Статьи

Повертаємо окірпіченний смартфон до життя

 1. Зміст статті Велика частина статей рубрики X-Mobile присвячена Хакама і твіки, які вимагають отримання...
 2. Міф 1. Неправильна перепрошивка може вбити смартфон
 3. Міф 2. кастомними прошивки ненадійні
 4. Міф 3. Софт, вимагає права root, здатний окірпічіть смартфон
 5. Міф 4. Права root роблять смартфон вразливим для вірусів
 6. Міф 5. рутованних смартфон може давати збої
 7. Міф 6. Отримавши root і встановивши кастомний прошивку, я втрачу гарантію
 8. INFO
 9. висновки
 10. Проблеми, які можуть виникнути при перепрошивке
 11. Сценарій перший: після невдалої перепрошивки смартфон перестав завантажуватися
 12. Сценарій другий: прошивка працює, але recovery недоступний
 13. Сценарій третій: недоступна ні прошивка, ні recovery
 14. Повертаємо смартфон до первісного стану
 15. Nexus 5 і інші гуглофон
 16. Galaxy S5
 17. LG G2
 18. Sony Xperia Z2
 19. WARNING
 20. Висновки

Зміст статті

Велика частина статей рубрики X-Mobile присвячена Хакама і твіки, які вимагають отримання прав root, модифікації прошивки або її заміни на кастом. Однак далеко не кожен читач готовий піддавати свій смартфон подібним операціям, побоюючись, що вони здатні перетворити девайс в цеглу або привести до появи нестабільності в роботі. Сьогодні я розвінчаю ці міфи і покажу, що навіть в самій патової ситуації повернути смартфон до життя не так вже й складно.

руйнуємо міфи

Поговоримо про те, що ж все-таки таке «перетворити смартфон в цеглина» і які ще підводні камені можуть чекати юзера на шляху зміни системи і установки кастомних прошивок. Які глюки можна зловити при цьому і чи можна вбити смартфон, неправильно його перепрошити? Втратиш ти гарантію навічно або смартфон можна буде повернути до попереднього стану? Чи справді кастомниє прошивки можуть підвести власника смартфона в самий невідповідний момент і чи варті вони того?

Міф 1. Неправильна перепрошивка може вбити смартфон

Вбити смартфон може падіння з п'ятого поверху, але ніяк не перепрошивка. Основна проблема, з якою стикається кожен, хто хоче перепрошити смартфон, - під час установки прошивки може відбутися збій, що призведе до її непрацездатності, і смартфон фактично перетвориться на цеглу.

Все це так, але тільки на папері. Щоб зрозуміти чому, досить розібратися, як працює процес перепрошивки смартфона і які системні компоненти при цьому використовуються. Для отримання можливості установки на смартфон сторонньої прошивки необхідно розблокувати завантажувач (не у всіх випадках), отримати root і встановити кастомний консоль відновлення (ClockworkMod або TWRP), здатну ставити прошивки з будь-цифровим підписом.

Консоль відновлення TWRP

Консоль відновлення зберігається в окремому розділі внутрішньої NAND-пам'яті і ніяк не пов'язана з встановленою операційною системою. Після установки модифікованої версії консолі з'явиться можливість прошити кастомний прошивку або навіть іншу ОС (Firefox OS, наприклад). Якщо під час установки прошивки відбудеться збій, смартфон виявиться не в змозі її завантажити, однак консоль відновлення залишиться на місці, і все, що потрібно буде зробити, - це знову завантажитися в recovery і заново встановити прошивку.

Крім цього, будь-яка кастомними консоль відновлення містить в собі функцію бекапа / відновлення, яка дозволяє зробити резервну копію основний прошивки і відновити її в незмінному вигляді (з усіма додатками, настройками і даними) в тому випадку, якщо щось піде не так. Фактично смартфон можна буде повернути до первісного стану.

Фактично смартфон можна буде повернути до первісного стану

Перед перепрошивкой обов'язково зроби бекап за допомогою кастомной консолі відновлення Перед перепрошивкой обов'язково зроби бекап за допомогою кастомной консолі відновлення  Відновити бекап можна за допомогою Android-додатки Nandroid Manager Відновити бекап можна за допомогою Android-додатки Nandroid Manager

Ти можеш запитати: що буде, якщо відбудеться збій під час установки самої консолі відновлення? Нічого, в цьому випадку вийде зворотна ситуація, коли сама операційна система залишиться на місці, а консоль виявиться втрачена. Щоб з нею розібратися, досить заново прошити recovery прямо з Android.

Гіпотетично можна уявити собі ситуацію, коли будуть вбиті і прошивка, і консоль відновлення (хоча це досить складно зробити), але навіть в цьому випадку на місці завжди залишиться первинний завантажувач, прошитий в постійну пам'ять смартфона.

Висновок: вбити смартфон, встановлюючи сторонню прошивку через кастомную консоль відновлення, неможливо. На місці завжди залишиться або recovery, або первинний завантажувач.

Міф 2. кастомними прошивки ненадійні

Прошивка прошивці ворожнечу. На просторах всесвітньої павутини можна знайти величезну кількість збірок Android на будь-який смак і колір, і більшість з них дійсно шлак, який може привести до нестабільності в роботі смартфона і втрати частини функціональності. Тому перше, що слід запам'ятати, - справа стоїть мати тільки з серйозними кастомними прошивками, що розвиваються великими командами досвідчених розробників. В першу чергу це CyanogenMod, Paranoid Android, AOKP, OmniROM і MIUI.

Друге. Прошивки бувають двох типів: офіційно підтримувані і портований сторонніми розробниками. Той же CyanogenMod, наприклад, має офіційну версію для смартфона Nexus 4, але не має такої для Motorola Defy. Зате для Defy є неофіційний порт CyanogenMod 11 від розробника з ніком Quarx. Їх відмінність полягає в тому, що за підтримку і правильну працездатність першої відповідає команда CyanogenMod, тоді як другий - Quarx особисто. Офіційні версії прошивки зазвичай повністю працездатні, а ось коректність роботи друге залежить від стороннього розробника.

Ну і третє. Існують стабільні і розробляються версії прошивки. Стабільні версії CyanogenMod мають індекс M (CyanogenMod 11.0 M7, наприклад). Така версія прошивки зазвичай не містить багів. Розробляються версії (у випадку з CyanogenMod це щоденні нічні збірки) можуть містити помилки, а тому не рекомендуються для повсякденного використання.

Висновок: якщо встановлювати на смартфон стабільну офіційну версію «нормальної» прошивки, ризик зіткнутися з багами мінімальний. Все інше - для експериментаторів.

Міф 3. Софт, вимагає права root, здатний окірпічіть смартфон

В теорії додаток, що володіє правами root, може зробити з прошивкою смартфона все що завгодно, в тому числі стерти її повністю. Тому з таким софтом необхідно бути вкрай обережним. Той софт, про який ми розповідаємо на сторінках журналу, повністю безпечний і перевірений на власній шкурі. Крім того, за весь час використання смартфонів на Android (а це починаючи з версії 1.5) я жодного разу не стикався з ситуацією, коли софт з підтримкою root вбивав би смартфон.

Софт, що розповсюджується через Google Play, зазвичай повністю відповідає заявленим характеристикам, і, якби він приводив до цеглини або залишав в надрах смартфона бекдор, в магазині він не протримався б і тижня. У будь-якому випадку тут потрібно дотримуватися правила «довіряй, але перевіряй» і уважно читати інструкції по використанню root-додатків.

Міф 4. Права root роблять смартфон вразливим для вірусів

Вразливим для вірусів смартфон роблять не права root, а баги, які використовуються для їх отримання. Інструменти рутінга і віруси можуть використовувати одні і ті ж уразливості Android для отримання прав root, тому сам факт наявності root на пристрої нічого не змінює. Грамотно написаний вірус не буде запитувати права стандартним способом, видаючи свою присутність, натомість він скористається тією ж вразливістю, щоб отримати їх таємно.

Більш того, маючи root, ти отримуєш можливість встановити свіжу версію Android (у вигляді кастомной прошивки), в якій ці баги вже виправлені. Також не варто забувати, що більшість кастомних прошивок дозволяють відключати root або створювати білі списки додатків, які зможуть ці права використовувати.

Міф 5. рутованних смартфон може давати збої

Софт, призначений для отримання root, робить чотири прості речі: запускає експлойт, який дозволяє отримати права root в системі, монтує розділ / system в режимі запису, копіює в каталог / system / xbin бінарник su, необхідний для отримання прав root надалі, і встановлює додаток SuperSU або SuperUser, яке буде отримувати управління кожен раз, коли який-небудь додаток запросить права root за допомогою su.

Жоден з цих етапів не може привести до збою або вбити смартфон. Єдине, що може статися, - експлойт викличе помилку сегментування і смартфон піде в перезавантаження, після чого продовжить нормально працювати.

Всі запити прав root можна відстежити за допомогою SuperSU або вбудованої функції кастомной прошивки

Міф 6. Отримавши root і встановивши кастомний прошивку, я втрачу гарантію

Гарантія втрачається немає від самого факту отримання root, а через його виявлення сервісним центром. Більшість пристроїв можна позбавити від прав root за допомогою програми Universal Unroot або заново встановивши стоковий прошивку за допомогою офіційного додатка від виробника.

З цього правила, проте, є два винятки. Перше - це система Knox, попередньо встановлена ​​на нові смартфони і планшети Samsung, такі як Galaxy S4, S5, Note 3 і Note 10.1. Knox забезпечує підвищений рівень безпеки Android, реагуючи на будь-які модифікації прошивки і установку сторонніх ядер і прошивок. У тому випадку, якщо користувач виробляє дані дії, система встановлює тригер, який підтверджує факт модифікації. Тригер реалізований апаратно (чіп eFuse), тому скинути його в початкове положення не вийде. З іншого боку, не зовсім ясно, чи відмовить сервісний центр на цій підставі ремонтувати девайс. Друге: чіп eFuse встановлений і на деяких інших пристроях (наприклад, смартфонах від LG), і він також дозволяє точно визначити, чи був смартфон рутованних або перепрошитий.

Якщо ж говорити про кастомних прошивках, тут все складніше. Зазвичай операція перепрошивки вимагає розблокування завантажувача, а це можна зробити або за допомогою спеціальних експлойтів, або за допомогою веб-сервісу виробника смартфона. У будь-якому випадку розблокований завантажувач буде точно свідчити про те, що смартфон належав далеко не блондинці.

На деяких смартфонах є можливість заблокувати завантажувач назад, однак про це слід дізнаватися окремо, а також мати на увазі, що заново заблокований завантажувач, швидше за все, отримає статус Re-locked, а не Locked, як було спочатку (так відбувається на смартфонах HTC, наприклад). Виняток тут становлять тільки смартфони та планшети лінійки Nexus, завантажувач яких можна в три кліка блокувати і розблокувати без всяких танців з бубном, і ніхто ні до чого не причепиться.

INFO

У Linux ADB і Fastboot можна встановити окремо від Android SDK. В Ubuntu: sudo apt-get install android-tools-fastboot. У Fedora: sudo yum install android-tools.

Щоб система Knox не заважала роботі root-додатків, її можна відключити за допомогою наступної команди з терміналу: su pm disable com.sec.knox.seandroid.

висновки

Отримання root і перепрошивка смартфона - абсолютно безпечні операції, які не можуть окірпічіть смартфон з чисто технічних причин. Єдиний виняток - спроба хакнуть початковий завантажувач з метою його розблокування. В цьому випадку може спрацювати чіп eFuse (якщо такий в смартфоні є) і заблокувати можливість включення смартфона.

На щастя, сьогодні виробники смартфонів або вважають за краще не блокувати можливість включення смартфона з хакнуть загрузчиком (виставляючи тригер, що свідчить про факт такої дії, як це робить Knox), або реалізують спеціальний веб-сервіс, який дозволяє безболісно розблокувати завантажувач з втратою гарантії на смартфон, що позбавляє користувачів від необхідності ризикувати, ламаючи завантажувач.

Проблеми, які можуть виникнути при перепрошивке

Отже, тепер поговоримо про те, які проблеми можуть виникнути при отриманні root і перепрошивки і як з ними боротися.

Сценарій перший: після невдалої перепрошивки смартфон перестав завантажуватися

Невдала перепрошивка може бути викликана декількома факторами: села батарея, і прошивка залилася тільки наполовину, прошивка виявилася збійної або призначеної для іншої моделі смартфона. Зрештою, на смартфоні просто не вистачило місця, що може статися при спробі встановити свіжу версію Android на смартфон три-чотирирічної давності.

Зовні всі ці проблеми зазвичай проявляються або в нескінченних скидах смартфона до початкового логотипу виробника, або в так званому boot-лупи, коли анімація завантаження крутиться на екрані більше п'яти-десяти хвилин. Можливі й проблеми з екраном (різнобарвна брижі) і непрацюючим тач-скрін, які також перешкоджають використанню смартфона.

У всіх цих випадках досить зробити одну просту річ: вимкнути смартфон довгим натисканням кнопки харчування, потім включити з затиснутою кнопкою зменшення гучності (в деяких смартфонах використовується інша комбінація), а після того як потрапиш в recovery, заново встановити прошивку (Install zip from sdcard - > Chooze zip from sdcard) або відновити бекап (Backup and restore -> Restore). Все легко і просто.

Сценарій другий: прошивка працює, але recovery недоступний

Таке може статися після невдалої установки або оновлення консолі відновлення. Виявляється проблема в тому, що після перезавантаження смартфона і включення з затиснутою кнопкою зменшення гучності з'являється чорний екран, після чого смартфон або скидається, або повисає.

Вирішити цю проблему не просто, а дуже просто. Встановити консоль відновлення на абсолютну більшість смартфонів можна за допомогою додатків TWRP Manager, ROM Manager або ROM Installer. Вони самі визначають модель смартфона, скачують і прошивають потрібний recovery, не вимагаючи перезавантаження. Якщо ж з їх допомогою відновити консоль не вдається, досить знайти в Мережі інструкцію по установці recovery на свій девайс.

ROM Manager дозволяє встановити recovery в два тапа

Сценарій третій: недоступна ні прошивка, ні recovery

Чесно кажучи, мені важко уявити такий сценарій, але, як підтверджує практика, він цілком реальний. Вийти з цієї ситуації можна двома шляхами: використовувати fastboot для заливки recovery на смартфон або скористатися інструментом від виробника для установки стокової прошивки. Другий спосіб ми докладніше розглянемо в наступному розділі, а про fastboot я розповім тут.

Fastboot являє собою інструмент, який працює безпосередньо з первинним загрузчиком пристрою і дозволяє виробляти заливку на смартфон прошивок, recovery і разлочку завантажувача (в пристроях лінійки Nexus). Підтримка fastboot є в багатьох смартфонах і планшетах, але деякі виробники блокують можливість його використання. Так що доведеться проконсультуватися про його наявності з інтернетом.

Щоб отримати доступ до fastboot, знадобляться драйвери і Android SDK. Коли вони будуть встановлені, відкриваємо командний рядок, переходимо в каталог установки SDK, далі в каталог platform-tools, вимикаємо смартфон, включаємо з затиснутими кнопками гучності (обома) і підключаємо його за допомогою USB-кабелю до ПК. Далі необхідно знайти спосіб recovery в форматі .img для вашого пристрою і виконати команду:

$ Fastboot flash recovery образ.img

Або навіть змусити смартфон завантажити recovery без його фактичної установки:

$ Fastboot boot образ.img

Таким же чином можна прошити офіційне оновлення прошивки:

$ Fastboot update файл-обновленія.zip

Знайти відповідний для твого девайса recovery можна або на сайті TWRP , Або в форумах XDA-Developers і 4PDA.

Повертаємо смартфон до первісного стану

У цьому розділі я розповім про способи повернення смартфона до чистого стоку, в якому б стані вона не перебувала. Дані інструкції можна використовувати як для раскірпічіванія смартфона, так і для видалення слідів рутінга і перепрошивки. На жаль, я не можу розповісти про всі можливі моделі, тому зупинюся на чотирьох найбільш популярних флагмани: Nexus 5 (цей екземпляр я називаю контрольним), Galaxy S5, LG G2 і Sony Xperia Z2.

Nexus 5 і інші гуглофон

Повернути пристрої лінійки Nexus до первісного стану простіше, ніж будь-який інший смартфон або планшет. Насправді це настільки просто, що тут навіть розповідати не про що. Фактично все, що потрібно зробити, - це встановити драйвери ADB / fastboot (в Linux навіть вони не потрібні), скачати архів з прошивкою і запустити скрипт. Покроково вся операція виглядає так:

 1. Завантажуємо і встановлюємо ADB Driver Installer звідси .
 2. Завантажуємо і встановлюємо Android SDK.
 3. Завантажуємо архів з прошивкою для потрібного девайса з сайту Google .
 4. Вимикаємо девайс, включаємо з затиснутими кнопками гучності (обома) і підключаємо за допомогою USB-кабелю.
 5. Розпаковуємо архів c прошивкою і запускаємо скрипт flash-all.bat (Windows) або flash-all.sh (Linux) і чекаємо закінчення операції.
 6. Запускаємо командний рядок, переходимо в каталог з Android SDK, далі platfrom-tools і виконуємо команду fastboot oem lock для залочкі завантажувача.

Для тих, кому цікаво, що робить скрипт, ось список команд:

fastboot flash bootloader bootloader-ІМ'Я-девайс-ВЕРСІЯ.img fastboot reboot-bootloader fastboot flash radio radio-ІМ'Я-девайс-ВЕРСІЯ.img fastboot reboot-bootloader fastboot flash system system.img fastboot reboot-bootloader fastboot flash userdata userdata.img fastboot flash recovery recovery.img fastboot flash boot boot.img fastboot erase cache fastboot flash cache cache.img

Galaxy S5

Зі смартфоном Galaxy S5 все трохи складніше, але в цілому досить просто. Цього разу знадобиться самсунговскіе додаток Odin, за допомогою якого і буде відбуватися прошивка смартфона. Послідовність дій:

 1. Скидаємо смартфон до заводських налаштувань.
 2. Завантажуємо і встановлюємо останню версію USB-драйверів Samsung звідси .
 3. Завантажуємо і встановлюємо останню версію Odin звідси .
 4. Переходимо на сайт samfirmware.com, вводимо в пошуку модель SM-G900F, знаходимо прошивку з позначкою Russia, завантажуємо і розпаковуємо.
 5. Вимикаємо смартфон і включаємо з затиснутими кнопками зменшення гучності і «Додому», чекаємо п'ять секунд, поки не з'явиться попередження.
 6. Натискаємо кнопку збільшення гучності, щоб перевести смартфон в режим Odin.
 7. Підключаємо смартфон за допомогою USB-кабелю.
 8. Запускаємо Odin, натискаємо кнопку PDA і вибираємо файл з розширенням tar.md5 всередині каталогу з розпакованої прошивкою.
 9. Натискаємо кнопку Start в Odin і чекаємо, поки закінчиться процес прошивки.

Як я вже говорив, ця операція поверне смартфон до первісного стану, але не скине тригер, встановлений системою Knox (якщо вона була в стандартній прошивці). Тому сервісний центр, можливо, відмовить в ремонті.

Тому сервісний центр, можливо, відмовить в ремонті

Odin власною персоною

Odin власною персоною

Odin є даже в мобільному варіанті

LG G2

Відновлення LG G2 до заводського стану також не викличе особливих проблем. Кількість кроків в цьому процесі дещо більше, але самі по собі вони не вимагають особливої ​​підготовки і знань. Отже, що зробити, щоб повернути на G2 заводську прошивку:

 1. Завантажуємо і встановлюємо ADB Driver Installer звідсі .
 2. Викачуємо офіційну прошивку (Europe Open 32G або Europe Open) звідсі .
 3. Завантажуємо і встановлюємо LG Mobile Support Tool , А також FlashTool (goo.gl/NE26IQ).
 4. Вимикаємо смартфон, затискаємо кнопку збільшення гучності і вставляємо USB-кабель.
 5. Розгортаємо архів FlashTool і запускаємо файл UpTestEX.exe.
 6. У вікні вибираємо Select Type -> 3GQCT, Phone Mode -> DIAG, в опції Select KDZ file вибираємо прошивку, завантажену в другому кроці.
 7. Натискаємо кнопку CSE Flash внизу екрану.
 8. У вікні, натискаємо Start.
 9. У наступному вікні вибираємо країну і мову і натискаємо Ok.
 10. Чекаємо закінчення прошивки, а потім вимикаємо і включаємо смартфон.

Це все. Але май на увазі, що, як і у випадку з Samsung, смартфон досі матиме статус Rooted, і це не виправити.

Sony Xperia Z2

Тепер про те, як повернути до заводського стану смартфон Sony Xperia Z2. Як і в попередніх двох випадках, для цього знадобиться стічна прошивка і офіційна утиліта для прошивки. Ти запускаєш утиліту на ПК, підключаєш смартфон за допомогою USB-кабелю і запускаєш процес оновлення. Покроково все це виглядає так:

 1. Завантажуємо і встановлюємо ADB Driver Installer звідсі .
 2. Скидаємо смартфон до заводських налаштувань.
 3. Завантажуємо і встановлюємо Flash Tool з офіційного сайту Sony і останню прошивку звідсі .
 4. Копіюємо файл прошивки в каталог C: / Flashtool / Firmwares.
 5. Вимикаємо смартфон і включаємо з затиснутими клавішами зменшення гучності і «Додому».
 6. Підключаємо смартфон до ПК за допомогою USB-кабелю і запускаємо Flash Tool.
 7. Натискаємо кнопку зі значком блискавки в Flash Tool. У вікні вибираємо Flashmode, двічі клацаємо по прошивці в списку.

WARNING

У багатьох смартфонах разлоченний завантажувач не дозволить виконати оновлення по повітрю.

У 90% випадків разлочка завантажувача спричинить за собою видалення всіх даних зі смартфона, включаючи карту пам'яті.

Висновки

Прошивка смартфона, а вже тим більше отримання root-доступу зовсім не такі страшні і небезпечні операції, якими вони можуть здатися на перший погляд. Якщо робити все правильно і не вдаватися до інструментів, які розблокують завантажувач смартфона в обхід інструментів виробника, окірпічіть смартфон не вдасться. Так, в деяких випадках доведеться повозитися, щоб повернути все на місце, але що краще - користуватися залоченним смартфоном, який не дозволяє зробити і половини тих речей, на які він здатний, або отримати повний контроль над апаратом? Зрештою, перевстановлення Windows на ПК нікого не лякає.

Які глюки можна зловити при цьому і чи можна вбити смартфон, неправильно його перепрошити?
Втратиш ти гарантію навічно або смартфон можна буде повернути до попереднього стану?
Чи справді кастомниє прошивки можуть підвести власника смартфона в самий невідповідний момент і чи варті вони того?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача