Статьи

Покрокова інструкція по створенню мережі сайтів (PBN) для SEO

 1. Ввідна інформація
 2. Частина 1/3. Дроп для PBN
 3. Пошук дропов
 4. спеціальні сервіси
 5. Моніторинг пошукової видачі
 6. Пошук вихідних битих посилань
 7. аналіз сайтів
 8. Аналіз посилальної маси
 9. аналіз ВебАрхіва
 10. Аналіз пошукової видачі
 11. Реєстрація та розміщення доменів
 12. Налаштування сайтів
 13. Контент для дропов
 14. Правила розміщення посилань
 15. Частина 2/3. Купівля сайтів для PBN
 16. Де шукати сайти для покупки
 17. Спеціалізовані розділи на форумах
 18. Біржа купівлі та продажу сайтів
 19. Як вибирати сайти
 20. бюджет
 21. Санкції пошукових систем
 22. трафік
 23. Сторінки в індексі
 24. Нормативний профіль
 25. Колішні Версії сайту
 26. аналіз статистики
 27. Як купувати сайти
 28. Частина 3/3. Безкоштовні мікро-сайти для PBN
 29. Пошук майданчиків
 30. Блог-платформи
 31. конструктори сайтів
 32. Пошук в Інтернеті
 33. Створення сайту
 34. тексти
 35. ПОСИЛАННЯ
 36. питання відповідь
 37. Як прискорити індексацію сайтів?
 38. Як делегувати створення мережі?
 39. Де зберігати інформацію?

Покрокова інструкція по створенню власної мережі сайтів (PBN). Використання дропнутих доменів, покупка сайтів для мережі і безкоштовні мікро-сайти. Детальний опис методик і відповіді на актуальні питання.

У цій інструкції ми поговоримо про один з найпотужніших способів побудови зворотних посилань - про створення власної мережі сайтів, що. На Заході цей спосіб називається Private Blog Network (PBN) і користується великою популярністю в професійному середовищі. Для простоти ми будемо називати PBN просто мережею сайтів.

Ввідна інформація

У чому суть даного методу?

Ми будемо створювати мережу з тематичний сайтів і блогів, які будуть посилатися на основний сайт для його просування в пошуку. В рамках цієї інструкції ми будемо вибудовувати мережу на дропнутих доменах, покупних і безкоштовних сайтах.

Плюси мережі сайтів:

 • Тематичність. Весь сайт присвячений нашій тематиці, а не сторінка або тільки частину тексту
 • Посилальна маса. Деякі сайти в мережі будуть мати власну посилальної масою, що збільшить їх ефективність для просування
 • Вік. Дроп і покупні сайти мають довірою пошукових систем через їх віку
 • Вище вага вихідних посилань. Так як з сайту в мережі коштує всього кілька вихідних посилань, вони передають більше ваги на просувний сайт
 • Контроль за посиланнями. Ми завжди можемо відредагувати або видалити посилання, а також стежити, щоб не з'явилися посилання на конкурентів або неякісні сайти
 • Контроль за контентом. У будь-який момент можна відредагувати або видалити контент на сайті

Частина 1/3. Дроп для PBN

Дроп - це тематичний сайт з історією і зворотними посиланнями, домен якого не був вчасно продовжений і тепер доступний для реєстрації. Зазвичай це трапляється через те, що сайт переїхав на нову адресу і власник забув продовжити старий домен через припинення діяльності компанії або просто через забудькуватість веб-майстри.

Пошук дропов

Почнемо побудову своєї мережі сайтів з пошуку тематичних дропов. Для цього є кілька способів:

на даному майданчику можна знайти домени за ключовим словом.

на  даному майданчику  можна знайти домени за ключовим словом

Щоб спростити вибірку, вкажіть доменну зону, дату реєстрації або звільнення домена.

спеціальні сервіси

У Рунеті, на відміну від Заходу, мало сервісів для пошуку дропов. Я використовую безкоштовний сервіс від Майстерні web-розробок. Можна знайти звільняються в найближчі дні домени, відфільтрувати їх по знаходженню в каталогах (Майл, DMOZ), подивитися, чи є копія сайту в ВебАрхіве. Мінус один - система показує лише кілька десятків доменів в день.

У коментарях до цієї статті підказали відмінний сервіс - http://mydrop.io . З його допомогою можна знаходити цікаві вільні і звільняються домени по великій кількості параметрів. Також сервіс дозволяє відновлювати вміст даних доменів.

Моніторинг пошукової видачі

Найпростіший спосіб пошуку дропов. Вибираємо 5-10 основних тематичних запитів і аналізуємо по ним пошукову видачу. Дивимося перші 10-20 сторінок в пошуках сайту, вільного для реєстрації. Зазвичай вже по сніпетів зрозуміло, що з сайтом щось не так:

Іноді ми знаходимо те, що шукали - домени з вичерпаним терміном реєстрації.

Як частина потрібно робити моніторинг? Досить робити його кілька разів на місяць.

За допомогою даного способу можна знайти тільки кілька дропов в місяць, тому ми не будемо використовувати його як основний.

Пошук вихідних битих посилань

Основний спосіб пошуку дропов - за допомогою аналізу битих вихідних посилань у великих тематичних сайтів. Якщо посилання бита, значить сторінка, куди вона веде, видалена або домен недоступний. У деяких випадках це означає, що домен вільний для реєстрації.

Такий спосіб дозволяє знайти «найсмачніші» тематичні дроп, тому розберемо його покроково.

Великі тематичні ресурси краще шукати на форумах, порталах або ЗМІ, так як там велика ймовірність знайти биті посилання на інші сайти. Комерційні ж найчастіше вихідних посилань не розміщують.

Складаємо список подібних сайтів (в тому числі беремо суміжні тематики), швидко перевіряємо їх зовнішні посилання (наприклад, за допомогою RDS-бару) і залишаємо сайти з кількістю вихідних посилань від 50 штук. Чим більше ми зберемо сайтів для аналізу, тим краще.

Наприклад, даний сайт не підійде, так як ЛінкПад не бачить вихідних посилань:

А даний сайт підходить, 111 вихідних посилань:

Також можна прямо в пошуковій видачі подивитися тематичні сайти з вихідними посиланнями.

Для цього вбиваємо ВЧ-запит в Гугл, вибираємо фільтр «За період» і вказуємо минулий рік датою закінчення:

Для цього вбиваємо ВЧ-запит в Гугл, вибираємо фільтр «За період» і вказуємо минулий рік датою закінчення:

Після цього за допомогою RDS-бару шукаємо у видачі сайти з потрібною кількістю вихідних посилань:

Після цього за допомогою RDS-бару шукаємо у видачі сайти з потрібною кількістю вихідних посилань:

Далі завантажуємо і встановлюємо програму Xenu's Link Sleuth, щоб проаналізувати всі внутрішні і зовнішні посилання підібраних сайтів.

Запускаємо перевірку першого сайту:

Для сайтів з великим числом сторінок перевірка може зайняти тривалий час, тому краще запускати відразу декілька вікон з програмою і аналізувати по 5-10 сайтів.

Після закінчення перевірки сортуємо таблицю по стовпцю «Status». Шукаємо статус «No such host» (немає такого хоста). Копіюємо все URL в текстовий файл і видаляємо домени з помилками.

Далі перевіряємо всі домени на зайнятість в будь-якому Whois-сервісі (велика частина доменів буде зареєстрована). Якщо доменів кілька, можна виконати масову перевірку на зайнятість за допомогою онлайн-сервісів, але я роблю це деськтопной програмою Whic 2.4.5 free .

Варто сказати, що пошук дропов - це нудна робота, на яку доведеться витратити багато часу. На деяких сайтах НЕ буде посилань зі статусом «No such host», на інших сайтах всі домени по таких посиланнях будуть зареєструватись. За один робочий день можна знайти мінімум кілька дропов в будь-яку тематику.

аналіз сайтів

Після того як ми знайшли відповідні домени, нам потрібно їх проаналізувати.

До проведення всіх перевірок переносимо нетематичні ресурси в окремий список, виходячи з назви домену.

Аналіз посилальної маси

За допомогою сервісу ЛінкПад безкоштовно перевіряємо контрольний профіль аналізованого сайту. Для цього переходимо в ЛінкПад , Вбиваємо адресу сайту і натискаємо кнопку «Знайти посилання».

На що звертаємо особливу увагу:

 • Кількість посилань. Дроп купується через власну посилальної маси, тому якщо на нього немає посилань, для нашої мережі він не потрібен. Рекомендоване число посилань - від 10 штук
 • Тексти анкоров. На сайті не повинно бути багато посилань з анкорами, які не належать до нашої тематики або явно спамние (наприклад порно, фарма). Добре, якщо посилання безанкорние (загальні слова, URL або бренд)
 • Співвідношення анкорний і безанкорние посилань. Якщо на сайт ведуть тільки анкорний посилання, він може бути під фільтром пошукових систем
 • Якість донорів сайту. Дивимося на якість сайтів-донорів дропа. Не повинно бути посилань з дорвеев, іноземних сайтів, з прогонів по форумам

Не повинно бути посилань з дорвеев, іноземних сайтів, з прогонів по форумам

Щоб заощадити час при масовій перевірці сайтів, можна скористатися спеціальним софтом. Рекомендую використовувати платні сервіси, так як ЛінкПад показує тільки частину посилань. Я використовую SemRush ( робоче посилання для отримання безкоштовного аккаунта на 14 днів). Забиваємо домен і дивимося звіти «Зворотні посилання», «Анкор» та «Шляхи на домени».

Забиваємо домен і дивимося звіти «Зворотні посилання», «Анкор» та «Шляхи на домени»

аналіз ВебАрхіва

Перевіряємо тематичність дропа. Для цього переходимо в ВебАрхів , Вбиваємо домен і дивимося його історію. Якщо інформації немає, переходимо до наступного кроку.

Важливо, щоб раніше на дропе не розміщували дор або інший спамний сайт. Якщо ми бачимо, що дроп був тематичним сайтом, значить нам пощастило і залишилося перевірити пошукову видачу.

Аналіз пошукової видачі

Шукаємо усі результати пошуку в Яндексі і Гуглі за назвою домену. Дивимося сторінки в індексі, згадки, оголошення на дошках і так далі. Якщо сайт був разделегірован давно, можливо нічого не буде знайдено, але перевірити варто.

Реєстрація та розміщення доменів

Після того, як ми знайшли відповідні дроп, приступаємо до їх реєстрації та розміщення на хостингах.

Наше завдання зробити так, щоб пошукові системи не здогадалися, що сайти всередині нашої мережі пов'язані один з одним. Якщо пошук це зрозуміє, він зафільтрует всю мережу. Чому пошукові системам не подобається мережі? Він розуміє, що вони дуже добре працюють)

Отже, при реєстрації дропнутих доменів враховуємо важливі моменти:

Увага!

 • Різні реєстратори. На одному реєстраторі можна реєструвати максимум 10 доменів
 • Різні адміністратори доменів. Використовуємо одного адміністратора максимум для 10 доменів (навіть для Private Person)
 • Різні дати реєстрації доменів. Чи не реєструємо все дроп в один день. Робимо це протягом якогось часу
 • Різні хостинги. Самий неприємний момент, пов'язаний з побудовою мережі. Кожен дроп повинен бути розміщений на окремому хостингу. Підійдуть найпростіші хостинги з підтримкою PHP і MySQL (для установки CMS), наприклад cishost.ru (100 Р / год)

Налаштування сайтів

Після реєстрації дропа і розміщення його на хостингу, приступаємо до встановлення та налаштування системи управління сайтом.

Увага!

Не можна використовувати одну CMS для всіх сайтів мережі. Для всіх сайтів можна використовувати зразкове співвідношення CMS сайтів Рунета:

Далі налаштовуємо CMS.

Приклад настройки Вордпресс

 • Прописуємо назву і опис сайту в загальних налаштуваннях
 • Міняємо постійні посилання на ЧПУ
 • Міняємо стандартну тему на безкоштовний шаблон
 • Прибираємо непотрібні віджети
 • Знаходимо і встановлюємо простий логотип
 • Встановлюємо стандартний набір плагінів (антиспам, контактна форма, SEO і так далі)

Увага!

Дизайн, структура URL-адрес і інші елементи всіх наступних сайтів робимо різними, не можна використовувати один шаблон.


Увага!

Не можна розміщувати на декількох сайтах мережі один лічильник Метрики або Гугл Аналітікс. Тим більше додавати сайти в одну панель для веб-майстрів Яндекса або Гугла.

Контент для дропов

У цьому пункті ми поговоримо про те, який контент розміщувати на дропе.

До публікації текстів, нам потрібно перевірити, чи немає на домені фільтра. Не завжди можна дізнатися про санкції пошукових систем з аналізу посилань або ВебАрхіва.

Для перевірки на фільтр ми пишемо тематичний унікальний текст на 2-3к знаків, який потім розміщуємо на дропе. Після цього відправляємо сайт на індексацію і чекаємо кілька тижнів. Якщо сайт проіндексований, значить все добре, можна приступати до публікації текстів.

Але якщо за місяць жодної сторінки не потрапило в індекс, велика ймовірність що на сайт накладено фільтр. В такому випадку простіше знайти інший дроп.

Інструкція з підготовки контенту для дропа

 • збираємо невелике семантичне ядро в рамках тематики. Я зазвичай беру 1 кластер, наприклад в тематиці «позики онлайн» використовую кластер «займ на карту»
 • По можливості додаємо до семантиці запити, пов'язані з назвою або історією домену. Наприклад, для домену зі словом spb можна додати запити «+ Санкт-Петербург»
 • Пишемо кілька унікальних текстів по 2-3к знаків
 • Розміщуємо і форматіруем тексти (абзаци, списки, таблиці) на окремих сторінках
 • Вставляємо зображення і відео з Ютуб
 • Заповнюємо Title і Description
 • Створюємо спеціальні сторінки:
  • «Про нас» (вигадана компанія або веб-майстер)
  • «Політика конфіденційності» (копіпаст)
  • «Контакти» (пошта на домені, інтерактивна карта, форма зв'язку, адреса будь-якого бізнес-центру з індексом, фейковий телефон)

Увага!

Прагніть до того, щоб сайт виглядав приємно, природно і корисно. Навіть асесор не повинен зрозуміти що це сайт мережі.


Увага!

Не рекомендую парсити старий сайт з ВебАрхіва.

Правила розміщення посилань

Переходимо до основного - розміщення посилання на просувний ресурс.

Правила розміщення посилань

Загальні правила:

 • З кожної сторінки (за винятком службових) розміщуємо тільки одне посилання на просувний сайт
 • Для маскування розміщуємо в ній посилання на трастовий тематичний ресурс (форум, портал або ЗМІ)
 • Також можна зробити наскрізну посилання-картинку у вигляді реклами. Для цього робимо банер і розміщуємо його в сайдбарі з посиланням на просувний сайт. Я використовую безкоштовний конструктор банерів Банеровіч

Типи посилань:

 • Крім банера в сайдбарі, всі інші посилання - текстові
 • 50% - безанкорние посилання (загальні слова, URL або бренд)
 • 50% - анкорний розбавлені посилання (# Ключ # + # Додаткові фрази #). Добре працює # Ключ # + # Назва сайту #

Куди посилатися з дропа:

 • 50% - на головну сторінку основного сайту
 • 50% - на внутрішні основного сайту
 • Головна сторінка дропа посилається на головну основного сайту

Де розміщувати посилання:

 • Банер з посиланням в сайдбарі
 • Текстові посилання розміщуємо всередині статей якомога ближче до початку

Увага!

Загальні правила безпеки для мережі:

 • Чи не ділимося. Все мережу будується для просування тільки одного ресурсу. Нехай колеги, клієнти або друзі роблять власні мережі)
 • Не скупитися. Не варто додавати посилання на наші нові сайти тієї ж тематики в уже існуючу мережу. Тим більше не варто намагатися заробити на мережі, продаючи місця під розміщення посилань
 • Різноманітимо посилання. Використовуємо різні типи посилань (текстові, у вигляді картинок), анкор, місця розміщення і так далі
 • Чи не лінкуем сайти мережі один з одним. Всі сайти мережі посилаються тільки на основний ресурс
 • Чи не використовуємо 301-редирект. У довгостроковій перспективі краще робити сайт на дропе, ніж відразу ставити з нього постійний редирект

Частина 2/3. Купівля сайтів для PBN

У цій частині інструкції ми розглянемо покупку готових сайтів зі зворотними посиланнями і історією.

У даних сайтів є кілька суттєвих плюсів:

 • Безперервний вік. Завдяки безперервному віком у сайту більше довіри від пошукачів
 • Сторінки в індексі. У покупних сайтів певне число сторінок вже знаходиться в індексі, що прискорить просування
 • Трафік. На існуючий сайт вже йдуть переходи з пошукових систем, значить немає фільтрів
 • Нормативний профіль. Ми купуємо сайти з зворотними посиланнями, тому витікаючі посилання з ним будуть сильніше

Як і у випадку з дроп, вартість покупки сайту порівнянна з декількома вічними посиланнями на якісних донорів.

Також в подальшому на даному сайті можна створити якісний ресурс-сателіт для збору додаткового трафіку з пошуку.

Де шукати сайти для покупки

Я використовую два способи пошуку сайтів для покупки:

Спеціалізовані розділи на форумах

серч

Розділ на сеошном форумі з пропозиціями купівлі та продажу сайтів:

Розділ на сеошном форумі з пропозиціями купівлі та продажу сайтів:

Вебмастерс

Розділ з пропозиціями про покупку і продаж сайтів на ще одному сеошном форумі:

На форумах сайти продають професіонали, тому навряд чи вийде знайти хороший сайт за невеликі гроші. Але все одно створюємо закладки в браузері і періодично переглядаємо ці форуми.

Біржа купівлі та продажу сайтів

Телдері

Найбільша біржа з ​​купівлі і продажу сайтів в Рунеті з 100К користувачами і 10К активними аукціонами.

Найбільша біржа з ​​купівлі і продажу сайтів в Рунеті з 100К користувачами і 10К активними аукціонами

Основний пошук ми будемо проводити на даній біржі.

Для пошуку потрібних сайтів, виставлених на продаж, переходимо в розділ « купити сайт »І за допомогою бокового фільтра вибираємо потрібну тематику:

Або вводимо ВЧ-запит в поле «Ключ»:

Натискаємо на кнопку «Зберегти умови / Підписатися», вводимо назву і залишаємо галочку навпроти тексту «Підписатися по email». Тепер кожного дня ми будемо отримувати лист на email з новими лотами по заданих фільтрів.

Рекомендую для максимального охоплення підписатися на 5-10 ВЧ запитів: основну і декілька суміжних тематик. Тоді ви будете в курсі всіх відповідних лотів, виставлених на продаж.

Як вибирати сайти

Після того, як ми розібралися з інтерфейсом Телдері, приступаємо до пошуку сайтів для покупки.

Важливо!

Чи не віримо всьому, що пише продавець про свій сайт. Все перевіряємо!

бюджет

Для початку ми визначаємо бюджет на покупку одного сайту.

Я рекомендую купувати сайти в діапазоні від 1 000 Р до 10 000 Р. Якщо дивитися на сайти дешевше тисячі, то навряд чи ми знайдемо щось вартісне.

Вибираємо фільтр для пошуку, встановлюємо ціну і переходимо до результатів.

Санкції пошукових систем

Перше, на що ми дивимося після переходу на картку лота, пункти «Санкції пошукових систем».

Перший пункт заповнює продавець:

Перший пункт заповнює продавець:

Другий визначається автоматично роботом Телдері:

Другий визначається автоматично роботом Телдері:

Природно, нам не потрібен сайт з будь-яким фільтром!

трафік

Далі переходимо до аналізу трафіку сайту.

Перше, на що ми дивимося - щоб трафік з пошукових систем був №1 у всій відвідуваності сайту.

Наприклад, цей сайт нам не підійде, тому що велика частина користувачів переходять на нього не з пошукових систем:

А цей сайт то, що потрібно, так як основна частина трафіку приходить з пошуку:

Друге, на що потрібно звернути увагу - це розподіл трафіку між пошуковими системами. Повинно бути рівність або невелике розходження.

Великий «перекіс» у прикладі говорить про можливе фільтрі в Яндексі:

Великий «перекіс» у прикладі говорить про можливе фільтрі в Яндексі:

Обов'язково перевіряйте достовірність зазначених даних. У деяких випадках продавці не прив'язують лічильники статистики, а вказують дані про відвідуваність самостійно. В цьому випадку в розділі «Трафік і SEO" не буде інтерактивного блоку зі статистикою:

В цьому випадку в розділі «Трафік і SEO не буде інтерактивного блоку зі статистикою:

Сторінки в індексі

Дивимося кількість сторінок в індексі Яндекса і Гугла. Допускається приблизна рівність проіндексованих сторінок або максимальна різниця в кілька разів. Головне, щоб різниця була не на порядки.

У цьому прикладі сайт 100% під фільтром в Яндексі:

У цьому прикладі сайт 100% під фільтром в Яндексі:

А у цього сайту все в порядку:

А у цього сайту все в порядку:

Рекомендую купувати сайти з кількістю проіндексованих сторінок як мінімум від 5-10 штук в кожному пошуковику.

Нормативний профіль

Далі аналізуємо контрольний профіль домену ( Див. Вище пункт «Аналіз посилальної маси» ).

Колішні Версії сайту

Останнім часом почастішали випадки продажу на Телдері дропнутих доменів з пузомеркамі в дорогих тематиках.

Щоб вистежити подібні домени, по-перше: дивимося на називання домену. Якщо воно явно не збігається з тематикою, велика ймовірність що це дроп.

Якщо воно явно не збігається з тематикою, велика ймовірність що це дроп

По-друге: перевіряємо, як сайт виглядав раніше через сервіс ВебАрхів. Наприклад, «кредитний агрегатор преміум-класу» раніше був юридичним сайтом:

Наприклад, «кредитний агрегатор преміум-класу» раніше був юридичним сайтом:

аналіз статистики

Просимо у продавця доступи до статистики і аналізуємо відвідуваність сайту. Ще раз перевіряємо, щоб трафік з пошуку був головним джерелом всіх переходів на сайт.

Також перевіряємо, щоб не було аномалій в пошуковому трафіку. Наприклад, тиждень тому з пошуку почали переходити користувачі, а до цього нікого не було.

Як купувати сайти

Покроково розберемо покупку відповідного сайту:

 • Якщо лот не користується популярністю або ви сумніваєтеся в покупці - торгуйтеся. Іноді виходить купувати сайти за 50-75% від оптимальної ціни
 • Перевіряємо передачу домену в повне управління. Після того, як домен з'явився в нашій панелі, пробуємо змінити дані адміністратора. Якщо такої можливості немає, значить домен переданий в часткове управління. Про це потрібно обов'язково повідомте продавця і адміністрації
 • Отримуємо від продавця дамп з базою (для сайтів на CMS), архів з файлами і доступи до адмінки. Перевіряємо файли антивірусом
 • Після установки сайту на нашому хостингу міняємо пароль і email адміністратора, видаляємо всіх зайвих користувачів
 • Аналізуємо сайт програмою Xenu і видаляємо всі витікаючі посилання: рекламу, партнерки, веб-студії та інші

Важліво!

Не поспішайте закрити операцію. Перевірте всі кілька разів!

Далі проставляем посилання і при необхідності додаємо контент ( см. вище пункт «Контент для дропов» ).

Частина 3/3. Безкоштовні мікро-сайти для PBN

У заключній частині інструкції ми будемо робити Мікро в 3-5 сторінок на безкоштовних майданчиках, таких як блог-сервіси і конструктори сайтів.

Переваги безкоштовних мікро-сайтів:

 • Низька ВАРТІСТЬ. Для створення такого сайту нам потрібно купувати тільки тексти. Якщо ми самі займаємося копірайтінгом, створення одного мікросайт буде безкоштовним
 • Простота реалізації. У порівнянні зі створенням мережі на дроп і покупних сайтах даний спосіб найпростіший по реалізації. Наприклад, не потрібно шукати і уважно вивчати сайти перед реєстрацією

Пошук майданчиків

Я виділив три основних способи пошуку майданчиків для створення безкоштовних мікросайтів.

Блог-платформи

26 робочих майданчиків для створення блогу:

Також можна пошукати міжнародні блоги на сайті knowem.com у вкладці «Blogging»:

com  у вкладці «Blogging»:

конструктори сайтів

Створюємо сайт на домені третього рівня:

Пошук в Інтернеті

Шукаємо майданчики для створення блогів і сайтів за такими запитами в Яндексі і Гуглі:

 • «Створити блог безкоштовно»
 • «Створити щоденник безкоштовно»
 • «Створити сайт безкоштовно»
 • "Конструктор сайтів"

Створення сайту

підготовка

Готуємо мікросайту після реєстрації на сервісі:

 • Міняємо стандартну тему
 • При можливості докладно заповнюємо профіль: аватарка, ім'я, інтереси та інші дані

Важліво!

Зовнішній вигляд, інформація про автора та інші дані повинні бути різними для всіх мікросайтів!

тексти

Вимоги до текстів мікро-сайту:

 • Збираємо невелике семантичне ядро ​​в рамках тематики. Зручніше брати один кластер, наприклад в разі, якщо тематика основного сайту пластикові вікна, для мікросайт використовуємо пластикові підвіконня
 • Пишемо 3-5 унікальних текстів розміром 2-3к символів кожен
 • Додаємо в тексти зображення, інфографіку, відео з Ютуб і інший контент

Важліво!

Для всіх мікросайтів тексти робимо різні за стилем (діловий, від першої особи і так далі), розміром (0,5-2-5К) і форматування (абзаци, списки, таблиці)!

ПОСИЛАННЯ

Основні правила до заслання на мікросайті на просувний ресурс:

 • З одного мікросайт можна ставити тільки 1 безанкорние посилання на основний ресурс
 • Для маскування цієї посилання додаємо на інші сторінки сайту 2-3 посилання на трастові ресурси

питання відповідь

Яка кількість сайтів потрібно?

Мінімальна кількість сайтів для мережі в місяць:

Дроп від 2-3 штук Куплені сайти від 2-3 штук Безкоштовні Мікро від 10 штук

Як прискорити індексацію сайтів?

Для прискорення індексації сайтів мережі використовуємо такі способи:

 • Додавання сайтів в пошукові системи. Яндекс и Гугл . Нагадаю, що не можна додавати сайти в панелі для вебмайстрів
 • Публікація посилань на сайти з різних акаунтів Твіттера
 • Сервіси прискорення індексації. Я користуюсь ГетБотГуру

Як делегувати створення мережі?

Для делегування створення мережі нам буде потрібно команда з наступних працівників:

 • Аналітик. Шукає дроп, відстежує виставлені на продаж сайти, становить базу сервісів для реєстрації мікросайтів
 • SEO-оптимізатор. Збирає семантичне ядро, оптимізує контент, проставляє посилання і відстежує індексацію
 • Копірайтер. Пише тексти під семантику
 • Контент-менеджер. Публікує і оновлює тексти, зображення і відео на сайті

Для кожного співробітника потрібно підготувати технічне завдання і скласти план робіт.

Де зберігати інформацію?

Всі дані зручно вести в таблиці (наприклад, в Гугл Драйві або Ексель на ПК), в якій вказувати для кожного сайту мережі:

 • Назва домену
 • Дату закінчення домену
 • Наступну дату оплати хостингу
 • Адреса, логін і пароль від панелі адміністратора домену
 • Адреса, логін і пароль від панелі хостингу
 • Адреса сторінки, що посилається (кожна посилання на новому рядку)
 • Адреса сторінки, на яку веде посилання
 • Анкор ПОСИЛАННЯ

Читайте також:

Як делегувати створення мережі?
Де зберігати інформацію?
Як частина потрібно робити моніторинг?
Чому пошукові системам не подобається мережі?
Де зберігати інформацію?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача