Статьи

НОУ ІНТУЇТ | лекція | Захист від несанкціонованого доступу і мережевих атак хакерів

 1. Завдання 1. Брандмауер Windows

Мета роботи: Ознайомитись з настройками вбудованого брандмауера і Центру забезпечення безпеки системи Microsoft Windows XP.

Завдання 1. Брандмауер Windows

Завдання захисту від несанкціонованого доступу і мережевих атак домашнього комп'ютера успішно вирішує брандмауер (або міжмережевий екран). Він може бути як вбудованим в операційну систему (наприклад, брандмауер Windows), так і встановлюються окремо.

Брандмауер або міжмережевий екран - це програмне або апаратне забезпечення, яке допомагає відбивати атаки хакерів, вірусів і черв'яків, які намагаються потрапити на комп'ютер через Інтернет. Брандмауер є одним з найбільш популярних засобів захисту.

Брандмауер Windows контролює вхідний і вихідний мережевий трафік підключень. Брандмауер стежить за інформацією, що відправляється з комп'ютера, і запобігає потраплянню в нього непотрібних даних з мережі. При необхідності брандмауер динамічно відкриває порти і дозволяє комп'ютеру приймати запитаний трафік, наприклад сайт, адреса якого Ви набрали в браузері.

"Порт" - це мережевий термін, що позначає точку, через яку мережевий трафік надходить на комп'ютер. Відкриваються порти залежать від типу трафіку, який потрібно відправити або отримати.

Якщо ви не запитували вхідний трафік, брандмауер підключення до інтернету блокує його до того, як він досягне комп'ютера. У деяких випадках, таких як робота в мережі, установка онлайнових ігор або власного сервера, можна відкрити деякі порти. Це дозволить іншим користувачам підключатися до комп'ютера, але може також знизити рівень безпеки.

Windows XP є однією з найпопулярніших клієнтських операційних систем Windows і містить у собі вбудований брандмауер. Ранні версії операційних систем Windows (до Windows XP) не містили вбудований брандмауер. Пізніші версії - Vista і Seven - містять в собі додаткові компоненти захисту від несанкціонованого доступу і шпигунських програм, наприклад Windows Defender.

Вбудовані брандмауери, на відміну від брандмауерів сторонніх виробників, відрізняються скромною функціональністю, але при цьому працюють без конфліктів з операційною системою. Ще однією істотною перевагою є безкоштовне виконання цих робіт.

 1. Для того щоб відкрити брандмауер Windows XP виконайте такі дії: Пуск -> Настроювання-> Панель управління -> Брандмауер Windows
 2. На екрані з'явиться меню Брандмауер Windows
 3. Вкладка Загальні дозволяє змінювати режим роботи брандмауера Windows. Активізувати брандмауер або Вимкнути його. Вимкніть Брандмауер Windows, а потім знову ввімкніть його.
 4. Вкладка Виключення дозволяє створювати виключення для потрібних служб і програм. Якщо Ви точно впевнені в легітимності програми, наприклад, ігри, а брандмауер заблокував їй мережевий доступ, додайте її в список виключення. Для цього натисніть на кнопку Додати програму Мета роботи: Ознайомитись з настройками вбудованого брандмауера і Центру забезпечення безпеки системи Microsoft Windows XP і в списку виберіть будь-який додаток.

  на Мал. 21.4 в список буде додана програма iTunes для роботи з плеєром Ipod. Після вибору програми натисніть на кнопку ОК.

 5. Вкладка Додатково дозволяє включити або відключити Брандмауер Windows для конкретних мережевих підключень, заблокувати або розблокувати мережеві служби. Виберіть потрібне мережеве підключення та натисніть кнопку Параметри
 6. При усуненні неполадок, можна скористатися Журналом Безпеки, для того, щоб з'ясувати, коли сталася неполадка і за яких обставин. Натисніть кнопку Параметри в блоці Ведення журналу безпеки. У вікні зробіть настройки, відповідно до запропонованого Мал. 21.6 і натисніть ОК.
 7. Блок Протокол ICMP служить для прийому і відправки повідомлень про помилки та стан комп'ютерів в мережі. Так само цей протокол використовують деякі шкідливі програми, з періодичністю показуючи різні повідомлення про нібито відбувалися помилки в операційній системі.
 8. Блок Параметри за замовчуванням служить для відновлення вихідних налаштувань брандмауера Windows.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача