Статьи

Нове чеське бароко, або Портрет відомого чоловіка

Ян Саудек ​​не забув зобразити його в своїй звичайній провокаційній манері - з келихом вина, поруч скручена в баранячий ріг гола жінка. Називається його робота - «Портрет відомого чоловіка». Справді, Шіпек - одне з найвідоміших в світі імен, і будь-який гламурний журнал порадить вам, що купити в подарунок людині, у якої все є - та ось хоч столовий прилад від Шіпека.

Отже, знайомтеся. Боржек Шіпек. 59 років, гарний. Архітектор, дизайнер, художник. Прихильник Партії Зелених, ніколи там не складався. Пристрасний любитель Таїланду. Його ім'я пов'язане з виразом «нове бароко». Так він називає свою творчість.

«Я використовую вираз« нове бароко »з 80 років. Для мене цей вислів не визначає форми, які я надаю своїм виробам, це характеристика способу життя. Після Ренесансу, який був дуже чіткими і строгим, настала ера бароко - сміється, світлого, перебріхували. Точно так же після потужного функціоналізму 50 років ми потребуємо свіжого погляду, в тому, що було бароко для Ренесансу. Ну, а після вже журналісти придумали використовувати цю назву для всякого орнаментального стилю ».

- Ви хочете сказати, що сенс ваших робіт взагалі не в формі, а в якомусь духовному наповненні?

"Не в формі. «Нове бароко» - це був просто вид протесту проти функціоналізму. Тому що утилітарність - це не самоціль, я вважаю, що є безліч куди більш важливих речей. А функціональність - це всього лише одна з характеристик об'єкта ».

- І як цей сміється, як ви висловлюєтеся, характер, проявився в ваших роботах?

«Сміюся бароковий характер - це все історія, яка почалася в 80, дуже цікавий час, але тоді я був зовсім іншим. Економічно все було дуже добре, не було воєн, навіть СНІДу не було. Легке життя ... все це відбивалося в моїй творчості. Потім - війна в Африці, в Югославії, фінансова криза. Зараз ми вже більше не можемо дозволити собі ставитися до того, що відбувається, легковажно. Це вимагає серйозності ».

- А як би ви зараз назвали, то, що ви робите, як би ви назвали себе?

«Я завжди був проти, коли мене називали пост-модерністом, але сьогодні я просто вже не бачу, які ще є варіанти».

- Чому?

«Тому що мені дуже подобається стиль в музиці, який називається fusion. Мене надихають етнічні мотиви, австралійські, східні, африканські. І все це змішую. А оскільки фьюжн - це пост-модерністський стиль, то нехай і я буду називатися пост-модерністом ».

Послухаємо музику, яка так подобається пану Шіпеку. Група називається Ancient future, композиція Ocean of Love.

Боржек Шіпек (Фото: ЧТК)   - А чому вам не подобається цей вислів - «пост-модернізм» Боржек Шіпек (Фото: ЧТК) - А чому вам не подобається цей вислів - «пост-модернізм»?

«Я думаю, я не дуже розумів саме значення цього терміна. Я розумію - модерн. Сучасний, я сучасний, як же я можу бути одночасно пост-сучасним? »

- Ну, мені завжди здавалося, що ви сучасний, якщо ви створюєте щось нове для сучасності, а якщо ви нічого революційного не привносить в свою роботу, а переробляє те, що вже було створено, то ви відповідно - пост-модерніст.

«Точно. Це і є фьюжн ».

- Тобто, ви згодні з тим, що нічого нового придумати вже неможливо в наші дні. Все вже було спробувати. Залишилося тільки змішувати?

«Ви категорично якось говорите, але в принципі я згоден, так. Занадто багато інформації, важко придумати нову ідею, вона практично завжди народжується з чогось, вже висловленого ».

- Є дизайнери взагалі в світі, схожі на вас, яких би ви включили в загальну з вами культурну хвилю?

«Я завжди робив те, що робив, ні на кого не озирався, не стежив за тим, що відбувається. Але звичайно, пост-модерністів багато. Ось Рон Аррате, наприклад, - типовий пост-модерністський дизайнер, по-моєму ...

Боржек Шіпек (Фото: ЧТК)   - А хто для вас найвищий авторитет в русі пост-модернізму Боржек Шіпек (Фото: ЧТК) - А хто для вас найвищий авторитет в русі пост-модернізму?

«Еторе Зоцас, італійський художник, він помер в минулому році, ось він для мене абсолютно батько всього, що зараз відбувається в дизайні.

- Що зараз відбувається в дизайні на чеській сцені?

«Чехія ностальгує за фуцнкціоналізму, але зараз приходить мінімалізм, і це дуже смішно. Мені здається, люди не зовсім розуміють, що це взагалі таке. Мінімалізм прийшов з Японії, це спосіб життя, ціла філософія, як сад каменів, наприклад. А сучасні дизайнери бачать його просто як інтерпретацію функціоналізму. У мінімалізмі, навпаки, утилітарність зовсім не важлива. Люди ж думають: якщо це функіональний і просто, то це мінімалізм. Насправді це спрощення, це сімпліцізм.

- Сімпліцізм мінімалізму?

«Ну так, це все бере коріння в дзен-буддизмі».

- А як щодо орієнталізму? Як ви почали цим цікавитися? Ось мені відомо, що ви великий любитель Таїланду, і у вашій галереї є тайський ресторан, де можна пообідати за допомогою ваших дизайнерських приладів, а потім тут же їх купити.

«Останні 25 років я регулярно відвідував Азію. Мені дуже подобається, особливо Таїланд. «Thaj» - значить вільний, тобто Таїланд - це вільна земля. І дійсно, це єдина азіатська країна, яка ніколи не була колонізована. І мені дуже подобаються люди, а також їх відгалуження тайського буддизму, найприємніше з усіх, я вважаю ... Перший раз я туди приїхав в 1982 році, по роботі, щодо виробництва порцеляни.

- От щодо виробництва. Розкажіть нашим слухачам, що ви робите і продаєте конкретно зараз?

«У мене два бренди - Arzenal і. Ajeto. Arzenal - це колекція всього, що може знадобитися за столом - від меблів до приладів. Просто все, що завгодно і з будь-якого матеріалу. Я займаюся дизайном всіх цих речей, і потім ми шукаємо виробника. Але все це продукти масового споживання, а ось для Ajeto ми час від часу робимо унікальні дизайнерські речі ».

У Шіпека є, справді, дуже знамениті речі. Якщо відкинути глобальні проекти, як музей сучасного мистецтва в Ден Бош (Голландія) або торговий дім Ginza в Токіо, є маса дрібних, так би мовити, штучок, як лампа - дерево або ваза, прикрашена жіночими губами, подарунок лідеру Rolling Stones, яка дала потім життя цілої серії виробів ... Вважається, що головна пристрасть Шіпека - це скло, але ось він це спростовує:

«Ні, моя головна пристрасть - це архітектура. Навіть з огляду на те, що це набагато серйозніше і важче, ніж дизайн, та й свободи менше, тому що ти сильно обмежений побажаннями замовника. Якщо ви зробить поганий дизайн, це просто не буде використовуватися, якщо ви побудуєте погане будівлю, це буде катастрофа ».

Ви хочете сказати, що сенс ваших робіт взагалі не в формі, а в якомусь духовному наповненні?
І як цей сміється, як ви висловлюєтеся, характер, проявився в ваших роботах?
А як би ви зараз назвали, то, що ви робите, як би ви назвали себе?
Чому?
Сучасний, я сучасний, як же я можу бути одночасно пост-сучасним?
Залишилося тільки змішувати?
Є дизайнери взагалі в світі, схожі на вас, яких би ви включили в загальну з вами культурну хвилю?
Що зараз відбувається в дизайні на чеській сцені?
Сімпліцізм мінімалізму?
А як щодо орієнталізму?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.