фільтрації і конвертації відео файлів. Avidemux підтримує безліч типів відео файлів, включаючи AVI, DVD, MPEG, MP4 і ASF, а так само кілька форматів аудіо файлів. У Avidemux можна створювати спеціальні списки завдань, щоб виконувати кілька операцій над відео «одним кліком».

Так само, хочеться зауважити, що Avidemux переведена на російську мову.

установка

Avidemux вже є в репозиторіях Ubuntu , Тому для його установки потрібно всього лише ввести в терміналі : <Code_bash> sudo apt-get install avidemux </ code>

посилання

Blender (Video Sequence Editor)

Cinelerra

Cinelerra


Русифікація Cinelerra (боротьба з кракозябрами): <code_bash> sudo apt-get install xfonts-cyrillic t1-cyrillic texlive-lang-cyrillic console-cyrillic </ code> А потім перезавантажується.

Handbrake

Handbrake - це простий, але досить багатофункціональний конвертер відео. Крім конвертації відео, в функціонал Handbrake входять такі можливості як:

 • підтримка субтитрів

 • установка якості або бітрейта

 • вбудований калькулятор бітрейту

 • деінтерлейс

 • кадрування і масштабування відео

 • імпорт SSA

 • підтримка VFR і CFR

 • перегляд відео перед запуском процесу конвертації.

Handbrake підтримує велику кількість форматів відео, в тому числі MPEG -TS, Matroska, AVI, mpeg-4 і т.д., і кілька форматів аудіо. Також можна конвертувати DVD-образи (VIDEO_TS, VOB, TS, DVD диск або iso-образ). У програмі доступні попередні налаштування для iPod, iPhone, iPad та інших пристроїв. Є один мінус - програма не переведена російську мову, але це не викликає особливих складнощів - все інтуїтивно зрозуміло і просто.

установка

Програма HandBrake має PPA репозиторій для Ubuntu. Щоб встановити HandBrake в Ubuntu виконайте наступні команди:

sudo add-apt-repository ppa: stebbins / handbrake-releases sudo apt-get update sudo apt-get install handbrake-gtk

посилання

Kdenlive (KDE Non-Linear Video Editor)

Kdenlive - це нелінійний відеоредактор, який використовує знайомий підхід до роботи з відеозображенням: тимчасову шкалу.

Kdenlive розроблений для KDE , Але не дивлячись на це прекрасно працює і в Gnome , І в інших робочих середовищах (і при цьому він не тягне в залежностях половину KDE!).

Редактор призначений для напівпрофесійного використання і підтримує всі базові операції по редагуванню відео, а також має велику кількість ефектів. При роботі програми використовуються такі зовнішні компоненти, як FFmpeg, фреймворк MLT і система оформлення ефектів Frei0r.

Kdenlive підтримує велику кількість форматів і кодеків, як звичайних Mpeg2, mp4, h264, SNOW lossless, Ogg vorbis, так і професійних XDCAM-HD, IMX (D10), DVCAM (D10), DVCAM, DVCPRO, DVCPRO50.

Підтримується імпорт з DV і V4L-пристроїв, захоплення відео з екрану, експорт на DVD.

Ще один плюс - при першому запуску вас зустріне помічник, який допоможе вам налаштувати основні параметри.

установка

Для установки Kdenlive виконайте в терміналі наступні команди: <code_bash> sudo apt-get install kdenlive </ code> Для установки Kdenlive виконайте в терміналі наступні команди: <code_bash> sudo apt-get install kdenlive </ code>

посилання

Shotcut

Shotcut - це нелінійний відеоредактор. Проект динамічно розвивається і має пристойним функціоналом. Релізи виходять щомісяця.

Shotcut розробляється на тому ж відеодвіжке що і Kdenlive (движок MELT). Це означає що у них обох практично однакова підтримка вихідних аудіо-відео форматів і можливостей цільового кодування. Але формат збереження проектів у них звичайно ж різний - не вийде відкрити проект Kdenlive в Shotcut і навпаки.

Інтерфейс у них теж відрізняється, але принципи роботи однакові, як і для будь-яких інших редакторів нелінійного відеомонтажу. Вміючи працювати в Kdenlive - можна освоїтися в Shotcut за пару годин. Є невеликий набір вступних скрінкасти.

Головною перевагою Shotcut в порівнянні з Kdenlive є кроссплатформенность (Linux / OS X / Windows).

Для колекціонерів антикваріату є істотний недолік - бінарні збірки на сторінці завантажень виключно 64-бітові. Збірок під 32-бітові операційки немає. Хоча для відеомонтажу в будь-якому випадку потрібна сильна машина (мінохоронздоров'я попереджає: заняття відеомонтажем на слабких машинах - небезпечні для здоров'я, загрожує нервовими зривами). А сильна машина в більшості випадків буде працювати під управлінням сучасної 64-бітної осі.

установка

Deb-пакети автор не надає. Установка програми для Linux виконується простий розпакуванням tar.bz2 архіву в будь-яку папку.

посилання

Kino

Kino

Заточений під роботи з DV-камерами.

LiVES

LiVES

Підходить для виджеев.

OpenShot Video Editor

До використання не рекомендується через дуже великої кількості помилок і падінь (хоча є надія на нові версії 2. *, може бути, в них робота зміниться на краще). До використання не рекомендується через дуже великої кількості помилок і падінь (хоча є надія на нові версії 2

PiTiVi

PiTiVi

VideoLAN Movie Creator

VideoLAN Movie Creator - це безкоштовний нелінійний редактор відео на основі libVLC від розробників проекту VideoLAN, в рамках якого розробляється популярний відеоплеєр VLC.

Програма знаходиться на ранньому етапі розробки, тому, на даний момент, має лише найпростішими функціями роботи з відео: нарізка і склеювання відео, накладення звукової доріжки і ін. VLMC володіє доброзичливим і простим призначеним для користувача інтерфейсом. Програма переведена на безліч мов, в тому числі і російська.

установка

sudo add-apt-repository ppa: webupd8team / vlmc sudo apt-get update sudo apt-get install vlmc

посилання

Порівняльна таблиця

посилання

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача