Статьи

Огляд сервісів питань і відповідей

06.04.09

Не дивлячись на те, що використовувати сервіси «Питання-відповідь» для нарощування пузомерку (Яндекс тИЦ і Google PR), практично не має сенсу, допомогти розкрутити свій сайт вони все ж можуть. Грамотне і доречне додавання посилань в призначені для користувача питання і відповіді дозволить істотно наростити цільовий трафік на ваш сайт. А якщо на сайті є цікаві матеріали, то прийшли по релевантними запитами відвідувачі можуть стати постійними читачами і підписатися на RSS. Детальніше це питання розглядається в моїй статті Питання-відповідь: де взяти нових відвідувачів .

Експериментувати з посиланнями у відповідях і питаннях я почав давно. Не дивлячись на те, що я поки перестав додавати свіжі посилання на свій блог, відвідувачі з Ответов@Mail.Ru приходять до сих пір. Сенсу додавати відповіді зі своїми посиланнями в інших сервісах особисто я не бачу - витрати часу не дають належного ефекту.У цьому матеріалі я хотів би поділитися своїм практичним досвідом із залучення тематичного трафіку за допомогою найбільш популярних сервісів питань і відповідей. Описи сайтів відсортовані за спаданням ефективності залучення відвідувачів. Почнемо з аутсайдерів.

1. Питання-відповідь на Bigmir.net ( otvet.bigmir.net )

net   )

Bigmir.net, один з найбільш популярних порталів України не дозволяє відвідувачам додавати гіперпосилання в відповіді. Схоже, в Бигмирі не бачать різниці сервісом відповідей і новинним ресурсом. Для залучення відвідувачів сервіс питань і відповідей Bigmir.net не підходить. Навіть не дивлячись на думку деяких SEO-гуру, що неклікабельние текстові посилання враховується пошуковими системами, витрати часу занадто більше при такій низькій ефективності. Викреслюємо і йдемо далі.

2. Яндекс.Ответи ()

Яндекс.Ответи не закривають посилання тегами NOFOLLOW і NOINDEX, тому посилання у відповідях на цьому сервісі могли б передавати тИЦ і PR крім залучення цільових відвідувачів. Але на практиці дуже жорсткі модератори приховують відповіді з будь-якими посиланнями, які ведуть не на загальновідомі сайти. Слабкою втіхою є те, що відповідь і питання публікується автоматично в блогах який поставив питання і дав відповідь. Тобто ми отримуємо 2 незакриті посилання в автоматично створених Яндекс.Блогі на свій сайт, але трафіку з них, як правило, немає.

Поки у Яндекс.Ответов дуже низька відвідуваність, тому, щоб дати хороший відповідь з доречною посиланням, потрібно в буквальному сенсі чергувати на цьому сайті. Досить специфічна система модерації та нарахування рейтингу напружує. Складається враження, що модераторів більше, ніж відвідувачів і кожен модератор вважає своїм обов'язком втрутитися навіть в нешкідливі теми. Яндексу є ще над чим працювати, тому я обмежився парою забанених відповідей і забув про цей сервіс.

3. Питання і відповіді Google ()

Хороший сервіс від більш ніж відомої компанії. Традиційно аскетичний дизайн Google, трохи заплутана система навігації, не найвища відвідуваність ... Гіперпосилання публікувати можна, але PR і тИЦ вони залишають поза передачею. Ставити запитання можуть навіть незареєстровані користувачі, але сміття ніде не видно - модерація працює добре і непомітно. Тут я знайшов пару розумних порад про хостинг для своїх сайтів і поотвечать в популярних темах, в яких вважаю себе експертом.

Питань порівняно небагато, тому питання і відповіді застарівають повільніше, ніж на більш популярному сервісі Ответы@Mail.Ru. Це означає, що відвідувачі по цих посиланнях будуть приходити не тільки в перші 2-3 дні після додавання відповіді.

І Google, і Яндекс протягом декількох годин індексують свіжі питання і відповіді на них. Обидва пошукача вважають сайти питань і відповідей авторитетними джерелами і охоче пускають їх навіть в топ пошукової видачі по середньо- і низькочастотних запитах. Про інші переваги сервісів питань і відповідей читайте тут .

4. Ответы@Mail.Ru ().

Ru ()

Найпопулярніший, зручний і ефективний для залучення трафіку на свій сайт сервіс питань і відповідей. Вихідні посилання на закриваються тегами NOFOLLOW і NOINDEX. Зате для залучення відвідувачів сайт підходить ідеально: модерація грамотна і оперативна, безліч питань і відповідей, розподілених по дворівневому меню категорій, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, логічна розвинена система нарахування рейтингу за хороші відповіді ... Сервіс практично ідеальний, хіба що іноді підвисає через високу навантаження . Однозначно рекомендую зареєструватися і додати трохи посилань на свій сайт у відповідній категорії. Природно, потрібно буде підшукати і задати цікаві унікальні питання, наприклад, про зимові шини в розділі обговорення авто.

Є цікавий нюанс, пов'язаний з напівавтоматичного модерацією на сайті. Якщо у відповідях постити посилання на головну сторінку свого сайту, весь сайт буде автоматично забанили - «відправлений на модерацію». Як правило, з цією модерації сайт вже не виходить. Щоб цього не сталося, потрібно додавати посилання на внутрішні сторінки. Практика показує, що сотня посилань на 4-5 статей одного сайту не банятся. Бажано не додавати тільки посилання без пояснювального тексту.

Питання відвідувачів сервісів «питання-відповідь» часто повторюються Питання відвідувачів сервісів «питання-відповідь» часто повторюються. Якщо відповідь на найпопулярніше питання є у вас на сайті, буде непогано зробити шаблон відповіді. Не полінуйтеся знайти або зробити ілюстрацію своєї ради і зберегти її у форматі JPEG (тільки картинки цього формату можна завантажувати на сайт). Готовий шаблон відповіді з ілюстрацією і посиланням прискорить постинг. Відповіді з ілюстраціями набагато частіше визнають кращими (краща відповідь виділяється фоновим кольором і знаходиться вище всіх інших, що збільшує переходи по посиланню у відповіді).

Природно, посилання у відповідях повинні бути корисні тому, хто задав питання. Не потрібно постити недоречні посилання. Наприклад, я спеціально написав цю і цю статтю , Щоб залишати на них посилання в поширених питаннях на тему «де скачати програму», «підкажіть сайт, щоб скачати фільм» і т.п.

Аналізуючи питання, які задають в «своїй» категорії, можна знайти безліч нових завдань для постів в своєму блозі. Головне - не лінуватися і записувати ідеї в блокнот, щоб не забулися.

Читайте також:

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.