Статьи

Охороняти Оперний доручили яструбові

Ю.Андріанова

Охороняти Оперний доручили яструбові Манучарьянц Вероніка https://cdn.segodnya.ua/img/article/793/97_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/793/97_tn.jpg 2007-11-06T20: 45: 04 + 02: 00 Одеса Акустичний відлякувач не впорався з голубами, який здолав Оперний театр. Адміністрація випробує новий спосіб.

Дивні звуки, які видає спеціальний пристрій-опугіватель голубів, встановлене на даху оперного театру, скоро перестане турбувати одеситів і гостей міста. Як розповів "Сегодня" заступник директора театру Руслан Гудзенко, адміністрація пригледіла новий засіб боротьби з надокучливими птахами, які доставляють відреставрованому будинку чимало клопоту. Тепер ця місія буде покладена не на акустичний відлякувач, здатний відтворювати крики хижих птахів (до речі, такий метод широко застосовується в США, Китаї, Тайвані, Німеччини і Японії), а на живого хижака.

СОКОЛ НЕ СПРАВИВСЯ. На жаль, італійська система відлякування диких голубів виявилася безсила проти одеських птах, що вподобали стіни і карнизи оперного. "Ця установка себе не виправдала, - розповідає орнітолог Євген Сивачук. - Вся справа в тому, що на апараті значилося:" звук сокола ". Адміністрація театру розраховувала на те, що цей крик злякає голубів, але як раз його голуби не бояться. Тут потрібно було врахувати одну природну особливість - незважаючи на те, що сокіл є хижаком, він не полює там же, де в'є свої гнізда. І тому голуби не лякає, а навіть, навпаки, йдуть до нього під захист. Зараз ми спробуємо боротися з голубами по-новому. Для цього з дикої середовища Чернігівської області в Одесу доставили самку яструба-тетеревятника. Для неї на даху театру спеціально будується теплий великий вольєр, який буде готовий через два тижні. Ці птахи дуже крикливі, своїм криком вони залучають самців свого ж виду, але відлякують інших пернатих. Думаю, від голубів ми тепер позбудемося ".

ЩО Ж КРАЩЕ? Логічно, що на зміну нешкідливим на перший погляд пташкам до оперного, ледь почувши специфічний крик самки, почнуть злітати хижі яструби ... Однак орнітолог вважає, що навіть якщо це і станеться, то хижак не доставлять проблем театру. "Тетеревятников бруднити нічого не будуть, вони можуть лише літати десь поблизу або оселитися на найближчих деревах. На дахах будівель цей птах не живе", - стверджує Євген Володимирович.

Щоб хижий птах звикла жити в клітці, повинно пройти не менше місяця. Зараз "оперний тетеревятник", якому зробили всі необхідні щеплення, проходить період адаптації до неволі в карантинному вольєрі. Потім, перед випуском на "вільні хліби", йому виготовлять спеціальний паспорт з фотографією.

Полювання на ГРИЗУНІВ

Найбільш поширені види хижих птахів, які полюють на інших пернатих або на дрібних гризунів, - це яструби й сови. Вибір орнітологів, які радять адміністрації театру, ніж позбутися від голубів, упав на яструба-тетеревятника, оскільки він є найбільш поширеним видом серед усіх пернатих хижаків в нашій країні. Він полює, підстерігаючи видобуток як сидячи на дереві, так і на льоту. Найчастіше його жертвою стають невеликі пташки, гризуни і зайці.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

ЩО Ж КРАЩЕ?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.