Статьи

Питання і відповіді про імміграцію в Канаду по програмі Federal Skilled Worker

 1. 1. У цьому році моя професія є в списку. Як ви вважаєте, чи є сенс подавати документи до кінця цього...
 2. 2. Де можна подивитися списки професій по провінціях?
 3. 3. Чи потрібно підтверджувати весь весь досвід роботи або тільки той який потрапляє під категорію NOC 0, А і В?
 4. 4. Я працював колись десь без трудової книжки - як підтвердити свій досвід роботи?
 5. 5. Чи можна дати рекомендаційний лист від колеги якщо він теж звільнився з компанії.
 6. 8. Чи зараховується заочна освіта?
 7. 9. Підсумовуються чи бали для головного заявника і дружина?
 8. 10. У мене був досвід віддаленої роботи з однією з канадських студій. Чи можу я надалі при заповненні...
 9. 11. Я працюю слюсарем / сантехніком / водієм крана 80-го розряду - чи можу я розраховувати на запрошення...
 10. 12. Що є дійсним підтвердженням наявності коштів (Proof of Funds), крім грошей на рахунку в банку?...
 11. 13. При подачі документів вважається чи цивільний шлюб за офіційний або вони не знають такого поняття?...
 12. 14. На який термін відкривається імміграційна віза? Скільки часу є на продаж всього і вся і сам виліт?
 13. 15. Шукати роботодавця необхідно перебуваючи на Україні або по приїзду?
 14. 16. На якому етапі проводиться інтерв'ю в посольстві Канади?
 15. 17. Що таке Money Order?
 16. 18. Скільки грошей Ви витратили на сам процес і скільки везли з собою при переїзді?
 17. 19. Проходячи по провінційної програмі, чи повинен я буду жити в цій провінції до самого громадянства...
 18. 20. Чи не могли б ви порекомендувати надійну фірму, яка змогла б допомогти в імміграційних послуги...
 19. 21. Чи є перевірені люди або компанія, які зустрічають новоприбулих?
 20. 22. На яку пенсію можна розраховувати в Канаді якщо іммігрувати в країну у віці за 50 років?

Так часто доводиться відповідати на ваші питання в пошті (при тому, що я ніде ні разу не писав «з усіх питань пишіть мені», ага), що цей пост з відповідями на типові запитання був просто неминучий

Так часто доводиться відповідати на ваші питання в пошті (при тому, що я ніде ні разу не писав «з усіх питань пишіть мені», ага), що цей пост з відповідями на типові запитання був просто неминучий. Тут ми торкнемося, щось, що я не згадав або згадав побіжно в своїй Інструкції до імміграції в Канаду , нюанси оновленої програми Federal Skilled Worker і проблеми перенесення пост-радянських реалій на канадські імміграційні бланки.

Як би там не було, перш ніж почати, ще раз нагадаю, що при заповненні анкет немислиму кількість питань і сумнівів виникає щодо нюансів власної біографії, проте ж на більшу частину з них можна знайти відповіді на офіційному сайті канадської імміграційної служби - серйозно, на половину ваших запитань я знаходжу відповіді там, де ви читали але не вчитувались. Якщо ж в офіційному керівництві до заповнення форм нічого на вашу приводу не сказано, то найчастіше нюанс надуманий і швидше за все буде посольством проігнорований.

Пост оновлюється постійно, у міру отримання ваших листів.
Питання можете ставити прямо в коментарях, якщо соромитеся - анонімно.

1. У цьому році моя професія є в списку. Як ви вважаєте, чи є сенс подавати документи до кінця цього року? Або вже пізно, і ми не потрапимо в обмежений набір в 300 чол? І що відбувається з тими, хто не потрапив - приходить відмова?

З введенням Express Entry це більше не актуальне.
Питання буде видалений.

Подаватися є сенс тому що не факт що в наступному році професія буде в списках (IT ось 3 роки не було, наприклад). І є сенс подаватися до тих пір, поки на офіційному сайті не сказано, що квоти за фахом набрані - тоді вони повернуть заяву і гроші. Це не відмова бо розгляд справи не розпочато.

Так що найжахливіше, що може статися - отримаєте свій пакет документів разом з оплатою назад.

2. Де можна подивитися списки професій по провінціях?

У провінційних програмах не обов'язково відрізняються списки професій (з Express Entry їх може і зовсім не бути тепер), в кожній провінції може бути своя система нарахування балів, тому умови кожної з них потрібно читати повністю. Ось сайти провінцій, на яких є вся інформація по їх програмами:

Для тих хто зірок з неба не хапає, в 2017 році з'явилася пілотна програма професійної імміграції в Атлантичні провінції Канади із заниженими вимогами до досвіду роботи: джерело .

3. Чи потрібно підтверджувати весь весь досвід роботи або тільки той який потрапляє під категорію NOC 0, А і В?

Хороше запитання бо формулювання на сайті кілька розпливчаста і старі імміграційні історії можуть збивати з пантелику. На Federal Skilled Worker вам потрібно показувати тільки роботу, яка підходить під категорію 0, A і B. На деякі провінційні програми можна подаватися з категоріями C і D. Але під словом «skilled» в назві Federal / provincial Skilled Worker маються на увазі саме професії категорій 0, A і B.

Трохи краще формулювання в старому керівництві:

"Remember that you must have work experience in an occupation in Skill type 0 or Skill level A or B and that your experience must have occurred in the 10 years before you applied."

Мінімум у вас повинен бути 1 рік такого досвіду на одному місці, щоб потрапити в програму. Далі чим більше років досвіду, тим більше балів 6 років максимум. Вважається тільки досвід за останні 10 років.

Чому виникає плутанина? Збиває з пантелику те, що раніше (до Express Entry) щоб потрапити в програму FSW, досить було показати хоча б один рік за професією зі списку (там було всього 30 професій, майже всі NOC 0), а вже бали зараховували за іншими професіями теж - але і вони повинні були бути в NOC 0, A і B. Просто вони могли не відповідати професії по якій подавався заявник.

4. Я працював колись десь без трудової книжки - як підтвердити свій досвід роботи?

Незалежно від того, з трудовою ви книжкою працювали або без, вам потрібно зробити наступне:

 1. Написати собі рекомендаційний лист у вільній формі (багато прикладів є в інтернеті) краще англійською та російською.
 2. Поїхати в ту компанію де ви працювали. Так, навіть якщо у вас не залишилося з ними контактів; да, навіть якщо там весь штат новий - в будь-якому випадку крім як, може, якщо вас з шумом вигнали за сексуальні домагання.
 3. Знайти якогось колишнього співробітника, безпосереднього (або посереднього) начальника, в крайньому випадку, секретарку - і сказати, що так і так, ви тут працювали, тепер вам потрібна рекомендація: можете написати самі або ось я приніс варіант (в 99% ніхто не захоче писати сам). Якщо можна, ось - варіант відразу англійською.
 4. Якщо ви сам собі начальник - просите рекомендації у партнерів по бізнесу, одного з нинішніх або колишніх підлеглих або у клієнтів, на худий кінець.
 5. Не використовуйте один і той же шаблон для різних рефералів.

У моєму випадку 2 з 3-х підписали англійський варіант, один вибачився що не може підписати те, що не може вичитати і підписав російський. Під час вашого походу на своє колишнє місце роботи ще одна ваша задача - нагадати про себе або познайомитися з людиною, яка приймає дзвінки (як варіант, залишити йому копію листа), оскільки від цього людини може залежати успішність перевірки (див. Наступне питання).

І ще для мене це була чудова можливість зайти і сказати привіт людям, з якими я працював і вже кілька років не бачився, хоча коли співробітник йде, завжди все такі: "Не втрачайся, будемо тримати зв'язок, завжди раді бачити».

5. Чи можна дати рекомендаційний лист від колеги якщо він теж звільнився з компанії.

Можна але не варто.

Для початку підкреслю що так, лист від колеги дійсно підходить - це зовсім не обов'язково повинен бути ваш начальник і печатка організації на бланку теж нікому не потрібна.

Так чому ж не варто? По-перше, посольство має звичку дзвонити не по телефону, вказаному в рекомендаційному листі, а по телефону зазначеної компанії, знайденому в інтернеті. По-друге, поставте себе на їх місце - звідки їм знати що це дійсно колишній співробітник компанії а не ваш кум?

Так що можете, звичайно, зробити лист від колишнього колеги, але тоді принаймні, зайдіть з коробочкою цукерок до секретарки і нагадайте їй що якщо будуть питати, то ви тут працювали. Про всяк випадок познайомтеся і з прибиральницею теж, тому як були випадки коли одна така взяла трубку і заявила що ніяких Пупкин не знає.

З 2013 року для подачі документів на імміграцію в Канаду необхідно попередньо провести оцінку рівня освіти головного заявника в одній з встановлених державою організацій.

Скільки балів для Express Entry дає той чи інший диплом, можна подивитися тут: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/eca-conversion.asp , Але наскільки недобросовісно ваш пострадянський ВНЗ підійшов до організації навчальної програми, вам ніхто не скаже крім цієї самої оцінної організації, тому почніть з відправки документів на оцінку, тоді буде видно на що ви можете розраховувати.

Ніде не сказано, що для імміграції освіта повинна відповідати спеціальності. Більш того, раніше навіть основна заявлена ​​спеціальність могла фігурувати в досвіді роботи всього 1 рік, а все інше можна зарахувати будь-який інший спеціальністю з списку NOC 0, A або B .

Взагалі в Канаді більше дивляться на освіту при прийомі на роботу ніж у нас, також освіту служить основою для з / п (наприклад, PhD швидше буде отримувати більше ніж магістр, а той - більше ніж бакалавр) і тим вірніше це твердження чим більше компанія. Так що є шанс, що посольство мислить так само. Тому коли у мене була така ж ситуація, особисто я вирішив перестрахуватися і витратив рік на отримання другої вищої щоб виключити всі варіанти і заодно додати пару балів.

Однак на форумах писали, що проблем з Federal Skilled Worker через це ні в кого не було.

8. Чи зараховується заочна освіта?

Спираючись на заяву Марини Назарової - імміграційного офіцера канадського посольства в Москві - «заочне і дистанційне навчання прирівняне до очного, за умови, якщо вони в підсумку призводять до диплому державного зразка» і ще: «інститутські і університетські дипломи недержавного зразка не дають балів за освіту ».

Ще повну освіту має на увазі не менше 15 навчальних годин на тиждень. Якщо програма була більш ріденька, термін утворення перераховується так, щоб вийшло 15 годин в тиждень, так що може виявитися не 3 роки, наприклад, а 2 по 15 годин:

Full-time studies: This includes both secondary and post secondary education of at least 15 hours of instruction per week during the academic year. This includes any period of workplace training that forms part of the course.

Full-time equivalent studies: If you completed a program of study (secondary or post-secondary) on a part-time or accelerated basis, count the length of time it would have taken to complete the program on a full-time basis.

джерело: http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/guides/EG7TOC.asp#education

9. Підсумовуються чи бали для головного заявника і дружина?

Ні, чоловік головного заявника лише може додати до 10 балів за адаптованість (adaptability):

 • 5 балів якщо у вашого чоловіка все тести з англійської або французької вище CLB4
 • 5 балів якщо ви вчилися в канаді
 • 5 балів якщо ваш чоловік навчався в Канаді
 • 5 балів якщо ви раніше працювали в Канаді
 • 5 балів якщо ваш чоловік працював в Канаді
 • 5 балів якщо у вас або у вашого чоловіка є близькі родичі в Канаді

Але не більше 10 балів в сумі.

Читайте уважніше: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-factors.asp

10. У мене був досвід віддаленої роботи з однією з канадських студій. Чи можу я надалі при заповненні анкети посилатися на цей момент (наявності канадського досвіду роботи)?

Ні, канадським досвідом вважається досвід на території країни протягом хоча б півроку зі сплатою податків в Канадську казну. Але у що б то не стало візьміть з них лист з характеристикою і підкресліть цей факт у своєму резюме - потім обов'язково стане в нагоді: ви зможете його «видати за канадський досвід», влаштовуючись на свою першу роботу в Канаді.

11. Я працюю слюсарем / сантехніком / водієм крана 80-го розряду - чи можу я розраховувати на запрошення на роботу в канадську фірму?

Я не хочу вас демотивувати бо впевнений, що в історії були і такі випадки, проте ж ви повинні розуміти, що запрошення на роботу в Канаду можливо тільки при оформленні LMO (Labour Market Opinion) - процедури, що вимагає від роботодавця, активного пошуку такого ж фахівця на місцевому ринку праці, а потім отримання підтвердження від імміграційної служби, що, мовляв, так, дійсно з такими фахівцями у нас затикаючи. Тільки тоді вони можуть запросити когось із-за кордону.

Тому можете ви розраховувати на запрошення на роботу? Так, якщо вважаєте, що де-небудь є компанія яка шукала слюсаря / сантехніка / водія крана і не знайшла. Я б шукав таку перлину якнайдалі від великих міст, де будь-який коледж може перекваліфікувати слюсаря в сантехніка в водія крана і назад за $ 400 з дотаціями від держави.

Є і інші способи отримати запрошення по LMO або робочу візу без запрошення на роботу , Але і тут різні професії виявляються не в рівних умовах.

12. Що є дійсним підтвердженням наявності коштів (Proof of Funds), крім грошей на рахунку в банку? Чи можу я підтвердити наявність у мене достатніх коштів вказавши володіння квартирою і готовністю продати її в разі імміграції?

Дійсно, в офіційному керівництві згадується виключно виписка з рахунку в банку, але на пояснювальній сторінці Proof of Funds сайту імміграційної служби (CIC) чорним по білому написано, що крім цього підтвердженням засобів можуть служити також документи, що підтверджують володіння власністю або капіталом (в т.ч. акції, облігації, казначейські зобов'язання та ін.) і документи, що гарантують виплату коштів (все що прирівнюється до сертифікованих чеками: money order, bank draft і travel cheques).

До 2010 року в офіційному керівництві було таке формулювання:

"Indicate the amount (in Canadian dollars) of unencumbered transferable and available funds that you have. This amount can include the value of any property that you own , but should not include Jewellery, cars or other personal possessions. "

Однак з тих пір формулювання змінили:

With consideration to your total assets and liabilities, indicate the total amount (in Canadian dollars) of unencumbered, transferable and available funds that you have for settlement in Canada.

Provide proof of unencumbered and readily transferrable funds in a convertible currency available for settlement in Canada :

 • Current bank certification letter; or
 • Evidence of savings balance; or
 • Fixed or time deposit statements.

За інформацією московського візового офісу на січень 2011, необхідні супровідні документи для отримання віз (то, що вони просять прислати в POVL) були такі:

 • Bank account (s): a proof from a bank or a financial institution confirming that you have on deposit in your name the above -mentioned amount in Canadian funds or equivalent (we only accept bank statements confirming accounts held in Canada , in any other Western country or in a local branches of banks headquartered in a Western country (Citibank, Raiffeisen Bank, etc.). You must submit an original bank statement (not a photocopy) or a fax sent to you directly from the bank. The bank statement must be in English or French, on a bank letterhead and signed. It should contain the following information: account number, account holder's name, amount and currency. Please be advised that we can not accept a bank statement issued more than 30 days before the submission of your current proof of funds.
 • Real estate: evaluations of real estate made by a licensed agency . With the evaluation, enclose a notarized photocopy of the ownership certificate for your property. Please note that evaluations for real estate co-owned with third parties or with family members not accompanying you to Canada can not be accepted as proof of settlement funds. A certified translation of the documents into English or French is required.
 • Traveller's Cheques can also be accepted as proof of settlement funds . Photocopies of traveller's cheques are acceptable.

Тепер же POF необхідно надсилати не в посольство на вимогу як до 2010 року - а з пакетом документів в Сідней. Тому не дивно що змінилися і вимоги до нього.

Раніше точно підходив завірений переклад офіційної оцінки власності і таке підтвердження підходило якщо квартира була або тільки вашою власністю, любо чоловіка, який також їде з вами в Канаду. Крім того, на квартиру або будинок не повинно було бути оформлено іпотеки.

Зараз такий варіант може не працювати. Найкраще знайти на форумах тих, хто подавався після 2011 року з квартирою в якості POF.

Особисто я показував дві виписки з різних банків: 3/4 було в канадському банку і 1/4 - в українському. Але це ж канадці - вони не зберігають гроші просто балансом на рахунках - воно все десь інвестовано, вкладено, від вас вони очікують того ж.

13. При подачі документів вважається чи цивільний шлюб за офіційний або вони не знають такого поняття? Це впливає якось на шанси?

В анкетах є поняття common-law partner - це і є цивільний шлюб. Ніякого відмінності де-факто від шлюбу не має, але імміграційні офіцери можуть мати свою думку про вагомість цивільного шлюбу. Ніби як згадувалося, що вони нараховують додаткові бали для внутрішнього користування за фортецю сім'ї (наприклад, за стаж шлюбу + дитини), очевидно, за цивільний шлюб не нарахують.

Крім того, партнерам з цивільним шлюбом потрібно заповнити одну додаткову форму - Statutory Declaration of Common-Law Union (IMM 5409) і підтвердити факт свого співжиття загальними рахунками, пропискою і т.п.

14. На який термін відкривається імміграційна віза? Скільки часу є на продаж всього і вся і сам виліт?

Термін на який видають в'їзну візу безпосередньо залежить від дати проходження медкомісії. Термін дії результатів медкомісії - 1 рік, тому віза дійсна до тієї ж дати.

У нас вийшло, що візи видали через 3 місяці після медкомісії, тому виходить що вона була на 9 місяців, з яких на збори ми витратили 2,5 місяця.

15. Шукати роботодавця необхідно перебуваючи на Україні або по приїзду?

Майже без толку шукати з України - краще поки написати резюме до від'їзду, заздалегідь поміняти місто в LinkedIn на планований і сконнектіться з місцевими рекрутерами і HR-ами.

Чому марно шукати віддалено - ви можете прийти на співбесіду? У вас є Social Insurance Number, без якого ви не є платником податків і, отже, не маєте права працювати в Канаді? А якщо ще й візи немає, то взагалі з вами нема про що розмовляти.

У той же час знайдуться інші кандидати тут, у яких все це є.
Звичайно, якщо ще до подачі заяви на імміграцію ви знайдете компанію, готову зробити LMO і запропонувати вам роботу, це бутем величезний плюс, але таких випадків не так багато.

16. На якому етапі проводиться інтерв'ю в посольстві Канади?

За федеральною програмою (на відміну від провінційних або від спонсорства, особливо подружжя) посольство часто надсилає т.зв. Interview Waiver - відмова від проведення інтерв'ю - зазвичай через місяць-другий після подачі повного пакету документів приходить або запрошення на інтерв'ю, або Interview Waiver і медформу. Тоді в разі якщо все-таки вас вирішують викликати на інтерв'ю, мед-форми вам вже висилають за його результатами.

17. Що таке Money Order?

Money Order - це сертифікований чек, що видається банком. Відмінність від звичайного чека полягає в тому, що кошти списуються з рахунку в момент його видачі а не в момент переведення в готівку і тому гарантовано будуть перераховані одержувачу. В Україні такого поняття в банківській системі немає (підозрюю що і в інших країнах СНД теж).

Під час свого імміграційного процесу я просив друзів в Торонто оформити для мене Money Order (зазвичай послуга платна у всіх банках, коштує близько $ 7.50) і посилав їм приклад того, як він повинен виглядати:

50) і посилав їм приклад того, як він повинен виглядати:

Начебто, тепер можна за процес і кредиткою платити.

На спонсорство батьків, наприклад, потрібно було все дані кредитної картки включаючи CCV-код вказати в формі - не лякайтеся, імміграційна служба Канади - НЕ шарашкіна контора, їм можна довірити свої найпотаємніші платіжні дані, хоча, звичайно, будьте гранично обережні.

18. Скільки грошей Ви витратили на сам процес і скільки везли з собою при переїзді?

- Порядку US $ 4,400:

За двох дорослих і одну дитину вийшло десь так:

 • $ 250 - тести англійської та французької на головного заявника
 • $ 1100 - за попередній розгляд заяви
 • $ 300 - за переклад всіх документів
 • $ 570 - медкомісія
 • $ 1650. - за візи
 • $ 50 - кур'єрські та поштові витрати
 • $ 150-витрати на грошові перекази (не обов'язково, але так вийшло)
 • $ 300 - ж / д квитки: чотири рази їздив до Києва (1. французький, 2. англійська, 3. подача пакету документів особисто (не обов'язково) і 4. медкомісія: всією сім'єю плюс теща стежити за дитиною) + 1 раз в Москву (Відкривав рахунок в канадському банку - не обов'язково, але мені так було зручно).

Плюс щось на зразок $ 1500 за авіаквитки на трьох (повезло, в останній момент підвернулася дуже вигідна акція - про це був пост ).

З собою везли $ 30,000. Здебільшого їх так і не витрачали до покупки будинку , Але $ 5k випарувалися моментально в перший місяць, був невеликий шок спостерігати як швидко зменшується сума на рахунку.

19. Проходячи по провінційної програмі, чи повинен я буду жити в цій провінції до самого громадянства і що буде, якщо я відразу полечу в інше місто?

Вам, все-таки, доведеться залендіться в Монреалі (Або який там ви місто вказали в формах) щоб отримати статус, але потім котите куди хочете - це вільна країна.

Більш того, CIC публікує результати статистичних досліджень по переміщенню провінційних номінантів між провінціями:

Від 65% до 95% провінційних номінантів досі проживають в своїх провінціях станом на 2006 рік.

[Джерело: cic.gc.ca ]

Наприклад, без статусу PR але з робочою візою, отриманої по провінційної програмі, ви також вільні жити де хочете, але працювати вам дозволено тільки в провінції в яку ви номінувалися.

Ще ви можете в'їхати в країну в будь-якому місці, не обов'язково в провінції, за програмою якої проходили, але в цьому випадку у вас можуть перевірити наявність квитків у цю провінцію або територію.

Скільки коштує пробути в провінції? По-хорошому - поки не отримаєте PR-карти десь через 2-3 тижні. З цього моменту ви вільні робити що хочете, але оскільки карти приходять на пошту, то можна зробити і переадресацію. Але якщо зовсім свербить, можна котити відразу, організувавши переправлення собі документів.

20. Чи не могли б ви порекомендувати надійну фірму, яка змогла б допомогти в імміграційних послуги - не хотілося б потрапити на якісь "ліві" компанії, які тільки заробляють на людях гроші.

Всі ці агентства - вони не те щоб «ліві» ... вони просто окозамилювачі, що не мають ніякого впливу на імміграційний процес. Всі вони працюють за такою схемою:

1. Ви платите гроші, вони сідають з вами особисто або по телефону і перебирають всі ваші документи, з ваших слів і з документів виписуючи інформацію, потім за ~ 2,000 Євро вносять її в форми в тому ж вигляді, в якому це зробили б ви за пару вечорів.

2. Далі за ще таку ж суму вони ганяють вас, щоб ви зібрали всі документи і у них же перевели їх, знову заповнюють форми - і це вся їх робота за якісь абсолютно неймовірні кілька тисяч Євро або доларів.

Ви купуєте не гаранта і навіть не адвоката, а наглядача з бичем, причому часто не надто компетентного ні в питаннях імміграції, ні в управлінні з бичем - що поробиш, ці люди теж працюють не за фахом - ну хоч на базарі не стоять. Єдине чим вони мають у своєму розпорядженні - це невеликий статистикою по вдалим / невдалим процесам і причин відмови, але це є у вільному доступі в інтернеті, на форумах.

Звертаючись в агентства, люди думають, що купують собі спокій і хоч трішки підвищують шанси: може, за рахунок більш правильних даних, більш точних формулювань або більш ємних описів, які зацікавлять посольство, але, запевняю вас, це не так і навіть іноді навпаки - наприклад, їм там в агентстві ніколи розбиратися, в якій галузі ви спеціалізуєтесь як програміст - програміст і програміст, все. Чи не будуть вони виникають і розбиратися у всій сфері IT, за якісь жалюгідні пару тисяч.

Тому я ніколи нікому не зможу порекомендувати жодне агентство бо вважаю їх некомпетентними, халтурниками і шарлатанами, а їх модель послуг і ціноутворення - абсолютно неприйнятною і висмоктувала її з пальця.

Можна подумати про імміграційний адвоката якщо у вас є складнощі перешкоджають імміграції як то судимості, розлучення і опіка, хронічні соціально небезпечні хвороби, допуск до державної. таємниці і т.п. У агентства можна звертатися якщо не знаєте мови прямо зовсім взагалі, навіть на такому рівні щоб заповнити анкети, хоча в цьому випадку я не рекомендував би і іммігрувати.

21. Чи є перевірені люди або компанія, які зустрічають новоприбулих?

Перевірених немає, але по іммігрантським формами їх повно. Як правило, допомога полягає в тому, що вони здають вам свій бейсмент (підвальне приміщення) і забирають з аеропорту.

На дворі 2015 рік - уявіть що ви їдете в затяжне подорож: зніміть квартиру на airbnb.ca або homeaway.ca, в крайньому випадку - готель або мотель на booking.com або expedia.ca.

Я б рекомендував зняти на пару тижнів, по можливості до кінця календарного місяця - деякі рентовочние квартири здаються з 1-го числа.

Візьміть таксі в аеропорту (там повно мінівенів і навіть лімузинів на випадок якщо у вас багато сумок).

Все, ви стали майже канадцем, ось і ведіть себе відповідно. Закругляйтеся з совковим мисленням.

22. На яку пенсію можна розраховувати в Канаді якщо іммігрувати в країну у віці за 50 років?

- Близько $ 500 / міс.

Пенсійний вік в Канаді - з 65 років (якщо тільки ви не захочете постійний, знижений на 15% тариф але з 60-ти, що навряд чи).

Пенсія складається з двох частин: Old Age Security і Canada Pension Plan (CPP)

Old Age Security - фіксована, неоподатковувана допомога від держави, яка становила на 2014 рік C $ 558.71 / міс. Щоб отримувати повну ставку, потрібно прожити в країні 40 років. Щоб отримувати часткову - в розмірі 1/40 за кожен рік проживання в Канаді - мінімум 10 років. ви також можете зарахувати досвід роботи в іншій країні , Якщо вона бере участь в угоді про соціальний захист, щоб підвищити вашу ставку.

Для пенсіонерів з низьким достатком або без іншого доходу (наприклад, від інвестицій) ця пенсія доповнюється неоподатковуваних посібником Guaranteed Income Supplement (GIS) і, в залежності від доходу, віку і сімейного стану, може становити до C $ 757.58 / міс + C $ 502.34 / міс на чоловіка (на 2014 рік) [ джерело ].

Canada Pension Plan (CPP) залежить від того, скільки відрахувань було зроблено в пенсійний фонд. На максимальну ставку можна розраховувати, при виплатах в пенсійний фонд протягом 39 років при з / п вище $ 52k (на сьогоднішній день з урахуванням інфляції). При дотриманні цих умов CPP на 2014 рік склала б максимум $ 1,038.33

Мінімального значення у CPP немає, за дуже приблизними розрахунками вона може бути порахована як $ 25 / міс за кожен рік роботи в країні.

Так що, працюючи з 50 до 65 років, ви можете розраховувати лише на щось близько $ 500 / міс:
$ 210 Old Age Security + $ 375 CPP

Для виправлення фінансової самостійності в пенсійному віці уряд заохочує заощадження на персональних пенсійних рахунках. Відкрити свій бізнес коли вам 65+ теж ніхто не заборонить.

Пишіть в коментарях.

2. Де можна подивитися списки професій по провінціях?
3. Чи потрібно підтверджувати весь весь досвід роботи або тільки той який потрапляє під категорію NOC 0, А і В?
4. Я працював колись десь без трудової книжки - як підтвердити свій досвід роботи?
8. Чи зараховується заочна освіта?
9. Підсумовуються чи бали для головного заявника і дружина?
12. Що є дійсним підтвердженням наявності коштів (Proof of Funds), крім грошей на рахунку в банку?
13. При подачі документів вважається чи цивільний шлюб за офіційний або вони не знають такого поняття?
14. На який термін відкривається імміграційна віза?
Скільки часу є на продаж всього і вся і сам виліт?
15. Шукати роботодавця необхідно перебуваючи на Україні або по приїзду?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача