Статьи

Погляд в майбутнє: Жорсткі диски

  1. Деякі люблять гарячіше
  2. Вам з газом або без?
  3. сила обертання
  4. проміжне перевага
  5. Одна голова - добре ...
  6. Розширимо дорожню смугу
  7. А що ж конкуренти? (Замість висновку)

HDD мертвий, хай живе SSD! Чи правда?

by Сергій Тарасов, 12.08.2016

Жорсткі диски поступово відходять у минуле. Заперечувати це було б нерозумно. Але не будемо бігти попереду паровоза.

Seagate оцінює, що ці пристрої зберігання інформації будуть використовуватися ще не менше 20 років. Завдання на дані роки - активний пошук нових засобів розвитку всім знайомої технології.

SSD дорожче HDD. Швидше, але дорожче. У той же час жорсткі диски мають помітний потенціал зростання продуктивності. Більш просунуті контролери, б про льшие швидкості обертання магнітних млинців, б про більша щільність розміщення даних - ось найочевидніші шляхи для поступового прогресу в цьому світі. Але не тільки.

Деякі люблять гарячіше

Поточна просто магнітний запис в найближчі роки буде доповнена записом даних із застосуванням тепла ( w: HAMR ). Лазерний розігрів використовуваних в дану наносекунду ділянок магнітної поверхні до 400-500 градусів дозволяє спростити і прискорити процес запису даних, а також розміщувати кільцеві доріжки запису ближче один до одного. Користь від цього очевидна - потенційне збільшення місткості жорсткого диска в два рази в порівнянні з тим, що пропонується зараз. Швидкість роботи з інформацією також зростає. Мінус - необхідність дотримання гранично тонкій грані між розігрівом і перегрівом робочої поверхні млинця. Зробити цю грань трохи товщі дозволяють спеціальні сплави за участю золота. Що, звісно ж, збільшує загальну собівартість.

Вам з газом або без?

Одним з методів збільшення швидкодії, доступних вже зараз, є застосування гелію для заповнення пустот всередині HDD. Це робить його роботу холодніше і швидше. Деяка кількість економії досягається і в плані енергоспоживання. Але такі жорсткі диски коштують дорожче своїх звичайних побратимів, і призначаються зазвичай для дорогих серверних застосувань.

сила обертання

Основна маса сучасних HDD використовує швидкість обертання млинців, рівну 5400 або 7200 оборотів в хвилину. Але це не межа. Швидкості обертання 10000 об / хв і 15000 об / хв повинні стати більш поширеними в найближчі роки.

проміжне перевага

Ще один спосіб домогтися прогресу в продуктивності - збільшення використовуваного зараз кількості кеша DRAM і / або NAND. У цих швидких проміжних відсіках зберігається інформація, яку система часто запитує у HDD. Це при певних сценаріях використання дозволить досягти таких же швидкостей, як у непоганих SSD.

Одна голова - добре ...

У міру того, як кільцеві доріжки для запису будуть ставати менше вже і так малесеньких значень, контролерам і магнітним голівках доведеться вчитися зчитувати з декількох доріжок відразу для зниження числа помилок і загального прискорення швидкості обробки вхідної інформації. Застосування двох або більше головок замість однієї - очевидний крок до такого майбутнього.

Розширимо дорожню смугу

Для більш швидких жорстких дисків буде потрібно прискорений інтерфейс підключення. Таким виглядає Serial Attached SCSI ( w: SAS ) - він швидше поступово відживають свій вік SATA, забезпечуючи понад двадцять Гбіт пропускної здатності. Непогана альтернатива шині PCI-Express x1, через які сьогодні підключають швидкі SSD.

А що ж конкуренти? (Замість висновку)

Різні технології твердотільної пам'яті, із застосуванням транзисторів, виглядають сьогодні сучасно і перспективно. В їх розвиток вкладаються практично всі значущі гравці, і комерційно виправданою альтернативи їм зараз немає. Незважаючи на регулярні гучні заголовки преси про те, що, мовляв, скоро вся інформація в світі буде зберігатися в ДНК бактерій. І тому подібні.

Все може змінитися за лічені місяці. Інновацій світу електроніки завжди не вистачає.

Чи правда?
Вам з газом або без?
А що ж конкуренти?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.