Статьи

Огляд IT-ринку праці: Вінниця

  1. компанії
  2. події
  3. Освіта
  4. Перспективи Вінниці як IT-регіону

Дана стаття відкриває новий цикл «Огляд IT-ринку праці» , В якому ми розповімо про IT-індустрії в різних містах України: оглядати компанії, тематичні заходи, профільні навчальні заклади, а також галузеві перспективи регіону. Перший випуск присвячений Вінниці.

На сьогоднішній день на ринку праці міста зайнято близько 2000 IT-співробітників. Профільні підрозділи вінницьких вузів щорічно випускають 700-800 молодих фахівців. Середні зарплати програмістів станом на грудень 2013: $ 450-700 (junior), $ 900-1500 (middle), $ 1900-2600 (senior).

В базі компаній ДОУ зареєстровані 24 роботодавця, що мають офіси в Вінниці.

Вінниця займає 4 місце з 21 в рейтингу міст України, де представлені IT-роботодавці. Список ранжований згідно індексам, які відображають, наскільки фахівці задоволені роботою в своїх компаніях.

компанії

Ми зібрали інформацію про дюжині наймасштабніших і помітних роботодавців Вінниці:

КомпаніяРобота у Вінниці: проекти і технологіїМожливості для студентів Ciklum

Датська аутсорсингова і аутстаффінгового компанія
(50 співробітників у Вінниці / 2304 в Україні) У Вінниці співробітники Сiklum спеціалізуються на Digital Publishing, e-Commerce, e-Learning, Fleet management, Local Search Public Service проектах. З технологій і мов - C ++, .NET, PHP. Програмісти займаються нативной розробкою під Android / iOS / Windows Phone і кроссплатформенной - Xamarin. Спеціальних програм немає. Співробітники залучаються до проектів замовника з першого дня роботи, а тому повинні знати основи технологій, з якими будуть працювати. Delphi
Українська аутсорсингова і продуктова компанія
(286/315) В сфері інтересів Delphi знаходяться Enterprise Solutions (Interactional Analytics, Business Intelligence, Natural Language Technologies), Embedded & Mobile Applications і Web-проекти. Для Enterprise Solutions технології варіюються від системного програмування на C і C ++ до бібліотек в .Net і Java. Бази даних - MS SQL і Oracle. Для embedded - в основному RTOS / Linux і С. Мобільні додатки - під iOS і Android. Для Web використовуються .Net, PHP, HMTL5, MySQL. У тренінг-центрі компанії викладають програмування, тестування, англійська мова, а згодом - технології конкретного проекту. Термін навчання - 5-18 місяців. Кращі студенти отримують стипендію і подальше працевлаштування. EPAM Sysytems
Американська аутсорсингова компанія
(100/3030) Пріоритетні напрямки розробки: Mobile, Frontend, Embedded. Програмісти використовують такі технології, як Android, iOS, Java, C ++, .Net, HTML5. EPAM дає можливість талановитим студентам ВНТУ стає співробітниками компанії. З кожним стажистом працює наставник, який відповідає за успіх його навчання. 95% стажерів отримують пропозицію роботи. Infopulse
Українська аутсорсингова компанія, з 2006 року - частина норвезької групи EVRY
(30/1073) У вінницькому офісі розробляють бізнес-додатки, в тому числі для великої аудиторської компанії з Big Four. З технологій затребувані .NET, розробка мобільних додатків, frontend (HTML5, JavaScript). Молоді фахівці проходять безкоштовне стажування в компанії, після чого можуть розраховувати на пропозицію роботи. ІнноВінн
Українська аутсорсингова і продуктова компанія
(230) Компанія спеціалізується на телекомунікаційних проектах, працює на український ринок. Програмісти пишуть на C ++, Java і під web. Молоді фахівці мають можливість проходити стажування в компанії. Miratech
Шведська аутсорсингова компанія
(15/707) Замовники Міратех - це представники фінансового, телекомунікаційного та технологічного секторів. Програмісти використовують технології .NET, PL \ SQL. Також компанія у Вінниці планує набір фахівців з Java. Компанія проводить стажування, проте офіс у Вінниці відкритий недавно, і тут компанія таку програму ще не запустила. Playtika
Компанія-розробник соціальних ігор, частина групи Caesars Interactive Entertainment
(150/260) Всі проекти в Playtika - це розробка власних продуктів, 10 мультиплатформових соціальних ігор. Вінницький центр бере участь у розробці масштабної гри Slotomania (лідер рейтингів на Google Play і App Store), а також ігри Caesar Casino. Працює програма підготовки фахівців за ключовими технологіями. Після цього кращі студенти проходять технічні інтерв'ю і стають співробітниками. RIA
Український інтернет-холдинг
(IT-фахівців: 28) Програмісти RIA розробляють сайти-Класифайди і працюють з блочною системою Nginx + ssi, внутрішнім restful API і гетерогенної середовищем: node.js, Php, Perl, Erlang.
Для зберігання даних використовують MySQL (Percona) + CouchDB. Для текстового пошуку - ElasticSearch і Sphinx. Кешируєтся в Redis, Memcache і дисковий кеш Nginx. Браузерна частина безпосередньо стосується MooTools, Dojo. Шаблонізіруют ect, ctpp, smarty. Фреймворки: Restify, Express - nodejs, Phalcon, Restler, Zend, Yii - php, OTP - Erlang. RIA співпрацює з вузами, періодично проводить курси програмування для студентів і випускників. Успішні хлопці запрошуються на роботу. Sitecore
Датська продуктова компанія
(20/200) У Вінниці розробляється Sitecore Foundry (Розширення до системи аналітики Sitecore DMS - Experience Explorer ), А також Sitecore Media Framework для інтеграції з медіа платформами Ooyala , Brightcove .
Програмісти використовують технології ASP.NET, MVC, MongoDB, інструменти FxCop і Sonar для роботи з метриками, а також працюють з власним UI фреймворком (backbone.js, knockout.js). Для побудови Continuous Integration використовується зв'язка TFS з TeamSity, а для автоматизації тестування - Telerik Test Studio. Для донавчання здатних людей Sitecore використовує програму Trainee. Її можна проходити і самостійно (незалежно від регіону проживання), таким студентам компанія пропонує консультації. Spilna Sprava
Українська аутсорсингова компанія
(75) Використовують Microsoft Windows, Sun Solaris, Linux і Linux Ubuntu і технології .NET (C #, J #, VB), ASP.NET, C ++ (MFC), Java (J2EE), Macromedia Action Script, Scripting Languages ​​(ASP, PHP , Perl, Java Script, ColdFsuion), Oracle і MS SQL Server. Компанія проводить безкоштовні курси «Введення в мову Java і розробка Java додатків». SysIQ
Американська аутсорсингова компанія
(78/400) Компанія спеціалізується на області e-commerce і створює інтернет-магазини на основі платформ Demandware , Magento , IBM Websphere і Intershop Enfinity . Програмісти у Вінниці розробляють frontend, використовуючи технології Java, JavaScript і PHP. програма IQLab готує фахівців у сфері e-commerce. Події IQLab завжди присвячені певній темі (Java, PHP, Frontend, QA, Web Development). Здібні випускники стають співробітниками компанії. Win Interactive
Українська компанія-розробник ігор, з 2012 року - частина групи Bwin.Party Digital Entertainment
(400/515) Створює гри для платформPC, Mac, Web, iOS, соціальних мереж Facebook, VKontakte, Odnoclassniki, Orkut, мобільних пристроїв.
Програмісти спеціалізуються на Web development, C / Obective C / C ++, C #, ASP.NET, Java для backend і розробки під Android, Flash / Action Script. Також в компанії працюють художники 2D, 3D, гейм-дизайнери, Flash аніматори і інтегратори. Компанія організовує курси Win IT-School, навчання безкоштовно і проводиться на конкурсній основі. У разі успішного закінчення програми студенти проходять співбесіду на наявні вакансії.

