Статьи

Проект системи контролю та управління доступом

 1. Проект системи контролю та управління доступом Завантажити архів з усіма файлами проекту (Титульний...
 2. Проект системи контролю та управління доступом

Проект системи контролю та управління доступом

Завантажити архів з усіма файлами проекту (Титульний лист, Пояснювальна записка, Схеми підключення, Специфікація обладнання) Завантажити архів з усіма файлами проекту (Титульний лист, Пояснювальна записка, Схеми підключення, Специфікація обладнання)

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

зміст

1 Загальні відомості

1.1 Огляд нормативних документів

При розробці проекту враховані вимоги наступних нормативних документів:

 • ГОСТ Р 51241-98;
 • Р 78.36.005-99;
 • СНиП 3.05.06-85;
 • СНиП 12.1.30-81;
 • СНиП 111-4-80;
 • ГОСТ 12.2.013-87;
 • ПУЕ.

Всі технічні заходи розроблені відповідно до вимог екологічних, санітарно-гігієнічних, протипожежних та інших норм, що діють на території РФ і забезпечують безпечну для життя і здоров'я людей експлуатацію комплексної системи при дотриманні передбачених робочими документами заходів.

Вихідними даними для проектування послужили: технічне завдання на проектування, видане Замовником, креслення об'ємно-планувальні.

1.2 Характеристики об'єкта, що захищається

Об'єкт являє собою адміністративну будівлю з територією, що охороняється, розташоване за адресою: м Москва.

В'їзд на територію об'єкта здійснюється через 4 КПП , З встановленими автоматичними воротами, оснащується системою контролю доступу. Вхід до будинку здійснюється через 4 турнікета, також оснащеними системою контролю доступу. У будівлі захистом СКУД підлягають 150 службових і технологічних приміщень.

2 Основні технічні рішення, прийняті в проекті

2.1 Загальна характеристика системи

2.1.1 Прийняті технічні рішення засновані на комплексному підході до захисту об'єкта з урахуванням вимог, висунутих до апаратури, яка встановлюється на об'єкті.

Для забезпечення захисту об'єкту, і виконання всіх вимог нормативної документації проектом передбачено застосування наступного керуючого обладнання:

 • ACS-102-CE-B - контролер СКУД RusGuard;
 • TTR-04.1- турнікет "Perco";
 • RDR-102-EH - зчитувач карт доступу;
 • PR-EH05- антивандальний зчитувач карт доступу;
 • CAME ATI 5000 - привід воріт лінійний самоблокирующийся;
 • CAME ZF1N - блок управління приводом.

2.1.2 Контролери ACS-102-CE-B встановлюються в приміщенні охорони (управління турнікетами) і на КПП (управління воротами). До контролера підключається зчитувачі, а також ланцюги управління виконавчими механізмами (турнікетом, воротами).

Контролери об'єднуються в шину по інтерфейсу CAN-HS і через Ethernet порт одного з контролерів підключаються до існуючої локальної мережі об'єкта.

2.1.3 Ворота на КПП обладнуються автоматичними приводами з блоком управління. Управління воротами здійснюється з КПП або від системи контролю доступу. З боку в'їзду та виїзду встановлюються антивандальні RFID зчитувачі.

2.1.4 Прохід через турнікети дозволяється охоронцем з пульта управління турнікетом, або системою СКУД при ідентифікації користувача по прикладеної карті.

2.2 Опис основних характеристик СКУД RusGuard

2.2.1 Основні відомості

Система контролю і управління доступом RusGuard є новітньою розробкою, заснованої на останніх досягненнях в області мікропроцесорної техніки і технології розробки програмного забезпечення. RusGuard - зареєстрована торгова марка, а обладнання має всі необхідні сертифікати відповідності.

СКУД RusGuard вигідно відрізняється від інших продуктів на ринку універсальністю, як апаратної, так і програмної частин.

Контролери СКУД RusGuard підтримують роботу з усіма видами точок доступу:

 • двері,
 • двоє дверей,
 • турнікет з картоприймачем,
 • ворота / шлагбаум з картоприймачем з керуванням світлофорами.

Універсальність апаратної частини істотно спрощує обслуговування системи, зважаючи на відсутність необхідності придбання ЗІП різних типів контролерів. Надійність обладнання гарантує його безвідмовну роботу протягом всього терміну експлуатації.

Контролери СКУД функціонує автономно, або в складі мережевої системи спільно з ПО RusGuard Soft. Інтерфейс зв'язку контролера з сервером:

 • CAN-HS - High Speed ​​Control Area Network (двухпроводная інтерфейсна шина передачі даних).
 • Ethernet 10/100 BASE-T.

Зважаючи на наявність відразу кількох інтерфейсів, контролери з легкістю вписуються в існуючу СКС об'єкта, дозволяючи створити різні моделі підключення обладнання: кожен контролер в мережу Ethernet, підключення по шині CAN, підключення контролерів в режимі конвертера CAN-Ethernet.

2.2.2 Відмінні риси обладнання

Використання контролерами в якості інтерфейсу зв'язку з сервером шини CAN і Ethernet, а також застосування спеціально розробленого протоколу верхнього рівня, дозволило реалізувати ряд унікальних функцій, безпосередньо пов'язаних з особливостями інтерфейсу CAN і Ethernet, а саме:

 • Реалізація мережевий архітектури "Майстер-Майстер" та відмова від постійного опитування пристроїв з боку сервера. У структурі системи відсутня Майстер-пристрій (пульт, сервер та ін.) Постійно опитує всі компоненти системи і передає команди ім. Всі пристрої як на шині CAN, так і в мережі Ethernet, є рівноправними, і кожне може звернутися до з'єднання з сервером або іншим пристроєм на шині для передачі інформації.
 • Висока швидкість і відсутність затримок передачі інформації на сервер. У зв'язку з реалізацією архітектури "Майстер-Майстер" в системі відсутні статичні затримки передачі інформації, обумовлені необхідністю постійного циклічного опитування всіх пристроїв в системі. Обмін інформацією здійснюється в режимі реального часу. Висока швидкість обумовлена ​​характеристиками використовуваних інтерфейсів (CAN - до 1 Mbit / s, Ethernet - до 100 Mbit / s).
 • Реалізація функції глобального (в мережі з декількох контролерів) "AntipassBack" без участі сервера. Контролери дозволяють реалізувати до 255 зон "AntipassBack", в тому числі і вкладених.
 • Реалізація функції глобального (в мережі з декількох контролерів) "Заборони подвійного проходу" без участі сервера. Функція посилення правила "AntipassBack", що дозволяє моментально блокувати карту користувача в пристроях на шині, після її зчитування одним з них, але до здійснення проходу користувачем (тобто до вступу в дію алгоритму глобального "AntipasBack").
 • Виконання будь-яким контролером СКУД алгоритмів глобальних реакцій (передачі команд на інші пристрої в мережі) без участі Майстер-пристрої (пульта, сервера і ін.). Наприклад, для реалізації функції "Аварійне розблокування" немає необхідності об'єднання ланцюгів розблокування кожного Контролера, досить підключити ланцюг одного контролера, який в свою чергу передасть команду Аварійною розблокування на інші пристрої на шині.

2.2.3 Відмінні риси ПО RusGuard Soft

Технології, закладені в основу ПО RusGuard спільно з технічними особливостями обладнання, дозволяють будувати єдину комбіновану систему, що включає в себе необмежену кількість серверів обладнання, локальних серверів БД і ін., З організацією, як локальних центрів моніторингу, так і централізованих, що дозволяють контролювати всю систему цілком.

Основні особливості ПО RusGuard:

 • Необмежена кількість контролерів, користувачів, віддалених робочих місць в системі.
 • Можливість необмеженого масштабування і нарощування системи без додаткових витрат.
 • Повний захист інформація в системі на основі механізмів SSL і TLS сертифікатів (можливе використання корпоративних сертифікатів).
 • Вбудований модуль автоматичного розпізнавання документів.
 • Широкі інтеграційні можливості зі сторонніми системами (ІСО Оріон (НВП Болід), 1с, ITV, VisitorControl, Ivideon і ін).
 • Web-інтерфейс сервера звітів.
 • Можливість редагування і створення своїх шаблонів для модуля звітів.

2.3 Опис основних характеристик контролерів ACS-102-CE-B

2.3.1 Призначення

контролер працює автономно або під управлінням серверного програмного забезпечення "RusGuard Soft", © АТ "РусГард".

Автономний режим - режим роботи контролера з наданням або забороною доступу по ключу, занесеному в незалежну пам'ять контролера, в залежності від прав доступу даного ключа, режиму роботи контролера і ін. Події, що відбуваються зберігаються з відміткою часу в незалежній пам'яті контролера.

Робота контролера під керуванням серверного програмного забезпечення аналогічна з різницею в тому, що відбуваються в системі події зчитуються серверним програмним забезпеченням, де відбувається візуалізація, зберігання і передача підключеним віддаленим робочим місцям отриманої з контролера інформації.

Контролер призначений для установки всередині об'єкта і розрахований на цілодобовий режим роботи.

2.3.2 Основні характеристики

2.3.2.1 Харчування контролера здійснюється від вбудованого модульного джерела живлення постійного струму. Основне електроживлення здійснюється від мережі змінного струму напругою 220 В 50 Гц.

Тип модульного джерела живлення - імпульсний.

Номінальний вихідний струм - 4000 мА.

Потужність, споживана від мережі 220 В 50 Гц - не більше 80 Вт.

2.3.2.2 Контроллером ACS-102-CE-B підтримується функція резервного електроживлення. При пропажі основного електроживлення (~ 220 В 50 Гц) здійснюється перехід на резервне джерело (АКБ - 7 А ∙ год). Підтримуються функції автоматичного заряду АКБ, відключення навантажень при глибокому розряді АКБ з видачею відповідної інформації.

2.3.2.3 Максимальний струм, споживаний контролером від джерела живлення постійного струму, становить не більше 150 мА.

2.3.2.4 Кількість незалежних каналів живлення навантажень - 4 (+ 12V-1, + 12V-2, + 12V-3, + 12V-4).

2.3.2.5 Характеристики захисту від перевантаження по каналах харчування навантажень:

 • + 12V-1, + 12V-2 - 500 мА.
 • + 12V-3, + 12V-4 - 1500 мА.

Кожен канал має індивідуальну самовідновлюється електронну схему захисту від перевантаження по струму. При перевищенні встановлених лімітів струму, відбувається відключення відповідного каналу. Після усунення причини перевантаження харчування автоматично відновлюється.

2.3.2.6 Кількість виконавчих реле управління зовнішніми пристроями - 8.

Тип реле - електронні, з індивідуальною схемою термальною захисту і захисту від перевантаження по струму.

Максимальна напруга, що комутується реле EK1- EK4 - 42 В.

Максимальний комутований струм реле EK1- EK4 - 1500 мА (до 3000 мА в імпульсному режимі).

Максимальна напруга, що комутується реле EK5- EK8 - 17 В.

Максимальний комутований струм реле EK5- EK8 - 50 мА.

2.3.2.7 Кількість одночасно підключаються зчитувачів - 3.

Інтерфейс зчитувачів - Wiegand26, Touch Memory (1-Wire, μ-LAN).

Полярність управління індикацією - настроюється.

2.3.2.8 Контролер здійснює аналіз ланцюга тампера корпусу на розтин з видачею відповідної інформації.

2.3.2.9 Контролер має вхід Аварійного відкриття точки доступу по зовнішньому сигналу. Тип контактів ланцюга контролю - настроюється.

2.3.2.10 Інтерфейс зв'язку контролера з сервером:

 • CAN-HS - High Speed ​​Control Area Network.
 • Ethernet 10/100 BASE-T.

2.3.2.11 Контролери забезпечують одночасне виконання функцій конвертера CAN - Ethernet.

2.3.2.12 Типи точок доступу:

 • Двері.
 • Двоє дверей.
 • Турнікет з картоприймачем.
 • Ворота \ шлагбаум з картоприймачем + управління світлофорами.

Вибір режиму роботи контролера здійснюється налаштуванням з конфігуратора.

2.3.2.13 Максимальна кількість ключів / подій - 32 000/60 000 (статичний розподіл пам'яті).

2.4 Опис основних характеристик ПО RusGuard Soft

2.4.1 Підтримувані ОС

Підтримувані ОС (як 32, так і 64 розрядні версії):

 • Windows XP (тільки віддалені АРМ);
 • Windows 7 (Home Premium, Professional, Enterprise, Ultimate);
 • Windows 8 (всі редакції);
 • Windows 2008 Server R2 (всі редакції);
 • Windows 2012 Server (всі редакції).

2.4.2 Опис модулів , Що входять до складу ПО RusGuard Soft:

Модуль конфігурації обладнання

Дозволяє інтегрувати в систему різне обладнання та налаштувати його:

 • контролери СКУД RusGuard;
 • Устаткування ІСО "Оріон" (НВП Болід);
 • USB GSM модеми для використання в модулі Реакцій;
 • Email акаунти для використання в модулі Реакцій;
 • Відеосервери Ivideon (робота з будь-якими IP відеокамерами);
 • Особисті кабінети Ivideon (створення розподілених систем IP відеоспостереження);

Кількість устаткування, що підключається необмежено.

Модуль конфігурації бази даних

Надає функціонал по роботі з співробітниками:

 • Створення списку посад;
 • Створення дерева груп співробітників;
 • Створення розкладів;
 • Створення списків свят і переносів;
 • Створення списку рівнів доступу;

Кількість груп співробітників, співробітників, рівнів доступу - необмежено.

Модуль дозволяє працювати з будь-якими USB-сканерами і WEB-камерами для отримання і збереження фото співробітника.

При редагуванні властивостей співробітника можливо використовувати функціонал розпізнавання документів (паспорт, закордонний. Паспорт, водійське уд.), Який дозволяє оперативно заповнити всі поля картки співробітника шляхом сканування через будь-який USB сканер і автоматичного його розпізнавання.

Модуль конфігурації робочих місць

Дозволяє створювати призначені для користувача АРМ з певним набором модулів системи, конфігурувати режими роботи і відображення різних модулів, налаштовувати параметри екрану відображення модулів і ін.

Для кожного АРМ і входять до нього модулів передбачена можливість завдання унікальних налаштувань відображення різних елементів, а також дозволу зміни їх оператором при роботі.

Кількість створених користувальницьких робочих місць - необмежено. До складу кожного АРМ може бути включений довільний набір модулів системи. Доступ операторів до тих чи інших робочих місцях конфигурируется в розподільній скриньці системою.

Модуль конфігурації системи

Призначення модуля: управління операторами системи, створення груп операторів, ролей, прав доступу до створених робочих місць, розмежування прав доступу до функцій системи.

Кількість груп та операторів системи - необмежено. Кожній групі операторів присвоюються права доступу до певного набору створених користувальницьких робочих місць.

Також в даному модулі здійснюється конфігурація серверних Реакцій. При створенні реакцій задаються тимчасові розкладу реакцій, налаштовуються фільтри на пристрої, співробітників та ін.

Доступні дії для реакцій:

 • відправка SMS. Відправлення повідомлень здійснюється на окремий список номерів і / або на список номерів користувача, який викликав цю реакцію.
 • відправка Email. Відправлення повідомлень здійснюється на окремий список номерів і / або на список номерів користувача, який викликав цю реакцію.
 • запис відео з інтегрованих IP камер. Налаштовується час запису до настання події і час запису після події. Доступ до відеофрагментів здійснюється з логів щодо подій в модулі Звіти.
 • запуск зовнішнього застосування / скрипта. В параметрах запуску передаються дані події для використання в різних скриптах.

модуль плани

Дозволяє працювати з графічними планами. Кількість і вкладеність планів необмежена. На плани наносяться піктограми заведених в систему пристроїв (контролери, відеокамери, зони, розділи і ін.) Які вказують на поточну стан і дозволяють управляти ними.

При додаванні в систему IP камер можливо перегляд з цих камер живого відео.

Модуль Фотоідентифікація (відеоверіфікаціі)

Дозволяє відображати фотографії співробітників, що проходять через обрані точки доступу, а також живе відео з інтегрованих камер.

Конфігурація екрану (створення зон для відображення фото або відео контенту), кількість відображуваних фотографій і інші параметри настроюються користувачем.

При відповідних настройках обладнання, дозволяє управляти точкою доступу в режимі "Прохід по вирішенню оператора".

модуль звітів

Дозволяє будувати звіти за наявними шаблонами. Шаблони можна редагувати, кастомизировать, а також самостійно створювати нові і додавати в систему.

Існуючі шаблони дозволяють будувати звіти:

 • За системним подіям
 • Прихід-відхід
 • запізнилися
 • Ті, хто пішов раніше
 • Співробітники в офісі
 • відсутні співробітники
 • Робочий час
 • Робочий час з урахуванням поїздок
 • та ін.

Створені звіти можна експортувати в Word, Excel, PDF, CSV, XML.

Сервер звітів дозволяє настроїти автоматичну (за розкладом) генерацію звітів, збереження або розсилку їх по Email (при використанні редакції MS SQL Server Standart або вище).

Web сервіс сервера звітів

Сервер звітів має WEB інтерфейс, використання якого дозволить оперативно отримати доступ до функціонала Модуля звітів без необхідності установки АРМ RusGuard.

3 Кабельна мережа

3.1 Прокладка кабельної мережі

Підключення контролерів ACS-102-CE, а також всіх супутніх ланцюгів виконати проводом UTP 4 × 2 × 0.52. При необхідності, для підключення окремих пристроїв і блоків провід, UTP 4 × 2 × 0.52 може бути замінений на КСПВ 2 × 0.5, КСПВ 4 × 0.5, КСПВ 8 × 0.5, КПСВЕВ 2 × 2 × 0.5.

Харчування контролерів доступу виконати проводом ВВГнг-LS 3 × 2.5.

Прокладання ліній за підвісною стелею виконати в трубі гнучкою гофрованої діаметром 16 мм, з відкритого стелі та стін - в закритому кабельному каналі ПВХ.

При прокладанні проводів і кабелів враховувати вимоги ПУЕ,

СНиП 3.05.06-85 і відповідного розділу СП 5Л 3130.2009.

4 Електроживлення і заземлення

4.1 Загальні вимоги до електроживлення і заземлення

Електроживлення контролерів доступу виконати відповідно до "ПУЕ" від мережі 220В 50 Гц.

Елементи електротехнічного обладнання систем безпеки повинні задовольняти вимогам ГОСТ 12.2.007.0-75.

Заземлення (занулення) підлягають всі металеві частини електрообладнання, які не перебувають під напругою, але які можуть опинитися під ним, внаслідок порушення ізоляції. Опір заземлювального пристрою повинен бути не більше 4 Ом. Заземлення (занулення) необхідно виконати відповідно до відповідним розділом "ПУЕ", СНиП 3.05.06-85, вимогами ГОСТ 12.1.30-81 і технічної документації заводів виробників комплектуючих виробів.

Монтаж заземлюючих пристроїв виконати відповідно до вимог СНиП 3.05.06-85.

5 Заходи з охорони праці та техніки безпеки

5.1 Загальні вимоги до безпеки праці

Монтажні роботи повинні виконуватися спеціалізованою організацією при будівельної готовності об'єкта, в суворій відповідності з діючими нормами і правилами на монтаж, випробування і здачу в експлуатацію установок систем безпеки і вимогами РД 78.145-93.

Монтажно-налагоджувальні роботи починати після виконання заходів з техніки безпеки згідно СНиП 111-4-80 і акту вхідного контролю.

Всі електромонтажні роботи, обслуговування установок, періодичність та методи випробування захисних засобів виконуються з дотриманням «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів» і «Міжгалузевих правил з охорони праці (правила безпеки) при експлуатації електроустановок».

До монтажу та обслуговування системи допускаються особи які пройшли інструктаж з техніки безпеки. Проходження інструктажу відзначається в журналі з техніки безпеки, який повинен зберігатися у відповідальної особи на об'єкті.

Устаткування допускається до установки після проведення вхідного контролю з складанням акта за встановленою формою.

При виконанні будівельно-монтажних робіт робочі місця монтажників повинні бути обладнані пристроями, що забезпечують безпеку виконання робіт.

При роботі з електроінструментом необхідно забезпечити виконання вимог ГОСТ 12.2.013-87. Електромонтажні роботи в діючих установках робити тільки після зняття напруги.

Пусконалагоджувальні роботи слід проводити відповідно до вимог СНиП 3.05.06-85.

6 Професійний і кваліфікаційний склад осіб, які працюють на об'єкті з технічного обслуговування і експлуатації системи безпеки

6.1 Вимоги до персоналу обслуговуючому систему безпеки

Для обслуговування установок і сигнальних пристроїв рекомендується залучати спеціалізовані організації, які мають ліцензії на проведення зазначеного виду робіт.

Чергові пультових повинні бути навчені правилам роботи на встановленої апаратури.

Проект системи контролю та управління доступом

Завантажити архів з усіма файлами проекту (Титульний лист, Пояснювальна записка, Схеми підключення, Специфікація обладнання) Завантажити архів з усіма файлами проекту (Титульний лист, Пояснювальна записка, Схеми підключення, Специфікація обладнання)

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

зміст

1 Загальні відомості

1.1 Огляд нормативних документів

При розробці проекту враховані вимоги наступних нормативних документів:

 • ГОСТ Р 51241-98;
 • Р 78.36.005-99;
 • СНиП 3.05.06-85;
 • СНиП 12.1.30-81;
 • СНиП 111-4-80;
 • ГОСТ 12.2.013-87;
 • ПУЕ.

Всі технічні заходи розроблені відповідно до вимог екологічних, санітарно-гігієнічних, протипожежних та інших норм, що діють на території РФ і забезпечують безпечну для життя і здоров'я людей експлуатацію комплексної системи при дотриманні передбачених робочими документами заходів.

Вихідними даними для проектування послужили: технічне завдання на проектування, видане Замовником, креслення об'ємно-планувальні.

1.2 Характеристики об'єкта, що захищається

Об'єкт являє собою адміністративну будівлю з територією, що охороняється, розташоване за адресою: м Москва.

В'їзд на територію об'єкта здійснюється через 4 КПП , З встановленими автоматичними воротами, оснащується системою контролю доступу. Вхід до будинку здійснюється через 4 турнікета, також оснащеними системою контролю доступу. У будівлі захистом СКУД підлягають 150 службових і технологічних приміщень.

2 Основні технічні рішення, прийняті в проекті

2.1 Загальна характеристика системи

2.1.1 Прийняті технічні рішення засновані на комплексному підході до захисту об'єкта з урахуванням вимог, висунутих до апаратури, яка встановлюється на об'єкті.

Для забезпечення захисту об'єкту, і виконання всіх вимог нормативної документації проектом передбачено застосування наступного керуючого обладнання:

 • ACS-102-CE-B - контролер СКУД RusGuard;
 • TTR-04.1- турнікет "Perco";
 • RDR-102-EH - зчитувач карт доступу;
 • PR-EH05- антивандальний зчитувач карт доступу;
 • CAME ATI 5000 - привід воріт лінійний самоблокирующийся;
 • CAME ZF1N - блок управління приводом.

2.1.2 Контролери ACS-102-CE-B встановлюються в приміщенні охорони (управління турнікетами) і на КПП (управління воротами). До контролера підключається зчитувачі, а також ланцюги управління виконавчими механізмами (турнікетом, воротами).

Контролери об'єднуються в шину по інтерфейсу CAN-HS і через Ethernet порт одного з контролерів підключаються до існуючої локальної мережі об'єкта.

2.1.3 Ворота на КПП обладнуються автоматичними приводами з блоком управління. Управління воротами здійснюється з КПП або від системи контролю доступу. З боку в'їзду та виїзду встановлюються антивандальні RFID зчитувачі.

2.1.4 Прохід через турнікети дозволяється охоронцем з пульта управління турнікетом, або системою СКУД при ідентифікації користувача по прикладеної карті.

2.2 Опис основних характеристик СКУД RusGuard

2.2.1 Основні відомості

Система контролю і управління доступом RusGuard є новітньою розробкою, заснованої на останніх досягненнях в області мікропроцесорної техніки і технології розробки програмного забезпечення. RusGuard - зареєстрована торгова марка, а обладнання має всі необхідні сертифікати відповідності.

СКУД RusGuard вигідно відрізняється від інших продуктів на ринку універсальністю, як апаратної, так і програмної частин.

Контролери СКУД RusGuard підтримують роботу з усіма видами точок доступу:

 • двері,
 • двоє дверей,
 • турнікет з картоприймачем,
 • ворота / шлагбаум з картоприймачем з керуванням світлофорами.

Універсальність апаратної частини істотно спрощує обслуговування системи, зважаючи на відсутність необхідності придбання ЗІП різних типів контролерів. Надійність обладнання гарантує його безвідмовну роботу протягом всього терміну експлуатації.

Контролери СКУД функціонує автономно, або в складі мережевої системи спільно з ПО RusGuard Soft. Інтерфейс зв'язку контролера з сервером:

 • CAN-HS - High Speed ​​Control Area Network (двухпроводная інтерфейсна шина передачі даних).
 • Ethernet 10/100 BASE-T.

Зважаючи на наявність відразу кількох інтерфейсів, контролери з легкістю вписуються в існуючу СКС об'єкта, дозволяючи створити різні моделі підключення обладнання: кожен контролер в мережу Ethernet, підключення по шині CAN, підключення контролерів в режимі конвертера CAN-Ethernet.

2.2.2 Відмінні риси обладнання

Використання контролерами в якості інтерфейсу зв'язку з сервером шини CAN і Ethernet, а також застосування спеціально розробленого протоколу верхнього рівня, дозволило реалізувати ряд унікальних функцій, безпосередньо пов'язаних з особливостями інтерфейсу CAN і Ethernet, а саме:

 • Реалізація мережевий архітектури "Майстер-Майстер" та відмова від постійного опитування пристроїв з боку сервера. У структурі системи відсутня Майстер-пристрій (пульт, сервер та ін.) Постійно опитує всі компоненти системи і передає команди ім. Всі пристрої як на шині CAN, так і в мережі Ethernet, є рівноправними, і кожне може звернутися до з'єднання з сервером або іншим пристроєм на шині для передачі інформації.
 • Висока швидкість і відсутність затримок передачі інформації на сервер. У зв'язку з реалізацією архітектури "Майстер-Майстер" в системі відсутні статичні затримки передачі інформації, обумовлені необхідністю постійного циклічного опитування всіх пристроїв в системі. Обмін інформацією здійснюється в режимі реального часу. Висока швидкість обумовлена ​​характеристиками використовуваних інтерфейсів (CAN - до 1 Mbit / s, Ethernet - до 100 Mbit / s).
 • Реалізація функції глобального (в мережі з декількох контролерів) "AntipassBack" без участі сервера. Контролери дозволяють реалізувати до 255 зон "AntipassBack", в тому числі і вкладених.
 • Реалізація функції глобального (в мережі з декількох контролерів) "Заборони подвійного проходу" без участі сервера. Функція посилення правила "AntipassBack", що дозволяє моментально блокувати карту користувача в пристроях на шині, після її зчитування одним з них, але до здійснення проходу користувачем (тобто до вступу в дію алгоритму глобального "AntipasBack").
 • Виконання будь-яким контролером СКУД алгоритмів глобальних реакцій (передачі команд на інші пристрої в мережі) без участі Майстер-пристрої (пульта, сервера і ін.). Наприклад, для реалізації функції "Аварійне розблокування" немає необхідності об'єднання ланцюгів розблокування кожного Контролера, досить підключити ланцюг одного контролера, який в свою чергу передасть команду Аварійною розблокування на інші пристрої на шині.

2.2.3 Відмінні риси ПО RusGuard Soft

Технології, закладені в основу ПО RusGuard спільно з технічними особливостями обладнання, дозволяють будувати єдину комбіновану систему, що включає в себе необмежену кількість серверів обладнання, локальних серверів БД і ін., З організацією, як локальних центрів моніторингу, так і централізованих, що дозволяють контролювати всю систему цілком.

Основні особливості ПО RusGuard:

 • Необмежена кількість контролерів, користувачів, віддалених робочих місць в системі.
 • Можливість необмеженого масштабування і нарощування системи без додаткових витрат.
 • Повний захист інформація в системі на основі механізмів SSL і TLS сертифікатів (можливе використання корпоративних сертифікатів).
 • Вбудований модуль автоматичного розпізнавання документів.
 • Широкі інтеграційні можливості зі сторонніми системами (ІСО Оріон (НВП Болід), 1с, ITV, VisitorControl, Ivideon і ін).
 • Web-інтерфейс сервера звітів.
 • Можливість редагування і створення своїх шаблонів для модуля звітів.

2.3 Опис основних характеристик контролерів ACS-102-CE-B

2.3.1 Призначення

контролер працює автономно або під управлінням серверного програмного забезпечення "RusGuard Soft", © АТ "РусГард".

Автономний режим - режим роботи контролера з наданням або забороною доступу по ключу, занесеному в незалежну пам'ять контролера, в залежності від прав доступу даного ключа, режиму роботи контролера і ін. Події, що відбуваються зберігаються з відміткою часу в незалежній пам'яті контролера.

Робота контролера під керуванням серверного програмного забезпечення аналогічна з різницею в тому, що відбуваються в системі події зчитуються серверним програмним забезпеченням, де відбувається візуалізація, зберігання і передача підключеним віддаленим робочим місцям отриманої з контролера інформації.

Контролер призначений для установки всередині об'єкта і розрахований на цілодобовий режим роботи.

2.3.2 Основні характеристики

2.3.2.1 Харчування контролера здійснюється від вбудованого модульного джерела живлення постійного струму. Основне електроживлення здійснюється від мережі змінного струму напругою 220 В 50 Гц.

Тип модульного джерела живлення - імпульсний.

Номінальний вихідний струм - 4000 мА.

Потужність, споживана від мережі 220 В 50 Гц - не більше 80 Вт.

2.3.2.2 Контроллером ACS-102-CE-B підтримується функція резервного електроживлення. При пропажі основного електроживлення (~ 220 В 50 Гц) здійснюється перехід на резервне джерело (АКБ - 7 А ∙ год). Підтримуються функції автоматичного заряду АКБ, відключення навантажень при глибокому розряді АКБ з видачею відповідної інформації.

2.3.2.3 Максимальний струм, споживаний контролером від джерела живлення постійного струму, становить не більше 150 мА.

2.3.2.4 Кількість незалежних каналів живлення навантажень - 4 (+ 12V-1, + 12V-2, + 12V-3, + 12V-4).

2.3.2.5 Характеристики захисту від перевантаження по каналах харчування навантажень:

 • + 12V-1, + 12V-2 - 500 мА.
 • + 12V-3, + 12V-4 - 1500 мА.

Кожен канал має індивідуальну самовідновлюється електронну схему захисту від перевантаження по струму. При перевищенні встановлених лімітів струму, відбувається відключення відповідного каналу. Після усунення причини перевантаження харчування автоматично відновлюється.

2.3.2.6 Кількість виконавчих реле управління зовнішніми пристроями - 8.

Тип реле - електронні, з індивідуальною схемою термальною захисту і захисту від перевантаження по струму.

Максимальна напруга, що комутується реле EK1- EK4 - 42 В.

Максимальний комутований струм реле EK1- EK4 - 1500 мА (до 3000 мА в імпульсному режимі).

Максимальна напруга, що комутується реле EK5- EK8 - 17 В.

Максимальний комутований струм реле EK5- EK8 - 50 мА.

2.3.2.7 Кількість одночасно підключаються зчитувачів - 3.

Інтерфейс зчитувачів - Wiegand26, Touch Memory (1-Wire, μ-LAN).

Полярність управління індикацією - настроюється.

2.3.2.8 Контролер здійснює аналіз ланцюга тампера корпусу на розтин з видачею відповідної інформації.

2.3.2.9 Контролер має вхід Аварійного відкриття точки доступу по зовнішньому сигналу. Тип контактів ланцюга контролю - настроюється.

2.3.2.10 Інтерфейс зв'язку контролера з сервером:

 • CAN-HS - High Speed ​​Control Area Network.
 • Ethernet 10/100 BASE-T.

2.3.2.11 Контролери забезпечують одночасне виконання функцій конвертера CAN - Ethernet.

2.3.2.12 Типи точок доступу:

 • Двері.
 • Двоє дверей.
 • Турнікет з картоприймачем.
 • Ворота \ шлагбаум з картоприймачем + управління світлофорами.

Вибір режиму роботи контролера здійснюється налаштуванням з конфігуратора.

2.3.2.13 Максимальна кількість ключів / подій - 32 000/60 000 (статичний розподіл пам'яті).

2.4 Опис основних характеристик ПО RusGuard Soft

2.4.1 Підтримувані ОС

Підтримувані ОС (як 32, так і 64 розрядні версії):

 • Windows XP (тільки віддалені АРМ);
 • Windows 7 (Home Premium, Professional, Enterprise, Ultimate);
 • Windows 8 (всі редакції);
 • Windows 2008 Server R2 (всі редакції);
 • Windows 2012 Server (всі редакції).

2.4.2 Опис модулів , Що входять до складу ПО RusGuard Soft:

Модуль конфігурації обладнання

Дозволяє інтегрувати в систему різне обладнання та налаштувати його:

 • контролери СКУД RusGuard;
 • Устаткування ІСО "Оріон" (НВП Болід);
 • USB GSM модеми для використання в модулі Реакцій;
 • Email акаунти для використання в модулі Реакцій;
 • Відеосервери Ivideon (робота з будь-якими IP відеокамерами);
 • Особисті кабінети Ivideon (створення розподілених систем IP відеоспостереження);

Кількість устаткування, що підключається необмежено.

Модуль конфігурації бази даних

Надає функціонал по роботі з співробітниками:

 • Створення списку посад;
 • Створення дерева груп співробітників;
 • Створення розкладів;
 • Створення списків свят і переносів;
 • Створення списку рівнів доступу;

Кількість груп співробітників, співробітників, рівнів доступу - необмежено.

Модуль дозволяє працювати з будь-якими USB-сканерами і WEB-камерами для отримання і збереження фото співробітника.

При редагуванні властивостей співробітника можливо використовувати функціонал розпізнавання документів (паспорт, закордонний. Паспорт, водійське уд.), Який дозволяє оперативно заповнити всі поля картки співробітника шляхом сканування через будь-який USB сканер і автоматичного його розпізнавання.

Модуль конфігурації робочих місць

Дозволяє створювати призначені для користувача АРМ з певним набором модулів системи, конфігурувати режими роботи і відображення різних модулів, налаштовувати параметри екрану відображення модулів і ін.

Для кожного АРМ і входять до нього модулів передбачена можливість завдання унікальних налаштувань відображення різних елементів, а також дозволу зміни їх оператором при роботі.

Кількість створених користувальницьких робочих місць - необмежено. До складу кожного АРМ може бути включений довільний набір модулів системи. Доступ операторів до тих чи інших робочих місцях конфигурируется в розподільній скриньці системою.

Модуль конфігурації системи

Призначення модуля: управління операторами системи, створення груп операторів, ролей, прав доступу до створених робочих місць, розмежування прав доступу до функцій системи.

Кількість груп та операторів системи - необмежено. Кожній групі операторів присвоюються права доступу до певного набору створених користувальницьких робочих місць.

Також в даному модулі здійснюється конфігурація серверних Реакцій. При створенні реакцій задаються тимчасові розкладу реакцій, налаштовуються фільтри на пристрої, співробітників та ін.

Доступні дії для реакцій:

 • відправка SMS. Відправлення повідомлень здійснюється на окремий список номерів і / або на список номерів користувача, який викликав цю реакцію.
 • відправка Email. Відправлення повідомлень здійснюється на окремий список номерів і / або на список номерів користувача, який викликав цю реакцію.
 • запис відео з інтегрованих IP камер. Налаштовується час запису до настання події і час запису після події. Доступ до відеофрагментів здійснюється з логів щодо подій в модулі Звіти.
 • запуск зовнішнього застосування / скрипта. В параметрах запуску передаються дані події для використання в різних скриптах.

модуль плани

Дозволяє працювати з графічними планами. Кількість і вкладеність планів необмежена. На плани наносяться піктограми заведених в систему пристроїв (контролери, відеокамери, зони, розділи і ін.) Які вказують на поточну стан і дозволяють управляти ними.

При додаванні в систему IP камер можливо перегляд з цих камер живого відео.

Модуль Фотоідентифікація (відеоверіфікаціі)

Дозволяє відображати фотографії співробітників, що проходять через обрані точки доступу, а також живе відео з інтегрованих камер.

Конфігурація екрану (створення зон для відображення фото або відео контенту), кількість відображуваних фотографій і інші параметри настроюються користувачем.

При відповідних настройках обладнання, дозволяє управляти точкою доступу в режимі "Прохід по вирішенню оператора".

модуль звітів

Дозволяє будувати звіти за наявними шаблонами. Шаблони можна редагувати, кастомизировать, а також самостійно створювати нові і додавати в систему.

Існуючі шаблони дозволяють будувати звіти:

 • За системним подіям
 • Прихід-відхід
 • запізнилися
 • Ті, хто пішов раніше
 • Співробітники в офісі
 • відсутні співробітники
 • Робочий час
 • Робочий час з урахуванням поїздок
 • та ін.

Створені звіти можна експортувати в Word, Excel, PDF, CSV, XML.

Сервер звітів дозволяє настроїти автоматичну (за розкладом) генерацію звітів, збереження або розсилку їх по Email (при використанні редакції MS SQL Server Standart або вище).

Web сервіс сервера звітів

Сервер звітів має WEB інтерфейс, використання якого дозволить оперативно отримати доступ до функціонала Модуля звітів без необхідності установки АРМ RusGuard.

3 Кабельна мережа

3.1 Прокладка кабельної мережі

Підключення контролерів ACS-102-CE, а також всіх супутніх ланцюгів виконати проводом UTP 4 × 2 × 0.52. При необхідності, для підключення окремих пристроїв і блоків провід, UTP 4 × 2 × 0.52 може бути замінений на КСПВ 2 × 0.5, КСПВ 4 × 0.5, КСПВ 8 × 0.5, КПСВЕВ 2 × 2 × 0.5.

Харчування контролерів доступу виконати проводом ВВГнг-LS 3 × 2.5.

Прокладання ліній за підвісною стелею виконати в трубі гнучкою гофрованої діаметром 16 мм, з відкритого стелі та стін - в закритому кабельному каналі ПВХ.

При прокладанні проводів і кабелів враховувати вимоги ПУЕ,

СНиП 3.05.06-85 і відповідного розділу СП 5Л 3130.2009.

4 Електроживлення і заземлення

4.1 Загальні вимоги до електроживлення і заземлення

Електроживлення контролерів доступу виконати відповідно до "ПУЕ" від мережі 220В 50 Гц.

Елементи електротехнічного обладнання систем безпеки повинні задовольняти вимогам ГОСТ 12.2.007.0-75.

Заземлення (занулення) підлягають всі металеві частини електрообладнання, які не перебувають під напругою, але які можуть опинитися під ним, внаслідок порушення ізоляції. Опір заземлювального пристрою повинен бути не більше 4 Ом. Заземлення (занулення) необхідно виконати відповідно до відповідним розділом "ПУЕ", СНиП 3.05.06-85, вимогами ГОСТ 12.1.30-81 і технічної документації заводів виробників комплектуючих виробів.

Монтаж заземлюючих пристроїв виконати відповідно до вимог СНиП 3.05.06-85.

5 Заходи з охорони праці та техніки безпеки

5.1 Загальні вимоги до безпеки праці

Монтажні роботи повинні виконуватися спеціалізованою організацією при будівельної готовності об'єкта, в суворій відповідності з діючими нормами і правилами на монтаж, випробування і здачу в експлуатацію установок систем безпеки і вимогами РД 78.145-93.

Монтажно-налагоджувальні роботи починати після виконання заходів з техніки безпеки згідно СНиП 111-4-80 і акту вхідного контролю.

Всі електромонтажні роботи, обслуговування установок, періодичність та методи випробування захисних засобів виконуються з дотриманням «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів» і «Міжгалузевих правил з охорони праці (правила безпеки) при експлуатації електроустановок».

До монтажу та обслуговування системи допускаються особи які пройшли інструктаж з техніки безпеки. Проходження інструктажу відзначається в журналі з техніки безпеки, який повинен зберігатися у відповідальної особи на об'єкті.

Устаткування допускається до установки після проведення вхідного контролю з складанням акта за встановленою формою.

При виконанні будівельно-монтажних робіт робочі місця монтажників повинні бути обладнані пристроями, що забезпечують безпеку виконання робіт.

При роботі з електроінструментом необхідно забезпечити виконання вимог ГОСТ 12.2.013-87. Електромонтажні роботи в діючих установках робити тільки після зняття напруги.

Пусконалагоджувальні роботи слід проводити відповідно до вимог СНиП 3.05.06-85.

6 Професійний і кваліфікаційний склад осіб, які працюють на об'єкті з технічного обслуговування і експлуатації системи безпеки

6.1 Вимоги до персоналу обслуговуючому систему безпеки

Для обслуговування установок і сигнальних пристроїв рекомендується залучати спеціалізовані організації, які мають ліцензії на проведення зазначеного виду робіт.

Чергові пультових повинні бути навчені правилам роботи на встановленої апаратури.

Проект системи контролю та управління доступом

Завантажити архів з усіма файлами проекту (Титульний лист, Пояснювальна записка, Схеми підключення, Специфікація обладнання) Завантажити архів з усіма файлами проекту (Титульний лист, Пояснювальна записка, Схеми підключення, Специфікація обладнання)

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

зміст

1 Загальні відомості

1.1 Огляд нормативних документів

При розробці проекту враховані вимоги наступних нормативних документів:

 • ГОСТ Р 51241-98;
 • Р 78.36.005-99;
 • СНиП 3.05.06-85;
 • СНиП 12.1.30-81;
 • СНиП 111-4-80;
 • ГОСТ 12.2.013-87;
 • ПУЕ.

Всі технічні заходи розроблені відповідно до вимог екологічних, санітарно-гігієнічних, протипожежних та інших норм, що діють на території РФ і забезпечують безпечну для життя і здоров'я людей експлуатацію комплексної системи при дотриманні передбачених робочими документами заходів.

Вихідними даними для проектування послужили: технічне завдання на проектування, видане Замовником, креслення об'ємно-планувальні.

1.2 Характеристики об'єкта, що захищається

Об'єкт являє собою адміністративну будівлю з територією, що охороняється, розташоване за адресою: м Москва.

В'їзд на територію об'єкта здійснюється через 4 КПП , З встановленими автоматичними воротами, оснащується системою контролю доступу. Вхід до будинку здійснюється через 4 турнікета, також оснащеними системою контролю доступу. У будівлі захистом СКУД підлягають 150 службових і технологічних приміщень.

2 Основні технічні рішення, прийняті в проекті

2.1 Загальна характеристика системи

2.1.1 Прийняті технічні рішення засновані на комплексному підході до захисту об'єкта з урахуванням вимог, висунутих до апаратури, яка встановлюється на об'єкті.

Для забезпечення захисту об'єкту, і виконання всіх вимог нормативної документації проектом передбачено застосування наступного керуючого обладнання:

 • ACS-102-CE-B - контролер СКУД RusGuard;
 • TTR-04.1- турнікет "Perco";
 • RDR-102-EH - зчитувач карт доступу;
 • PR-EH05- антивандальний зчитувач карт доступу;
 • CAME ATI 5000 - привід воріт лінійний самоблокирующийся;
 • CAME ZF1N - блок управління приводом.

2.1.2 Контролери ACS-102-CE-B встановлюються в приміщенні охорони (управління турнікетами) і на КПП (управління воротами). До контролера підключається зчитувачі, а також ланцюги управління виконавчими механізмами (турнікетом, воротами).

Контролери об'єднуються в шину по інтерфейсу CAN-HS і через Ethernet порт одного з контролерів підключаються до існуючої локальної мережі об'єкта.

2.1.3 Ворота на КПП обладнуються автоматичними приводами з блоком управління. Управління воротами здійснюється з КПП або від системи контролю доступу. З боку в'їзду та виїзду встановлюються антивандальні RFID зчитувачі.

2.1.4 Прохід через турнікети дозволяється охоронцем з пульта управління турнікетом, або системою СКУД при ідентифікації користувача по прикладеної карті.

2.2 Опис основних характеристик СКУД RusGuard

2.2.1 Основні відомості

Система контролю і управління доступом RusGuard є новітньою розробкою, заснованої на останніх досягненнях в області мікропроцесорної техніки і технології розробки програмного забезпечення. RusGuard - зареєстрована торгова марка, а обладнання має всі необхідні сертифікати відповідності.

СКУД RusGuard вигідно відрізняється від інших продуктів на ринку універсальністю, як апаратної, так і програмної частин.

Контролери СКУД RusGuard підтримують роботу з усіма видами точок доступу:

 • двері,
 • двоє дверей,
 • турнікет з картоприймачем,
 • ворота / шлагбаум з картоприймачем з керуванням світлофорами.

Універсальність апаратної частини істотно спрощує обслуговування системи, зважаючи на відсутність необхідності придбання ЗІП різних типів контролерів. Надійність обладнання гарантує його безвідмовну роботу протягом всього терміну експлуатації.

Контролери СКУД функціонує автономно, або в складі мережевої системи спільно з ПО RusGuard Soft. Інтерфейс зв'язку контролера з сервером:

 • CAN-HS - High Speed ​​Control Area Network (двухпроводная інтерфейсна шина передачі даних).
 • Ethernet 10/100 BASE-T.

Зважаючи на наявність відразу кількох інтерфейсів, контролери з легкістю вписуються в існуючу СКС об'єкта, дозволяючи створити різні моделі підключення обладнання: кожен контролер в мережу Ethernet, підключення по шині CAN, підключення контролерів в режимі конвертера CAN-Ethernet.

2.2.2 Відмінні риси обладнання

Використання контролерами в якості інтерфейсу зв'язку з сервером шини CAN і Ethernet, а також застосування спеціально розробленого протоколу верхнього рівня, дозволило реалізувати ряд унікальних функцій, безпосередньо пов'язаних з особливостями інтерфейсу CAN і Ethernet, а саме:

 • Реалізація мережевий архітектури "Майстер-Майстер" та відмова від постійного опитування пристроїв з боку сервера. У структурі системи відсутня Майстер-пристрій (пульт, сервер та ін.) Постійно опитує всі компоненти системи і передає команди ім. Всі пристрої як на шині CAN, так і в мережі Ethernet, є рівноправними, і кожне може звернутися до з'єднання з сервером або іншим пристроєм на шині для передачі інформації.
 • Висока швидкість і відсутність затримок передачі інформації на сервер. У зв'язку з реалізацією архітектури "Майстер-Майстер" в системі відсутні статичні затримки передачі інформації, обумовлені необхідністю постійного циклічного опитування всіх пристроїв в системі. Обмін інформацією здійснюється в режимі реального часу. Висока швидкість обумовлена ​​характеристиками використовуваних інтерфейсів (CAN - до 1 Mbit / s, Ethernet - до 100 Mbit / s).
 • Реалізація функції глобального (в мережі з декількох контролерів) "AntipassBack" без участі сервера. Контролери дозволяють реалізувати до 255 зон "AntipassBack", в тому числі і вкладених.
 • Реалізація функції глобального (в мережі з декількох контролерів) "Заборони подвійного проходу" без участі сервера. Функція посилення правила "AntipassBack", що дозволяє моментально блокувати карту користувача в пристроях на шині, після її зчитування одним з них, але до здійснення проходу користувачем (тобто до вступу в дію алгоритму глобального "AntipasBack").
 • Виконання будь-яким контролером СКУД алгоритмів глобальних реакцій (передачі команд на інші пристрої в мережі) без участі Майстер-пристрої (пульта, сервера і ін.). Наприклад, для реалізації функції "Аварійне розблокування" немає необхідності об'єднання ланцюгів розблокування кожного Контролера, досить підключити ланцюг одного контролера, який в свою чергу передасть команду Аварійною розблокування на інші пристрої на шині.

2.2.3 Відмінні риси ПО RusGuard Soft

Технології, закладені в основу ПО RusGuard спільно з технічними особливостями обладнання, дозволяють будувати єдину комбіновану систему, що включає в себе необмежену кількість серверів обладнання, локальних серверів БД і ін., З організацією, як локальних центрів моніторингу, так і централізованих, що дозволяють контролювати всю систему цілком.

Основні особливості ПО RusGuard:

 • Необмежена кількість контролерів, користувачів, віддалених робочих місць в системі.
 • Можливість необмеженого масштабування і нарощування системи без додаткових витрат.
 • Повний захист інформація в системі на основі механізмів SSL і TLS сертифікатів (можливе використання корпоративних сертифікатів).
 • Вбудований модуль автоматичного розпізнавання документів.
 • Широкі інтеграційні можливості зі сторонніми системами (ІСО Оріон (НВП Болід), 1с, ITV, VisitorControl, Ivideon і ін).
 • Web-інтерфейс сервера звітів.
 • Можливість редагування і створення своїх шаблонів для модуля звітів.

2.3 Опис основних характеристик контролерів ACS-102-CE-B

2.3.1 Призначення

контролер працює автономно або під управлінням серверного програмного забезпечення "RusGuard Soft", © АТ "РусГард".

Автономний режим - режим роботи контролера з наданням або забороною доступу по ключу, занесеному в незалежну пам'ять контролера, в залежності від прав доступу даного ключа, режиму роботи контролера і ін. Події, що відбуваються зберігаються з відміткою часу в незалежній пам'яті контролера.

Робота контролера під керуванням серверного програмного забезпечення аналогічна з різницею в тому, що відбуваються в системі події зчитуються серверним програмним забезпеченням, де відбувається візуалізація, зберігання і передача підключеним віддаленим робочим місцям отриманої з контролера інформації.

Контролер призначений для установки всередині об'єкта і розрахований на цілодобовий режим роботи.

2.3.2 Основні характеристики

2.3.2.1 Харчування контролера здійснюється від вбудованого модульного джерела живлення постійного струму. Основне електроживлення здійснюється від мережі змінного струму напругою 220 В 50 Гц.

Тип модульного джерела живлення - імпульсний.

Номінальний вихідний струм - 4000 мА.

Потужність, споживана від мережі 220 В 50 Гц - не більше 80 Вт.

2.3.2.2 Контроллером ACS-102-CE-B підтримується функція резервного електроживлення. При пропажі основного електроживлення (~ 220 В 50 Гц) здійснюється перехід на резервне джерело (АКБ - 7 А ∙ год). Підтримуються функції автоматичного заряду АКБ, відключення навантажень при глибокому розряді АКБ з видачею відповідної інформації.

2.3.2.3 Максимальний струм, споживаний контролером від джерела живлення постійного струму, становить не більше 150 мА.

2.3.2.4 Кількість незалежних каналів живлення навантажень - 4 (+ 12V-1, + 12V-2, + 12V-3, + 12V-4).

2.3.2.5 Характеристики захисту від перевантаження по каналах харчування навантажень:

 • + 12V-1, + 12V-2 - 500 мА.
 • + 12V-3, + 12V-4 - 1500 мА.

Кожен канал має індивідуальну самовідновлюється електронну схему захисту від перевантаження по струму. При перевищенні встановлених лімітів струму, відбувається відключення відповідного каналу. Після усунення причини перевантаження харчування автоматично відновлюється.

2.3.2.6 Кількість виконавчих реле управління зовнішніми пристроями - 8.

Тип реле - електронні, з індивідуальною схемою термальною захисту і захисту від перевантаження по струму.

Максимальна напруга, що комутується реле EK1- EK4 - 42 В.

Максимальний комутований струм реле EK1- EK4 - 1500 мА (до 3000 мА в імпульсному режимі).

Максимальна напруга, що комутується реле EK5- EK8 - 17 В.

Максимальний комутований струм реле EK5- EK8 - 50 мА.

2.3.2.7 Кількість одночасно підключаються зчитувачів - 3.

Інтерфейс зчитувачів - Wiegand26, Touch Memory (1-Wire, μ-LAN).

Полярність управління індикацією - настроюється.

2.3.2.8 Контролер здійснює аналіз ланцюга тампера корпусу на розтин з видачею відповідної інформації.

2.3.2.9 Контролер має вхід Аварійного відкриття точки доступу по зовнішньому сигналу. Тип контактів ланцюга контролю - настроюється.

2.3.2.10 Інтерфейс зв'язку контролера з сервером:

 • CAN-HS - High Speed ​​Control Area Network.
 • Ethernet 10/100 BASE-T.

2.3.2.11 Контролери забезпечують одночасне виконання функцій конвертера CAN - Ethernet.

2.3.2.12 Типи точок доступу:

 • Двері.
 • Двоє дверей.
 • Турнікет з картоприймачем.
 • Ворота \ шлагбаум з картоприймачем + управління світлофорами.

Вибір режиму роботи контролера здійснюється налаштуванням з конфігуратора.

2.3.2.13 Максимальна кількість ключів / подій - 32 000/60 000 (статичний розподіл пам'яті).

2.4 Опис основних характеристик ПО RusGuard Soft

2.4.1 Підтримувані ОС

Підтримувані ОС (як 32, так і 64 розрядні версії):

 • Windows XP (тільки віддалені АРМ);
 • Windows 7 (Home Premium, Professional, Enterprise, Ultimate);
 • Windows 8 (всі редакції);
 • Windows 2008 Server R2 (всі редакції);
 • Windows 2012 Server (всі редакції).

2.4.2 Опис модулів , Що входять до складу ПО RusGuard Soft:

Модуль конфігурації обладнання

Дозволяє інтегрувати в систему різне обладнання та налаштувати його:

 • контролери СКУД RusGuard;
 • Устаткування ІСО "Оріон" (НВП Болід);
 • USB GSM модеми для використання в модулі Реакцій;
 • Email акаунти для використання в модулі Реакцій;
 • Відеосервери Ivideon (робота з будь-якими IP відеокамерами);
 • Особисті кабінети Ivideon (створення розподілених систем IP відеоспостереження);

Кількість устаткування, що підключається необмежено.

Модуль конфігурації бази даних

Надає функціонал по роботі з співробітниками:

 • Створення списку посад;
 • Створення дерева груп співробітників;
 • Створення розкладів;
 • Створення списків свят і переносів;
 • Створення списку рівнів доступу;

Кількість груп співробітників, співробітників, рівнів доступу - необмежено.

Модуль дозволяє працювати з будь-якими USB-сканерами і WEB-камерами для отримання і збереження фото співробітника.

При редагуванні властивостей співробітника можливо використовувати функціонал розпізнавання документів (паспорт, закордонний. Паспорт, водійське уд.), Який дозволяє оперативно заповнити всі поля картки співробітника шляхом сканування через будь-який USB сканер і автоматичного його розпізнавання.

Модуль конфігурації робочих місць

Дозволяє створювати призначені для користувача АРМ з певним набором модулів системи, конфігурувати режими роботи і відображення різних модулів, налаштовувати параметри екрану відображення модулів і ін.

Для кожного АРМ і входять до нього модулів передбачена можливість завдання унікальних налаштувань відображення різних елементів, а також дозволу зміни їх оператором при роботі.

Кількість створених користувальницьких робочих місць - необмежено. До складу кожного АРМ може бути включений довільний набір модулів системи. Доступ операторів до тих чи інших робочих місцях конфигурируется в розподільній скриньці системою.

Модуль конфігурації системи

Призначення модуля: управління операторами системи, створення груп операторів, ролей, прав доступу до створених робочих місць, розмежування прав доступу до функцій системи.

Кількість груп та операторів системи - необмежено. Кожній групі операторів присвоюються права доступу до певного набору створених користувальницьких робочих місць.

Також в даному модулі здійснюється конфігурація серверних Реакцій. При створенні реакцій задаються тимчасові розкладу реакцій, налаштовуються фільтри на пристрої, співробітників та ін.

Доступні дії для реакцій:

 • відправка SMS. Відправлення повідомлень здійснюється на окремий список номерів і / або на список номерів користувача, який викликав цю реакцію.
 • відправка Email. Відправлення повідомлень здійснюється на окремий список номерів і / або на список номерів користувача, який викликав цю реакцію.
 • запис відео з інтегрованих IP камер. Налаштовується час запису до настання події і час запису після події. Доступ до відеофрагментів здійснюється з логів щодо подій в модулі Звіти.
 • запуск зовнішнього застосування / скрипта. В параметрах запуску передаються дані події для використання в різних скриптах.

модуль плани

Дозволяє працювати з графічними планами. Кількість і вкладеність планів необмежена. На плани наносяться піктограми заведених в систему пристроїв (контролери, відеокамери, зони, розділи і ін.) Які вказують на поточну стан і дозволяють управляти ними.

При додаванні в систему IP камер можливо перегляд з цих камер живого відео.

Модуль Фотоідентифікація (відеоверіфікаціі)

Дозволяє відображати фотографії співробітників, що проходять через обрані точки доступу, а також живе відео з інтегрованих камер.

Конфігурація екрану (створення зон для відображення фото або відео контенту), кількість відображуваних фотографій і інші параметри настроюються користувачем.

При відповідних настройках обладнання, дозволяє управляти точкою доступу в режимі "Прохід по вирішенню оператора".

модуль звітів

Дозволяє будувати звіти за наявними шаблонами. Шаблони можна редагувати, кастомизировать, а також самостійно створювати нові і додавати в систему.

Існуючі шаблони дозволяють будувати звіти:

 • За системним подіям
 • Прихід-відхід
 • запізнилися
 • Ті, хто пішов раніше
 • Співробітники в офісі
 • відсутні співробітники
 • Робочий час
 • Робочий час з урахуванням поїздок
 • та ін.

Створені звіти можна експортувати в Word, Excel, PDF, CSV, XML.

Сервер звітів дозволяє настроїти автоматичну (за розкладом) генерацію звітів, збереження або розсилку їх по Email (при використанні редакції MS SQL Server Standart або вище).

Web сервіс сервера звітів

Сервер звітів має WEB інтерфейс, використання якого дозволить оперативно отримати доступ до функціонала Модуля звітів без необхідності установки АРМ RusGuard.

3 Кабельна мережа

3.1 Прокладка кабельної мережі

Підключення контролерів ACS-102-CE, а також всіх супутніх ланцюгів виконати проводом UTP 4 × 2 × 0.52. При необхідності, для підключення окремих пристроїв і блоків провід, UTP 4 × 2 × 0.52 може бути замінений на КСПВ 2 × 0.5, КСПВ 4 × 0.5, КСПВ 8 × 0.5, КПСВЕВ 2 × 2 × 0.5.

Харчування контролерів доступу виконати проводом ВВГнг-LS 3 × 2.5.

Прокладання ліній за підвісною стелею виконати в трубі гнучкою гофрованої діаметром 16 мм, з відкритого стелі та стін - в закритому кабельному каналі ПВХ.

При прокладанні проводів і кабелів враховувати вимоги ПУЕ,

СНиП 3.05.06-85 і відповідного розділу СП 5Л 3130.2009.

4 Електроживлення і заземлення

4.1 Загальні вимоги до електроживлення і заземлення

Електроживлення контролерів доступу виконати відповідно до "ПУЕ" від мережі 220В 50 Гц.

Елементи електротехнічного обладнання систем безпеки повинні задовольняти вимогам ГОСТ 12.2.007.0-75.

Заземлення (занулення) підлягають всі металеві частини електрообладнання, які не перебувають під напругою, але які можуть опинитися під ним, внаслідок порушення ізоляції. Опір заземлювального пристрою повинен бути не більше 4 Ом. Заземлення (занулення) необхідно виконати відповідно до відповідним розділом "ПУЕ", СНиП 3.05.06-85, вимогами ГОСТ 12.1.30-81 і технічної документації заводів виробників комплектуючих виробів.

Монтаж заземлюючих пристроїв виконати відповідно до вимог СНиП 3.05.06-85.

5 Заходи з охорони праці та техніки безпеки

5.1 Загальні вимоги до безпеки праці

Монтажні роботи повинні виконуватися спеціалізованою організацією при будівельної готовності об'єкта, в суворій відповідності з діючими нормами і правилами на монтаж, випробування і здачу в експлуатацію установок систем безпеки і вимогами РД 78.145-93.

Монтажно-налагоджувальні роботи починати після виконання заходів з техніки безпеки згідно СНиП 111-4-80 і акту вхідного контролю.

Всі електромонтажні роботи, обслуговування установок, періодичність та методи випробування захисних засобів виконуються з дотриманням «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів» і «Міжгалузевих правил з охорони праці (правила безпеки) при експлуатації електроустановок».

До монтажу та обслуговування системи допускаються особи які пройшли інструктаж з техніки безпеки. Проходження інструктажу відзначається в журналі з техніки безпеки, який повинен зберігатися у відповідальної особи на об'єкті.

Устаткування допускається до установки після проведення вхідного контролю з складанням акта за встановленою формою.

При виконанні будівельно-монтажних робіт робочі місця монтажників повинні бути обладнані пристроями, що забезпечують безпеку виконання робіт.

При роботі з електроінструментом необхідно забезпечити виконання вимог ГОСТ 12.2.013-87. Електромонтажні роботи в діючих установках робити тільки після зняття напруги.

Пусконалагоджувальні роботи слід проводити відповідно до вимог СНиП 3.05.06-85.

6 Професійний і кваліфікаційний склад осіб, які працюють на об'єкті з технічного обслуговування і експлуатації системи безпеки

6.1 Вимоги до персоналу обслуговуючому систему безпеки

Для обслуговування установок і сигнальних пристроїв рекомендується залучати спеціалізовані організації, які мають ліцензії на проведення зазначеного виду робіт.

Чергові пультових повинні бути навчені правилам роботи на встановленої апаратури.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача