Статьи

Про що говорять провідні України / Архів журналів

 1. Про що говорять провідні України Сьогодні ми розповімо про людей, чий досвід гідний всілякої уваги,...
 2. Павло Ковчег
 3. Олександр Дрімм
 4. Дмитро Антонов
 5. Олександр Марк
 6. Про що говорять провідні України
 7. Павло Ковчег
 8. Олександр Дрімм
 9. Дмитро Антонов
 10. Олександр Марк
 11. Про що говорять провідні України
 12. Павло Ковчег
 13. Олександр Дрімм
 14. Дмитро Антонов
 15. Олександр Марк

Про що говорять провідні України

Сьогодні ми розповімо про людей, чий досвід гідний всілякої уваги, хто і в нинішній важкій ситуації шукає можливість робити бізнес і приносити комусь радість. Це допомагає їм самореалізуватися.

«Чи можна уявити сучасну весілля, корпоратив або день народження без хорошого ведучого свята? Навряд чи, адже це людина, яка задає тон всьому торжества. Саме він враховує інтереси кожного гостя і, тонко направляючи подія за задуманим сценарієм, забезпечує відмінний настрій всім присутнім ».

Такими словами зустрічає сайт проекту «Провідні України», якому не так давно виповнився рік. З одинадцяти учасників проекту розмовляти з «2000» прийшли четверо - Павло Ковчег, Олександр Дрімм і дует «Непитущі провідні» (Саша Марк і Дмитро Антонов). Хлопці розповіли, чому вирішили об'єднатися, яким клієнтам можуть відмовити і що робити, якщо жених в паніці.

Павло Ковчег

Павло Ковчег, // Катерина ЛАЩІКОВА

- Одного разу ми зібралися на пікнік, і я висунув пропозицію про об'єднання. Захотілося створити майданчик, яка буде продавати нас і викличе довіру клієнтів. Ми зібрали професіоналів, які можуть якісно вести будь-які заходи. Можна сказати, вийшов ексклюзив івент-послуг, що представлено в інтернеті.

Платформа зручна тим, що всі ми працюємо приблизно в одному стилі - сучасному. Зробили так, що на сайті зручно вибрати ведучого на його резюме, зодіаку, кольором очей і росту.

В цілому це навіть спеціально зроблено для того, щоб на наш сайт дорівнювали і інші провідні, початківці. Тобто ми прагнемо поставити тренд на якісні івент-послуги.

- Кого-то вибирають частіше, а кого-то можуть взагалі не вибрати. Або кожен працює сам на себе?

- Просто є різний клієнт. Одні вибирають більш смішного ведучого, інші - гламурного. Ми всі рвно не схожі і працюємо в різній ціновій політиці. В першу чергу, звичайно, клієнт вибирає візуально, а без зустрічі - так тим більше не визначитися. Деякі просять показати відео зі своєю роботою. Але це нерозумно, адже ми на тому відео працювали абсолютно з іншими людьми на заході, де була зовсім інша атмосфера і жарти.

Я вважаю, що ми спростили клієнту життя. Є конкретний сайт з 11 провідними, є конкуренція - вибирайте.

- «... Свої правила і принципи, які нас відрізняють від інших», - написано у вас на сайті. Це якісь принципи?

- Чи не бути старомодними, прагнути до нового, вчитися у старших товаришів. У нас певний імідж, якого повинен дотримуватися кожен учасник, не можна псувати репутацію. І не демпінгувати: ціну опустити можна завжди, а ось підняти - набагато складніше.

У глобальному сенсі ми всі конкуренти між собою. І, на щастя, переступили через себе, у нас немає ревнощів. Якщо вибрали не мене, а колегу, означає, це моя недоробка, і немає часу розслаблятися.

- За якими критеріями відбираєте ведучих?

- У нас є правило голосування: 8 плюсових голосів. Наше рішення ґрунтується на рейтингу провідного, його потенціал. До нас звертаються прогресивніші клієнти в плані тенденцій, намагаємося здивувати, щоб не було заїжджене. Отже, і провідних підбираємо лише тих, хто може запропонувати щось нове.

- Щось нове - це як?

- Все починається з особистої зустрічі з клієнтом, коли треба запалити його своєю енергією, розташувати до себе і стати друзями в кінці зустрічі. Після я пишу під хлопців сценарій. Не буду приховувати, що є стандартні розваги, які є в арсеналі кожного ведучого. Але розмовна тематика - НЕ шаблон. Йти по шаблону - це початківець рівень ведучого. Я завжди готую сюрпризи, намагаюся дати більше, ніж від мене очікують. Хочу здивувати клієнта, так як саме в цьому випадку спрацює сарафанне радіо, на якому власне і тримається наш бізнес.

- Цікаво, а чому у вашій асоціації немає жінок?

- Чому ж, ми можемо взяти до нас дівчат, але тільки не ведуть - їх нас насправді мало не тільки у нас, але і у всьому світі. Можливо, у жінок інший гумор, його подача. Я знаю одиниці дійсно крутих дівчат-ведучих в Києві.

- Часто гостям не подобається постійне втручання ведучого в процес. Що робите в таких ситуаціях?

- Буває, що публіка йде важко. Взяти, приміром, айтішників і продажників. Другі в якомусь плані так само, як і ми, запалюють людей, працюють в розмовній тематиці. Заходи з цими двома видами професій - це як чорне і біле. З айтішників важко. Вони люблять випити, смачно поїсти і тонкий своєрідний гумор, можливо, після застілля - легкі танці. Я зрозумів, що не потрібно завойовувати публіку якимись стандартними речами, потрібно спілкуватися їхньою мовою.

Якщо гість замкнутий, його все одно можна висмикнути з публіки, ввести в кураж, це приводить у захват інших, і починається: «Боже, Міша, ти ж ніколи не танцював!» А Мишко вже з Танею на столі отжигает.

Мій прийом - це розуміння психології людей. Також можу заспівати (сам пишу пісні) і підношу це несподівано.

- Знаю, що ведуть дратує, коли їх називають тамадою.

- Так, слівце так собі, архаїзм якийсь. Найчастіше до нас так звертаються люди, які звикли до заходів з 90-х. Звичайно, не можна судити про клієнта за першим дзвінком, одягу і т. Д. Людина просто-напросто звик, що тамада - це веселощі.

Олександр Дрімм

Олександр Дрімм, // Катерина ЛАЩІКОВА

- Саша, буває, що гості дратують?

- Не без цього ... Професіоналізм вимагає терпіння. Треба мовчки реагувати на п'яні кпини, зауваження і т. Д. Від цього ніхто не застрахований.

- Твоє ідеальне захід?

- Це коли клієнт сказав «Роби!» І не влазить в організацію. Потім він щасливий і не може знайти слів подяки.

- Розкажи курйозні ситуації на весіллях.

- Їх повно. Якось, наприклад, нареченого вкрали замість нареченої. Гірше, коли гості не попереджають про свої подарунки і сюрпризи, ніж та наламивают програму. Вони для себе вирішили, що це буде круто, ні з ким не узгодили, і, наприклад, на весілля увалюються цигани з ведмедем. Це все добре і навіть може припасти до душі молодятам, але все ж краще попереджати основних організаторів.

- Ти відмовляєш замовникам?

- За багато років роботи склалися принципи і амбіції, які я можу виправдати. Якщо я дорогою, то це не означає, що я поганий, просто існує ряд моїх пріоритетів. Відмовляю клієнтам, які не зовсім розуміють, як повинно бути. Маю на увазі традиції, які вже не актуальні (типу миття ніг тещі на весіллі). Вони псують враження про весілля, про ведучого і про молодожонів, які це затвердили. Виняток - це якщо зробити це креативно, жартома, але не на повному серйозі.

Також відмовляю при поганій локації: ресторан незручний, в ньому погано працювати, або там брудно, поганий сервіс. Але найчастіше мене запитують про заклади, які я б рекомендував.

Ну і в терміни бажано укластися. Бувають пари, у яких 40-50 гостей, а вимог маса: хочуть і групу, і артистів різних. Мінімум для підготовки - тиждень, але це катастрофічні терміни. Максимум - 1,5 місяця.

- Сучасні конкурси - це які?

- Різні ігри не з інтернету, без непристойностей, частівок і пісень.

-А твій колега Паша Ковчег каже, що співає на весіллях.

- Так у нього класний весільний речитатив, це інше! Я про п'яних лементі на кшталт «Чарки горілки на столі».

- Ну а що найскладніше в твоїй професії?

- Робота з людьми. Це приємно, але складно. Іноді помічаєш, що ненавидиш сусідів, натовп оточуючих, тому що ти і так постійно спілкуєшся з людьми. Треба кожного вислухати, посміхатися, в загальному, бути людиною. І ти намагаєшся, одягаєш маску успішного і позитивного, тобі начебто класно, а насправді так само важко всередині буває, як і всім.

В цілому в нашій країні складно розвиватися. Ось ми з хлопцями створили асоціацію, стало легше. Зокрема, впливає і політична ситуація. З'явилося багато демпінгують провідних, але ми-то тут в Києві господарі, і ми розвиваємося. Важко, що немає конкретного напрямку нашого бізнесу. Ось тільки-тільки почали з'являтися якісь курси, спікери з інших країн приїжджають. Ми в асоціації між собою теж один одного вчимо, вказуємо на помилки, підтримуємо.

Дмитро Антонов

Дмитро Антонов, // Катерина ЛАЩІКОВА

- Діма, які заходи твої улюблені?

- Веду все: я і «весільник», і «корпоратівнік», і «іменинник». Найбільше люблю весілля, це душевно.

У жовтні провів весілля в Іспанії. Було зовсім по-іншому, хлопці зняли віллу з басейном і видом на море. Звичайно, це вразило. Перед цим було весілля в Грузії, в одній з найпрекрасніших готелів - «Казбегі». Там наречений з грузинським корінням, а тому захотів влаштувати відповідну тематику весілля. Це був шалений драйв - танці, їжа, атмосфера. Провідним запросили мене, а ось діджеєм - грузина, ніж зіпсували полсвадьби.

Взагалі я люблю всі події, тому що ретельно ставлюся до підбору клієнтів і відмовляю, якщо відчуваю, що говоримо на різних мовах. Якщо пара наполягає на речах, які я не хочу робити, то гроші нічого не вирішать, адже я просто емоційно не витягну захід. У таких випадках я можу порадити іншого ведучого.

- Років 10 тому все задовольнялися конкурсами а-ля «гроші в підгузники» або «зловити підв'язку нареченої», а тепер публіка більш вимогливим, і ваша робота ускладнюється.

- Безумовно. Панчішки і короваї - це все в минулому. Якщо немає кмітливості придумати щось класне і обгрунтувати цим свою вартість, то, звичайно, є шанс все життя збирати гроші в ці ж панчішки.

Також майже відсутнє поняття «другий день весілля». Буває, що мене запрошують, але вже в якості гостя, до басейну на раків з пивом.

У мене є клієнти, для яких я веду заходи вже шостий рік - всі дні народження, корпоративи, весілля дітей директорів і дітей дітей директорів. І хоч убий, але хочуть бачити тільки мене і Сашу Марка - мого напарника. А в цьому випадку набагато важче, адже клієнт сильно розумний і кожен раз хоче новенького.

- Ось прямо-таки всі провідні відмовляються від старомодних весіль?

- Ні, просто деяким треба з чогось починати. Адже раніше як було: «поїв, та й Вже добре». Нічого, талановиті хлопці завжди будуть рости.

- Розкажи про якомусь своєму безпрограшний прийомчики.

- Не можу! Ти ж напишеш, а потім хтось сплагіатила!

Найголовніше зараз - це формат «френдлі». Немає такого: «добрий вечір, пані та панове!» - це минуле століття. На цьому і будується програма, не варто мучити людей, коли більшість з них сидить в напряг і думає, хоч би цей ведучий не витягнув їх на конкурс!

Я люблю з гостями робити Селфі, хоч Америку цим і не відкрив. Всі молодята хочуть на своєму весіллі якусь фішку, а не потрапляти олівцем в пляшку або обмотувати туалетним папером.

- Бували якісь нетипові замовлення?

- Ну, мені пропонували провести гей-весілля. Не можу до сих пір зрозуміти, це було розлучення від колег або правда. Я не провів би, поки що не готовий до цього. Я не гомофоб, просто досвіду немає.

- Давай про форс-мажор, вони в кожній професії трапляються.

- Якось я вів день народження, який співпав з сумними подіями на майдані. І скасувати вже не можна було, адже це все сталося, як тільки ми зібралися. До речі, вперше я був в такій ситуації, що не розумів, як себе вести. Врятувала ситуацію іменинниця, яка висловилася перша, згладивши цим напругу.

Одного разу нам зателефонували о 4 годині дня і сказали, що терміново потрібні провідні на 8 вечора з нагоди дня народження одного колишнього заступника міністра. Програма є, гроші хороші, ми їдемо в заміський комплекс, де близько 20 осіб, всі дорослі дядьки, ведуть розмови в стилі «були на полюванні: гроші віджали» і т. П.

Нам сказали, що все обладнання є на місці. Виявилося, що «все обладнання» - це один музичний центр. Довелося працювати без мікрофона, змінювати програму на ходу і т. Д. Але навіть ці серйозні люди «включилися», і все пройшло більш-менш добре.

Буває, комусь погано, дядько чи тітка нап'ється. Буває, що бабуся весь час обурюється, коли вже вкрадуть наречену, «бо вона 20 гривень підготувала». Складно підлаштуватися під всіх відразу, але доводиться.

- Дні народження часто замовляють?

- Так, я їх дуже люблю. Адже весілля весіллями, а від днів народження нікуди не дінешся. От не беремо тільки дитячі, адже, на мій погляд, це найскладніше, що може бути. Весілля вести важко, коли поруч бігає купа діточок і хочеться їх кудись подіти в окрему кімнату. Правильно - це коли організатори заздалегідь продумують план заходу, замовляють окремих аніматорів і дитячу зону.

- А бувало, що молодята не приходять на весілля?

- Була смішна історія з нареченим, який втік. Природно, смішно було швидше нам, а не нареченій. У хлопця просто трапився психоз, який частіше притаманний дівчатам. Загалом, вона ще не приїхала на весілля, а він уже був на місці і трохи випив, після чого злякався і поїхав. Приїжджає наречена, а його і слід прохолов. Всі гості на місці, ніхто нічого не розуміє, ну і ми мовчимо про це відповідно. Наречена плаче, вже п'є з горя, а ми всім навколо розповідаємо, наскільки ж сентиментальна наша невістонька. На щастя, бідолаху привели на місце батьки і в підсумку одружили.

- Невгамовні ці наші батьки! Мабуть, і весілля самі організовують дітям - без їх особливого бажання.

- Так, це до сих пір існує. Я не люблю, коли організацією займаються батьки, легше з молодятами все обговорити, причому з двома відразу. Буває, що батьки за все платять і навіть не показують дітям. Якщо приходить пара, то це більш зрілі молодята.

- Чому дует називається «Непитущі провідні»? Правда не п'єте, чи що?

- Ми не вживаємо на роботі. Якщо вип'єш, жарт притупляється, починається панібратство, а це неправильно. Треба бути на маленьку сходинку «вище» гостей, тримати ситуацію під контролем. Якщо вип'єш, починається: «О, Юрій Іванович, давай до нас!»

Навіть там депутат якийсь обійме тебе, запропонує вискаря, але буде поважати більше, якщо ти відмовишся. Після заходу можемо випити з метою знайомства і зв'язків, так би мовити.

- Ідеальне захід - це яке?

- Коли прийшов додому щасливий, задоволений і з грошима. Добре, коли немає форс-мажору, на кшталт того, що артист в пробці, офіціант не вчасно виніс торт, не прийшов жених, ну, в загальному, коли починаєш нервувати.

-Що найскладніше в роботі?

- Завжди бути в формі. Тяжко працювати з температурою 38, ми не маємо права хворіти. Ну, бувало таке, коли доводилося замінювати, всі ми люди. На щастя, нас багато в асоціації.

Буває емоційне перенапруження, адже багато хто звик думати, що ти птах-говорун, яка за 5 годин заробляє купу грошей. А спробуйте вийти і наговорити професійно в мікрофон, а перед вами 300 чоловік - і розвеселити їх. Поговорити-то може кожен, але кожен так і буде робити це за 1000 грн.

Як і в будь-якій професії, приходиш додому з відчуттям, що розвантажив вагон, і лежиш пластом. Просто багато емоцій даруєш людям, викладаєшся. Якраз з приходом іншого формату заходів я почав відчувати цю втому від віддачі.

- Багато часу йде на підготовку до заходу?

- В основному готуєшся відразу до декількох, а тому одночасно пишеш сценарії і проводиш зустрічі, зводиш клієнта з декораторами, в загальному, в постійному русі. Перевага в тому, що у тебе свій графік і його можна підлаштувати.

- Дівчата знайомляться на заходах?

- Звичайно. Головне, щоб це була не наречена і не заміжня дама. Але і таке бувало.

Олександр Марк

Олександр Марк, // Катерина ЛАЩІКОВА

- Саша, у вас з Дімою один з найбільш згуртованих і відпрацьованих дуетів в Україні. Ви часто працюєте окремо?

- В основному нас запрошують дуетом - це 80% роботи. Безумовно, удвох легше працювати, є можливість імпровізувати, у нас схожий гумор, який доповнює один одного. В роботі дуету менше ймовірність незручних пауз: якщо один кудись вийшов, другий підхопить. Часто ми міняємо конкурси по ходу заходу, це видно по настрою публіки, і це теж легше робити вдвох. Або, буває, пожартував не смішно, люди сидять із застиглими особами, а тут хоп! - і твій напарник виправив ситуацію.

Якщо у кого-то одного разу працював дует, то, швидше за все, вдруге його теж запросять - це жага подвійний порції гумору.

Ідеальне захід - це присутні люди, все залежить від них. Завжди спочатку вивчаю публіку, з якої буду працювати, і в цьому процесі сам створюю для себе комфортні умови.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Про що говорять провідні України

Сьогодні ми розповімо про людей, чий досвід гідний всілякої уваги, хто і в нинішній важкій ситуації шукає можливість робити бізнес і приносити комусь радість. Це допомагає їм самореалізуватися.

«Чи можна уявити сучасну весілля, корпоратив або день народження без хорошого ведучого свята? Навряд чи, адже це людина, яка задає тон всьому торжества. Саме він враховує інтереси кожного гостя і, тонко направляючи подія за задуманим сценарієм, забезпечує відмінний настрій всім присутнім ».

Такими словами зустрічає сайт проекту «Провідні України», якому не так давно виповнився рік. З одинадцяти учасників проекту розмовляти з «2000» прийшли четверо - Павло Ковчег, Олександр Дрімм і дует «Непитущі провідні» (Саша Марк і Дмитро Антонов). Хлопці розповіли, чому вирішили об'єднатися, яким клієнтам можуть відмовити і що робити, якщо жених в паніці.

Павло Ковчег

Павло Ковчег, // Катерина ЛАЩІКОВА

- Одного разу ми зібралися на пікнік, і я висунув пропозицію про об'єднання. Захотілося створити майданчик, яка буде продавати нас і викличе довіру клієнтів. Ми зібрали професіоналів, які можуть якісно вести будь-які заходи. Можна сказати, вийшов ексклюзив івент-послуг, що представлено в інтернеті.

Платформа зручна тим, що всі ми працюємо приблизно в одному стилі - сучасному. Зробили так, що на сайті зручно вибрати ведучого на його резюме, зодіаку, кольором очей і росту.

В цілому це навіть спеціально зроблено для того, щоб на наш сайт дорівнювали і інші провідні, початківці. Тобто ми прагнемо поставити тренд на якісні івент-послуги.

- Кого-то вибирають частіше, а кого-то можуть взагалі не вибрати. Або кожен працює сам на себе?

- Просто є різний клієнт. Одні вибирають більш смішного ведучого, інші - гламурного. Ми всі рвно не схожі і працюємо в різній ціновій політиці. В першу чергу, звичайно, клієнт вибирає візуально, а без зустрічі - так тим більше не визначитися. Деякі просять показати відео зі своєю роботою. Але це нерозумно, адже ми на тому відео працювали абсолютно з іншими людьми на заході, де була зовсім інша атмосфера і жарти.

Я вважаю, що ми спростили клієнту життя. Є конкретний сайт з 11 провідними, є конкуренція - вибирайте.

- «... Свої правила і принципи, які нас відрізняють від інших», - написано у вас на сайті. Це якісь принципи?

- Чи не бути старомодними, прагнути до нового, вчитися у старших товаришів. У нас певний імідж, якого повинен дотримуватися кожен учасник, не можна псувати репутацію. І не демпінгувати: ціну опустити можна завжди, а ось підняти - набагато складніше.

У глобальному сенсі ми всі конкуренти між собою. І, на щастя, переступили через себе, у нас немає ревнощів. Якщо вибрали не мене, а колегу, означає, це моя недоробка, і немає часу розслаблятися.

- За якими критеріями відбираєте ведучих?

- У нас є правило голосування: 8 плюсових голосів. Наше рішення ґрунтується на рейтингу провідного, його потенціал. До нас звертаються прогресивніші клієнти в плані тенденцій, намагаємося здивувати, щоб не було заїжджене. Отже, і провідних підбираємо лише тих, хто може запропонувати щось нове.

- Щось нове - це як?

- Все починається з особистої зустрічі з клієнтом, коли треба запалити його своєю енергією, розташувати до себе і стати друзями в кінці зустрічі. Після я пишу під хлопців сценарій. Не буду приховувати, що є стандартні розваги, які є в арсеналі кожного ведучого. Але розмовна тематика - НЕ шаблон. Йти по шаблону - це початківець рівень ведучого. Я завжди готую сюрпризи, намагаюся дати більше, ніж від мене очікують. Хочу здивувати клієнта, так як саме в цьому випадку спрацює сарафанне радіо, на якому власне і тримається наш бізнес.

- Цікаво, а чому у вашій асоціації немає жінок?

- Чому ж, ми можемо взяти до нас дівчат, але тільки не ведуть - їх нас насправді мало не тільки у нас, але і у всьому світі. Можливо, у жінок інший гумор, його подача. Я знаю одиниці дійсно крутих дівчат-ведучих в Києві.

- Часто гостям не подобається постійне втручання ведучого в процес. Що робите в таких ситуаціях?

- Буває, що публіка йде важко. Взяти, приміром, айтішників і продажників. Другі в якомусь плані так само, як і ми, запалюють людей, працюють в розмовній тематиці. Заходи з цими двома видами професій - це як чорне і біле. З айтішників важко. Вони люблять випити, смачно поїсти і тонкий своєрідний гумор, можливо, після застілля - легкі танці. Я зрозумів, що не потрібно завойовувати публіку якимись стандартними речами, потрібно спілкуватися їхньою мовою.

Якщо гість замкнутий, його все одно можна висмикнути з публіки, ввести в кураж, це приводить у захват інших, і починається: «Боже, Міша, ти ж ніколи не танцював!» А Мишко вже з Танею на столі отжигает.

Мій прийом - це розуміння психології людей. Також можу заспівати (сам пишу пісні) і підношу це несподівано.

- Знаю, що ведуть дратує, коли їх називають тамадою.

- Так, слівце так собі, архаїзм якийсь. Найчастіше до нас так звертаються люди, які звикли до заходів з 90-х. Звичайно, не можна судити про клієнта за першим дзвінком, одягу і т. Д. Людина просто-напросто звик, що тамада - це веселощі.

Олександр Дрімм

Олександр Дрімм, // Катерина ЛАЩІКОВА

- Саша, буває, що гості дратують?

- Не без цього ... Професіоналізм вимагає терпіння. Треба мовчки реагувати на п'яні кпини, зауваження і т. Д. Від цього ніхто не застрахований.

- Твоє ідеальне захід?

- Це коли клієнт сказав «Роби!» І не влазить в організацію. Потім він щасливий і не може знайти слів подяки.

- Розкажи курйозні ситуації на весіллях.

- Їх повно. Якось, наприклад, нареченого вкрали замість нареченої. Гірше, коли гості не попереджають про свої подарунки і сюрпризи, ніж та наламивают програму. Вони для себе вирішили, що це буде круто, ні з ким не узгодили, і, наприклад, на весілля увалюються цигани з ведмедем. Це все добре і навіть може припасти до душі молодятам, але все ж краще попереджати основних організаторів.

- Ти відмовляєш замовникам?

- За багато років роботи склалися принципи і амбіції, які я можу виправдати. Якщо я дорогою, то це не означає, що я поганий, просто існує ряд моїх пріоритетів. Відмовляю клієнтам, які не зовсім розуміють, як повинно бути. Маю на увазі традиції, які вже не актуальні (типу миття ніг тещі на весіллі). Вони псують враження про весілля, про ведучого і про молодожонів, які це затвердили. Виняток - це якщо зробити це креативно, жартома, але не на повному серйозі.

Також відмовляю при поганій локації: ресторан незручний, в ньому погано працювати, або там брудно, поганий сервіс. Але найчастіше мене запитують про заклади, які я б рекомендував.

Ну і в терміни бажано укластися. Бувають пари, у яких 40-50 гостей, а вимог маса: хочуть і групу, і артистів різних. Мінімум для підготовки - тиждень, але це катастрофічні терміни. Максимум - 1,5 місяця.

- Сучасні конкурси - це які?

- Різні ігри не з інтернету, без непристойностей, частівок і пісень.

-А твій колега Паша Ковчег каже, що співає на весіллях.

- Так у нього класний весільний речитатив, це інше! Я про п'яних лементі на кшталт «Чарки горілки на столі».

- Ну а що найскладніше в твоїй професії?

- Робота з людьми. Це приємно, але складно. Іноді помічаєш, що ненавидиш сусідів, натовп оточуючих, тому що ти і так постійно спілкуєшся з людьми. Треба кожного вислухати, посміхатися, в загальному, бути людиною. І ти намагаєшся, одягаєш маску успішного і позитивного, тобі начебто класно, а насправді так само важко всередині буває, як і всім.

В цілому в нашій країні складно розвиватися. Ось ми з хлопцями створили асоціацію, стало легше. Зокрема, впливає і політична ситуація. З'явилося багато демпінгують провідних, але ми-то тут в Києві господарі, і ми розвиваємося. Важко, що немає конкретного напрямку нашого бізнесу. Ось тільки-тільки почали з'являтися якісь курси, спікери з інших країн приїжджають. Ми в асоціації між собою теж один одного вчимо, вказуємо на помилки, підтримуємо.

Дмитро Антонов

Дмитро Антонов, // Катерина ЛАЩІКОВА

- Діма, які заходи твої улюблені?

- Веду все: я і «весільник», і «корпоратівнік», і «іменинник». Найбільше люблю весілля, це душевно.

У жовтні провів весілля в Іспанії. Було зовсім по-іншому, хлопці зняли віллу з басейном і видом на море. Звичайно, це вразило. Перед цим було весілля в Грузії, в одній з найпрекрасніших готелів - «Казбегі». Там наречений з грузинським корінням, а тому захотів влаштувати відповідну тематику весілля. Це був шалений драйв - танці, їжа, атмосфера. Провідним запросили мене, а ось діджеєм - грузина, ніж зіпсували полсвадьби.

Взагалі я люблю всі події, тому що ретельно ставлюся до підбору клієнтів і відмовляю, якщо відчуваю, що говоримо на різних мовах. Якщо пара наполягає на речах, які я не хочу робити, то гроші нічого не вирішать, адже я просто емоційно не витягну захід. У таких випадках я можу порадити іншого ведучого.

- Років 10 тому все задовольнялися конкурсами а-ля «гроші в підгузники» або «зловити підв'язку нареченої», а тепер публіка більш вимогливим, і ваша робота ускладнюється.

- Безумовно. Панчішки і короваї - це все в минулому. Якщо немає кмітливості придумати щось класне і обгрунтувати цим свою вартість, то, звичайно, є шанс все життя збирати гроші в ці ж панчішки.

Також майже відсутнє поняття «другий день весілля». Буває, що мене запрошують, але вже в якості гостя, до басейну на раків з пивом.

У мене є клієнти, для яких я веду заходи вже шостий рік - всі дні народження, корпоративи, весілля дітей директорів і дітей дітей директорів. І хоч убий, але хочуть бачити тільки мене і Сашу Марка - мого напарника. А в цьому випадку набагато важче, адже клієнт сильно розумний і кожен раз хоче новенького.

- Ось прямо-таки всі провідні відмовляються від старомодних весіль?

- Ні, просто деяким треба з чогось починати. Адже раніше як було: «поїв, та й Вже добре». Нічого, талановиті хлопці завжди будуть рости.

- Розкажи про якомусь своєму безпрограшний прийомчики.

- Не можу! Ти ж напишеш, а потім хтось сплагіатила!

Найголовніше зараз - це формат «френдлі». Немає такого: «добрий вечір, пані та панове!» - це минуле століття. На цьому і будується програма, не варто мучити людей, коли більшість з них сидить в напряг і думає, хоч би цей ведучий не витягнув їх на конкурс!

Я люблю з гостями робити Селфі, хоч Америку цим і не відкрив. Всі молодята хочуть на своєму весіллі якусь фішку, а не потрапляти олівцем в пляшку або обмотувати туалетним папером.

- Бували якісь нетипові замовлення?

- Ну, мені пропонували провести гей-весілля. Не можу до сих пір зрозуміти, це було розлучення від колег або правда. Я не провів би, поки що не готовий до цього. Я не гомофоб, просто досвіду немає.

- Давай про форс-мажор, вони в кожній професії трапляються.

- Якось я вів день народження, який співпав з сумними подіями на майдані. І скасувати вже не можна було, адже це все сталося, як тільки ми зібралися. До речі, вперше я був в такій ситуації, що не розумів, як себе вести. Врятувала ситуацію іменинниця, яка висловилася перша, згладивши цим напругу.

Одного разу нам зателефонували о 4 годині дня і сказали, що терміново потрібні провідні на 8 вечора з нагоди дня народження одного колишнього заступника міністра. Програма є, гроші хороші, ми їдемо в заміський комплекс, де близько 20 осіб, всі дорослі дядьки, ведуть розмови в стилі «були на полюванні: гроші віджали» і т. П.

Нам сказали, що все обладнання є на місці. Виявилося, що «все обладнання» - це один музичний центр. Довелося працювати без мікрофона, змінювати програму на ходу і т. Д. Але навіть ці серйозні люди «включилися», і все пройшло більш-менш добре.

Буває, комусь погано, дядько чи тітка нап'ється. Буває, що бабуся весь час обурюється, коли вже вкрадуть наречену, «бо вона 20 гривень підготувала». Складно підлаштуватися під всіх відразу, але доводиться.

- Дні народження часто замовляють?

- Так, я їх дуже люблю. Адже весілля весіллями, а від днів народження нікуди не дінешся. От не беремо тільки дитячі, адже, на мій погляд, це найскладніше, що може бути. Весілля вести важко, коли поруч бігає купа діточок і хочеться їх кудись подіти в окрему кімнату. Правильно - це коли організатори заздалегідь продумують план заходу, замовляють окремих аніматорів і дитячу зону.

- А бувало, що молодята не приходять на весілля?

- Була смішна історія з нареченим, який втік. Природно, смішно було швидше нам, а не нареченій. У хлопця просто трапився психоз, який частіше притаманний дівчатам. Загалом, вона ще не приїхала на весілля, а він уже був на місці і трохи випив, після чого злякався і поїхав. Приїжджає наречена, а його і слід прохолов. Всі гості на місці, ніхто нічого не розуміє, ну і ми мовчимо про це відповідно. Наречена плаче, вже п'є з горя, а ми всім навколо розповідаємо, наскільки ж сентиментальна наша невістонька. На щастя, бідолаху привели на місце батьки і в підсумку одружили.

- Невгамовні ці наші батьки! Мабуть, і весілля самі організовують дітям - без їх особливого бажання.

- Так, це до сих пір існує. Я не люблю, коли організацією займаються батьки, легше з молодятами все обговорити, причому з двома відразу. Буває, що батьки за все платять і навіть не показують дітям. Якщо приходить пара, то це більш зрілі молодята.

- Чому дует називається «Непитущі провідні»? Правда не п'єте, чи що?

- Ми не вживаємо на роботі. Якщо вип'єш, жарт притупляється, починається панібратство, а це неправильно. Треба бути на маленьку сходинку «вище» гостей, тримати ситуацію під контролем. Якщо вип'єш, починається: «О, Юрій Іванович, давай до нас!»

Навіть там депутат якийсь обійме тебе, запропонує вискаря, але буде поважати більше, якщо ти відмовишся. Після заходу можемо випити з метою знайомства і зв'язків, так би мовити.

- Ідеальне захід - це яке?

- Коли прийшов додому щасливий, задоволений і з грошима. Добре, коли немає форс-мажору, на кшталт того, що артист в пробці, офіціант не вчасно виніс торт, не прийшов жених, ну, в загальному, коли починаєш нервувати.

-Що найскладніше в роботі?

- Завжди бути в формі. Тяжко працювати з температурою 38, ми не маємо права хворіти. Ну, бувало таке, коли доводилося замінювати, всі ми люди. На щастя, нас багато в асоціації.

Буває емоційне перенапруження, адже багато хто звик думати, що ти птах-говорун, яка за 5 годин заробляє купу грошей. А спробуйте вийти і наговорити професійно в мікрофон, а перед вами 300 чоловік - і розвеселити їх. Поговорити-то може кожен, але кожен так і буде робити це за 1000 грн.

Як і в будь-якій професії, приходиш додому з відчуттям, що розвантажив вагон, і лежиш пластом. Просто багато емоцій даруєш людям, викладаєшся. Якраз з приходом іншого формату заходів я почав відчувати цю втому від віддачі.

- Багато часу йде на підготовку до заходу?

- В основному готуєшся відразу до декількох, а тому одночасно пишеш сценарії і проводиш зустрічі, зводиш клієнта з декораторами, в загальному, в постійному русі. Перевага в тому, що у тебе свій графік і його можна підлаштувати.

- Дівчата знайомляться на заходах?

- Звісно. Головне, щоб це була не наречена і не заміжня дама. Але і таке бувало.

Олександр Марк

Олександр Марк, // Катерина ЛАЩІКОВА

- Саша, у вас з Дімою один з найбільш згуртованих і відпрацьованих дуетів в Україні. Ви часто працюєте окремо?

- В основному нас запрошують дуетом - це 80% роботи. Безумовно, удвох легше працювати, є можливість імпровізувати, у нас схожий гумор, який доповнює один одного. В роботі дуету менше ймовірність незручних пауз: якщо один кудись вийшов, другий підхопить. Часто ми міняємо конкурси по ходу заходу, це видно по настрою публіки, і це теж легше робити вдвох. Або, буває, пожартував не смішно, люди сидять із застиглими особами, а тут хоп! - і твій напарник виправив ситуацію.

Якщо у кого-то одного разу працював дует, то, швидше за все, вдруге його теж запросять - це жага подвійний порції гумору.

Ідеальне захід - це присутні люди, все залежить від них. Завжди спочатку вивчаю публіку, з якої буду працювати, і в цьому процесі сам створюю для себе комфортні умови.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Про що говорять провідні України

Сьогодні ми розповімо про людей, чий досвід гідний всілякої уваги, хто і в нинішній важкій ситуації шукає можливість робити бізнес і приносити комусь радість. Це допомагає їм самореалізуватися.

«Чи можна уявити сучасну весілля, корпоратив або день народження без хорошого ведучого свята? Навряд чи, адже це людина, яка задає тон всьому торжества. Саме він враховує інтереси кожного гостя і, тонко направляючи подія за задуманим сценарієм, забезпечує відмінний настрій всім присутнім ».

Такими словами зустрічає сайт проекту «Провідні України», якому не так давно виповнився рік. З одинадцяти учасників проекту розмовляти з «2000» прийшли четверо - Павло Ковчег, Олександр Дрімм і дует «Непитущі провідні» (Саша Марк і Дмитро Антонов). Хлопці розповіли, чому вирішили об'єднатися, яким клієнтам можуть відмовити і що робити, якщо жених в паніці.

Павло Ковчег

Павло Ковчег, // Катерина ЛАЩІКОВА

- Одного разу ми зібралися на пікнік, і я висунув пропозицію про об'єднання. Захотілося створити майданчик, яка буде продавати нас і викличе довіру клієнтів. Ми зібрали професіоналів, які можуть якісно вести будь-які заходи. Можна сказати, вийшов ексклюзив івент-послуг, що представлено в інтернеті.

Платформа зручна тим, що всі ми працюємо приблизно в одному стилі - сучасному. Зробили так, що на сайті зручно вибрати ведучого на його резюме, зодіаку, кольором очей і росту.

В цілому це навіть спеціально зроблено для того, щоб на наш сайт дорівнювали і інші провідні, початківці. Тобто ми прагнемо поставити тренд на якісні івент-послуги.

- Кого-то вибирають частіше, а кого-то можуть взагалі не вибрати. Або кожен працює сам на себе?

- Просто є різний клієнт. Одні вибирають більш смішного ведучого, інші - гламурного. Ми всі рвно не схожі і працюємо в різній ціновій політиці. В першу чергу, звичайно, клієнт вибирає візуально, а без зустрічі - так тим більше не визначитися. Деякі просять показати відео зі своєю роботою. Але це нерозумно, адже ми на тому відео працювали абсолютно з іншими людьми на заході, де була зовсім інша атмосфера і жарти.

Я вважаю, що ми спростили клієнту життя. Є конкретний сайт з 11 провідними, є конкуренція - вибирайте.

- «... Свої правила і принципи, які нас відрізняють від інших», - написано у вас на сайті. Це якісь принципи?

- Чи не бути старомодними, прагнути до нового, вчитися у старших товаришів. У нас певний імідж, якого повинен дотримуватися кожен учасник, не можна псувати репутацію. І не демпінгувати: ціну опустити можна завжди, а ось підняти - набагато складніше.

У глобальному сенсі ми всі конкуренти між собою. І, на щастя, переступили через себе, у нас немає ревнощів. Якщо вибрали не мене, а колегу, означає, це моя недоробка, і немає часу розслаблятися.

- За якими критеріями відбираєте ведучих?

- У нас є правило голосування: 8 плюсових голосів. Наше рішення ґрунтується на рейтингу провідного, його потенціал. До нас звертаються прогресивніші клієнти в плані тенденцій, намагаємося здивувати, щоб не було заїжджене. Отже, і провідних підбираємо лише тих, хто може запропонувати щось нове.

- Щось нове - це як?

- Все починається з особистої зустрічі з клієнтом, коли треба запалити його своєю енергією, розташувати до себе і стати друзями в кінці зустрічі. Після я пишу під хлопців сценарій. Не буду приховувати, що є стандартні розваги, які є в арсеналі кожного ведучого. Але розмовна тематика - НЕ шаблон. Йти по шаблону - це початківець рівень ведучого. Я завжди готую сюрпризи, намагаюся дати більше, ніж від мене очікують. Хочу здивувати клієнта, так як саме в цьому випадку спрацює сарафанне радіо, на якому власне і тримається наш бізнес.

- Цікаво, а чому у вашій асоціації немає жінок?

- Чому ж, ми можемо взяти до нас дівчат, але тільки не ведуть - їх нас насправді мало не тільки у нас, але і у всьому світі. Можливо, у жінок інший гумор, його подача. Я знаю одиниці дійсно крутих дівчат-ведучих в Києві.

- Часто гостям не подобається постійне втручання ведучого в процес. Що робите в таких ситуаціях?

- Буває, що публіка йде важко. Взяти, приміром, айтішників і продажників. Другі в якомусь плані так само, як і ми, запалюють людей, працюють в розмовній тематиці. Заходи з цими двома видами професій - це як чорне і біле. З айтішників важко. Вони люблять випити, смачно поїсти і тонкий своєрідний гумор, можливо, після застілля - легкі танці. Я зрозумів, що не потрібно завойовувати публіку якимись стандартними речами, потрібно спілкуватися їхньою мовою.

Якщо гість замкнутий, його все одно можна висмикнути з публіки, ввести в кураж, це приводить у захват інших, і починається: «Боже, Міша, ти ж ніколи не танцював!» А Мишко вже з Танею на столі отжигает.

Мій прийом - це розуміння психології людей. Також можу заспівати (сам пишу пісні) і підношу це несподівано.

- Знаю, що ведуть дратує, коли їх називають тамадою.

- Так, слівце так собі, архаїзм якийсь. Найчастіше до нас так звертаються люди, які звикли до заходів з 90-х. Звичайно, не можна судити про клієнта за першим дзвінком, одягу і т. Д. Людина просто-напросто звик, що тамада - це веселощі.

Олександр Дрімм

Олександр Дрімм, // Катерина ЛАЩІКОВА

- Саша, буває, що гості дратують?

- Не без цього ... Професіоналізм вимагає терпіння. Треба мовчки реагувати на п'яні кпини, зауваження і т. Д. Від цього ніхто не застрахований.

- Твоє ідеальне захід?

- Це коли клієнт сказав «Роби!» І не влазить в організацію. Потім він щасливий і не може знайти слів подяки.

- Розкажи курйозні ситуації на весіллях.

- Їх повно. Якось, наприклад, нареченого вкрали замість нареченої. Гірше, коли гості не попереджають про свої подарунки і сюрпризи, ніж та наламивают програму. Вони для себе вирішили, що це буде круто, ні з ким не узгодили, і, наприклад, на весілля увалюються цигани з ведмедем. Це все добре і навіть може припасти до душі молодятам, але все ж краще попереджати основних організаторів.

- Ти відмовляєш замовникам?

- За багато років роботи склалися принципи і амбіції, які я можу виправдати. Якщо я дорогою, то це не означає, що я поганий, просто існує ряд моїх пріоритетів. Відмовляю клієнтам, які не зовсім розуміють, як повинно бути. Маю на увазі традиції, які вже не актуальні (типу миття ніг тещі на весіллі). Вони псують враження про весілля, про ведучого і про молодожонів, які це затвердили. Виняток - це якщо зробити це креативно, жартома, але не на повному серйозі.

Також відмовляю при поганій локації: ресторан незручний, в ньому погано працювати, або там брудно, поганий сервіс. Але найчастіше мене запитують про заклади, які я б рекомендував.

Ну і в терміни бажано укластися. Бувають пари, у яких 40-50 гостей, а вимог маса: хочуть і групу, і артистів різних. Мінімум для підготовки - тиждень, але це катастрофічні терміни. Максимум - 1,5 місяця.

- Сучасні конкурси - це які?

- Різні ігри не з інтернету, без непристойностей, частівок і пісень.

-А твій колега Паша Ковчег каже, що співає на весіллях.

- Так у нього класний весільний речитатив, це інше! Я про п'яних лементі на кшталт «Чарки горілки на столі».

- Ну а що найскладніше в твоїй професії?

- Робота з людьми. Це приємно, але складно. Іноді помічаєш, що ненавидиш сусідів, натовп оточуючих, тому що ти і так постійно спілкуєшся з людьми. Треба кожного вислухати, посміхатися, в загальному, бути людиною. І ти намагаєшся, одягаєш маску успішного і позитивного, тобі начебто класно, а насправді так само важко всередині буває, як і всім.

В цілому в нашій країні складно розвиватися. Ось ми з хлопцями створили асоціацію, стало легше. Зокрема, впливає і політична ситуація. З'явилося багато демпінгують провідних, але ми-то тут в Києві господарі, і ми розвиваємося. Важко, що немає конкретного напрямку нашого бізнесу. Ось тільки-тільки почали з'являтися якісь курси, спікери з інших країн приїжджають. Ми в асоціації між собою теж один одного вчимо, вказуємо на помилки, підтримуємо.

Дмитро Антонов

Дмитро Антонов, // Катерина ЛАЩІКОВА

- Діма, які заходи твої улюблені?

- Веду все: я і «весільник», і «корпоратівнік», і «іменинник». Найбільше люблю весілля, це душевно.

У жовтні провів весілля в Іспанії. Було зовсім по-іншому, хлопці зняли віллу з басейном і видом на море. Звичайно, це вразило. Перед цим було весілля в Грузії, в одній з найпрекрасніших готелів - «Казбегі». Там наречений з грузинським корінням, а тому захотів влаштувати відповідну тематику весілля. Це був шалений драйв - танці, їжа, атмосфера. Провідним запросили мене, а ось діджеєм - грузина, ніж зіпсували полсвадьби.

Взагалі я люблю всі події, тому що ретельно ставлюся до підбору клієнтів і відмовляю, якщо відчуваю, що говоримо на різних мовах. Якщо пара наполягає на речах, які я не хочу робити, то гроші нічого не вирішать, адже я просто емоційно не витягну захід. У таких випадках я можу порадити іншого ведучого.

- Років 10 тому все задовольнялися конкурсами а-ля «гроші в підгузники» або «зловити підв'язку нареченої», а тепер публіка більш вимогливим, і ваша робота ускладнюється.

- Безумовно. Панчішки і короваї - це все в минулому. Якщо немає кмітливості придумати щось класне і обгрунтувати цим свою вартість, то, звичайно, є шанс все життя збирати гроші в ці ж панчішки.

Також майже відсутнє поняття «другий день весілля». Буває, що мене запрошують, але вже в якості гостя, до басейну на раків з пивом.

У мене є клієнти, для яких я веду заходи вже шостий рік - всі дні народження, корпоративи, весілля дітей директорів і дітей дітей директорів. І хоч убий, але хочуть бачити тільки мене і Сашу Марка - мого напарника. А в цьому випадку набагато важче, адже клієнт сильно розумний і кожен раз хоче новенького.

- Ось прямо-таки всі провідні відмовляються від старомодних весіль?

- Ні, просто деяким треба з чогось починати. Адже раніше як було: «поїв, та й Вже добре». Нічого, талановиті хлопці завжди будуть рости.

- Розкажи про якомусь своєму безпрограшний прийомчики.

- Не можу! Ти ж напишеш, а потім хтось сплагіатила!

Найголовніше зараз - це формат «френдлі». Немає такого: «добрий вечір, пані та панове!» - це минуле століття. На цьому і будується програма, не варто мучити людей, коли більшість з них сидить в напряг і думає, хоч би цей ведучий не витягнув їх на конкурс!

Я люблю з гостями робити Селфі, хоч Америку цим і не відкрив. Всі молодята хочуть на своєму весіллі якусь фішку, а не потрапляти олівцем в пляшку або обмотувати туалетним папером.

- Бували якісь нетипові замовлення?

- Ну, мені пропонували провести гей-весілля. Не можу до сих пір зрозуміти, це було розлучення від колег або правда. Я не провів би, поки що не готовий до цього. Я не гомофоб, просто досвіду немає.

- Давай про форс-мажор, вони в кожній професії трапляються.

- Якось я вів день народження, який співпав з сумними подіями на майдані. І скасувати вже не можна було, адже це все сталося, як тільки ми зібралися. До речі, вперше я був в такій ситуації, що не розумів, як себе вести. Врятувала ситуацію іменинниця, яка висловилася перша, згладивши цим напругу.

Одного разу нам зателефонували о 4 годині дня і сказали, що терміново потрібні провідні на 8 вечора з нагоди дня народження одного колишнього заступника міністра. Програма є, гроші хороші, ми їдемо в заміський комплекс, де близько 20 осіб, всі дорослі дядьки, ведуть розмови в стилі «були на полюванні: гроші віджали» і т. П.

Нам сказали, що все обладнання є на місці. Виявилося, що «все обладнання» - це один музичний центр. Довелося працювати без мікрофона, змінювати програму на ходу і т. Д. Але навіть ці серйозні люди «включилися», і все пройшло більш-менш добре.

Буває, комусь погано, дядько чи тітка нап'ється. Буває, що бабуся весь час обурюється, коли вже вкрадуть наречену, «бо вона 20 гривень підготувала». Складно підлаштуватися під всіх відразу, але доводиться.

- Дні народження часто замовляють?

- Так, я їх дуже люблю. Адже весілля весіллями, а від днів народження нікуди не дінешся. От не беремо тільки дитячі, адже, на мій погляд, це найскладніше, що може бути. Весілля вести важко, коли поруч бігає купа діточок і хочеться їх кудись подіти в окрему кімнату. Правильно - це коли організатори заздалегідь продумують план заходу, замовляють окремих аніматорів і дитячу зону.

- А бувало, що молодята не приходять на весілля?

- Була смішна історія з нареченим, який втік. Природно, смішно було швидше нам, а не нареченій. У хлопця просто трапився психоз, який частіше притаманний дівчатам. Загалом, вона ще не приїхала на весілля, а він уже був на місці і трохи випив, після чого злякався і поїхав. Приїжджає наречена, а його і слід прохолов. Всі гості на місці, ніхто нічого не розуміє, ну і ми мовчимо про це відповідно. Наречена плаче, вже п'є з горя, а ми всім навколо розповідаємо, наскільки ж сентиментальна наша невістонька. На щастя, бідолаху привели на місце батьки і в підсумку одружили.

- Невгамовні ці наші батьки! Мабуть, і весілля самі організовують дітям - без їх особливого бажання.

- Так, це до сих пір існує. Я не люблю, коли організацією займаються батьки, легше з молодятами все обговорити, причому з двома відразу. Буває, що батьки за все платять і навіть не показують дітям. Якщо приходить пара, то це більш зрілі молодята.

- Чому дует називається «Непитущі провідні»? Правда не п'єте, чи що?

- Ми не вживаємо на роботі. Якщо вип'єш, жарт притупляється, починається панібратство, а це неправильно. Треба бути на маленьку сходинку «вище» гостей, тримати ситуацію під контролем. Якщо вип'єш, починається: «О, Юрій Іванович, давай до нас!»

Навіть там депутат якийсь обійме тебе, запропонує вискаря, але буде поважати більше, якщо ти відмовишся. Після заходу можемо випити з метою знайомства і зв'язків, так би мовити.

- Ідеальне захід - це яке?

- Коли прийшов додому щасливий, задоволений і з грошима. Добре, коли немає форс-мажору, на кшталт того, що артист в пробці, офіціант не вчасно виніс торт, не прийшов жених, ну, в загальному, коли починаєш нервувати.

-Що найскладніше в роботі?

- Завжди бути в формі. Тяжко працювати з температурою 38, ми не маємо права хворіти. Ну, бувало таке, коли доводилося замінювати, всі ми люди. На щастя, нас багато в асоціації.

Буває емоційне перенапруження, адже багато хто звик думати, що ти птах-говорун, яка за 5 годин заробляє купу грошей. А спробуйте вийти і наговорити професійно в мікрофон, а перед вами 300 чоловік - і розвеселити їх. Поговорити-то може кожен, але кожен так і буде робити це за 1000 грн.

Як і в будь-якій професії, приходиш додому з відчуттям, що розвантажив вагон, і лежиш пластом. Просто багато емоцій даруєш людям, викладаєшся. Якраз з приходом іншого формату заходів я почав відчувати цю втому від віддачі.

- Багато часу йде на підготовку до заходу?

- В основному готуєшся відразу до декількох, а тому одночасно пишеш сценарії і проводиш зустрічі, зводиш клієнта з декораторами, в загальному, в постійному русі. Перевага в тому, що у тебе свій графік і його можна підлаштувати.

- Дівчата знайомляться на заходах?

- Звісно. Головне, щоб це була не наречена і не заміжня дама. Але і таке бувало.

Олександр Марк

Олександр Марк, // Катерина ЛАЩІКОВА

- Саша, у вас з Дімою один з найбільш згуртованих і відпрацьованих дуетів в Україні. Ви часто працюєте окремо?

- В основному нас запрошують дуетом - це 80% роботи. Безумовно, удвох легше працювати, є можливість імпровізувати, у нас схожий гумор, який доповнює один одного. В роботі дуету менше ймовірність незручних пауз: якщо один кудись вийшов, другий підхопить. Часто ми міняємо конкурси по ходу заходу, це видно по настрою публіки, і це теж легше робити вдвох. Або, буває, пожартував не смішно, люди сидять із застиглими особами, а тут хоп! - і твій напарник виправив ситуацію.

Якщо у кого-то одного разу працював дует, то, швидше за все, вдруге його теж запросять - це жага подвійний порції гумору.

Ідеальне захід - це присутні люди, все залежить від них. Завжди спочатку вивчаю публіку, з якої буду працювати, і в цьому процесі сам створюю для себе комфортні умови.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

«Чи можна уявити сучасну весілля, корпоратив або день народження без хорошого ведучого свята?
Або кожен працює сам на себе?
Це якісь принципи?
За якими критеріями відбираєте ведучих?
Щось нове - це як?
Цікаво, а чому у вашій асоціації немає жінок?
Що робите в таких ситуаціях?
Твоє ідеальне захід?
Ти відмовляєш замовникам?
Сучасні конкурси - це які?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то