Вакансії в Вінниці

Результати рейтингу кращих компаній для Вінниці:

(Версія за березень 2014 (Версія за березень 2014. Актуальну версію можна подивитися тут )

Дати оцінку своєї компанії або переголосувати можна тут .

події

IT-party - щорічне святкування Міжнародного Дня системного адміністратора, відзначається в останню п'ятницю липня. У 2013 році участь коштувало 40-50 грн. Організатори: Besthosting, RIA, Студія веб-дизайну « Глянец.NET », Win Interactive LLC.

IT Weekend - конференція за підтримки компанії SoftServe. Проводиться у всіх містах України з розвиненою IT-індустрією, в тому числі і в Вінниці.

Ярмарок вакансій Prof IT Day - захід для студентів і молодих фахівців, на якому вони можуть дізнатися більше про кар'єру в IT і навіть знайти роботу.

TEDx - незалежна конференція в форматі TED. У 2013 році участь коштувало 50 грн.

Східноєвропейський етап олімпіади зі спортивного програмування вже років 8 поспіль проводиться при Вінницькому політесі.

Також з тією чи іншою регулярністю в Вінниці проходять:

Ciklum Saturdays - відкриті заходи від Ciklum із залученням цікавих доповідачів з інших міст, щоб висвітлити останні тенденції в розробці з певної тематики (Mobile, .NET, QA, Management).

Ciklum Speakers 'Corner - виступ одного фахівця про найцікавіші і просунутих речах в світі розробки та управління командами. Вхід вільний для всіх за попередньою реєстрацією.

IT-ліги з футболу та настільного тенісу (по 8 компаній-учасників).

Слідкуйте за IT-подіями Вінниці в календарі і додавайте свої анонси.

Освіта

Головна кузня кадрів IT-ринку міста - Вінницький Національний Технічний Університет , З яким співпрацюють майже всі великі компанії. При Університеті регулярно проводяться студентські хакатони, державні та міжнародні олімпіади з програмування, а також лекції запрошених IT-фахівців.

З IT-спрямованих підрозділів до складу ВНТУ входять Інститут інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії, Інститут автоматики, електроніки та комп'ютерних систем управління, Інститут радіотехніки, зв'язку та приладобудування, а також Центр інформаційних технологій і захисту інформації.

При Центрі працюють Академії від Cisco і Microsoft, курси по web-дизайну, web-програмування та тестування, а також програми підготовки за спеціальностями «Управління інформаційною безпекою» і «Консолідована інформація».

Інший навчальний IT-заклад Вінниці - КА «Шаг» - готує програмістів, системних адміністраторів і дизайнерів. У «Кроці» можна отримати професійне комп'ютерна освіта або ж просто пройти курси. Для дітей 10-15 років є спеціальні навчальні програми.

Перспективи Вінниці як IT-регіону

Олександр Краковецький, CEO DevRain Solutions:

«Вінниця - хороший приклад" збалансованого "міста. Місто невелике, але з гарною інфраструктурою, зручним розташуванням - центральний регіон, всього 280 км від Києва. Тут є кілька великих університетів, в тому числі ВНТУ і філія КА "Шаг", а також адекватна міська влада. Вінниця - відмінний місто для тих, хто не любить мегаполіси і великі міста (я не входжу в категорію таких людей, тому переїхав до Києва), що підтверджують і незалежні дослідження. Наприклад, журнал Фокус поставив Вінницю на перше місце в рейтингу кращих українських міст для життя в 2013 році.

За останні кілька років IT динамічно розвивається, приходять нові компанії, розвиваються старожили - Win Interactive, Epam, Ciklum, RIA, Sitecore, є багато невеликих студій. Зарплати, звичайно ж, в більшості випадків нижчі за київські, але при бажанні можна отримувати порівнянну оплату.

Мінуси - у Вінниці не всі компанії з топ-10 представлені (наприклад, немає офісів Luxoft, SoftServe). Їх поява значно збільшило б конкуренцію на місцевому ринку. Також в місті порівняно мало IT-заходів, конференцій і спільнот ».

Олександр Мельник, PR-менеджер студії Componentix:

«У місті досить розвинена IT-індустрія, я писав про це Гик-гіді по Вінниці . З огляду на порівняно низькі ціни на житло, продукти і розваги + хороший клімат + велика кількість поїздів на Київ, Москву, Одесу та Львів (для тих, хто часто їздить у відрядження до центрів IT-бізнесу) + аеропорт з рейсами в Ізраїль і Київ, отримуємо непогані умови для молодого IT-фахівця.

переваги:
- Низька вартість проживання порівняно зі столицею, а значить, можливість утримувати тут офіси розробки, продажів або команди стартапа;
- Постійний доступ до кадрів на базі технічного вузу;
- Низька вартість оренди офісних приміщень з ШПД порівняно з цінами Києва / Львова / Харкова.

недоліки:
- Тільки-тільки зароджується рух баркемпів, стартап-уїк-ендів, міні-конференцій та хакатонів;
- Низька залученість команд і фахівців у будь-що, крім аутсорс / аутстаффа;
- Відсутність відчутної державної підтримки в плані інвестицій, юридичну допомогу для малих команд.

У Вінниці сконцентровано близько 20 тисяч студентів, більшість з яких вчиться в ВНТУ або в Національному медичному університеті. Тому я вважаю, що тут величезний потенціал для створення стартапів в області медицини. Також в минулому році мерія спільно з польськими партнерами з міста Кельце обіцяла створити мініціпальний бізнес-інкубатор, зараз йде обговорення і робота над системою електронного управління та прийняття рішень.

Думаю, в 2014 році збережеться інтерес в основному до розробників для IT-аутсорсингу. Але можливий якісний ріст інді-команд, якщо будуть створені сприятливі інвестиційні умови. Поки що інді-команди виживають самотужки ».

Олена Власова, Head of Resource Management в Win Interactive

«Вінниця має великий потенціал в IT-сфері. За останні кілька років тут з'явилася якась насиченість IT-компаніями, що створює здорову конкуренцію, необхідну для їх розвитку. Стабільна компанія з хорошими умовами праці та рівнем ЗП має більше шансів утримати фахівців високого рівня.

Наше місто невелике, і IT-фахівці так чи інакше знають практично всіх своїх колег. Дуже просто заробити репутацію, як позитивну, так і негативну. Часта зміна роботи в Вінниці дуже помітна і погано позначається на ставленні до кандидата, як і негативний фідбек від колишніх роботодавців.

Та й рекрутерам живеться нелегко. Необхідної кількості middle і senior фахівців в активному пошуку роботи немає, необхідно активно хедхантіть їх у конкурентів. Але не для кого не секрет, що мідл - справжній дефіцит не тільки у Вінниці. Не знайшовши "гідну" ЗП, посаду або проект, світлі голови залишають місто в пошуках щастя в Києві, Львові, Харкові та т.д. Хоча за останні пару років Вінниця стала більш привабливою для IT-спеціалістів у плані і ЗП, і вибору цікавого проекту, і інших "печенюшок". Тому більше немає сенсу витрачатися на знімну квартиру по буднях, бачитися з родиною по вихідним і проводити 50% часу в дорозі.

Вихід із ситуації бачу один: активізувати IT-освіта. Реформи в цьому напрямку ми будемо чекати ще довго, тому IT-ринок повинен сам задуматися про рішення даної проблеми: «вирощувати кадри", нехай навіть на базі компаній. Необхідно проводити максимальну кількість семінарів, тренінгів, всіляких заходів в IT-сфері, тісно співпрацювати з вузами в напрямку зміни програм освіти. Спільними зусиллями великих IT-компаній можна досягти відмінних результатів ».


Див. Також огляд IT-ринку праці інших міст:
Дніпро , Житомир , Запоріжжя , Івано-Франківськ , Луцьк , Львів , Миколаїв , Одеса , Полтава , Рівне , Суми , Тернопіль , Ужгород , Харків , Херсон , Хмельницький , Черкаси , Чернівці , Чернігів

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).