Статьи

Планшет на linux: установка Лінукс на планшет

 1. Топ найпопулярніших дистрибутивів linux для планшетів:
 2. Попередні дії і вимоги до планшету
 3. закінчення установки

Всі просунуті користувачі планшетів знають, що Android OS заснована на базі ядра Linux. Але не всі знають, що планшет на Linux більш продуктивний: повноцінна сфера Linux, можливість установки абсолютно всіх додатків і утиліт під цю операційну систему, багатофункціональність. Справа в тому, що в цій операционке можна робити практично все - від звичайного серфінгу в інтернеті до написання програм.

Справа в тому, що в цій операционке можна робити практично все - від звичайного серфінгу в інтернеті до написання програм

Топ найпопулярніших дистрибутивів linux для планшетів:

 • ALT GNU / Linux Netbook Live з LXDE;
 • Fedora 17 RC1 з Gnome3;
 • Balsam Professional Live Image;
 • Ubuntu 11.10 з Unity (UPD1);
 • Android-x86.

10 з Unity (UPD1);  Android-x86

Кожен дистрибутив має свої якостями, не властивими іншим збірками. Але установка Linux на планшет досить складна процедура для початківців. Але щоб випробувати операційну наживо, можна скористатися інсталятором Ubuntu Installer, який запускається прямо з середовища Андроїд.

Всього існує два інсталятора для напівавтоматичного завантаження операційної системи :

 • Мінімальна версія. Тут зібрані лише основні засоби для управління і мінімальний набір програм. Призначена версія, в основному, для того, щоб ознайомити користувача з системою і її можливостями.
 • Максимальна версія містить уже інтегрований пакет з програмами (як у Windows-Zver) і призначена для кінцевого користувача. Орієнтована вже на розробника, тому крім стандартних засобів (Firefox, Open Office, Thunderbird, GIMP, BitTorrent клієнт і інше), є ще і засоби розробки: Java JDK, Emacs Text Editor, C ++, Python і ін.

Попередні дії і вимоги до планшету

 1. Планшет повинен бути з процесором, тактова частота якого повинна бути не менше 1 ГГц.
 2. Ядро процесора має бути з підтримкою loop-пристроїв (практично всі планшети; можна дізнатися в MANUAL або на форумі).
 3. Повинна бути підтримка файлової системи Ext2.
 4. На планшеті попередньо повинні бути отримані root-права.
 5. Карта пам'яті повинна бути мінімум на 4 Гб.

поїхали

Включаємо "Налагодження по USB" ( "Додатки" - "Розробка") і натискаємо кнопку "NEXT". Тепер потрібно завантажити, з подальшою розпакуванням файлів на карту пам'яті, повну або мінімальну збірку дистрибутива і скрипт для запуску Linux. Також будуть потрібні ще два додатки, які можна легко завантажити прямо з маркету. Це - VNC viewer і Android Terminal Emulator. Можна встановити будь-які їх аналоги.

Запускаємо останню з представлених програм і введіть команди:

 • su
 • cd / sdcard / ubuntu
 • sh ubuntu.sh

Потрібно відразу відзначити, що термінал, при першому запуску, попросить рут-права, на що потрібно погодитися. Також, коли ви наступного разу захочете запустити Linux на планшеті, потрібно просто відразу починати з запуску терміналу і введення 3 перерахованих вище команд.

  Далі потрібно ввести два запити:
 1. Роздільна здатність дисплея вашого планшета (наприклад, 640 на 480).
 2. Версія типу робочого столу (тільки для максимальних версій):

закінчення установки

Через кілька хвилин прийде повідомлення [Email protected] : / #, Яке свідчить про успішну установку linux на планшет. Для закінчення установки необхідно ввести ім'я користувача (ubuntu), пароль (ubuntu), Ip-адреса (localhost) і призначити порт (5900). От і все! Через мить запуститься робоче середовище UBUNTU .

Дата публікації: 20.10.13

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).