Статьи

Про що слід знати, перш ніж заводити собаку - The Village

 1. Про що слід знати, перш ніж заводити собаку - The Village Домашні тварини дарують нам тепло і затишок,...
 2. Особистий простір для собаки
 3. Перша прогулянка на вулиці і дресирування
 4. Дресирування і покарання
 5. Як впоратися зі стресом
 6. Як спілкуватися з собакою
 7. Як гуляти з собакою з притулку
 8. Знайомство з собакою з притулку
 9. Як годувати собаку
 10. Про дорослішання і вихованні собаки
 11. Де можна поєднувати прогулянку з дресируванням
 12. Про що слід знати, перш ніж заводити собаку - The Village
 13. Чи потрібно купувати новому вихованцеві клітину
 14. Особистий простір для собаки
 15. Перша прогулянка на вулиці і дресирування
 16. Дресирування і покарання
 17. Як впоратися зі стресом
 18. Як спілкуватися з собакою
 19. Як гуляти з собакою з притулку
 20. Знайомство з собакою з притулку
 21. Як годувати собаку
 22. Про дорослішання і вихованні собаки
 23. Де можна поєднувати прогулянку з дресируванням
 24. Про що слід знати, перш ніж заводити собаку - The Village
 25. Чи потрібно купувати новому вихованцеві клітину
 26. Особистий простір для собаки
 27. Перша прогулянка на вулиці і дресирування
 28. Дресирування і покарання
 29. Як впоратися зі стресом
 30. Як спілкуватися з собакою
 31. Як гуляти з собакою з притулку
 32. Знайомство з собакою з притулку
 33. Як годувати собаку
 34. Про дорослішання і вихованні собаки
 35. Де можна поєднувати прогулянку з дресируванням

Про що слід знати, перш ніж заводити собаку - The Village

Домашні тварини дарують нам тепло і затишок, а ми, в свою чергу, кожен день влаштовуємо їм маленьке свято, просто повертаючись додому і обіймаючи їх.
У спільному проекті з Pedigree® ми дізналися у експертів відповіді на найбільш хвилюючі питання про собак: як підготувати будинок, як годувати, виховувати і карати вихованця. І з'ясували, з чого почати, якщо ви вирішили взяти собаку.

І з'ясували, з чого почати, якщо ви вирішили взяти собаку

Маруся Саяпина

музичний продюсер і господиня двох бультер'єрів

Чи потрібно купувати новому вихованцеві клітину

У мене два бультер'єра: Федір і Беляш. Федір ріс як трава в полі: ніяких вольєрів, перенесень і іншого; спав на ліжку або в місці, яке вибрав сам. Біляші, який молодший за Федора на десять років, ми купували у відомому розсаднику, і, так як вдома вже жив дорослий пес, за порадою заводчика ми встановили будинку вольєр-клітку. Хлопцям потрібно було адаптуватися до того, що їх тепер тут двоє, і кожному потрібно було дати особистий простір. Клітка для цуценя - не крайня міра, насправді це зручно.


Перші тижні щеня особливо багато спить, йому потрібно безпечний простір, щоб господарі могли відлучатися з дому і не турбуватися, що щеня згризе проводку, уб'ється струмом і влаштує пожежа. А гризти все, що на зуб потрапить, для цуценят - мила справа. Стресу від клітини у цуценяти немає - наш менше ніж за місяць благополучно вольєр переріс, рухав і зносив його при будь-якому зручному випадку, і ми зрозуміли, що це вже марно, і вольєр прибрали. Тоді Беляш вибрав собі кімнату, яку ми так і називаємо тепер, - Беляшіна кімната: це його затишне місце, і там ми його закриваємо, коли йдемо з дому надовго.

Особистий простір для собаки

Собаці потрібно своє затишне місце, де можна відпочивати, зберігати іграшки, якщо треба - сховатися від господарів. У цьому місці не можна карати, навіть якщо собака нашкодив, - це особистий простір, яке повинно бути безпечним. Там, навпаки, слід давати ласощі, заохочувати і гладити. Собака повинна знати: що б вона не накоїла, у неї завжди є свій безпечний кут.

Щоб знайти і облаштувати таке місце для вихованця, потрібно звернути увагу на те, де йому подобається відпочивати. Якщо псу подобається ховатися і відпочивати в темних схронах, встановіть в зручному місці лежачок, простору перенесення або клітку. Для Федора ми організували лежак під моїм робочим столом. Стіл великий, він відкидає тінь, під ним завжди неяскраве світло, і Федору комфортно спати поруч, коли я працюю.

Перша прогулянка на вулиці і дресирування

Перший раз виводити на вулицю цуценя можна тільки після планових щеплень. У цуценят зазвичай слабкий імунітет, і можна підхопити будь-яку заразу. Крім того, якщо перша прогулянка випала на теплу пору року, варто надіти нашийник від кліщів і обробити холку спеціальним складом. Це правило діє і за містом, і в місті - кліщів багато всюди. Інакше щеня може не пережити укусу кліща.

Як і будь-яка дитина, щеня все намагається спробувати на смак, а на вулиці з'їсти щось небезпечне нескладно. Тому гуляти слід тільки на повідку, поки собака чітко не засвоїть, що брати з землі що завгодно і тікати в будь-якому напрямку не можна.

Вовк - дика тварина, тому повідці не подобається нікому. Але на повідку набагато безпечніше. Гуляйте так, поки собака не освоїть чітке виконання початкових команд і не виробить звичку завжди бути поруч з господарем.

Дресирування і покарання

Починати дресирувати собаку коштує в квартирі. Почніть заняття в ігровій формі: собаки легко захоплюються, коли виконання команд перетворюється на веселу гру з винагородою ласощами і заохоченням від господаря. Починати краще вдома, а продовжувати вже на вулиці. Для цього візьміть на прогулянку ласощі, якими будете заохочувати собаку за успішно виконані завдання.

Пояснюючи правила, не можна бити вихованця. Якщо дійсно треба покарати, краще шльопнути по попі газетою: удар повинен бути дзвінким і ефектним, але по факту не хворим. Також правильне місце впливу на собаку - шкура на холці. Згадайте, як собаки і кішки носять дитинчат, тримаючи за шкірку. Собаки знають, що той, хто тримає за холку, головний і зараз керує ситуацією. Таким чином собаку можна і навчити, і заспокоїти, і сконцентрувати увагу.

Таким чином собаку можна і навчити, і заспокоїти, і сконцентрувати увагу

бічна собака 1

собака 1

Ольга Орлова

фахівець з поведінки собак, директор і тренер «Школи волонтерів притулків для собак»

Якщо ви вирішили взяти собаку з притулку, треба бути готовим до того, що перший час вам буде складно. У притулку собака живе в своєму соціумі, для неї потрапити до людини в квартиру або в будинок - це стрес. Реакцію собаки не можна передбачити. У притулку вона могла бути милою і спокійною, але це була її звична обстановка. У новому будинку собака може вести себе неадекватно: гарчати, гризти меблі, зриватися з повідця на вулиці. Собака чує в два рази більше звуків, ніж людина, тому в будь-який момент вона може почути щось, злякатися і втекти. C цим потрібно змиритися і потерпіти в перші два тижні. Повернення собак тому все і бувають в цей період: люди не очікують такої поведінки, вони думають, собака відразу буде вдячна і щаслива.

Як впоратися зі стресом

Мені подобається книга «Що повинні знати всі хороші собаки». Автори - американські кінологи Джек Вулхард і Мелісса Бартлетт - радять в першу чергу, коли привели нового вихованця додому, посадити його в будиночок або в захищений куточок, де його ніхто не чіпатиме. У тварини має бути своє місце, в якому воно завжди може сховатися. Багато хто думає, що, якщо собака ховається, це погано, але це зовсім не так: вона не від вас ховається, вона від стресу ховається. І тільки так, сховавшись, вона може пережити цей стрес.

Коли собака трясеться і боїться, люди починають її вмовляти і гладити, а собака думає, що це заохочення, значить, так і треба себе вести. Таким чином, ми не даємо їй установку на вихід із стресового стану, і вона продовжує постійно нервувати. Це як снігова куля. Собака обов'язково повинна навчитися самостійно справлятися зі своїм страхом. Тому спершу дайте їй час, не чіпайте її. Нехай вона огляне, зрозуміє, що ніхто її не напружує, що її годують, гуляють з нею, люблять її.

Нехай вона огляне, зрозуміє, що ніхто її не напружує, що її годують, гуляють з нею, люблять її

Як спілкуватися з собакою

Коли ви заводите собаку в будинок, вона не повинна входити першої. Спочатку йдете ви, потім запрошуєте її, щоб вона розуміла, що вона тут не головна. Якщо ви будете її, як кішку, попереду себе водити, то це потім погано закінчиться. Собака буде думати, що вона тут головна, почне вередувати і перестане вас слухатися.

Багато господарів відразу починають тискати нового вихованця і не розуміють, чому він агресивно реагує на це. Треба розуміти, що в зграї собаки кладуть лапи один одному на холку, проявляючи домінування перед бійкою. Виходить, що, коли люди починають обіймати собаку, вони домінують, чинять тиск. Обіймаючи собаку, ви насильно її собі підкоряєте, а вона не готова до такого, тому може вкусити або неадекватно відреагувати. Так що з ласкою варто почекати до моменту, коли вихованець до вас звикне і почне сам підкорятися.

Як гуляти з собакою з притулку

Під час адаптаційного періоду не варто спускати собаку з повідка. Вона повинна зрозуміти, що ви - її зграя. Коли ви забираєте собаку з притулку, її зграя залишається там. І вона піде шукати своїх. Це дуже поширена реакція. Слідкуйте за собакою весь час.

Машини - головна небезпека. Друга небезпека - це отрута, яку розкидають дог-хантери. Тут можна тільки порекомендувати мати при собі вітамін B6 в ампулах, щоб в екстреному випадку можна було швидко зробити укол і відвезти тварину у ветеринарну клініку. Цуценят можна виводити з намордником, щоб вони нічого не могли з'їсти з землі. Приютські собаки завжди підбирають те, що бачать, - адже всі вони фактично з вулиці і навчалися добувати собі їжу саме таким чином.

Щоб відучити від цієї поганої звички, спробуйте брати на прогулянку ласощі. Коли собака щось знайшла, підкличте її і дайте натомість свою їжу - вона зрозуміє, що у вас в кишені завжди є щось смачне і їй не потрібно нічого шукати, досить просто підійти до людини і попросити. Цей метод працює, але вимагає часу.

Інший метод - це електронний нашийник. Багато до цього ставляться дуже негативно. Але, з іншого боку, отримавши потужний негатив кілька разів, собака дуже швидко відучитися підбирати і не отруїться зі смертельними наслідками. Електронні нашийники коштують дорого, тому простіше надягати собаці намордник.

Електронні нашийники коштують дорого, тому простіше надягати собаці намордник

бічна собака 2-1

бічна собака 2-2

Костянтин Карапетьянц

ректор Першого професійного кінологічного інституту, президент регіональної громадської організації «Кінологія XXI століття»

Коли береш собаку з притулку, треба розуміти, що вона може вести себе асоциально і агресивно. Тому потрібно дуже добре зважити це рішення і порадитися з фахівцями, які допоможуть з усією необхідною інформацією.

Знайомство з собакою з притулку

Краще заздалегідь познайомитися з собакою, щоб вона прийняла людини як компаньйона. Є хороший прийом: взяти собаку до себе спочатку на час, на один-два дні, а потім відвезти назад в притулок. Може бути, пару раз в тиждень приїжджати, брати на повідець і гуляти разом, спостерігаючи за поведінкою тварини. І тільки після цього приймати рішення і приводити собаку в будинок.

Як годувати собаку

Систем годування багато. Найпростіша по калорійності і повноцінності - це готові корми з вітамінно-мінеральним комплексом. Користуватися ними просто: поклав у миску, налив води, поставив - і все. Це зручно, так як не треба нічого готувати, не треба стежити за тим, щоб їжа не зіпсувалася. З цієї точки зору готові корми набагато краще, тому що вони зроблені спеціально для собак.

Про дорослішання і вихованні собаки

Важливо пам'ятати, що, коли собака дорослішає, у неї з'являється необхідність затверджуватися в зграї, тобто в сім'ї. Собака починає поводитися так, як їй диктують закони природи, а не закони людського суспільства. Тому з перших днів появи в будинку треба починати виховувати собаку, інакше рано чи пізно вона вирветься з-під контролю і буде вести себе так, як потрібно їй, а не так, як потрібно вам. Заняття, дресирування і виховання дозволяють соціалізувати собаку.

З собакою треба спілкуватися і дозволяти їй спілкуватися з оточуючими. Спілкування - це головна умова соціального розвитку. Якщо собака не набуде досвіду спілкування з іншими тваринами, результат, як правило, один: панічний страх або агресія. Можна грати, можна змагатися в бігу, в дитячому віці собаці можна боротися за улюблену іграшку і так далі. Головне - дати зрозуміти, що інші тварини не проявляють до неї агресивних намірів, і собака швидко звикне до спілкування.

Я помічав багатьох тварин, яких власники боялися відпустити з повідця протягом довгого часу. Ці собаки дуже прагнули до спілкування в молодому віці, і оскільки їх не пускали, вони виростали або з нестримною агресією, або з панічним страхом. Не буває чогось середнього; якщо собаці заборонити спілкування, не чекайте, що виросте чудово социализированное тварина.

Де можна поєднувати прогулянку з дресируванням

У спальних районах є безліч майданчиків для вигулу тварин. Зазвичай там розміщені спортивні снаряди для самостійної дресирування собаки. А є майданчики, які поєднують і вигул, і заняття фахівця з собакою, - це, напевно, самий правильний підхід до виховання. На таких прогулянках можна і навчити собаку, і дати їй можливість досхочу набегаться, поспілкуватися з родичами.

У Москві найбільша такий майданчик знаходиться в Сокольниках. Дуже непоганий дрессіровочний центр є в Ясеневі. Непогано займаються дресируванням собак в районі Ізмайлова. Є майданчик «Першотравнева» в тому ж Измайлове. У Південному окрузі - це Чертаново. Москва, у порівнянні з іншими містами, має багато дресирувальних майданчиків, хоча їх і стало трохи менше через урбаністичних проблем.

бічна собака 3

Але 4 жовтня для наших вихованців особливий
день - # деньжівотних

Цей день ще сильніше зблизив нас з домашніми улюбленцями. Дізнайтеся, як святкувала вся країна на сайті деньжівотних.рф
і розкажіть, як ви відзначили цей день з Whiskas® і Pedigree® :

1

Додайте фото
або відео з вашим вихованцем

Вже більше 300 000 чоловік відсвяткували з нами

Матеріал підготовлений за підтримки

Матеріал підготовлений за підтримки

Про що слід знати, перш ніж заводити собаку - The Village

Домашні тварини дарують нам тепло і затишок, а ми, в свою чергу, кожен день влаштовуємо їм маленьке свято, просто повертаючись додому і обіймаючи їх.
У спільному проекті з Pedigree® ми дізналися у експертів відповіді на найбільш хвилюючі питання про собак: як підготувати будинок, як годувати, виховувати і карати вихованця. І з'ясували, з чого почати, якщо ви вирішили взяти собаку.

І з'ясували, з чого почати, якщо ви вирішили взяти собаку

Маруся Саяпина

музичний продюсер і господиня двох бультер'єрів

Чи потрібно купувати новому вихованцеві клітину

У мене два бультер'єра: Федір і Беляш. Федір ріс як трава в полі: ніяких вольєрів, перенесень і іншого; спав на ліжку або в місці, яке вибрав сам. Біляші, який молодший за Федора на десять років, ми купували у відомому розсаднику, і, так як вдома вже жив дорослий пес, за порадою заводчика ми встановили будинку вольєр-клітку. Хлопцям потрібно було адаптуватися до того, що їх тепер тут двоє, і кожному потрібно було дати особистий простір. Клітка для цуценя - не крайня міра, насправді це зручно.


Перші тижні щеня особливо багато спить, йому потрібно безпечний простір, щоб господарі могли відлучатися з дому і не турбуватися, що щеня згризе проводку, уб'ється струмом і влаштує пожежа. А гризти все, що на зуб потрапить, для цуценят - мила справа. Стресу від клітини у цуценяти немає - наш менше ніж за місяць благополучно вольєр переріс, рухав і зносив його при будь-якому зручному випадку, і ми зрозуміли, що це вже марно, і вольєр прибрали. Тоді Беляш вибрав собі кімнату, яку ми так і називаємо тепер, - Беляшіна кімната: це його затишне місце, і там ми його закриваємо, коли йдемо з дому надовго.

Особистий простір для собаки

Собаці потрібно своє затишне місце, де можна відпочивати, зберігати іграшки, якщо треба - сховатися від господарів. У цьому місці не можна карати, навіть якщо собака нашкодив, - це особистий простір, яке повинно бути безпечним. Там, навпаки, слід давати ласощі, заохочувати і гладити. Собака повинна знати: що б вона не накоїла, у неї завжди є свій безпечний кут.

Щоб знайти і облаштувати таке місце для вихованця, потрібно звернути увагу на те, де йому подобається відпочивати. Якщо псу подобається ховатися і відпочивати в темних схронах, встановіть в зручному місці лежачок, простору перенесення або клітку. Для Федора ми організували лежак під моїм робочим столом. Стіл великий, він відкидає тінь, під ним завжди неяскраве світло, і Федору комфортно спати поруч, коли я працюю.

Перша прогулянка на вулиці і дресирування

Перший раз виводити на вулицю цуценя можна тільки після планових щеплень. У цуценят зазвичай слабкий імунітет, і можна підхопити будь-яку заразу. Крім того, якщо перша прогулянка випала на теплу пору року, варто надіти нашийник від кліщів і обробити холку спеціальним складом. Це правило діє і за містом, і в місті - кліщів багато всюди. Інакше щеня може не пережити укусу кліща.

Як і будь-яка дитина, щеня все намагається спробувати на смак, а на вулиці з'їсти щось небезпечне нескладно. Тому гуляти слід тільки на повідку, поки собака чітко не засвоїть, що брати з землі що завгодно і тікати в будь-якому напрямку не можна.

Вовк - дика тварина, тому повідці не подобається нікому. Але на повідку набагато безпечніше. Гуляйте так, поки собака не освоїть чітке виконання початкових команд і не виробить звичку завжди бути поруч з господарем.

Дресирування і покарання

Починати дресирувати собаку коштує в квартирі. Почніть заняття в ігровій формі: собаки легко захоплюються, коли виконання команд перетворюється на веселу гру з винагородою ласощами і заохоченням від господаря. Починати краще вдома, а продовжувати вже на вулиці. Для цього візьміть на прогулянку ласощі, якими будете заохочувати собаку за успішно виконані завдання.

Пояснюючи правила, не можна бити вихованця. Якщо дійсно треба покарати, краще шльопнути по попі газетою: удар повинен бути дзвінким і ефектним, але по факту не хворим. Також правильне місце впливу на собаку - шкура на холці. Згадайте, як собаки і кішки носять дитинчат, тримаючи за шкірку. Собаки знають, що той, хто тримає за холку, головний і зараз керує ситуацією. Таким чином собаку можна і навчити, і заспокоїти, і сконцентрувати увагу.

Таким чином собаку можна і навчити, і заспокоїти, і сконцентрувати увагу

бічна собака 1

собака 1

Ольга Орлова

фахівець з поведінки собак, директор і тренер «Школи волонтерів притулків для собак»

Якщо ви вирішили взяти собаку з притулку, треба бути готовим до того, що перший час вам буде складно. У притулку собака живе в своєму соціумі, для неї потрапити до людини в квартиру або в будинок - це стрес. Реакцію собаки не можна передбачити. У притулку вона могла бути милою і спокійною, але це була її звична обстановка. У новому будинку собака може вести себе неадекватно: гарчати, гризти меблі, зриватися з повідця на вулиці. Собака чує в два рази більше звуків, ніж людина, тому в будь-який момент вона може почути щось, злякатися і втекти. C цим потрібно змиритися і потерпіти в перші два тижні. Повернення собак тому все і бувають в цей період: люди не очікують такої поведінки, вони думають, собака відразу буде вдячна і щаслива.

Як впоратися зі стресом

Мені подобається книга «Що повинні знати всі хороші собаки». Автори - американські кінологи Джек Вулхард і Мелісса Бартлетт - радять в першу чергу, коли привели нового вихованця додому, посадити його в будиночок або в захищений куточок, де його ніхто не чіпатиме. У тварини має бути своє місце, в якому воно завжди може сховатися. Багато хто думає, що, якщо собака ховається, це погано, але це зовсім не так: вона не від вас ховається, вона від стресу ховається. І тільки так, сховавшись, вона може пережити цей стрес.

Коли собака трясеться і боїться, люди починають її вмовляти і гладити, а собака думає, що це заохочення, значить, так і треба себе вести. Таким чином, ми не даємо їй установку на вихід із стресового стану, і вона продовжує постійно нервувати. Це як снігова куля. Собака обов'язково повинна навчитися самостійно справлятися зі своїм страхом. Тому спершу дайте їй час, не чіпайте її. Нехай вона огляне, зрозуміє, що ніхто її не напружує, що її годують, гуляють з нею, люблять її.

Нехай вона огляне, зрозуміє, що ніхто її не напружує, що її годують, гуляють з нею, люблять її

Як спілкуватися з собакою

Коли ви заводите собаку в будинок, вона не повинна входити першої. Спочатку йдете ви, потім запрошуєте її, щоб вона розуміла, що вона тут не головна. Якщо ви будете її, як кішку, попереду себе водити, то це потім погано закінчиться. Собака буде думати, що вона тут головна, почне вередувати і перестане вас слухатися.

Багато господарів відразу починають тискати нового вихованця і не розуміють, чому він агресивно реагує на це. Треба розуміти, що в зграї собаки кладуть лапи один одному на холку, проявляючи домінування перед бійкою. Виходить, що, коли люди починають обіймати собаку, вони домінують, чинять тиск. Обіймаючи собаку, ви насильно її собі підкоряєте, а вона не готова до такого, тому може вкусити або неадекватно відреагувати. Так що з ласкою варто почекати до моменту, коли вихованець до вас звикне і почне сам підкорятися.

Як гуляти з собакою з притулку

Під час адаптаційного періоду не варто спускати собаку з повідка. Вона повинна зрозуміти, що ви - її зграя. Коли ви забираєте собаку з притулку, її зграя залишається там. І вона піде шукати своїх. Це дуже поширена реакція. Слідкуйте за собакою весь час.

Машини - головна небезпека. Друга небезпека - це отрута, яку розкидають дог-хантери. Тут можна тільки порекомендувати мати при собі вітамін B6 в ампулах, щоб в екстреному випадку можна було швидко зробити укол і відвезти тварину у ветеринарну клініку. Цуценят можна виводити з намордником, щоб вони нічого не могли з'їсти з землі. Приютські собаки завжди підбирають те, що бачать, - адже всі вони фактично з вулиці і навчалися добувати собі їжу саме таким чином.

Щоб відучити від цієї поганої звички, спробуйте брати на прогулянку ласощі. Коли собака щось знайшла, підкличте її і дайте натомість свою їжу - вона зрозуміє, що у вас в кишені завжди є щось смачне і їй не потрібно нічого шукати, досить просто підійти до людини і попросити. Цей метод працює, але вимагає часу.

Інший метод - це електронний нашийник. Багато до цього ставляться дуже негативно. Але, з іншого боку, отримавши потужний негатив кілька разів, собака дуже швидко відучитися підбирати і не отруїться зі смертельними наслідками. Електронні нашийники коштують дорого, тому простіше надягати собаці намордник.

Електронні нашийники коштують дорого, тому простіше надягати собаці намордник

бічна собака 2-1

бічна собака 2-2

Костянтин Карапетьянц

ректор Першого професійного кінологічного інституту, президент регіональної громадської організації «Кінологія XXI століття»

Коли береш собаку з притулку, треба розуміти, що вона може вести себе асоциально і агресивно. Тому потрібно дуже добре зважити це рішення і порадитися з фахівцями, які допоможуть з усією необхідною інформацією.

Знайомство з собакою з притулку

Краще заздалегідь познайомитися з собакою, щоб вона прийняла людини як компаньйона. Є хороший прийом: взяти собаку до себе спочатку на час, на один-два дні, а потім відвезти назад в притулок. Може бути, пару раз в тиждень приїжджати, брати на повідець і гуляти разом, спостерігаючи за поведінкою тварини. І тільки після цього приймати рішення і приводити собаку в будинок.

Як годувати собаку

Систем годування багато. Найпростіша по калорійності і повноцінності - це готові корми з вітамінно-мінеральним комплексом. Користуватися ними просто: поклав у миску, налив води, поставив - і все. Це зручно, так як не треба нічого готувати, не треба стежити за тим, щоб їжа не зіпсувалася. З цієї точки зору готові корми набагато краще, тому що вони зроблені спеціально для собак.

Про дорослішання і вихованні собаки

Важливо пам'ятати, що, коли собака дорослішає, у неї з'являється необхідність затверджуватися в зграї, тобто в сім'ї. Собака починає поводитися так, як їй диктують закони природи, а не закони людського суспільства. Тому з перших днів появи в будинку треба починати виховувати собаку, інакше рано чи пізно вона вирветься з-під контролю і буде вести себе так, як потрібно їй, а не так, як потрібно вам. Заняття, дресирування і виховання дозволяють соціалізувати собаку.

З собакою треба спілкуватися і дозволяти їй спілкуватися з оточуючими. Спілкування - це головна умова соціального розвитку. Якщо собака не набуде досвіду спілкування з іншими тваринами, результат, як правило, один: панічний страх або агресія. Можна грати, можна змагатися в бігу, в дитячому віці собаці можна боротися за улюблену іграшку і так далі. Головне - дати зрозуміти, що інші тварини не проявляють до неї агресивних намірів, і собака швидко звикне до спілкування.

Я помічав багатьох тварин, яких власники боялися відпустити з повідця протягом довгого часу. Ці собаки дуже прагнули до спілкування в молодому віці, і оскільки їх не пускали, вони виростали або з нестримною агресією, або з панічним страхом. Не буває чогось середнього; якщо собаці заборонити спілкування, не чекайте, що виросте чудово социализированное тварина.

Де можна поєднувати прогулянку з дресируванням

У спальних районах є безліч майданчиків для вигулу тварин. Зазвичай там розміщені спортивні снаряди для самостійної дресирування собаки. А є майданчики, які поєднують і вигул, і заняття фахівця з собакою, - це, напевно, самий правильний підхід до виховання. На таких прогулянках можна і навчити собаку, і дати їй можливість досхочу набегаться, поспілкуватися з родичами.

У Москві найбільша такий майданчик знаходиться в Сокольниках. Дуже непоганий дрессіровочний центр є в Ясеневі. Непогано займаються дресируванням собак в районі Ізмайлова. Є майданчик «Першотравнева» в тому ж Измайлове. У Південному окрузі - це Чертаново. Москва, у порівнянні з іншими містами, має багато дресирувальних майданчиків, хоча їх і стало трохи менше через урбаністичних проблем.

бічна собака 3

Але 4 жовтня для наших вихованців особливий
день - # деньжівотних

Цей день ще сильніше зблизив нас з домашніми улюбленцями. Дізнайтеся, як святкувала вся країна на сайті деньжівотних.рф
і розкажіть, як ви відзначили цей день з Whiskas® і Pedigree® :

1

Додайте фото
або відео з вашим вихованцем

Вже більше 300 000 чоловік відсвяткували з нами

Матеріал підготовлений за підтримки

Матеріал підготовлений за підтримки

Про що слід знати, перш ніж заводити собаку - The Village

Домашні тварини дарують нам тепло і затишок, а ми, в свою чергу, кожен день влаштовуємо їм маленьке свято, просто повертаючись додому і обіймаючи їх.
У спільному проекті з Pedigree® ми дізналися у експертів відповіді на найбільш хвилюючі питання про собак: як підготувати будинок, як годувати, виховувати і карати вихованця. І з'ясували, з чого почати, якщо ви вирішили взяти собаку.

І з'ясували, з чого почати, якщо ви вирішили взяти собаку

Маруся Саяпина

музичний продюсер і господиня двох бультер'єрів

Чи потрібно купувати новому вихованцеві клітину

У мене два бультер'єра: Федір і Беляш. Федір ріс як трава в полі: ніяких вольєрів, перенесень і іншого; спав на ліжку або в місці, яке вибрав сам. Біляші, який молодший за Федора на десять років, ми купували у відомому розсаднику, і, так як вдома вже жив дорослий пес, за порадою заводчика ми встановили будинку вольєр-клітку. Хлопцям потрібно було адаптуватися до того, що їх тепер тут двоє, і кожному потрібно було дати особистий простір. Клітка для цуценя - не крайня міра, насправді це зручно.


Перші тижні щеня особливо багато спить, йому потрібно безпечний простір, щоб господарі могли відлучатися з дому і не турбуватися, що щеня згризе проводку, уб'ється струмом і влаштує пожежа. А гризти все, що на зуб потрапить, для цуценят - мила справа. Стресу від клітини у цуценяти немає - наш менше ніж за місяць благополучно вольєр переріс, рухав і зносив його при будь-якому зручному випадку, і ми зрозуміли, що це вже марно, і вольєр прибрали. Тоді Беляш вибрав собі кімнату, яку ми так і називаємо тепер, - Беляшіна кімната: це його затишне місце, і там ми його закриваємо, коли йдемо з дому надовго.

Особистий простір для собаки

Собаці потрібно своє затишне місце, де можна відпочивати, зберігати іграшки, якщо треба - сховатися від господарів. У цьому місці не можна карати, навіть якщо собака нашкодив, - це особистий простір, яке повинно бути безпечним. Там, навпаки, слід давати ласощі, заохочувати і гладити. Собака повинна знати: що б вона не накоїла, у неї завжди є свій безпечний кут.

Щоб знайти і облаштувати таке місце для вихованця, потрібно звернути увагу на те, де йому подобається відпочивати. Якщо псу подобається ховатися і відпочивати в темних схронах, встановіть в зручному місці лежачок, простору перенесення або клітку. Для Федора ми організували лежак під моїм робочим столом. Стіл великий, він відкидає тінь, під ним завжди неяскраве світло, і Федору комфортно спати поруч, коли я працюю.

Перша прогулянка на вулиці і дресирування

Перший раз виводити на вулицю цуценя можна тільки після планових щеплень. У цуценят зазвичай слабкий імунітет, і можна підхопити будь-яку заразу. Крім того, якщо перша прогулянка випала на теплу пору року, варто надіти нашийник від кліщів і обробити холку спеціальним складом. Це правило діє і за містом, і в місті - кліщів багато всюди. Інакше щеня може не пережити укусу кліща.

Як і будь-яка дитина, щеня все намагається спробувати на смак, а на вулиці з'їсти щось небезпечне нескладно. Тому гуляти слід тільки на повідку, поки собака чітко не засвоїть, що брати з землі що завгодно і тікати в будь-якому напрямку не можна.

Вовк - дика тварина, тому повідці не подобається нікому. Але на повідку набагато безпечніше. Гуляйте так, поки собака не освоїть чітке виконання початкових команд і не виробить звичку завжди бути поруч з господарем.

Дресирування і покарання

Починати дресирувати собаку коштує в квартирі. Почніть заняття в ігровій формі: собаки легко захоплюються, коли виконання команд перетворюється на веселу гру з винагородою ласощами і заохоченням від господаря. Починати краще вдома, а продовжувати вже на вулиці. Для цього візьміть на прогулянку ласощі, якими будете заохочувати собаку за успішно виконані завдання.

Пояснюючи правила, не можна бити вихованця. Якщо дійсно треба покарати, краще шльопнути по попі газетою: удар повинен бути дзвінким і ефектним, але по факту не хворим. Також правильне місце впливу на собаку - шкура на холці. Згадайте, як собаки і кішки носять дитинчат, тримаючи за шкірку. Собаки знають, що той, хто тримає за холку, головний і зараз керує ситуацією. Таким чином собаку можна і навчити, і заспокоїти, і сконцентрувати увагу.

Таким чином собаку можна і навчити, і заспокоїти, і сконцентрувати увагу

бічна собака 1

собака 1

Ольга Орлова

фахівець з поведінки собак, директор і тренер «Школи волонтерів притулків для собак»

Якщо ви вирішили взяти собаку з притулку, треба бути готовим до того, що перший час вам буде складно. У притулку собака живе в своєму соціумі, для неї потрапити до людини в квартиру або в будинок - це стрес. Реакцію собаки не можна передбачити. У притулку вона могла бути милою і спокійною, але це була її звична обстановка. У новому будинку собака може вести себе неадекватно: гарчати, гризти меблі, зриватися з повідця на вулиці. Собака чує в два рази більше звуків, ніж людина, тому в будь-який момент вона може почути щось, злякатися і втекти. C цим потрібно змиритися і потерпіти в перші два тижні. Повернення собак тому все і бувають в цей період: люди не очікують такої поведінки, вони думають, собака відразу буде вдячна і щаслива.

Як впоратися зі стресом

Мені подобається книга «Що повинні знати всі хороші собаки». Автори - американські кінологи Джек Вулхард і Мелісса Бартлетт - радять в першу чергу, коли привели нового вихованця додому, посадити його в будиночок або в захищений куточок, де його ніхто не чіпатиме. У тварини має бути своє місце, в якому воно завжди може сховатися. Багато хто думає, що, якщо собака ховається, це погано, але це зовсім не так: вона не від вас ховається, вона від стресу ховається. І тільки так, сховавшись, вона може пережити цей стрес.

Коли собака трясеться і боїться, люди починають її вмовляти і гладити, а собака думає, що це заохочення, значить, так і треба себе вести. Таким чином, ми не даємо їй установку на вихід із стресового стану, і вона продовжує постійно нервувати. Це як снігова куля. Собака обов'язково повинна навчитися самостійно справлятися зі своїм страхом. Тому спершу дайте їй час, не чіпайте її. Нехай вона огляне, зрозуміє, що ніхто її не напружує, що її годують, гуляють з нею, люблять її.

Нехай вона огляне, зрозуміє, що ніхто її не напружує, що її годують, гуляють з нею, люблять її

Як спілкуватися з собакою

Коли ви заводите собаку в будинок, вона не повинна входити першої. Спочатку йдете ви, потім запрошуєте її, щоб вона розуміла, що вона тут не головна. Якщо ви будете її, як кішку, попереду себе водити, то це потім погано закінчиться. Собака буде думати, що вона тут головна, почне вередувати і перестане вас слухатися.

Багато господарів відразу починають тискати нового вихованця і не розуміють, чому він агресивно реагує на це. Треба розуміти, що в зграї собаки кладуть лапи один одному на холку, проявляючи домінування перед бійкою. Виходить, що, коли люди починають обіймати собаку, вони домінують, чинять тиск. Обіймаючи собаку, ви насильно її собі підкоряєте, а вона не готова до такого, тому може вкусити або неадекватно відреагувати. Так що з ласкою варто почекати до моменту, коли вихованець до вас звикне і почне сам підкорятися.

Як гуляти з собакою з притулку

Під час адаптаційного періоду не варто спускати собаку з повідка. Вона повинна зрозуміти, що ви - її зграя. Коли ви забираєте собаку з притулку, її зграя залишається там. І вона піде шукати своїх. Це дуже поширена реакція. Слідкуйте за собакою весь час.

Машини - головна небезпека. Друга небезпека - це отрута, яку розкидають дог-хантери. Тут можна тільки порекомендувати мати при собі вітамін B6 в ампулах, щоб в екстреному випадку можна було швидко зробити укол і відвезти тварину у ветеринарну клініку. Цуценят можна виводити з намордником, щоб вони нічого не могли з'їсти з землі. Приютські собаки завжди підбирають те, що бачать, - адже всі вони фактично з вулиці і навчалися добувати собі їжу саме таким чином.

Щоб відучити від цієї поганої звички, спробуйте брати на прогулянку ласощі. Коли собака щось знайшла, підкличте її і дайте натомість свою їжу - вона зрозуміє, що у вас в кишені завжди є щось смачне і їй не потрібно нічого шукати, досить просто підійти до людини і попросити. Цей метод працює, але вимагає часу.

Інший метод - це електронний нашийник. Багато до цього ставляться дуже негативно. Але, з іншого боку, отримавши потужний негатив кілька разів, собака дуже швидко відучитися підбирати і не отруїться зі смертельними наслідками. Електронні нашийники коштують дорого, тому простіше надягати собаці намордник.

Електронні нашийники коштують дорого, тому простіше надягати собаці намордник

бічна собака 2-1

бічна собака 2-2

Костянтин Карапетьянц

ректор Першого професійного кінологічного інституту, президент регіональної громадської організації «Кінологія XXI століття»

Коли береш собаку з притулку, треба розуміти, що вона може вести себе асоциально і агресивно. Тому потрібно дуже добре зважити це рішення і порадитися з фахівцями, які допоможуть з усією необхідною інформацією.

Знайомство з собакою з притулку

Краще заздалегідь познайомитися з собакою, щоб вона прийняла людини як компаньйона. Є хороший прийом: взяти собаку до себе спочатку на час, на один-два дні, а потім відвезти назад в притулок. Може бути, пару раз в тиждень приїжджати, брати на повідець і гуляти разом, спостерігаючи за поведінкою тварини. І тільки після цього приймати рішення і приводити собаку в будинок.

Як годувати собаку

Систем годування багато. Найпростіша по калорійності і повноцінності - це готові корми з вітамінно-мінеральним комплексом. Користуватися ними просто: поклав у миску, налив води, поставив - і все. Це зручно, так як не треба нічого готувати, не треба стежити за тим, щоб їжа не зіпсувалася. З цієї точки зору готові корми набагато краще, тому що вони зроблені спеціально для собак.

Про дорослішання і вихованні собаки

Важливо пам'ятати, що, коли собака дорослішає, у неї з'являється необхідність затверджуватися в зграї, тобто в сім'ї. Собака починає поводитися так, як їй диктують закони природи, а не закони людського суспільства. Тому з перших днів появи в будинку треба починати виховувати собаку, інакше рано чи пізно вона вирветься з-під контролю і буде вести себе так, як потрібно їй, а не так, як потрібно вам. Заняття, дресирування і виховання дозволяють соціалізувати собаку.

З собакою треба спілкуватися і дозволяти їй спілкуватися з оточуючими. Спілкування - це головна умова соціального розвитку. Якщо собака не набуде досвіду спілкування з іншими тваринами, результат, як правило, один: панічний страх або агресія. Можна грати, можна змагатися в бігу, в дитячому віці собаці можна боротися за улюблену іграшку і так далі. Головне - дати зрозуміти, що інші тварини не проявляють до неї агресивних намірів, і собака швидко звикне до спілкування.

Я помічав багатьох тварин, яких власники боялися відпустити з повідця протягом довгого часу. Ці собаки дуже прагнули до спілкування в молодому віці, і оскільки їх не пускали, вони виростали або з нестримною агресією, або з панічним страхом. Не буває чогось середнього; якщо собаці заборонити спілкування, не чекайте, що виросте чудово социализированное тварина.

Де можна поєднувати прогулянку з дресируванням

У спальних районах є безліч майданчиків для вигулу тварин. Зазвичай там розміщені спортивні снаряди для самостійної дресирування собаки. А є майданчики, які поєднують і вигул, і заняття фахівця з собакою, - це, напевно, самий правильний підхід до виховання. На таких прогулянках можна і навчити собаку, і дати їй можливість досхочу набегаться, поспілкуватися з родичами.

У Москві найбільша такий майданчик знаходиться в Сокольниках. Дуже непоганий дрессіровочний центр є в Ясеневі. Непогано займаються дресируванням собак в районі Ізмайлова. Є майданчик «Першотравнева» в тому ж Измайлове. У Південному окрузі - це Чертаново. Москва, у порівнянні з іншими містами, має багато дресирувальних майданчиків, хоча їх і стало трохи менше через урбаністичних проблем.

бічна собака 3

Але 4 жовтня для наших вихованців особливий
день - # деньжівотних

Цей день ще сильніше зблизив нас з домашніми улюбленцями. Дізнайтеся, як святкувала вся країна на сайті деньжівотних.рф
і розкажіть, як ви відзначили цей день з Whiskas® і Pedigree® :

1

Додайте фото
або відео з вашим вихованцем

Вже більше 300 000 чоловік відсвяткували з нами

Матеріал підготовлений за підтримки

Матеріал підготовлений за підтримки

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.