Статьи

Процеси Firefox: чому їх багато і як зробити менше

  1. Firefox створює менше процесів, ніж Chrome?
  2. Як зменшити число процесів Firefox?
  3. Чи є вигода від зменшення числа процесів?

Заглядаючи в диспетчер задач, багато користувачів могли звернути увагу на наявність в пам'яті відразу декількох процесів firefox.exe. Навіщо Firefox потрібно багато процесів і чи можна їх відключити - читайте далі.

Отже, в диспетчері завдань ви сьогодні можете побачити два, три, чотири, п'ять і більше процесів Firefox.

Навіщо браузеру потрібно кілька процесів? Многопроцессность архітектура підвищує безпеку і стабільність: якщо десь відбудеться збій, то він не затягне разом за собою все інше.

Насправді прийом з безліччю процесів вже давно використовують інші браузери, причому значно більш агресивно, ніж Firefox. Наприклад, Chrome і все оглядачі на базі Chromium (сучасна Opera, яндекс.браузер та інші) і зовсім можуть показувати в диспетчері завдань десятки процесів в пам'яті, якщо у вас завантажено багато вкладок.

браузер та інші) і зовсім можуть показувати в диспетчері завдань десятки процесів в пам'яті, якщо у вас завантажено багато вкладок

У цьому є один серйозний негативний момент: безліч процесів можуть сильно навантажувати слабенький комп'ютер, а якщо ви звикли працювати з великим числом вкладок або у вас встановлено багато розширень, то «напружитися» може вже і ПК з відносно актуальними характеристиками.

Firefox створює менше процесів, ніж Chrome?

Як ми вже сказали, Mozilla підійшла до питання з декількома процесами куди більш обережно, ніж та ж Google.

Спочатку розробники зробили для Firefox лише один додатковий процес, куди виводилися плагіни (не плутати з розширеннями), - plugin-container.exe. Таким чином, у Firefox вперше з'явилося 2 процесу.

Однак час ішов і вимагало від компанії все ж не поступатися конкурентам в плані стабільності та безпеки. У підсумку в цьому році була завершена давно тестували повноцінна многопроцессность архітектура Firefox.

Перевага по меншому споживанню пам'яті Firefox не втрачає, навіть якщо використовує свою многопроцессность на максимум (8 CP - 8 процесів для обробки контенту)

Частина користувачів стабільних версій Firefox вперше змогли оцінити многопроцессность вже цього літа починаючи з Firefox 54. Остаточним же етапом тут став осінній вихід Firefox 57, який більше не підтримував старі розширення . Частина з цих розширень перш могла блокувати многопроцессность режим, змушуючи Firefox використовувати лише один процес.

Втім, з процесами у Firefox справи йдуть все одно не так, як у Chrome. Якщо дітище Google запускає в окремих процесах буквально все і вся (кожну вкладку, кожне розширення), то Firefox розбиває різні елементи на групи. В результаті процесів виходить зовсім не так багато, як у головного конкурента.

Звідси помітно менше споживання пам'яті та в деяких випадках менше навантаження на CPU. Адже величезна кількість процесів в Chromium-браузерах може вантажити навіть не найслабший процесор. А ось Mozilla в результаті прийшла до компромісного і, на наш погляд, найбільш розумного рішення.

До того ж Firefox використовує інший механізм вкладок на вимогу на відміну від того, що застосовується в Chrome і браузерах на основі Chromium.

Якщо ці веб-оглядачі автоматично послідовно завантажують в тлі вкладки з попередньої сесії, то «вогняний лис» робить це лише за явної зверненні (кліці) по вкладці, тим самим, не створюючи зайвих процесів, коли в них немає необхідності. Це також сприяє меншому споживанню ресурсів.

Як зменшити число процесів Firefox?

На відміну Google, Mozilla практично дозволяє користувачеві самому регулювати, скільки процесів в пам'яті використовувати браузеру.

Бачите, як в диспетчері завдань висять кілька процесів firefox.exe (або firefox.exe * 32 в разі використання 32-розрядних версій) і хочете їх прибрати / відключити - не проблема. Відкрийте настройки, перейдіть розділ «основне», дійшовши до підрозділу «продуктивність»:

Відкрийте настройки, перейдіть розділ «основне», дійшовши до підрозділу «продуктивність»:

Якщо ви знімете прапорець з пункту «Використовувати рекомендовані настройки продуктивності», то перед вами з'явиться настройка числа процесів обробки контенту.

На вибір пропонуються варіанти від 1 до 7 процесів (якщо пам'яті у вас більше 8 ГБ, то процесів може пропонуватися і більше, ніж 7):

На цьому моменті варто зробити кілька важливих уточнень.

По-перше, мова йде про процеси для обробки контенту. Якщо ви вкажете тут, наприклад, всього 1 процес, то загальне число процесів в пам'яті зменшиться, однак лише одну копію firefox.exe ви все одно не отримаєте, т. К. Крім контенту Firefox виводить в окремі процеси ще й обробку інтерфейсу.

По-друге, зменшення числа процесів має сенс на комп'ютерах з невеликим об'ємом «оперативки» і вкрай слабким залізом. У свою чергу, на більш-менш прийнятному залозі многопроцессность не погіршить продуктивність, а, навпаки, сприятиме їй, хай і ціною збільшеного споживання пам'яті.

Нарешті, по-третє, сильно відступати від рекомендованих значень за кількістю процесів для контенту ми все ж не радимо, т. К. Програма виставляє їх на підставі аналізу вашого заліза.

Чи є вигода від зменшення числа процесів?

Якщо говорити про наш власному прикладі, то для ПК з 8 ГБ ОЗУ спочатку було запропоновано 4 процесу по обробці контенту. При цьому в пам'яті при відкритті великого числа вкладок могло відображатися до 7 процесів.

Коли ми встановили число процесів контенту рівним 1, провели перезапуск браузер і заново проклікалі по всіх вкладках, щоб вони завантажилися, в пам'яті передбачувано залишилося тільки 4 процесу.

З них 3 призначені для самого браузера і 1 процес якраз для обробки контенту, причому останній легко відрізнити, т. К. При відкритті пристойного числа вкладок він починає забирати собі пам'яті значно більше за інших:

При відкритті пристойного числа вкладок він починає забирати собі пам'яті значно більше за інших:

У Firefox при цьому у нас було відкрито 15 різних сайтів. У початковому режимі (7 процесів) сумарне споживання пам'яті склало близько 1,5 ГБ. Коли ж процесів залишилося лише чотири, то в сумі вони забирали близько 1,4 ГБ (див. Скріншоти вище).

Ми повторювали експеримент кілька разів, кожен з них «виграш» оперативної пам'яті становив всього 100-150 МБ. При цьому варто враховувати, що продуктивність браузера від переходу на 1 процес для контенту могла бути знижена. Таким чином, сенс зменшення числа процесів, як бачите, дуже невеликий.

Оцініть статтю

Ігор Андрєєв - автор статей для ITRew.ru і Our-Firefox.ru. Захоплений сучасними технологіями, розповідаю про них у своїх текстах)

Сторінка автора - twitter.com

схоже

Firefox створює менше процесів, ніж Chrome?
Як зменшити число процесів Firefox?
Чи є вигода від зменшення числа процесів?
Навіщо браузеру потрібно кілька процесів?
Firefox створює менше процесів, ніж Chrome?
Як зменшити число процесів Firefox?
Чи є вигода від зменшення числа процесів?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача