Статьи

Основні SEO-тренди 2018 року

 1. RankBrain
 2. CTR сніпетів
 3. релевантний контент
 4. Індекс Mobile First
 5. відеомаркетінга
 6. голосовий пошук
 7. Лінкбілдінг
 8. наостанок

Google постійно оновлює алгоритми ранжирування пошукових результатів. Це призводить фахівців з інтернет-маркетингу до необхідності підлаштовувати свою SEO-стратегію під мінливі правила гри. Тому перед запуском нового продукту або маркетингового рішення важливо спрогнозувати і врахувати майбутні зміни. У цій статті ми спробуємо розібратися в основних трендах пошукової оптимізації, які найбільш характерні для 2018 року.

RankBrain

Google RankBrain - це складна система на основі машинного навчання, яка допомагає Google сортувати результати пошуку. Вона діє досить примітивно: спочатку заміряє, як користувачі взаємодіють з результатами пошуку, і потім ранжирує результати відповідно до їх поведінкою.

Розберемо на прикладі. Введемо в рядок пошуку запит «як розробити додаток»:

Введемо в рядок пошуку запит «як розробити додаток»:

Припустимо, другий результат видався вам більш привабливим (не в останню чергу - через зірочок рейтингу в сніпеті), і ви перейшли на цей сайт. Виявилося, що це хороший сайт і корисна стаття. RankBrain робить відповідну позначку, і результат на другій сходинці збільшує свій рейтинг.

Якщо виявиться, що інформація на цьому сайті вам абсолютно не підходить, RankBrain також зробить позначку, але вже зі зворотним ефектом - знизить рейтинг цього сайту і прибере його з топа видачі

Таким чином, система стежить за двома показниками:

 • тривалість перегляду сторінки;

 • кликабельность (CTR) - відсоток користувачів які перейшли на цю сторінку

CTR сніпетів

Сніппет - це блок інформації, який виводиться під з посиланням на сторінку сайту в пошуковій видачі. Він містить короткий опис, відповідне введеному запиту. При цьому в результатах пошуку сніпети можуть виглядати по-різному. Одні більш привабливі, ніж інші, і користувач, швидше за все, вибере той, який краще виделете.

RankBrain іноді має сторінки вище, ніж їм «слід» бути. Якщо внаслідок цього у неї виросте середній CTR, то росте і рейтинг сторінки. Якщо ж вона не отримає додаткових кліків, Google може і зовсім прибрати її з перших рядків видачі. Якщо ви хочете підняти CTR ваших оголошень в органічному пошуку, попрацюйте над привабливістю сниппета, в тому числі над його мікророзмітки.

Сніппет за запитом «холодильники» в результатах пошуку може виглядати так:

При цьому на мобільних пристроях він фото може і не відображатися повністю:

релевантний контент

Іноді для залучення користувачів використовується т.зв. клікбейт - гучний заголовок ролика або статті, що не відповідає її змісту. Google став розумнішим і почав звертати на це увагу. Тепер він аналізує не тільки контент, але і контекст статті.

Вже зараз по комерційним запитам в Google часто ранжуються статті з різних блогів - пошуковик прагне показати користувачеві найбільш релевантний результат. Тому алгоритми Google крім заголовка і ключових слів статті аналізують ще й те, наскільки корисно її вміст. Якщо на сторінці якась тема розкрита добре тема, то такий контент ранжируется краще:

Якщо на сторінці якась тема розкрита добре тема, то такий контент ранжируется краще:

Як писати так, щоб сподобатися Google?

1. Пишіть багато контенту. Текстом довжиною в більш ніж 2000 слів можна охопити повністю практично будь-яку тему. Лонгріди, докладні пости в блозі, гайди і керівництва ранжуються набагато вище, ніж короткі тексти.

2. Додайте LSI-слова. Це ключові слова, безпосередньо пов'язані з вашою тематикою. Коли пошуковий робот побачить їх на вашому сайті вважатиме, що тема розкрита повністю, і краще Розставте сторінку.

3. Використовуйте пошукові підказки. Це слова, які знаходяться внизу сторінки пошукової видачі, в блоці «разом із запитом часто шукають». Відстежите їх і додайте в текст.

Індекс Mobile First

Його анонсували вже давно, і схоже, що в цьому році він все ж з'явиться. Частка мобільного трафіку в Google становить 60%, і в 2018 буде тільки збільшуватися - про це говорять дані української дирекції Google . Користувачі планшетів і смартфонів проводять онлайн менше часу, ніж десктопні користувачі. І, що важливіше - вони вважають за краще сайти з перших рядків пошукової видачі. Тому Google вважатиме мобільну версію сайту основний. Це означає, що весь контент, який відображається в мобільній версії буде проіндексовано в першу чергу.

Як підготуватися до індексації Mobile First:

 • ваш контент повинен відображатися однаково і на мобільному, і на робочому столі;

 • переходите з мобільної версії сайту на адаптивну (т.зв. responsive design);

 • переконайтеся, що ваш сайт оптимізований під популярні мобільні девайси.

Особливо важливо це для ринку ecommerce. Люди все більше купують з мобільних пристроїв, і їх кількість продовжує зростати .


відеомаркетінга

До 2021 року відео буде покривати до 80% всього інтернет-трафіку. YouTube вже зараз - друга пошукова мережа після Google. Все більше людей шукає інформацію на YouTube, ігноруючи при цьому Google. Якщо ви хочете отримувати більше SEO-трафіку в 2018 році, варто створювати і оптимізувати контент спеціально для YouTube. Якщо ви не створюєте відеоконтент, то це зроблять ваші конкуренти - і обійдуть вас на повороті.

Чому це важливо:

 • коли ви публікуєте SEO-оптимізоване відео на YouTube, ви покращуєте свою видимість в Google в цілому;

 • Google почав додавати посилання на відеохостінги (особливо на YouTube) в мобільну видачу по зображеннях.

голосовий пошук

Популярність голосового пошуку зростає так само швидко, як і популярність мобільного пошуку:

 • 40% дорослих використовують голосовий пошук як мінімум раз в день;

 • голосовим пошуком в Google користуються в 35 разів частіше, ніж 10 років тому;

 • 20% всіх випадків мобільного пошуку - це голосовий.

Багато SEO-фахівці вже почали оптимізувати свої проекти під голосовий пошук. Перш за все, рекомендується зробити наступне:

 • сторінка повинна бути на першій сторінці видачі Google;

 • наявність розширеного сниппета всіляко вітається;

 • розмістіть питання і відповідь на нього на посадкової сторінці.

Лінкбілдінг

Незважаючи на нові тенденції, SEO - це в першу чергу посилання. Без хорошого контенту складно отримати природні посилання, а без беклінків на релевантних ресурсах важко потрапити в ТОП 10 видачі Гугла.А без видачі на першій сторінці думати про RankBrain, голосовому пошуку або Mobile-First індексі і не доводиться. Тому посилання і раніше важливі на всіх етапах оптимізації. Перший рядок пошукової видачі Google завжди залежить від кількості зворотних посилань.

наостанок

Отже, пошукова оптимізація в 2018 році слід наступним трендам:

1. RankBrain і поведінковий фактор;

2. кликабельность сніпетів;

3. якісний контент;

4. Mobile-First;

5. відеоконтент;

6. голосовий пошук.

Відмінності між комерційними та інформативними запитами поступово стираються. Отримувати конверсії безпосередньо стає все складніше, і куди ефективніше спрацьовує детальний опис тієї чи іншої послуги / товару і «продаж» цього тексту користувачеві. Конкуренція в ecommerce в 2018 році буде тільки зростати, і у виграші зрештою виявляться ті інтернет-магазини, які надають найбільш повну та читабельну інформацію на своїх Лендінзі.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.