Статьи

Процес Antimalware Service Executable вантажить систему Windows 10? Як виправити

 1. Для чого потрібен процес msmpeng.exe або Antimalware Service Executable?
 2. Крок 1. Змініть розклад перевірок Захисника Windows
 3. Крок 2. Додайте Antimalware Service Executable в список виключень Захисника Windows
 4. Крок 3. Вимкніть Захисник Windows
 5. Крок 4. Перевірте систему на шкідливі зараження

Процес Antimalware Service Executable грає важливу роль в роботі вбудованого в Windows 10 антивіруса «Захисник Windows». Однак, даний процес відомий в негативному ключі за підвищене споживання ресурсів процесора і уповільнення продуктивності

Однак, даний процес відомий в негативному ключі за підвищене споживання ресурсів процесора і уповільнення продуктивності

Якщо ви використовуєте захисник Windows в Windows 10 і помітили високе навантаження на процесор протягом нехарактерно тривалого періоду часу, то знайте, що дану ситуацію можна виправити.

У даній статті ми привели кілька простих кроків, які дозволять запобігти підвищене споживання системних ресурсів з боку Antimalware Service Executable і оптимізувати роботу даної служби.

Для чого потрібен процес msmpeng.exe або Antimalware Service Executable?

Якщо ви використовуєте Захисник Windows в якості основної антивірусного захисту, то відкривши Диспетчер завдань (Ctrl + Shift + Esc) на вкладці "Процеси" ви виявите процес під назвою Antimalware Service Executable і відповідний файл MsMpEng.exe.

Даний процес дозволяє Захиснику Windows виконувати моніторинг комп'ютера на предмет загроз і забезпечувати захист від шкідливих об'єктів і кібератак в режимі реального часу. З іншого боку, саме цей процес може стати причиною непропорційно великого навантаження на процесор.

Ще одна функція Захисника Windows, яка може призводити до зниження швидкодії системи - це повна перевірка, під час неї аналізуються всі файли на вашому комп'ютері. Для виконання повної перевірки активно потрібно процесорна потужність, і в ряді випадків цей процес може використовувати всі доступні ресурси системи. Все це призводить до зависань, затримок, втрати чуйності та інших порушень працездатності системи.

Звичайно, всі антивірусні програми споживають певний обсяг ресурсів, але Захисника Windows в цьому плані відрізняється особливою "ненажерливістю". Стандартний антивірус Windows 10 може споживати зайва кількість процесорної потужності протягом тривалого часу і ініціювати повну перевірку комп'ютера, навіть коли ви встаєте з ранку і намагаєтеся швиденько перевірити пошту або новини на веб-сайті.

Хоча дана поведінка Захисника Windows дійсно дратує, дуже важливо, щоб ви не відключали його повністю, не встановивши попередньо альтернативне антивірусне рішення. В кінцевому підсумку, саме Захисник Windows намагається встати на шляху між вами і кіберзлочинцями. Просто дозвольте програмі безпеки виконувати свої завдання, а потім виконайте дані кроки, щоб запобігти потенційним проблемам:

Крок 1. Змініть розклад перевірок Захисника Windows

У більшості випадків високе споживання оперативної пам'яті процесом Antimalware Service Executable пов'язано саме з проведенням повного сканування системи. Рекомендується запланувати перевірки таким чином, щоб ймовірність відчути втрату процесорної потужності була мінімальною.

 • У пошуку Windows введіть Планувальник завдань, виберіть з'явився результат.
 • У навігаційній панелі ліворуч пункт "Бібліотека планувальника завдань". Продовжуйте розкривати папки і перейдіть по шляху:

Microsoft / Windows / Windows Defender

 • Двічі клацніть по запису Windows Defender Scheduled Scan в центральній панелі.
 • Виберіть вкладку "Умови", приберіть все галочки і натисніть ОК. Ця дія дозволить скасувати всі настройки сканувань за розкладом.
 • Для захисту вашого комп'ютера потрібно запланувати нові завдань перевірки, які повинні надавати мінімальний вплив на продуктивність системи. Для цього двічі клацніть "Windows Defender Scheduled Scan", виберіть вкладку "Тригери" і натисніть кнопку "Створити ..".
 • Створіть новий розклад завдання, яке підходить під ваші потреби, дотримуючись баланс між захистом і продуктивністю системи. У загальному випадку рекомендується створити щотижневі перевірки в той час, коли ймовірність використання вами комп'ютера мінімальна.
 • Повторіть ці кроки для решти трьох служб по тому ж шляху: Windows Defender Cache Maintenance, Windows Defender Cleanup, Windows Defender Verification.

Крок 2. Додайте Antimalware Service Executable в список виключень Захисника Windows

Під час своїх перевірок, Захисник Windows перевіряє абсолютно всі файли на комп'ютері, в тому числі файли самого антивіруса. Це призводить до деяких незвичайним взаємодій і стає причиною зависання системи. Щоб запобігти подібним ситуаціям, ви можете дати Захиснику Windows інструкцію виключити власні файли з графіка повного сканування системи.

 • Натисніть Ctrl + Shift + Esc, щоб відкрити Диспетчер Завдань.
 • У списку процесів виберіть Antimalware Service Executable. Клацніть правою кнопкою миші по процесу та виберіть пункт "Відкрити розташування файлу".
 • В адресному рядку, ви побачите повний шлях до виконуваного файлу Antimalware Service Executable. Виберіть адресний рядок в Провіднику Windows і скопіюйте повний шлях.
 • У пошуку Windows введіть Безпека Windows (або "Центр безпеки Захисника Windows" для Windows 10 нижче версії 1809) і виберіть верхній результат для запуску однойменної програми.
 • Виберіть "Захист від вірусів і загроз", потім перейдіть в "Параметри захисту від вірусів і загроз> Управління настройками".
 • Прокрутіть до секції "Винятки" і натисніть на посилання "Додавання або видалення винятків". У наступному вікні виберіть "Додати виключення", виберіть пункт "Папка" і в адресний рядок вставте повний шлях до папки з виконуваним файлом Antimalware Service Executable (MsMpEng.exe). Потім натисніть "Вибір папки" і папка тепер буде виключена з сканування.

Крок 3. Вимкніть Захисник Windows

Якщо перші два кроки не вирішує проблему, то варто розглянути повне відключення Windows Defender. Зверніть увагу, що в цьому випадку ви залишаєтеся уразливі до різних видів атак, тому критично важливо встановити замісник продукт перед видаленням Захисника Windows.

 • Натисніть клавіші Win + R, щоб запустити діалогове вікно "Виконати".
 • Введіть regedit і натисніть ОК, щоб відкрити редактор системного реєстру.
 • В панелі навігації виберіть папки, щоб перейти по шляху:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows Defender

 • Якщо по даному шляху вже є ключ "DisableAntiSpyware", то клікніть по ньому і встановіть значення "1".
  1. Якщо по даному шляху відсутній ключ DisableAntiSpyware, то потрібно створити його вручну. Клацніть правою кнопкою миші по основній панелі редактора і виберіть Створити> Параметр DWORD (32 біти).
  2. Назвіть даний ключ реєстру DisableAntiSpyware і встановіть значення "1".

Крок 4. Перевірте систему на шкідливі зараження

Існує ймовірність, що висока активність Захисника Windows пов'язана з зараженням системи вірусами та іншими видами шкідливого ПЗ. Запустіть повну перевірку системи, використовуючи сторонній антивірусний сканер , наприклад Dr.Web CureIt! , Malwarebytes Free або Emsisoft Emergency Kit . Незалежне сканування допоможе виявити встановлені в системі шкідливі програми, видалення яких дозволить повернути високу швидкодію системи.

Захисник Windows - це дуже корисний інструмент безпеки, особливо з огляду на той факт, що він поставляється безкоштовно з операційною системою. Побічним ефектом його роботи може стати серйозне уповільнення продуктивності ПК. Використовуючи наведені в цьому посібнику,, ви зможете оптимізувати роботу Antimalware Service Executable і відновити високу швидкість роботи системи.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Exe або Antimalware Service Executable?
Exe або Antimalware Service Executable?
Знайшли друкарську помилку?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача