Статьи

«Повний захист будь-якого гаджета - це міф». Якою стане битва смартфонів в 2019 році

Новинки в світі цифрових пристроїв не зуміли вразити в минулому році. Спробуємо вгадати, чим заспокоїться серце завзятого гаджетомана в 2019-м. Новинки в світі цифрових пристроїв не зуміли вразити в минулому році

flickr.com/Marco Verch

Айфони ламалися і будуть ламатися, дитячі гаджети цікаві росіянам лише місяць після покупки, китайські девайси заб'ють всіх, а легального супутникового Інтернету росіянам не дадуть. Цифрові підсумки року в розмові з «Фонтанка» підвів провідний аналітик Mobile Research Group Ельдар Муртазін. За його прогнозами, китайська експансія продовжиться і завершиться тотальної перемогою.

- Ельдар Вікторович, який гаджет-прорив ви можете згадати в 2018 році?

- Особливих проривів не було, досить спокійний рік. Смартфони, телефони. Найцікавіше пристрій, як не дивно, - це оновлення навушників від Sony, модель 1000 xm3. Це навушники з шумопоглинання. Для тих, хто часто подорожує, там нові технології є. Це найяскравіша річ.

- Ні проривів, але провали напевно є?

- Провалом можна однозначно вважати iPhone XR. це умовний бюджетний флагман компанії. (В Росії ціна на iPhone XR на старті продажів починалася з 64 990 рублів. - Прим. Ред.) При такій вартості він не користується попитом. Люди не купують його, тому що не розуміють, для чого ця модель потрібна.

- Це смартфони. А як було в минулому році справи з іншими гаджетами? Деякі ритейлери звітували, що за перші дев'ять місяців 2018 року обсяг продажів так званих «розумних пристроїв» в штучному вираженні виріс більш ніж в три рази, а в грошовому - майже в 2,5.

- Ні, тут буму теж немає. Просто в цей перелік включаються багато пристроїв, за фактом «розумними» не є. Наприклад, лампи з датчиком руху. "Розумні пристрої" виділяються за тим, чи можуть вони управлятися з телефону або з комп'ютера. І в цілому зростання видно, тому що позначається ефект спочатку низької бази. Ще багато компаній зараз роздають безкоштовно якісь елементи «розумного будинку», а вважається, що їх купують.

- Добре, але продажу браслетів і фітнес-трекерів теж виросли більш ніж в три рази. Росіяни полюбили здоровий спосіб життя? І відразу: чому половина цього ринку - це китайці?

- Фітнес-браслети стали дуже недорогим способом отримати годинник на руці. І це часто розцінює як хороший подарунок. А китайці дають сьогодні гарне співвідношення ціна-якість при цьому. Цей бренд дешевше в рази. Тому ціна перебиває все. Лідером російського ринку є Xiaomi.

- Ще кажуть, що в п'ять разів зросли продажі дитячих розумних годин. На дітях і раніше добре заробляти, в цифровому світі в тому числі?

- В цілому для «цифри» це не рік дітей. Просто виробники розумних годин вперше вийшли в федеральну роздріб. Але вже зараз можна сказати, що батьки, купуючи цей продукт, часто розчаровуються через неефективність використання. Ними, як правило, припиняють користуватися через місяць-півтора після покупки.

- Але в цілому цифровизация юних росіян зростає?

- Так, звичайно, діти такі ж споживачі електроніки, як і дорослі, навіть в якійсь мірі більше. Якщо раніше діти початкових класів були готові користуватися звичайним кнопковим телефоном, то сьогодні такі школярі вже вибирають смартфон. Позначається, що смартфони стали дешевше. Якщо три роки тому дітей зі смартфонами в молодшій школі було близько 30%, то тепер - 70%.

- Кількість шлюбу у виробників росло в 2018 році? Наприклад, Apple попереджала про можливі дефекти в iPhone X і MacBook Pro. Писали, що нові гаджети не можуть зарядити від розетки.

- В цілому по виробникам шлюб залишився приблизно на тому ж рівні, що і був, - до 3% в середньому "по лікарні". Масових епідемій не було. Але конкретно про Apple - з софтом у них проблеми, і за останні два роки це вже стало звичним. Доходить до смішного - нові iPad Pro гнуться вже на заводі.

- Чи варто побоюватися ремонту iPhone в неавторизованих сервісах? нас лякали блокуваннями .

- Такі пристрої дійсно можуть блокуватися. Правда, блокування користуватися телефоном навіть не тому, що ви відремонтували його десь не там, а через «людський фактор». У регіонах часто несуть апарати в неавторизовані сервіси, тому що гарантія вже скінчилася, а у умільців дешевше. А далі вже починаються казки про те, що блокує Apple. Насправді на 99% це історія про криві руки ремонтника. Сьогодні такий «ремонт» - кожен десятий в Росії. І ще ремонт в неавторизованном сервісі загрожує в першу чергу тим, що вам замість оригінального екрану ставлять китайський, який сильно відрізняється за якістю в гіршу сторону.

- Подумки повертаючись до Піднебесної, дешеву і якісну. Яку частину ринку Китай займає сьогодні, що буде в 2019-му?

- Китайські компанії вкрай агресивні, але в першу чергу можна сказати, що Huawei і Honor у другому півріччі 2018 року стали лідерами в Росії в штучному вираженні. У грошах вони поки займають третє місце, але вже дуже близько до другого місця, де зараз Samsung. І до кінця 2019 року, я думаю, вони будуть першими як в грошах, так і в штуках. Експансія триває. Не дуже зрозуміло, як можуть її Samsung або Apple зупинити. Я думаю, у них це не вийде. (Китайські аналітики з агентства Yuanta Securities Investment Consulting вважають, що позиції Apple, Samsung і Huawei можуть змінюватися по відношенню один до одного в наступному році, але в цілому трійка лідерів поки залишиться колишньою. - Прим. Ред.)

- Китайські гаджети в опалі на території ЄС. Той же «майбутній російський лідер» Huawei. У Чехії чиновникам заборонили використовувати китайські смартфони . Бояться китайців і в Японії . А в Росії не бояться?

- Тому що китайські пристрої в Європі і Японії - це де-факто торгова війна. Немає доказів, що китайці через свої пристрої шпигують за кимось. Але є зворотне доказ, що це робить Америка через ті ж iPhone.

- До цього ЗМІ писали, що Трампа «слухали» через його iPhone. Це недобросовісна конкуренція, або дійсно непробивність американського смартфона - міф? росіяни можуть зламати «яблуко» ?

- Повний захист будь-якого гаджета - це міф.

- Роскачество нам розповіло, що Samsung і Apple - сама надійна техніка . Не люблять в Роскачестве китайців.

- До Роскачеству багато питань з точки зору якості їх досліджень. Вагові критерії невірно розставлені. Наприклад, вказівка ​​частот на моніторі і наявність FM-радіо - це різні вагові коефіцієнти. FM-радіо багатьом просто не потрібно, а в мережі, що використовується - це важливо для більшості.

- Наскільки затребувані росіянами сьогодні смартфони, здатні здійснювати покупки, смартфони з NFC-чіпами?

- NFC вважається функцією, яка необхідна в смартфоні, навіть якщо користувач не планує її використовувати. Це вже правило хорошого тону, щоб вона була. У багатьох китайських компаній на сьогоднішній день NFC немає навіть в дорогих пристроях, і це, звичайно, мінус. Але деякі виробники, той же Huawei, додають NFC спеціально для Європи. Якщо ж говорити про російський ринок, то за безконтактними платежами з мобільних пристроїв ми сьогодні один з найбільших ринків. Це і годинник, і телефони. І ця тема стає не просто популярною, це буде масовий ринок. Сьогодні онлайн-платежі з мобільних пристроїв - приблизно 6% користувачів смартфонів. Хто постійно платить таким чином. І зараз це приріст в сотні відсотків щороку.

- Коли буде масовий російський смартфон для цивільних? Поки що тільки «Джмелі» для обраних .

- Для масового ринку ми не готові випускати російські смартфони. Треба йти поетапно. Наприклад, локалізувати сильні китайські моделі під той софт, який є. Наступного року є закон, який обмежує використання Міністерством оборони і чиновниками на певних позиціях продуктів на базі Android і iOS, у них буде російський Sailfish . Це умовно російський софт, але виконання на фабриках Китаю. Я в цьому проблем не бачу взагалі, вони будуть досить масові. «Ростелеком» та інші організації планують закуповувати їх сотнями тисяч штук.

- У 2019 буде втілений в життя заклик ФАС «Зобов'язати всіх виробників смартфонів і комп'ютерів з заводу попередньо встановлювати в них розроблені в Росії програми»?

- Ні. Це неможливо принципово. Це абсолютно не ринкова історія. І ініційована вона була, наскільки я розумію, компанією «Яндекс», яка забула, що вона за всіма ознаками російської не є. І на сьогоднішній день виходить так, що вигодонабувачів в Росії немає. «Яндекс» зареєстрований в Нідерландах і під цей закон не потрапляє. Тому сьогодні пропозицію про прийняття такого закону намагаються «заграти».

- Як буде виглядати девайс для роботи із супутниковим Інтернетом? У Росії це буде? OneWeb начебто домовився з владою .

- Супутникові телефони мало чим відрізняються від звичайних сьогодні. Це звичайна трубка середніх розмірів, вагою 200 - 220 грамів. Якщо ми говоримо про роутере, то це просто велике кишеньковий пристрій. Але офіційно, швидше за все, на території Росії послуги OneWeb надаватися не будуть. При цьому чисто технічно користуватися ними можна буде. Інша справа, що коштувати це буде досить дорого, а якість локального Інтернету буде вище.

- Хакерські атаки. Експерти з безпеки розповіли, що кожен третій росіянин вже був атакований . Як читачам «Фонтанки» захистити приватність своєї смартфонів життя?

- Правила поведінки - це соціальна гігієна. На Android не встановлюйте додатки в обхід магазин-додатків, якщо ви не впевнені в тому, що ви робите, на 1000%. У магазинах додатків на iOS, Android не потрібно завантажувати додатки, в яких ви не впевнені, а просто хочете спробувати. Не потрібно розмовляти з незнайомими людьми, коли вони щось просять ввести на вашому телефоні. Все просто.

- Прихований майнінг криптовалюта через гаджети на користь злодіїв буде наростати і далі?

- На мій погляд, кріптотема кілька пішла в сторону. В якомусь вигляді це буде залишатися, звичайно. Хоча популярність криптовалюта втрачають.

- Смартфони можна зламати копією голови власника ?

- Це страшилка. Той досвід вельми штучний. Те, що було зламано, - було зламано по фотографії. Наприклад, розпізнавання по райдужній оболонці ока обійти таким способом просто неможливо. У ряду виробників вже використовується комбінована захист, у того ж Samsung.

- Які найбільш очікувані новинки в світі гаджетів, які ви чекаєте в 2019 році?

- Найочікуваніша новинка - Samsung з гнучким екраном , Анонси якої з'являться в першому кварталі 2019 року. Це фактично новий формат пристроїв, які будуть розвиватися в найближчі роки. Дорого, але цікаво. Друге по ожидаемости подія пов'язана з перестановкою сил на ринку продажів смартфонів. Цікаво подивитися, як Huawei буде атакувати Samsung і Apple. Як останні будуть захищатися. Але основний прорив чекаю в області софта , Алгоритмів штучного інтелекту. Цікаво, як буде видозмінюватися софт і що він нам дасть в майбутньому році.

Микола Нелюбин,
спеціально для «Фонтанкі.ру»


© Фонтанка.Ру

Ельдар Вікторович, який гаджет-прорив ви можете згадати в 2018 році?
Ні проривів, але провали напевно є?
А як було в минулому році справи з іншими гаджетами?
Росіяни полюбили здоровий спосіб життя?
І відразу: чому половина цього ринку - це китайці?
На дітях і раніше добре заробляти, в цифровому світі в тому числі?
Але в цілому цифровизация юних росіян зростає?
Кількість шлюбу у виробників росло в 2018 році?
Чи варто побоюватися ремонту iPhone в неавторизованих сервісах?
Яку частину ринку Китай займає сьогодні, що буде в 2019-му?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача