Статьи

Перетворюємо Android-пристрій в пульт дистанційного керування для ПК

  1. підсумки

У минулому році ми писали про те, як дистанційно керувати комп'ютером за допомогою Android-пристрою і відповідних додатків

У минулому році ми писали про те, як дистанційно керувати комп'ютером за допомогою Android-пристрою і відповідних додатків. Однак не завжди виникає потреба повного доступу до ПК - найчастіше в домашніх умовах нам необхідно поставити фільм на паузу, переключити пісню або запустити програму. У робочі моменти такою необхідністю може бути керування презентацією і демонстрація слайдів. Цю категорію складають програми, адаптовані пристрої введення для ПК: миша, клавіатуру і геймпад.


У цій статті ми постараємося розглянути кілька додатків, які зможуть перетворити ваш смартфон або планшет в бездротову клавіатуру, миша і геймпад для комп'ютера, а також в пульт дистанційного керування медіаплеєрами і основними програмами. Кожна з розглянутих утиліт працює в парі з серверної частиною, яка окремо встановлюється на ПК. Для працездатності додатків необхідно, щоб мобільний пристрій і ПК перебували в одній локальній мережі, наявність інтернет-з'єднання при цьому необов'язково.

Почнемо, мабуть, з самого популярного додатка в цій категорії - Unified Remote. Ця програма, як і більшість героїв нашого огляду, представлена ​​в Google Play в безоплатній та платній версіях. Але навіть у своїй базовій функціональності вона може з легкістю замінити миша і клавіатуру і пропонує користувачеві кілька розширених можливостей по управлінню популярними програмами та ПК. Причому все це додаток може робити прямо «з коробки», без додаткових маніпуляцій і налаштувань.

У серверної частини Unified Remote налаштувань небагато. Тут є можливість встановити порт з'єднання вручну, дозволити приймати Bluetooth-з'єднання і включити захист підключення паролем. Сам додаток не виділяється вишуканим дизайном, хоча відповідає концепції Material Design. Основна увага була приділена режимам управління, так званим «пультів» (Remotes), які зручно згруповані по найменуванню програми для ПК або завданням використання. У безкоштовної версії утиліти користувачеві доступно 18 пультів. Крім режиму для управління мишею і клавіатурою, програма містить власну повноекранну російську клавіатуру, окремі блоки мультимедійних, цифрових і функціональних клавіш.

Особливо цікавим виглядають режими з управління деякими системними настройками і ПК в цілому. Наприклад, користувач має доступ до меню «Пуск», всіх майданчиках дисків (включаючи системні папки, робочий стіл, «Мої документи») і без праці може відкривати файли або запускати будь-які програми на комп'ютері, використовуючи вбудований файловий менеджер. Unified Remote дозволяє також запускати диспетчер задач з можливістю перемикатися між активними програмами, знімати завдання і завершувати процеси. Ну а в режимі Power знаходяться опції для виключення, перезавантаження або відправки ПК в сон.

Платна версія програми (32 грн.) Містить додатково понад 40 шаблонів управління (включаючи призначені для користувача), підтримку голосових команд, можливість створювати віджети і швидкі дії. Крім того, власники смартфонів з ІК-портом зможуть перетворити свій девайс в справжній універсальний пульт завдяки підтримці ІК і відповідного режиму управління. В цілому, Unified Remote залишає дуже хороше враження, а його функціональні можливості дійсно вражають.

Ця утиліта пропонує чималу кількість готових схем віддаленого управління. Додаток виглядає дуже аскетично, тим не менш, інтерфейс цілком зручний, а всі елементи легко доступні користувачеві. Можливості Max Remote включають в себе управління мишею, слайдами, браузером, живленням. У додатку є готові шаблони для запуску на ПК деяких популярних програм і передбачена командний рядок. Кожна з функцій супроводжується короткою інформацією про її призначення російською мовою. Єдине, чого немає в Max Remote - це повноцінної підтримки клавіатури, хоча цифровий блок і передача тексту, як додаткова опція, тут присутній.

Особливістю програми є емуляція різних видів геймпадов, включаючи найбільш популярні для ігрових консолей. У налаштуваннях програми користувач може асоціюватися кнопки з діями контролера і змінити значення прискорення, точності і частоти поновлення курсора миші. Головна перевага Max Remote - можливість без праці створювати призначені для користувача схеми управління до будь-якій програмі і навіть власні геймпади. До недоліків програми можна віднести відсутність деяких видів контролерів, наприклад, Xbox, і повноцінної підтримки клавіатури.

У Google Play є і платна версія Max Remote Full, що обіцяє відсутність реклами і обмежень при створенні кастомних схем управління. По правді кажучи, в безкоштовній версії також не виявлено будь-якої реклами і недоступних функцій. В такому випадку додаток виглядає дуже цікавим варіантом в якості універсального Wi-Fi пульта для ПК.

Програма PC Remote з'явилася в Google Play відносно недавно. Спочатку додаток розроблялося для платформи Windows Phone і саме там стало популярним. На Android утиліта знаходиться в статусі бета-версії і поки що не може похвалитися повноцінною функціональністю. На поточний момент в програмі відсутні кілька цікавих опцій, таких як можливість переглядати і передавати файли з ПК і на ПК, створювати віртуальні бездротові мережі на ПК і підключати до нього мобільний пристрій, створювати призначені для користувача схеми управління.

PC Remote дозволяє підключитися до комп'ютера через Wi-Fi з'єднання за умови знаходження клієнта і сервера в одній мережі. У найближчих оновленнях розробники планують додати можливість підключення через Інтернет.
Схеми управління в додатку розбиті за трьома категоріями, які відповідають за базовий введення, системну гучність, функції живлення комп'ютера, керування презентацією Power Point і аудіо-, відеоплеєра. Що стосується емуляції основних пристроїв введення інформації, то реалізація їх в програмі виявилася не зовсім вдалою, часом незручною. Режим миші являє собою область тачпада і скролінгу. Налаштувань по чутливості і швидкості руху курсора в додатку немає. Клавіатура як така тут відсутня, є тільки блок функціональних клавіш і деякі часто використовувані комбінації, такі як «скопіювати», «вирізати», «вставити» та інші. Процес набору тексту відбувається за допомогою системної клавіатури Android.

Незважаючи на наявні недоліки у вигляді незначної кількості підтримуваних програм для управління, відсутності мультимедійних клавіш і можливості створювати власні схеми, розробники додали в Android-версію свого додатка функцію відображення віддаленого робочого столу, що дозволяє користувачеві повністю управляти комп'ютером. В результаті PC Remote виглядає дещо безглуздо - сумбурно розкидані функції з далеко не ідеальною реалізацією залишають не найкращі враження від програми.

Як видно з назви, Remote Mouse являє собою додаток для віддаленого управління мишею через Wi-Fi з'єднання. В описі сказано, що утиліта пропонує повнофункціональну підтримку миші, на ділі виявилося, що програма має набагато більші можливості, правда, за них доведеться вже платити. Але про все по порядку.

Remote Mouse - мабуть, одна з небагатьох програм з цієї категорії, яка має доброзичливий і привабливий інтерфейс, і єдина, що дозволяє користувачеві змінювати фонову картинку оформлення тачпада. Режим миші об'єднаний з тачпадом і реалізований в додатку дуже добре. Є ліва, права і середня (колесо) кнопки, що відповідають основним діям маніпулятора. Налаштування за замовчуванням дозволяють легко управляти курсором і виконувати більш складні маніпуляції - виділяти текст, перетягувати об'єкти. Проте, користувач може налаштувати чутливість, швидкість прокрутки, активувати або відключити певні дії миші і навіть поміняти ліву і праві кнопки місцями. У додатку також здійснена підтримка набору тексту за допомогою клавіатури мобільного пристрою, управління живленням і перемиканням між запущеними програмами. Все це доступно користувачеві безкоштовно. Платні функції можна придбати окремо - до них відносяться горизонтальна клавіатура і тачпад, пульт управління браузером і мультимедійними клавішами з підтримкою популярних мультимедійних програвачів і презентацій PowerPoint.

Remote Mouse можна назвати багатофункціональним пультом для віддаленого управління програмами на ПК, однак зі своїми завданнями додаток справляється на відмінно. З мінусів коштувати виділити досить жорсткі обмеження в безкоштовній версії утиліти і висока підсумкова ціна (~ 120 грн.) При відкритті всіх платних функцій. Причому розробники вважали це недостатнім і вирішили додати ще й рекламу.

Основною і єдиною функцією Ultimate Gamepad є емуляція геймпада: додаток дозволяє використовувати будь-який Android-смартфон в якості бездротового ігрового контролера для ПК. Екран програми перетворюється в віртуальний геймпад з кнопками напрямків, 4 основними і 4 додатковими кнопками. Додаток підключається до комп'ютера за допомогою Bluetooth або Wi-Fi з'єднання. Відгук на натискання дуже швидкий, так що можна комфортно грати навіть в гоночні симулятори.
Налаштування утиліти дозволяють асоціювати кнопки геймпада з клавішами на клавіатурі, налаштувати силу їх відгуку і зону дії. Є можливість підключити кілька пристроїв до одного ПК.

Зрозуміло, Ultimate Gamepad не зможе замінити повноцінний контролер з його фізичними кнопками і тактильними відчуттями. Проте, такий варіант цілком можна використовувати, тим більше що додаток безкоштовне і без реклами. З недоліків варто відзначити невеликий розмір кнопок, наявність всього лише одного типу геймпада і відсутність можливості створювати кілька профілів для різних ігор.

підсумки

Як вибрати програму в основному залежить від цілей його використання. Замінити в якійсь мірі клавіатуру або мишу може кожне з розглянутих додатків (за винятком Ultimate Gamepad). Розробники цих утиліт постаралися максимально наповнити їх усіма можливими функціями з віддаленого управління ПК, при цьому забуваючи іноді про якість їх реалізації та зручність користування.

Якщо ж ви ще не визначилися, чим саме хочете керувати на ПК, але вам необхідний універсальний пульт на всі випадки життя, то вибір буде між Unified Remote і Max Remote. У своїй платній версії Unified Remote містить найбільшу кількість готових схем управлінь найпопулярнішими програмами і інші можливості з віддаленого управління ПК. До того ж це єдина утиліта, яка містить повноцінну повноекранну клавіатуру з російською розкладкою. У свою чергу, Max Remote може управляти не тільки мишею і клавіатурою, але і геймпадом, а також дозволяє легко створювати призначені для користувача пульти для будь-якої програми.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача