Статьи

Погляд в майбутнє: Жорсткі диски

  1. Деякі люблять гарячіше
  2. Вам з газом або без?
  3. сила обертання
  4. проміжне перевага
  5. Одна голова - добре ...
  6. Розширимо дорожню смугу
  7. А що ж конкуренти? (Замість висновку)

HDD мертвий, хай живе SSD! Чи правда?

by Сергій Тарасов, 12.08.2016

Жорсткі диски поступово відходять у минуле. Заперечувати це було б нерозумно. Але не будемо бігти попереду паровоза.

Seagate оцінює, що ці пристрої зберігання інформації будуть використовуватися ще не менше 20 років. Завдання на дані роки - активний пошук нових засобів розвитку всім знайомої технології.

SSD дорожче HDD. Швидше, але дорожче. У той же час жорсткі диски мають помітний потенціал зростання продуктивності. Більш просунуті контролери, б про льшие швидкості обертання магнітних млинців, б про більша щільність розміщення даних - ось найочевидніші шляхи для поступового прогресу в цьому світі. Але не тільки.

Деякі люблять гарячіше

Поточна просто магнітний запис в найближчі роки буде доповнена записом даних із застосуванням тепла ( w: HAMR ). Лазерний розігрів використовуваних в дану наносекунду ділянок магнітної поверхні до 400-500 градусів дозволяє спростити і прискорити процес запису даних, а також розміщувати кільцеві доріжки запису ближче один до одного. Користь від цього очевидна - потенційне збільшення місткості жорсткого диска в два рази в порівнянні з тим, що пропонується зараз. Швидкість роботи з інформацією також зростає. Мінус - необхідність дотримання гранично тонкій грані між розігрівом і перегрівом робочої поверхні млинця. Зробити цю грань трохи товщі дозволяють спеціальні сплави за участю золота. Що, звісно ж, збільшує загальну собівартість.

Вам з газом або без?

Одним з методів збільшення швидкодії, доступних вже зараз, є застосування гелію для заповнення пустот всередині HDD. Це робить його роботу холодніше і швидше. Деяка кількість економії досягається і в плані енергоспоживання. Але такі жорсткі диски коштують дорожче своїх звичайних побратимів, і призначаються зазвичай для дорогих серверних застосувань.

сила обертання

Основна маса сучасних HDD використовує швидкість обертання млинців, рівну 5400 або 7200 оборотів в хвилину. Але це не межа. Швидкості обертання 10000 об / хв і 15000 об / хв повинні стати більш поширеними в найближчі роки.

проміжне перевага

Ще один спосіб домогтися прогресу в продуктивності - збільшення використовуваного зараз кількості кеша DRAM і / або NAND. У цих швидких проміжних відсіках зберігається інформація, яку система часто запитує у HDD. Це при певних сценаріях використання дозволить досягти таких же швидкостей, як у непоганих SSD.

Одна голова - добре ...

У міру того, як кільцеві доріжки для запису будуть ставати менше вже і так малесеньких значень, контролерам і магнітним голівках доведеться вчитися зчитувати з декількох доріжок відразу для зниження числа помилок і загального прискорення швидкості обробки вхідної інформації. Застосування двох або більше головок замість однієї - очевидний крок до такого майбутнього.

Розширимо дорожню смугу

Для більш швидких жорстких дисків буде потрібно прискорений інтерфейс підключення. Таким виглядає Serial Attached SCSI ( w: SAS ) - він швидше поступово відживають свій вік SATA, забезпечуючи понад двадцять Гбіт пропускної здатності. Непогана альтернатива шині PCI-Express x1, через які сьогодні підключають швидкі SSD.

А що ж конкуренти? (Замість висновку)

Різні технології твердотільної пам'яті, із застосуванням транзисторів, виглядають сьогодні сучасно і перспективно. В їх розвиток вкладаються практично всі значущі гравці, і комерційно виправданою альтернативи їм зараз немає. Незважаючи на регулярні гучні заголовки преси про те, що, мовляв, скоро вся інформація в світі буде зберігатися в ДНК бактерій. І тому подібні.

Все може змінитися за лічені місяці. Інновацій світу електроніки завжди не вистачає.

Чи правда?
Вам з газом або без?
А що ж конкуренти?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача