Статьи

Огляд IT-ринку праці: Вінниця

  1. компанії
  2. події
  3. Освіта
  4. Перспективи Вінниці як IT-регіону

Дана стаття відкриває новий цикл «Огляд IT-ринку праці» , В якому ми розповімо про IT-індустрії в різних містах України: оглядати компанії, тематичні заходи, профільні навчальні заклади, а також галузеві перспективи регіону. Перший випуск присвячений Вінниці.

На сьогоднішній день на ринку праці міста зайнято близько 2000 IT-співробітників. Профільні підрозділи вінницьких вузів щорічно випускають 700-800 молодих фахівців. Середні зарплати програмістів станом на грудень 2013: $ 450-700 (junior), $ 900-1500 (middle), $ 1900-2600 (senior).

В базі компаній ДОУ зареєстровані 24 роботодавця, що мають офіси в Вінниці.

Вінниця займає 4 місце з 21 в рейтингу міст України, де представлені IT-роботодавці. Список ранжований згідно індексам, які відображають, наскільки фахівці задоволені роботою в своїх компаніях.

компанії

Ми зібрали інформацію про дюжині наймасштабніших і помітних роботодавців Вінниці:

КомпаніяРобота у Вінниці: проекти і технологіїМожливості для студентів Ciklum

Датська аутсорсингова і аутстаффінгового компанія
(50 співробітників у Вінниці / 2304 в Україні) У Вінниці співробітники Сiklum спеціалізуються на Digital Publishing, e-Commerce, e-Learning, Fleet management, Local Search Public Service проектах. З технологій і мов - C ++, .NET, PHP. Програмісти займаються нативной розробкою під Android / iOS / Windows Phone і кроссплатформенной - Xamarin. Спеціальних програм немає. Співробітники залучаються до проектів замовника з першого дня роботи, а тому повинні знати основи технологій, з якими будуть працювати. Delphi
Українська аутсорсингова і продуктова компанія
(286/315) В сфері інтересів Delphi знаходяться Enterprise Solutions (Interactional Analytics, Business Intelligence, Natural Language Technologies), Embedded & Mobile Applications і Web-проекти. Для Enterprise Solutions технології варіюються від системного програмування на C і C ++ до бібліотек в .Net і Java. Бази даних - MS SQL і Oracle. Для embedded - в основному RTOS / Linux і С. Мобільні додатки - під iOS і Android. Для Web використовуються .Net, PHP, HMTL5, MySQL. У тренінг-центрі компанії викладають програмування, тестування, англійська мова, а згодом - технології конкретного проекту. Термін навчання - 5-18 місяців. Кращі студенти отримують стипендію і подальше працевлаштування. EPAM Sysytems
Американська аутсорсингова компанія
(100/3030) Пріоритетні напрямки розробки: Mobile, Frontend, Embedded. Програмісти використовують такі технології, як Android, iOS, Java, C ++, .Net, HTML5. EPAM дає можливість талановитим студентам ВНТУ стає співробітниками компанії. З кожним стажистом працює наставник, який відповідає за успіх його навчання. 95% стажерів отримують пропозицію роботи. Infopulse
Українська аутсорсингова компанія, з 2006 року - частина норвезької групи EVRY
(30/1073) У вінницькому офісі розробляють бізнес-додатки, в тому числі для великої аудиторської компанії з Big Four. З технологій затребувані .NET, розробка мобільних додатків, frontend (HTML5, JavaScript). Молоді фахівці проходять безкоштовне стажування в компанії, після чого можуть розраховувати на пропозицію роботи. ІнноВінн
Українська аутсорсингова і продуктова компанія
(230) Компанія спеціалізується на телекомунікаційних проектах, працює на український ринок. Програмісти пишуть на C ++, Java і під web. Молоді фахівці мають можливість проходити стажування в компанії. Miratech
Шведська аутсорсингова компанія
(15/707) Замовники Міратех - це представники фінансового, телекомунікаційного та технологічного секторів. Програмісти використовують технології .NET, PL \ SQL. Також компанія у Вінниці планує набір фахівців з Java. Компанія проводить стажування, проте офіс у Вінниці відкритий недавно, і тут компанія таку програму ще не запустила. Playtika
Компанія-розробник соціальних ігор, частина групи Caesars Interactive Entertainment
(150/260) Всі проекти в Playtika - це розробка власних продуктів, 10 мультиплатформових соціальних ігор. Вінницький центр бере участь у розробці масштабної гри Slotomania (лідер рейтингів на Google Play і App Store), а також ігри Caesar Casino. Працює програма підготовки фахівців за ключовими технологіями. Після цього кращі студенти проходять технічні інтерв'ю і стають співробітниками. RIA
Український інтернет-холдинг
(IT-фахівців: 28) Програмісти RIA розробляють сайти-Класифайди і працюють з блочною системою Nginx + ssi, внутрішнім restful API і гетерогенної середовищем: node.js, Php, Perl, Erlang.
Для зберігання даних використовують MySQL (Percona) + CouchDB. Для текстового пошуку - ElasticSearch і Sphinx. Кешируєтся в Redis, Memcache і дисковий кеш Nginx. Браузерна частина безпосередньо стосується MooTools, Dojo. Шаблонізіруют ect, ctpp, smarty. Фреймворки: Restify, Express - nodejs, Phalcon, Restler, Zend, Yii - php, OTP - Erlang. RIA співпрацює з вузами, періодично проводить курси програмування для студентів і випускників. Успішні хлопці запрошуються на роботу. Sitecore
Датська продуктова компанія
(20/200) У Вінниці розробляється Sitecore Foundry (Розширення до системи аналітики Sitecore DMS - Experience Explorer ), А також Sitecore Media Framework для інтеграції з медіа платформами Ooyala , Brightcove .
Програмісти використовують технології ASP.NET, MVC, MongoDB, інструменти FxCop і Sonar для роботи з метриками, а також працюють з власним UI фреймворком (backbone.js, knockout.js). Для побудови Continuous Integration використовується зв'язка TFS з TeamSity, а для автоматизації тестування - Telerik Test Studio. Для донавчання здатних людей Sitecore використовує програму Trainee. Її можна проходити і самостійно (незалежно від регіону проживання), таким студентам компанія пропонує консультації. Spilna Sprava
Українська аутсорсингова компанія
(75) Використовують Microsoft Windows, Sun Solaris, Linux і Linux Ubuntu і технології .NET (C #, J #, VB), ASP.NET, C ++ (MFC), Java (J2EE), Macromedia Action Script, Scripting Languages ​​(ASP, PHP , Perl, Java Script, ColdFsuion), Oracle і MS SQL Server. Компанія проводить безкоштовні курси «Введення в мову Java і розробка Java додатків». SysIQ
Американська аутсорсингова компанія
(78/400) Компанія спеціалізується на області e-commerce і створює інтернет-магазини на основі платформ Demandware , Magento , IBM Websphere і Intershop Enfinity . Програмісти у Вінниці розробляють frontend, використовуючи технології Java, JavaScript і PHP. програма IQLab готує фахівців у сфері e-commerce. Події IQLab завжди присвячені певній темі (Java, PHP, Frontend, QA, Web Development). Здібні випускники стають співробітниками компанії. Win Interactive
Українська компанія-розробник ігор, з 2012 року - частина групи Bwin.Party Digital Entertainment
(400/515) Створює гри для платформPC, Mac, Web, iOS, соціальних мереж Facebook, VKontakte, Odnoclassniki, Orkut, мобільних пристроїв.
Програмісти спеціалізуються на Web development, C / Obective C / C ++, C #, ASP.NET, Java для backend і розробки під Android, Flash / Action Script. Також в компанії працюють художники 2D, 3D, гейм-дизайнери, Flash аніматори і інтегратори. Компанія організовує курси Win IT-School, навчання безкоштовно і проводиться на конкурсній основі. У разі успішного закінчення програми студенти проходять співбесіду на наявні вакансії.

Вакансії в Вінниці

Результати рейтингу кращих компаній для Вінниці:

(Версія за березень 2014 (Версія за березень 2014. Актуальну версію можна подивитися тут )

Дати оцінку своєї компанії або переголосувати можна тут .

події

IT-party - щорічне святкування Міжнародного Дня системного адміністратора, відзначається в останню п'ятницю липня. У 2013 році участь коштувало 40-50 грн. Організатори: Besthosting, RIA, Студія веб-дизайну « Глянец.NET », Win Interactive LLC.

IT Weekend - конференція за підтримки компанії SoftServe. Проводиться у всіх містах України з розвиненою IT-індустрією, в тому числі і в Вінниці.

Ярмарок вакансій Prof IT Day - захід для студентів і молодих фахівців, на якому вони можуть дізнатися більше про кар'єру в IT і навіть знайти роботу.

TEDx - незалежна конференція в форматі TED. У 2013 році участь коштувало 50 грн.

Східноєвропейський етап олімпіади зі спортивного програмування вже років 8 поспіль проводиться при Вінницькому політесі.

Також з тією чи іншою регулярністю в Вінниці проходять:

Ciklum Saturdays - відкриті заходи від Ciklum із залученням цікавих доповідачів з інших міст, щоб висвітлити останні тенденції в розробці з певної тематики (Mobile, .NET, QA, Management).

Ciklum Speakers 'Corner - виступ одного фахівця про найцікавіші і просунутих речах в світі розробки та управління командами. Вхід вільний для всіх за попередньою реєстрацією.

IT-ліги з футболу та настільного тенісу (по 8 компаній-учасників).

Слідкуйте за IT-подіями Вінниці в календарі і додавайте свої анонси.

Освіта

Головна кузня кадрів IT-ринку міста - Вінницький Національний Технічний Університет , З яким співпрацюють майже всі великі компанії. При Університеті регулярно проводяться студентські хакатони, державні та міжнародні олімпіади з програмування, а також лекції запрошених IT-фахівців.

З IT-спрямованих підрозділів до складу ВНТУ входять Інститут інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії, Інститут автоматики, електроніки та комп'ютерних систем управління, Інститут радіотехніки, зв'язку та приладобудування, а також Центр інформаційних технологій і захисту інформації.

При Центрі працюють Академії від Cisco і Microsoft, курси по web-дизайну, web-програмування та тестування, а також програми підготовки за спеціальностями «Управління інформаційною безпекою» і «Консолідована інформація».

Інший навчальний IT-заклад Вінниці - КА «Шаг» - готує програмістів, системних адміністраторів і дизайнерів. У «Кроці» можна отримати професійне комп'ютерна освіта або ж просто пройти курси. Для дітей 10-15 років є спеціальні навчальні програми.

Перспективи Вінниці як IT-регіону

Олександр Краковецький, CEO DevRain Solutions:

«Вінниця - хороший приклад" збалансованого "міста. Місто невелике, але з гарною інфраструктурою, зручним розташуванням - центральний регіон, всього 280 км від Києва. Тут є кілька великих університетів, в тому числі ВНТУ і філія КА "Шаг", а також адекватна міська влада. Вінниця - відмінний місто для тих, хто не любить мегаполіси і великі міста (я не входжу в категорію таких людей, тому переїхав до Києва), що підтверджують і незалежні дослідження. Наприклад, журнал Фокус поставив Вінницю на перше місце в рейтингу кращих українських міст для життя в 2013 році.

За останні кілька років IT динамічно розвивається, приходять нові компанії, розвиваються старожили - Win Interactive, Epam, Ciklum, RIA, Sitecore, є багато невеликих студій. Зарплати, звичайно ж, в більшості випадків нижчі за київські, але при бажанні можна отримувати порівнянну оплату.

Мінуси - у Вінниці не всі компанії з топ-10 представлені (наприклад, немає офісів Luxoft, SoftServe). Їх поява значно збільшило б конкуренцію на місцевому ринку. Також в місті порівняно мало IT-заходів, конференцій і спільнот ».

Олександр Мельник, PR-менеджер студії Componentix:

«У місті досить розвинена IT-індустрія, я писав про це Гик-гіді по Вінниці . З огляду на порівняно низькі ціни на житло, продукти і розваги + хороший клімат + велика кількість поїздів на Київ, Москву, Одесу та Львів (для тих, хто часто їздить у відрядження до центрів IT-бізнесу) + аеропорт з рейсами в Ізраїль і Київ, отримуємо непогані умови для молодого IT-фахівця.

переваги:
- Низька вартість проживання порівняно зі столицею, а значить, можливість утримувати тут офіси розробки, продажів або команди стартапа;
- Постійний доступ до кадрів на базі технічного вузу;
- Низька вартість оренди офісних приміщень з ШПД порівняно з цінами Києва / Львова / Харкова.

недоліки:
- Тільки-тільки зароджується рух баркемпів, стартап-уїк-ендів, міні-конференцій та хакатонів;
- Низька залученість команд і фахівців у будь-що, крім аутсорс / аутстаффа;
- Відсутність відчутної державної підтримки в плані інвестицій, юридичну допомогу для малих команд.

У Вінниці сконцентровано близько 20 тисяч студентів, більшість з яких вчиться в ВНТУ або в Національному медичному університеті. Тому я вважаю, що тут величезний потенціал для створення стартапів в області медицини. Також в минулому році мерія спільно з польськими партнерами з міста Кельце обіцяла створити мініціпальний бізнес-інкубатор, зараз йде обговорення і робота над системою електронного управління та прийняття рішень.

Думаю, в 2014 році збережеться інтерес в основному до розробників для IT-аутсорсингу. Але можливий якісний ріст інді-команд, якщо будуть створені сприятливі інвестиційні умови. Поки що інді-команди виживають самотужки ».

Олена Власова, Head of Resource Management в Win Interactive

«Вінниця має великий потенціал в IT-сфері. За останні кілька років тут з'явилася якась насиченість IT-компаніями, що створює здорову конкуренцію, необхідну для їх розвитку. Стабільна компанія з хорошими умовами праці та рівнем ЗП має більше шансів утримати фахівців високого рівня.

Наше місто невелике, і IT-фахівці так чи інакше знають практично всіх своїх колег. Дуже просто заробити репутацію, як позитивну, так і негативну. Часта зміна роботи в Вінниці дуже помітна і погано позначається на ставленні до кандидата, як і негативний фідбек від колишніх роботодавців.

Та й рекрутерам живеться нелегко. Необхідної кількості middle і senior фахівців в активному пошуку роботи немає, необхідно активно хедхантіть їх у конкурентів. Але не для кого не секрет, що мідл - справжній дефіцит не тільки у Вінниці. Не знайшовши "гідну" ЗП, посаду або проект, світлі голови залишають місто в пошуках щастя в Києві, Львові, Харкові та т.д. Хоча за останні пару років Вінниця стала більш привабливою для IT-спеціалістів у плані і ЗП, і вибору цікавого проекту, і інших "печенюшок". Тому більше немає сенсу витрачатися на знімну квартиру по буднях, бачитися з родиною по вихідним і проводити 50% часу в дорозі.

Вихід із ситуації бачу один: активізувати IT-освіта. Реформи в цьому напрямку ми будемо чекати ще довго, тому IT-ринок повинен сам задуматися про рішення даної проблеми: «вирощувати кадри", нехай навіть на базі компаній. Необхідно проводити максимальну кількість семінарів, тренінгів, всіляких заходів в IT-сфері, тісно співпрацювати з вузами в напрямку зміни програм освіти. Спільними зусиллями великих IT-компаній можна досягти відмінних результатів ».


Див. Також огляд IT-ринку праці інших міст:
Дніпро , Житомир , Запоріжжя , Івано-Франківськ , Луцьк , Львів , Миколаїв , Одеса , Полтава , Рівне , Суми , Тернопіль , Ужгород , Харків , Херсон , Хмельницький , Черкаси , Чернівці , Чернігів

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача