Статьи

Облік основних засобів в 1С: Бухгалтерія 8 ред. 2.0

 1. Групове додавання ОС в новій редакції
 2. Відображаємо модернізацію і ремонт в ред. 2.0
 3. Проводимо інвентаризацію основних засобів

Облік основних засобів (далі - ОЗ) в новій редакції 1С: Бухгалтерія 8.3 - тема дуже популярна в бухгалтерських колах. У даній статті приділимо час інвентаризації ОС, а також правильності відображення накопичення витрат на ремонт і модернізацію. Порядок обліку розглянуто на прикладі конфігурації 1С: Бухгалтерія 8.3 ред. 2.0.

 • Групове додавання ОС в новій редакції
 • Відображаємо модернізацію і ремонт в ред. 2.0
 • Проводимо інвентаризацію основних засобів

Групове додавання ОС в новій редакції

У довіднику "Основні засоби" знаходиться інформація про ОС, які не будуть змінені протягом будь-якого проміжку часу. Ця інформація також не буде залежати від нюансів роботи конкретного підприємства при постановці його на облік.

Всю інформацію про ОС, які використовуються в організації, можна подивитися в розділі "Довідники" - "ОС і НМА" - "Основні засоби".

Щоб додати до довідник "Основні засоби" інформацію про групи об'єктів одного типу ОС, які відрізняються виключно за інвентарними номерами, існує спецформа, яка викликається кнопкою "Групове створення ОС" на формі списку самого довідника.

У формі додавання по групах потрібно задати наступне:

 • групу для нових елементів
 • код початку нумерації елементів довідника, які будуть додаватися
 • кол-во елементів, які будуть створюватися
 • ім'я елемента довідника

групу для нових елементів  код початку нумерації елементів довідника, які будуть додаватися  кол-во елементів, які будуть створюватися  ім'я елемента довідника

Щоб оперативно заповнювати табличний розділ док-тов в 1С об'єктами одного типу з одними і тими ж назвами - скористайтеся кнопкою "Заповнити в командній панелі табличній частині документа".

При виборі конкретної одиниці з групи об'єктів одного типу в табличній частині док-та - ця частина заповнюється всіма об'єктами, у яких зазначена аналогічна найменування, як у вже зазначеного об'єкта. Цей сервіс існує для груп об'єктів, де сервіс додавання коду до найменування відключений.

Для аналізу названої вище інформації і друку заявлених паперових форм існують такі звіти:

 • Інвентарна книга ОС
 • Відомість амортизації ОС

Інвентарна книга ОС  Відомість амортизації ОС

Відображаємо модернізацію і ремонт в ред. 2.0

Коли починаються роботи по модернізації ОС вводиться док-т "Зміна стану ОС". Цей док-т не виробляє нарахування витрат і, при цьому, не змінюється ціна ОС. Док-т тільки свідчить про сам факт виконання робіт.

Якщо на період модернізації ОС припинено нарахування амортизації, то необхідно:

 • поставити галочку "Чи впливає на нарахування амортизації"
 • зняти галочку "Нараховувати амортизацію"

поставити галочку Чи впливає на нарахування амортизації  зняти галочку Нараховувати амортизацію

Закінчення модернізації ОС (або ремонту) відображається док-том "Модернізація і ремонт основних засобів". Цей док-т існує для фіксації модернізації та поточного ремонту. На чолі док-та, в поле "Об'єкт будівництва", необхідно вказати сам будівельний об'єкт, де накопичилася сума витрат на поліпшення. На закладці "Основні засоби" в табличному розділі задається список засобів, які були модернізовані.

На закладці Основні засоби в табличному розділі задається список засобів, які були модернізовані

Сума витрат, яка накопичена на поліпшення, заповнюється в авторежимі, якщо натиснути кнопку "Розрахувати суми". Вона буде розподілена між конкретно зазначеними ОС. Сума розподіляється в авторежимі, якщо натиснути кнопки "Заповнити" - "Для списку ОС".

При модернізації є можливість змінити облікові налаштування ОС. Наприклад можна збільшити експлуатаційний період ОС, а також встановити нові розрахункові настройки для амортизації.

Витрати на поточний ремонт будуть визнані витратами періоду і матимуть вплив на фін.результат.

Існує 3 способи визначення аналітики і рахунку витрат в ред. 2.0:

 1. Витрати відносять на ті ж витратні напрямки, куди і амортизацію ОС, які знаходяться на ремонті. Витратні рахунки і аналітики будуть визначені способом відображення амортизаційних витрат, які вказані для ОС, що знаходяться на ремонті.
 2. У док-ті ставиться галочка "Використовувати загальний спосіб відображення витрат". Способи вибираються з "Способів відображення витрат по амортизації" і вказуються в док-ті.
 3. У розділі "Спосіб відображення витрат по амортизації", де буде визначена аналітика віднесення витрат, в обов'язковому порядку заповнюється "Стаття витрат на поліпшення ОЗ". На дану статтю відносять витрати на ремонт в поточному місяці.

На дану статтю відносять витрати на ремонт в поточному місяці

Як розібратися в обліку основних засобів і без помилок виконувати
подібні операції в ред. 2.0 можна дізнатися тут .

Проводимо інвентаризацію основних засобів

Головні цілі інвентаризації ОС:

 • виявлення наявності ОС за фактом
 • перевірка на відповідність даних бух.учёта за кількістю ОС
 • перевірка на відповідність даних бух.учёта за ціною ОС
 • наявність таких об'єктів за фактом в кількісному і ціновому вираженні, а також в подальшому відображенні в обліку

У док-ті "Інвентаризація ОС" проводиться введення даних по інвентаризації в Інфобази.

У табличний розділ на вкладці "Основні засоби" вводять інформацію про ОС обраного підрозділу і організації. Якщо натиснути кнопку "Заповнити" інформація буде заповнена в авторежимі за обліковими даними. На вкладці "Комісія" вводять інформацію про підстави проведення інвентаризації та членах її комісії.

Дані док-та "Інвентаризація ОС" в податковому та бух.учёте НЕ будуть відображені.

За підсумками інвентаризації можна буде провести наступні операції:

 • Списати ОС, за якими визначено недолік. Ціну ОС, які будуть списані, відносять на винних осіб. У разі відсутності таких осіб або суд відхилив утримання з них штрафу, плата за відсутні ОС потрібно списати на витрати (в програмі док-т "Списання ОС"). У док-ті "Переміщення ОС" можна змінити місцезнаходження ОС, за якими було виявлено надлишок в одному підрозділі, а в іншому виявлено недолік.
 • Ввести в експлуатацію ОС, за якими визначено надлишок по інвентаризаційним підсумками. Подібного роду ОС, по правильності ведення бух.учёта, будуть оприбутковані за поточною ринковою ціною. Далі вони будуть віднесені на фін.результат підприємства у вигляді позареалізаційних доходів. У програмі для цього використовується док-т "Введення в експлуатацію ОС", вид операції "За результатами інвентаризації".

джерело: актив Софт

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.